У 2023 році з міського бюджету виділили понад 41 мільйон на ЖКГ: на що витрачали гроші

Олександра Зоз 15:36, 25 Березня 2024
Бюджет
Бюджет на житлово-комунальне господарство за 2023 рік/ ілюстративне фото з відкритих джерел

41 мільйон 825 тисяч гривень у 2023 році виділяли з загального фонду Вільногірської громади на житлово-комунальне господарство. Ще 5 мільйонів 258 тисяч виділили зі спеціального фонду.

Про це йдеться у звіті міського голови Вільногірська Володимира Василенка. 

Бюджет на житлово-комунальне господарство у 2023 році

Відомо, що гроші виділяли для виконання заходів, передбачених міською цільовою програмою «Утримання об’єктів благоустрою та житлово-комунального господарства Вільногірської міської територіальної громади Дніпропетровської області на 2022-2026 роки». 

На поточний ремонт ліфтового господарства, експертне обстеження ліфтів, придбання та встановлення люків, пожежних гідрантів використали понад 574 тисячі гривень. 

Поточний ремонт зробили восьми ліфтів за адресами:

  • бульвар Миру, 13 під.3;
  • Центральна, 77в, під.13; 
  • бульвар Миру,15 під.5; 
  • Центральна, 81, під.1;  
  • Центральна, 61, під.1,2,3; 
  • бульвар Миру,13, під.2.

А також придбали 6 пожежних гідрантів.

На заходи з охорони та захисту приміщень житлового фонду виділяли понад 1 мільйон 748 тисяч гривень.

У звіті мера повідомляється, що ці гроші використали для встановлення системи охорони захисту приміщень загального користування багатоквартирних житлових будинків.

На комплексний благоустрій території міста використали майже 10 з половиною мільйони гривень.

У вартість увійшло: прибирання тротуарів та доріг від сміття та снігу, посипка, очищення газонів та урн від сміття, вивіз без хазяйських відходів, стрижка живої огорожі, скошення парості кущорізом, утримання квітників, скошення трави, стерилізація та вакцинація безпритульних тварин, охорона, утримання та відновлення зелених насаджень.

Послуги зі згрібання та вивезення опалого листя вартували місту майже 1 мільйон 100 тисяч гривень. 

На Програму «Охорона об’єктів благоустрою Вільногірської міської територіальної громади» використали 2 мільйони 388 гривень. Василенко повідомляє, за ці кошти охорона об’єктів благоустрою міста була цілодобовою.

На освітлення міста, зокрема оплату електроенергії за зовнішнє  освітлення, використали понад 1 мільйон 100 тисяч гривень. 

Всього громада використала 175 592 кВт електроенергії.

Також 873 тисячі гривень використали на:

  • заміну ламп — 422 шт;
  • заміну ліхтарів — 127 шт;
  • заміну прожекторів — 5 шт;
  • заміну дротів — 1335 м;
  • заміну реле — 18 шт; 
  • заміну автомата — 52 шт;
  • антивандальні шафи — 17 шт.

Бюджет Вільногірської громади на благоустрій

На грейдування доріг та підсипку шлаком/щебенем без твердого покриття приватного сектору та узбіч, розмітку використали понад 10 мільйонів гривень. 

Поточний ремонт загальною площею 5986,5 метрів квадратних провели на таких вулицях:

  • Промислова;
  • Молодіжна;
  • Степова;
  • ім.В.В.Варена;
  • Садова. 

Грейдування виконали у селі Посуньки, а це вулиці Шевченка, Зелена, Театральна та провулок Аграрний, загальною площею 12 110,15 метрів квадратних.

Дорожні знаки та антипаркувальні сфери обійшлися громаді у майже 550 тисяч гривень. А от «лежачі поліцейські» не придбали.

За ці кошти встановили 183 дорожні знаки. 

Відомо, що на погашення кредиторської заборгованості за 2022 рік з виготовлення схеми дислокації технічних засобів виділили  220 тисяч гривень. 

На сміттєвоз для «Жилкомсервіс» витратили 5 мільйонів та майже 200 тисяч гривень.

За даними Володимира Василенка, всього за Програмою освоїли 95% усіх коштів, а це 35 060 460,97 гивень.

Також передбачалися гроші на програму «Будівництво (реконструкція, капітальний ремонт) об’єктів комунальної власності та житлово-комунального господарства Вільногірської міської територіальної громади на 2022-2026 роки».

На неї з державного бюджету виділяли 55 тисяч гривень, а з міського — 2 мільйони 345 тисяч гривень.

Ці гроші використали на заміну старої труби на нову пластикову. Її протяжність 210 м. А також замінили засувну арматуру в колодязях та два пожежні гідранти.

Роботи тривали по вулиці Степова від вулиці ім.В.В.Варена до будинку №2 по Молодіжній у Вільногірську.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Як захистити свою шкіру взимку: поради

Буянова Єва 16:40, 24 Листопада 2024
Як захистити свою шкіру взимку/фото Freepik

Як захистити свою шкіру взимку, коли холод, вітер і сухе повітря можуть спричинити сухість, подразнення та втрату еластичності? Зима вимагає особливого підходу до догляду за шкірою, щоб зберегти її зволоженою, здоровою та захищеною від впливу суворих погодних умов. У цій статті ми розповімо про прості, але ефективні поради, які допоможуть вашій шкірі пережити зиму без стресу.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Зимовий крем для обличчя

У морозну погоду замість бази під макіяж використовуйте щільний зимовий крем для обличчя, який живить шкіру та захищає від холоду. Обирайте засоби перевірених брендів, адже неякісна косметика може пошкодити шкіру.

