День таксиста: як працюють водії служб таксі у Вільногірську

Наталія Філоненко 16:33, 22 Березня 2024
День таксиста
День таксиста/ ілюстративне фото з відкритих джерел

Сьогодні, 22 березня, українці відзначають День таксиста. Історія таксі почалась у 1907 році, коли на вулицях Лондона з’явилися автомобілі, обладнані спеціальними лічильниками – таксометрами. Тому такий міський транспорт почали називати таксі, а водіїв, відповідно, — таксистами.

Про свою роботу журналістам Вільногірськ IN.UA розповів вільногірський таксист.  

День таксиста: водії відзначають професійне свято

Водій таксі повинен бути пильним, обережним на дорозі та ввічливим зі своїми клієнтами. Така робота під силу не кожному, бо працювати доводиться як вдень, так і вночі. Іноді бувають випадки, які загрожують життю водія, розповідає вільногірський таксист Олександр.

«Одного разу виїхав на замовлення. Виходить мужичок, а в його руці сокира. Він йшов прямо на авто. Я здав назад, а він за мною, ще й почав розмахувати сокирою сильніше. Тут я зрозумів, що виїхати не встигну, тому вийшов і спробував заспокоїти не зовсім адекватного чоловіка, щоб хоч якось захистити машину. Ми бережемо майно власників, авто на яких працюємо. У чоловіка агресія не припинялася. Тоді я застосував код по рації, яким користуються всі таксисти в екстрених ситуаціях», — ділиться таксист з Вільногірська Олександр. 

Щоб бути таксистом, мало просто вміти керувати автомобілем і добре знати можливі маршрути проходження. Потрібно бути й психологом, і механіком, знаходити по можливості швидкі та ефективні рішення в найрізноманітніших незвичних ситуаціях.

«Була ситуація коли виклик був на п’ятигодинну електричку. Жінка замовила таксі ще звечора. Боялась не встигнути. Я приїхав вчасно. А біля під’їзду на лавочці спав чоловік з пляшкою пива. До його руки була прив’язана величезна собака, бійцівська. По-різному ми відганяли її, та вона постійно гавкала, захищала хазяїна. Врешті решт я під’їхав прямо до дверей під’їзду. Жінка швидко пірнула в авто. Ми поїхали на залізничний вокзал і жінка встигла на свій потяг», — згадує таксист.

Таксі у Вільногірську
Місце у Вільногірську, де частіше стоять таксі/ фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Які солодощі не шкодять зубам

Єва Буянова 16:00, 20 Квітня 2025
Які солодощі не шкодять зубам/ фото ілюстративне, Pexels

Які солодощі можна їсти без шкоди для зубів? Хоча цукор традиційно вважається головним ворогом усмішки, не всі солодощі однаково шкідливі. Правильний вибір десертів і режим їх споживання допоможуть зберегти зубну емаль здоровою, а візити до стоматолога — рідкісними.

Які солодощі не шкодять зубам – читайте на Вільногірськ IN.UA

Солодке та зуби: що важливо знати

Рідше, але під час їжі — краще

Вживання солодощів під час основних прийомів їжі менш шкідливе для зубів, ніж часті перекуси між ними. Це пов’язано з тим, що часте споживання цукру створює сприятливі умови для розвитку карієсу. 

Клейкі солодощі — особливо небезпечні

Цукерки, іриски та батончики, які прилипають до зубів, можуть затримуватись у важкодоступних місцях, сприяючи розвитку карієсу та навіть пошкодженню пломб.

Природні цукри — менш шкідливі

Фрукти та овочі містять клітковину, воду та поліфеноли, які сприяють очищенню зубів і зменшують ризик карієсу.

Молоко підтримує здоров’я зубів

Коров’яче молоко багате на кальцій і казеїн, які зміцнюють зубну емаль і можуть знижувати ризик карієсу.

Які солодощі безпечні для зубів

  • соковиті свіжі фрукти та ягоди;

  • натуральні сухофрукти без доданого цукру (у невеликій кількості);

  • чорний шоколад із низьким вмістом цукру;

  • домашні ласощі без білого цукру, приготовані з бананів або фініків.

Матеріал має інформаційний характер, перед вживанням краще порадитися з лікарем

Читайте також: 

Підписуйтесь

Добірка цікавих фактів про Великдень 

Єва Буянова 14:00, 20 Квітня 2025
Цікаві факти про Великдень/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це не лише глибоко релігійне свято, а й час яскравих традицій, що сягають корінням у давнину. Від обміну фарбованими яйцями ще з часів стародавніх цивілізацій до запуску повітряних зміїв на Бермудських островах — святкування Великодня у світі вражає розмаїттям символів, звичаїв і культурних особливостей.

Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала добірку цікавих фактів про Великдень. 

Цікаві факти про Великдень

  • Традиція обміну фарбованими яйцями виникла ще до появи християнства. У давнину перси та єгиптяни дарували одне одному яйця на честь весняного рівнодення, бажаючи родючості та довгого життя.
  • Найбільше у світі пасхальне яйце розташоване у місті Вегревілл, провінція Альберта, Канада. Це гігантське яйце важить близько 2 тонн і має довжину приблизно 8 метрів.
  • Англійська назва Великодня — Easter — походить від імені англосаксонської богині весни та світанку Eostre. У деяких культурах її ототожнюють із богинею Іштар.
  • Ягня є ще одним важливим символом Великодня в багатьох країнах. Воно символізує жертовність і часто зображується на вітальних листівках із написом “Agnus Dei” (Агнець Божий). Також поширена традиція випікати пасхального баранчика з тіста.
  • На Бермудських островах у Страсну п’ятницю існує звичай запускати повітряних зміїв, що символізують вознесіння Христа.
  • Традиція купувати новий одяг на Великдень виникла в Нью-Йорку в середині XIX століття. Люди вірили, що новий одяг на свято принесе удачу на весь рік. Цей звичай зберігся донині й набуває дедалі більшої популярності.

Читайте також: 

Підписуйтесь