На Дніпропетровщині зафіксували найбільшу кількість захворілих на COVID-19

Олександра Зоз 14:17, 13 Травня 2024
COVID-19
COVID-19/ ілюстративне фото з відкритих джерел

За перший тиждень травня 613 українців захворіли на COVID-19, найбільше випадків зареєстрували у Дніпропетровській області.

Про це повідомляє МОЗ України.

COVID-19 та ГРВІ: ситуація в Україні

Відомо, що 230 людей внаслідок ускладнень COVID-19 потрапили до лікарень. З них 19 — діти. За даними МОЗ, протягом тижня, з 28 квітня по 5 травня, в країні до медзакладів госпіталізували 2 990 українців з ГРВІ, грипом та коронавірусом. 1 823 хворих — діти.

5 людей, які мали позитивний тест на ковід, померли. Вони не мали профілактичних щеплень протягом останніх 12 місяців. Також в Україні зареєстрували одну смерть внаслідок ускладнень грипу. 

Всього протягом першого тижня травня на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли 109 924 українці, з них 68 818 – діти віком до 17 років. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність серед дорослих та дітей знизилась на 5,6% та 8,1% відповідно.

Загалом, з початку епідсезону, а це з жовтня, на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли 4 608 467 українців. Зареєстровано 1 021 смерті внаслідок ускладнень.

Відомо, що в Україні циркулює 36 різних типів коронавірусу — субваріанти «Омікрон». Зазвичай цей штам не викликає тяжкої кисневої залежності, проте залишається небезпечним для груп ризику:

  • людей з патологіями;
  • хронічними захворюваннями;
  • ослабленим імунітетом;
  • старших за 60 років. 

Людям з групи ризику рекомендована вакцинація

Вакцинація
Вакцинація/ ілюстративне фото з відкритих джерел

Вакцинація проти коронавірусної інфекції

В усіх областях доступна безоплатна омікрон-специфічна вакцина проти COVID-19.

Зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення

Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна дізнатись за телефоном 0 800 60 20 19.

Варто зазначити, що українці, які не мають щеплень проти COVID-19, не завершили первинну вакцинацію, чи пацієнти, яким лікар рекомендує додаткове «бустерне щеплення», зможуть отримати щеплення омікрон-специфічною вакциною. 

На початку березня МОЗ оновило рекомендації щодо щеплень двовалентною вакциною для первинної вакцинації. Зміни затверджені наказом МОЗ від 29 лютого 2024 року №346.

Щодо щеплення омікрон-специфічною вакциною діють такі рекомендації: 

  • діти віком 12-17 років можуть бути щеплені двовалентною омікрон-специфічною вакциною, як для первинної вакцинації, так і для бустерної дози;
  • дітям старше 12 років та дорослим, яким розпочато первинну вакцинацію з використанням моновалентної оригінальної вакцини, можна завершити курс омікрон-специфічною вакциною;
  • дорослі віком від 18 років можуть бути щеплені двовалентною вакциною як для первинної вакцинації, так і для бустерної дози.

Відомо, що в Україні всі області забезпечені вакциною проти COVID-19. Медики використовують вакцини «Comirnaty» (виробник «Pfizer»). 

Також доступна вакцина для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer»  — вакцина «Comirnaty» для дітей), а також омікрон-специфічна вакцина (виробник «Pfizer»), яка раніше використовувалась для бустерних щеплень.

ГРВІ
ГРВІ/ ілюстративне фото з відкритих джерел

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Вільногірські спортсменки здобули “срібло у складі збірної Дніпропетровщини на чемпіонаті України з пауерліфтингу

Єва Буянова 14:00, 19 Квітня 2025
Чемпіонат України з пауерліфтингу/ фото Наталія Зінчук

Вихованки відділення пауерліфтингу КДЮСШ “Авангард” міста Вільногірськ здобули “срібло” на чемпіонаті України з класичного пауерліфтингу серед юнаків, дівчат, юніорів, юніорок та студентів закладів вищої освіти. Змагання проходили у місті Коломия Івано-Франківської області.

Про це повідомляє Наталія Зінчук, тренерка з пауерліфтингу. 

Тренує дівчат Наталія Зінчук — досвідчена наставниця, яка багато років розвиває пауерліфтинг у Вільногірську.

На всеукраїнському помості честь Дніпропетровського регіону представили спортсменки Альбіна Ніхаєнко та Вероніка Стороженко. Завдяки їхнім виступам збірна області здобула друге місце у командному заліку серед дівчат, ставши срібним призером змагань.

 Варто також відзначити внесок Альбіни Ніхаєнко не лише як спортсменки, а й як судді першої категорії, що свідчить про її багаторічний досвід у спорті. А суддя-асистент Олександр Носач забезпечив підтримку спортсменів безпосередньо на помості.

Наталія Зінчук висловила вдячність прихильникам залізного світу, які не лише поруч, а й надихають спортсменів на нові досягнення. 

Також команда висловила щиру вдячність Збройним Силам України за мужність і відвагу, які дозволяють українським спортсменам змагатися, тренуватися і перемагати під мирним небом.

Читайте також: 

Підписуйтесь

З попелу війни — до мистецтва: у Вільногірську відкриють незвичну експозицію

Єва Буянова 12:30, 19 Квітня 2025
У Вільногірську відкриють незвичну експозицію/ фото з особистого архіву героїні

Скоро у Вільногірську відкриють незвичну експозицію — на ній покажуть гільзи, які стали мистецтвом. Авторка робіт — вільногірка, яка перетворює залишки війни на символи відродження, миру й весни.

На бажання героїні ми не розголошуємо імʼя. 

Деталі читайте на Вільногірськ IN.UA

Ідея створювати щось нове з гільз з’явилася не випадково — її підказала родичка. Первинно вона була адресована синові жінки, який навчається на художника. Однак через брак часу юнак не зміг втілити задум. Тоді майстриня взялася за справу самостійно. 

“Так і розпочалося. Одна за іншою гільзи виходили”, — згадує вона.

Розписані гільзи — це не лише художні об’єкти, а й спосіб переосмислення досвіду війни. 

“Мені хотілося, щоб на кожну річ можна було звернутись і поглянути з іншого ракурсу. І те, що вчора ще нас вбивало, сьогодні можна переробити і перетворити на щось інше”, — каже майстриня.

Тематика робіт змінювалася з часом. Спочатку з’являлися символічні образи, пов’язані з українською національною традицією — зокрема, ляльки-мотанки. Але з приходом весни жінку потягнуло до квітів.

“Я розпочинала малювать те, що в мене йшло зсередини. Так мені хотілося нарешті, щоб прийшло щось нове, щось таке квітуче”, — пояснює вона.

Квітковий розпис/ фото з особистого архіву героїні

Для авторки важливо не лише створювати красиві речі, а й змінювати ставлення до болючих спогадів: 

“Щоб це не так було важко згадувати. Щось додати, якусь деталь — і це вже заграє іншими фарбами”.

Хоча жінка не має художньої освіти, її близькі підтримали ініціативу. На перший план для неї виходить не професійність, а щирість. 

“Я просто робила те, що я хотіла, і все”, — каже вона.

Від майбутньої виставки майстриня очікує не слави, а надії. 

“Я би хотіла побажати все ж таки миру. І щоб ми залишили все погане в минулому і на деякі речі дивились по-новому — з розквітом нового життя”.

Як побажання для читачів та майбутніх відвідувачів виставки, вільногірка ділиться віршем: 

Люби. Ціни. Даруй. Тримай.”

Люби себе і поважай ти інших

Люби життя і радуйся за всіх.

Ціни все те, що маєш на сьогодні ти

Життя воно таке… як сплине не вернеш.

Даруй добро і відкривай все серце

Віддай своє, повернеш у сто раз.

Тримай в собі лиш саме сокровенне і…

Безцінний дар ти пронеси скрізь час.

VVV 04.08.24

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі розширюють доступ до реабілітаційних послуг для дітей і дорослих

У Дніпрі ще один із центрів первинної медико-санітарної допомоги підписав договір з Національною службою здоров’я України за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних […]

Актуальні новини

Масована атака дронів на Дніпропетровщину: є загиблі та поранені

У ніч на 17 квітня ворог здійснив масовану атаку безпілотниками по Дніпропетровській області. Сили протиповітряної оборони знищили 10 ворожих БпЛА над регіоном. Про це повідомляє […]