Батл розмовних клубів провели у Вільногірську: хто змагався

Наталія Філоненко 09:40, 3 Квітня 2024
Батл розмовних клубів
Батл розмовних клубів у Вільногірську/ фото Вільногірськ IN.UA

Вихідними у Вільногірському культурно-діловому центрі боролися команди розмовних клубів Дніпра та Вільногірська.

Хто став переможцем — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Батл розмовних клубів Вільногірська та Дніпра

Учасники розмовних клубів змагалися у мовних конкурсах, а саме:

  • пантоміма «Покажи фразеологізм»;
  • мовний конкурс «Редактор» на виявлення помилок;
  • конкурс на знання регіонів;
  • жартівливе змагання «Вгадай, хто я?»;
  • згадували забуті слова, вгадували українські пісні за емоджі;
  • вікторина «Шевченко питає».

У складі обох команд — переселенці. Команда з Вільногірська ще у вересні 2023 року вперше зустрів команду Дніпра для знайомства, у рамках проєкту «Захист внутрішньо переміщених осіб, осіб, які постраждали від конфлікту, та розширення прав і можливостей громадян».

Підтримують розмовні клуби громадські організації «Десяте квітня» та «Моя друга домівка». 

Модератори клубів Ольга Левковець та Айна Кирпичова.

У Вільногірську мовний клуб працює на базі студентського гуртожитку, охочі можуть долучитися до занять.

«Наразі наше місто прийняло багато ВПО. Безліч людей не бажають говорити мовою ворога, тому прагнуть вивчати українську, говорити та мислити, послуговуватися у повсякденному житті, дізнатися більше про рідну батьківщину, вивчити традиції та звичаї. Цим корисні наші заняття, що проходять на базі студентського гуртожитку. Це не лише уроки, а ще й спілкування, життя, нові знайомства, друзі, товариші. Люди, які приїздять до нас, прагнуть зав’язати нові знайомства, знайти однодумців, навчитися чомусь новому, бути корисними», —  розповідає модераторка мовного клубу у Вільногірську Ольга Левковець.

За результатами змагань перемогла команда Дніпра з рахунком 36-39.

Команди розмовних клубів
Команди розмовних клубів змагаються у батлі/ фото Вільногірськ IN.UA

Розважальний концерт для учасників батлу

Батл розмовних клубів — розважальний захід, тому присутні були й творчі колективи. З танцювальними номерами «Запальні татанці» та «Нерозлучені війною» виступила доросла група зразкового танцювального колективу «Фламінго», керівниця якого Наталія Жданюк. Між конкурсами подружня пара хореографів Володимира та Світлани Ковшових провела майстер-клас з танцю.

«Від нашої команди ми створили сюрприз. Ми вдячні колективу «Фламінго», які представили на батлі прекрасні танцювальні номери. Нам захотілось віддячити танком. До нашого розмовного клубу входять і хореографи переселенці. І ми паралельно із заняттям розмовного клубу ще й танцюємо. Учасники кажуть, що у розмовному клубі ми відпочиваємо душею, а в танцях ми відпочиваємо тілом», — розповідає модераторка мовного клубу з Дніпра Айна Кирпичова.

Глядачі
Глядачі та учасники батлу/ фото Вільногірськ IN.UA

Вільногірські майстрині Олена Овчаренко, Світлана Борщ та Вікторія Салтановська представили на заході вишиванки, які зробили власноруч. Їх передадуть немовлятам у Дніпро. 

 «Ще нам Вільногірськ дорогий серцю через те, що вони підтримали нашу акцію «Народжені у вишиванках». Ця акція відбувається з 2017 року. Започаткували її учасники краматорського розмовного клубу «Файно». Ідея в тому, щоб на день вишиванки принести льолі для новонароджених вишитих майстринями з різних куточків країни. Діти, народжені під час війни, отримують в подарунок льолі – першу в житті вишиванку», — ділиться Айна Кирпичова.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Турбота серцем: історія вільногірки, яка допомагає у місцевому притулку для безпритульних тварин

Анастасія Гришкова 17:00, 21 Травня 2025
Волонтерка Катерина / фото Вільногірськ IN.UA

Катерина — жителька Вільногірська і вже тривалий час допомагає у місцевому притулку для тварин. Вона поєднує свою основну роботу з волонтерською діяльністю, віддаючи частину свого часу й тепла тим, хто цього потребує — безпритульним тваринам у притулку Ольги Роговенко.

Журналісти Вільногірськ IN.UA поспілкувалися з Катериною та дізналися про її любов до тварин.

Турбота про тварин

Як зазначає сама Катя, її волонтерство у притулку розпочалося більше року тому. Жінка щиро зізнається, що любить тварин — і собак, і котів.

Особливе місце у її серці займає пес, якого їхній син привіз із фронту. Тепер Катерина опікується ним удома. У притулку у неї є свої улюбленці.

Серед них — кіт на ім’я Тарзан, якого вона згадує з теплом: його вже вдалося прилаштувати у нову родину. Ще однією улюбленицею є кішка Ріта.

Під час зустрічі з нашими журналістами Катерина показала свою фаворитку — кішку Глорію, яку вона назвала “найблагороднішою та найгарнішою”.

Її господиня померла, і налякана киця потрапила до рук волонтерів. Спочатку Глорія сильно стресувала, тому Ольга тимчасово тримала її окремо від інших тварин. Але з часом кішка адаптувалася, звикла до нових умов і навіть стала більш відкритою.

Сьогодні у притулку мешкає 46 котів. Катерина щодня прибирає за тваринами, дбаючи про чистоту приміщення та комфорт пухнастих мешканців. Годуванням котів займається Ольга.

Як пояснює Катерина, більшість тварин потрапили сюди з вулиці — когось підкинули просто під двері притулку.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпропетровській області триває набір на грантову програму для мікробізнесу

Анастасія Гришкова 15:00, 21 Травня 2025
Гранти для мікробізнесу / ілюстративне фото, Rexels

Жителі Дніпропетровської, Миколаївської, Запорізької та Сумської областей мають можливість отримати фінансову підтримку на розвиток, відновлення або створення мікробізнесу. Програму реалізує Центр зайнятості Вільних людей спільно з міжнародною організацією Mercy Corps.

Про це повідомили на сторінці Гранти та можливості у Telegram.

Як взяти участь у програмі

Учасниками можуть стати внутрішньо переміщені особи (ВПО) або місцеві жителі з постраждалих територій, які нині проживають на контрольованих урядом України територіях, де немає активних бойових дій.

Основними вимогами є:

– бажання займатися підприємництвом;

– наявність реалістичної бізнес-ідеї;

– певний досвід у сфері діяльності, яку планується розвивати.

Сума гранту — до $2 600. Подати заявку можна до 31 жовтня 2025 року. Заявки приймаються на постійній основі.

Більше інформації — на сайті організаторів.

Читайте також:

Підписуйтесь

Турбота серцем: історія вільногірки, яка допомагає у місцевому притулку для безпритульних тварин

Катерина — жителька Вільногірська і вже тривалий час допомагає у місцевому притулку для тварин. Вона поєднує свою основну роботу з волонтерською діяльністю, віддаючи частину свого […]

У Дніпропетровській області триває набір на грантову програму для мікробізнесу

Жителі Дніпропетровської, Миколаївської, Запорізької та Сумської областей мають можливість отримати фінансову підтримку на розвиток, відновлення або створення мікробізнесу. Програму реалізує Центр зайнятості Вільних людей спільно […]

У Вільногірську попрощалися з військовим, який вважався зниклим безвісти

У Вільногірську відбулася церемонія прощання з військовим Ігорем Сергійовичем Тубальцевим, який вважався зниклим безвісти. На прощанні з героєм була присутня журналістка Вільногірськ IN.UA. У Вільногірську […]

Спортсмени з Вільногірська вибороли призові місця на турнірі в Закарпатській області

З 14 по 18 травня в місті Тячів Закарпатської області відбувся міжнародний турнір з греко-римської боротьби, присвячений заслуженому працівнику фізичної культури та спорту, почесному громадянину […]

У Вільногірську профінансували закупівлю безпілотників для військової частини на майже 3 мільйони гривень

У 2024 році Вільногірська міська територіальна громада спрямувала кошти на підтримку обороноздатності: майже 3 мільйони гривень — на закупівлю безпілотників для військових, а також реалізувала […]