День таксиста: як працюють водії служб таксі у Вільногірську

Наталія Філоненко 16:33, 22 Березня 2024
День таксиста
День таксиста/ ілюстративне фото з відкритих джерел

Сьогодні, 22 березня, українці відзначають День таксиста. Історія таксі почалась у 1907 році, коли на вулицях Лондона з’явилися автомобілі, обладнані спеціальними лічильниками – таксометрами. Тому такий міський транспорт почали називати таксі, а водіїв, відповідно, — таксистами.

Про свою роботу журналістам Вільногірськ IN.UA розповів вільногірський таксист.  

День таксиста: водії відзначають професійне свято

Водій таксі повинен бути пильним, обережним на дорозі та ввічливим зі своїми клієнтами. Така робота під силу не кожному, бо працювати доводиться як вдень, так і вночі. Іноді бувають випадки, які загрожують життю водія, розповідає вільногірський таксист Олександр.

«Одного разу виїхав на замовлення. Виходить мужичок, а в його руці сокира. Він йшов прямо на авто. Я здав назад, а він за мною, ще й почав розмахувати сокирою сильніше. Тут я зрозумів, що виїхати не встигну, тому вийшов і спробував заспокоїти не зовсім адекватного чоловіка, щоб хоч якось захистити машину. Ми бережемо майно власників, авто на яких працюємо. У чоловіка агресія не припинялася. Тоді я застосував код по рації, яким користуються всі таксисти в екстрених ситуаціях», — ділиться таксист з Вільногірська Олександр. 

Щоб бути таксистом, мало просто вміти керувати автомобілем і добре знати можливі маршрути проходження. Потрібно бути й психологом, і механіком, знаходити по можливості швидкі та ефективні рішення в найрізноманітніших незвичних ситуаціях.

«Була ситуація коли виклик був на п’ятигодинну електричку. Жінка замовила таксі ще звечора. Боялась не встигнути. Я приїхав вчасно. А біля під’їзду на лавочці спав чоловік з пляшкою пива. До його руки була прив’язана величезна собака, бійцівська. По-різному ми відганяли її, та вона постійно гавкала, захищала хазяїна. Врешті решт я під’їхав прямо до дверей під’їзду. Жінка швидко пірнула в авто. Ми поїхали на залізничний вокзал і жінка встигла на свій потяг», — згадує таксист.

Таксі у Вільногірську
Місце у Вільногірську, де частіше стоять таксі/ фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

У Вільногірській ЦМЛ відтепер приймає лікар-ендокринолог

Анастасія Гришкова 15:13, 2 Липня 2025
лікарка-ендокринолог / фото, скріншот з відео

У Вільногірській центральній міській лікарні тепер працює лікарка-ендокринолог — Лариса Коваль.

Про це йдеться у сюжеті Вільногірської міської ради.

Лікар-ендокринолог приймає в ЦМЛ

“У своїй практиці я використовую індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Лікую за міжнародними протоколами та доказовими схемами. Постійно підвищую свій професійний рівень, відвідую курси, майстер-класи, конференції з ендокринології”, — розповідає лікарка.

Лариса Коваль займається діагностикою та лікуванням таких захворювань:

  • цукровий діабет 1 і 2 типу, гестаційний та нецукровий діабет;
  • метаболічний синдром;
  • ожиріння;
  • гіперпролактинемія;
  • захворювання наднирникових залоз;
  • синдром полікістозних яєчників;
  • патології щитоподібної та паращитоподібних залоз;
  • дефіцитні стани — нестача вітамінів та мікроелементів.

Прийом відбувається з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 12:00 у Вільногірській ЦМЛ.
Запис у реєстратурі за телефоном: 068-268-01-16.

Нагадаємо, раніше редакція Вільногірськ IN.UA повідомляла, що у ЦМЛ пацієнти можуть отримати низку безкоштовних медичних послуг у межах Програми медичних гарантій. Більше про перелік платних послуг читайте у нашому матеріалі.

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

Анастасія Гришкова 17:00, 1 Липня 2025
Пенсійний фонд адмініструватиме соцвиплати / фото, ПФУ

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й надалі її отримуватимуть.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Тепер звернутися за соціальними виплатами можна буде не лише в ЦНАПах та місцевих радах, а й у найближчих сервісних центрах Пенсійного фонду. Це зробить отримання допомоги зручнішим і доступнішим.

Замість паперової тяганини процес повністю цифровізують. Після подання заявки у будь-якому зручному місці вона одразу потраплятиме на розгляд працівникам Пенсійного фонду. Після ухвалення рішення гроші надійдуть безпосередньо на банківську картку отримувача.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Вільногірській ЦМЛ відтепер приймає лікар-ендокринолог

У Вільногірській центральній міській лікарні тепер працює лікарка-ендокринолог — Лариса Коваль. Про це йдеться у сюжеті Вільногірської міської ради. Лікар-ендокринолог приймає в ЦМЛ “У своїй […]

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]