Нанесення крему і косметики за годину до виходу

За цей час засоби повністю вберуться в шкіру й почнуть діяти, захищаючи її від морозу.

Використання скрабів, пілінгів та масок тільки ввечері

Очищення шкіри обличчя краще проводити, коли ви не плануєте виходити на вулицю. Найкращий час для цього — вечір після зняття макіяжу. Використання маски чи пілінгу безпосередньо перед виходом на мороз може призвести до обмороження шкіри.

Використання олії для зволоження

Для зволоження, захисту від холоду та заспокоєння шкіри після морозу використовуйте косметичні олії. Вони особливо корисні для сухої та дуже сухої шкіри. Чудовий вибір — олії жожоба, авокадо, каріте та інші.

Слідкуйте за харчуванням

Уникайте гострої їжі та алкоголю. Використовуйте зволожувачі повітря та термальну воду протягом дня в приміщенні. Також важливо пити 1,5-2 літри води щодня.

Закриття відкритих ділянок шкіри

У морозну погоду закривайте відкриті ділянки шкіри. Носіть рукавички з натуральних матеріалів і прикривайте голову шапкою. Це особливо важливо, якщо у вас є проблема з випадінням волосся.

Використання бальзаму для губ

Зимою, окрім живильного та захисного крему для обличчя, вам також знадобиться зволожувальний бальзам для губ. Він допоможе уникнути сухості та тріщин, повертаючи губам привабливий вигляд. Наносьте бальзам вранці, ввечері та перед виходом на вулицю. Для боротьби з лущенням використовуйте м’який скраб, який очистить губи від ороговілих частинок.

Читайте також:

Підписуйтесь

Історія адвент-календаря

Буянова Єва 14:00, 24 Листопада 2024
Історія адвент-календаря/ фото Freepik

Історія адвент-календаря дуже довга. Адвент-календар — це не лише святковий атрибут, а й багатовікова традиція, яка допомагає відчути магію очікування Різдва. Його історія бере початок у XIX столітті, а сьогодні він став символом тепла та радості, додаючи кожному дню грудня трохи святкового настрою.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Адвент-календар — це спеціальний календар для відліку днів до Різдва, зазвичай із 1 по 24 грудня. Його основна мета — створити атмосферу очікування свята через щоденні маленькі сюрпризи, завдання чи подарунки.

Історія адвент-календарів почалася в Німеччині в середині XIX століття. Спочатку батьки малювали 24 лінії або вішали 24 картини, щоб діти могли відстежувати дні до Різдва, стираючи лінії щодня. У скандинавських країнах використовували свічку, поділену на 24 частини, або прикрашали ялинку, додаючи іграшки чи біблійні вірші.

Перший фабричний адвент-календар створив Герхард Ланг у 1908 році, а раніше його мати виготовила картонний календар зі смаколиками. У 1920 році з’явилися календарі з дверцятами, за якими ховалися сюрпризи.

Сучасні адвент-календарі майже втратили релігійне значення, залишивши лише відлік днів до Різдва. Вони стали універсальними, підходять для будь-якого віку та формату, а також перетворилися на популярний інструмент маркетингу.

Види адвент-календарів:

  • смачні;
  • косметичні;
  • парфумерні;
  • інтерʼєрні;
  • із корисними речами;
  • із завданнями 

Читайте також:

Підписуйтесь

Як захистити свою шкіру взимку

Як захистити свою шкіру взимку: поради

Як захистити свою шкіру взимку, коли холод, вітер і сухе повітря можуть спричинити сухість, подразнення та втрату еластичності? Зима вимагає особливого підходу до догляду за […]

16:40, 24.11.2024 Буянова Єва
Історія адвент-календаря

Історія адвент-календаря

Історія адвент-календаря дуже довга. Адвент-календар — це не лише святковий атрибут, а й багатовікова традиція, яка допомагає відчути магію очікування Різдва. Його історія бере початок […]

14:00, 24.11.2024 Буянова Єва
«Пліч-о-пліч: Всеукраїнські шкільні ліги»

«Пліч-о-пліч: Всеукраїнські шкільні ліги»: новий сезон

«Пліч-о-пліч: Всеукраїнські шкільні ліги» — масштабні учнівські змагання, ініційовані президентом Володимиром Зеленським, стартували в спортивному комплексі «Прометей» у Кам’янському. Гасло ліг: «Разом переможемо». Про це […]

12:30, 24.11.2024 Буянова Єва
Яке сьогодні свято

Яке сьогодні свято: 25 листопада – 1 грудня

Яке сьогодні свято? З 25 листопада по 1 грудня світ святкує низку важливих подій, які об’єднують традиції, культуру та історію різних країн. Ці дні приносять […]

11:05, 24.11.2024 Буянова Єва
Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу

Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу: деталі

Із 15 грудня Укрзалізниця запустить нові поїзди з Дніпра та Кривого Рогу у напрямку Харкова та Карпат. Також буде внесено зміни до вже наявних маршрутів.  […]

09:05, 24.11.2024 Буянова Єва