
Сьогодні, 22 березня, українці відзначають День таксиста. Історія таксі почалась у 1907 році, коли на вулицях Лондона з’явилися автомобілі, обладнані спеціальними лічильниками – таксометрами. Тому такий міський транспорт почали називати таксі, а водіїв, відповідно, — таксистами.
Про свою роботу журналістам Вільногірськ IN.UA розповів вільногірський таксист.
День таксиста: водії відзначають професійне свято
Водій таксі повинен бути пильним, обережним на дорозі та ввічливим зі своїми клієнтами. Така робота під силу не кожному, бо працювати доводиться як вдень, так і вночі. Іноді бувають випадки, які загрожують життю водія, розповідає вільногірський таксист Олександр.
«Одного разу виїхав на замовлення. Виходить мужичок, а в його руці сокира. Він йшов прямо на авто. Я здав назад, а він за мною, ще й почав розмахувати сокирою сильніше. Тут я зрозумів, що виїхати не встигну, тому вийшов і спробував заспокоїти не зовсім адекватного чоловіка, щоб хоч якось захистити машину. Ми бережемо майно власників, авто на яких працюємо. У чоловіка агресія не припинялася. Тоді я застосував код по рації, яким користуються всі таксисти в екстрених ситуаціях», — ділиться таксист з Вільногірська Олександр.
Щоб бути таксистом, мало просто вміти керувати автомобілем і добре знати можливі маршрути проходження. Потрібно бути й психологом, і механіком, знаходити по можливості швидкі та ефективні рішення в найрізноманітніших незвичних ситуаціях.
«Була ситуація коли виклик був на п’ятигодинну електричку. Жінка замовила таксі ще звечора. Боялась не встигнути. Я приїхав вчасно. А біля під’їзду на лавочці спав чоловік з пляшкою пива. До його руки була прив’язана величезна собака, бійцівська. По-різному ми відганяли її, та вона постійно гавкала, захищала хазяїна. Врешті решт я під’їхав прямо до дверей під’їзду. Жінка швидко пірнула в авто. Ми поїхали на залізничний вокзал і жінка встигла на свій потяг», — згадує таксист.

Читайте також: