Родинна династія: мати та син навчають дітей Вишнівського ліцею

Наталія Філоненко 12:27, 15 Травня 2024
Родинна династія
Родинна династія/ фото Ірина Ісаєнко

Сьогодні, 15 травня, в Україні відзначають День сім’ї. Саме у сім’ї формується особистість кожної людини та відбувається виховання. У деяких родинах діти наслідують своїх батьків: обирають ту саму професію, хобі чи розділяють спільні інтереси. Як-то й у родині Ірини Ісаєнко. Любов до педагогіки вона передала своєму сину Денису. Наразі мати з сином вдвох працюють в одному ліцеї Вишнівської громади. 

Більше журналістам Вільногірськ IN.UA розповіла вчителька української мови та літератури Ірина Ісаєнко.

Родинна династія з Вишневого

54 річна вчителька з Вишневого Ірина Ісаєнко вже понад 32 років викладає українську мову та літературу в місцевому ліцеї. Навчаються там до 300 учнів. У педагогічному колективі, де працює Ірина, 19 вчителів. Жінка класна керівниця одинадцятого випускного класу.

Навчалася жінка в тому ж ліцеї де і працює все своє життя. Мріяла спочатку бути телеведучою.

«Коли навчалася у школі, моя мрія була зовсім інакшою. Я не мріяла бути вчителем. Чомусь мені хотілося бути телеведучою. Я мріяла навчатися у Київському Інституті культури. Це зараз Поплавського, а раніше він мав назву Карпенко-Карого. Моя мама згодом придивлялася на той інститут – він їй не сподобався. Тому вона мене й відмовила туди вступати», –  ділиться освітянка Ірина Ісаєнко.

Згодом, коли Ірина навчалася у 10 класі, на батьківських зборах йшла мова про останні дзвоники, випускні та вибір професії.

«От мій класний керівник, Лариса Федорівна, вона мамі й запропонувала розглянути професію вчителя. Тим паче, що я у 10 класі була юним кореспондентом, журналістом. І на думку багатьох викладачів я гарно писала статті. І була активною в школі, мене любили діти, як і я їх»,  – каже Ірина.

Так у 1987 році жінка вступила на навчання у Криворізький державний педагогічний інститут. Після 5 років навчання повернулася у рідну школу за цільовим направленням.

Ірина Ісаєнко в рідній школі
Ірина Ісаєнко у школі/ фото Ірина Ісаєнко

«В рідній школі навчаю учнів української  мови вже 32 роки. В мене один єдиний запис в трудовій книжці. Я прийшла, і годин в мене було мало української мови, це було лише два класи. Тому мене довантажували уроками народознавства. Ну, і все. І так з 1992 року я залишилася в нашій школі. Я ніде й нікуди не ходила», – розповідає Ірина Ісаєнко.

У педагогіку пішов і син

Жінка має сина, з яким вдвох прожили все життя разом. Тепер ще й на педагогічній ниві працюють поруч.

«Так сталося, що ми з Денисом прожили все життя тільки вдвох. Коли батько покинув нашу сім’ю ми з сином все робили разом. Денис завжди долучався до шкільних моїх справ. Тобто, другу професію, окрім вчителя, він не бачив взагалі»,  – ділиться Ірина.

Денис навчався у школі, де зараз працює вчителем інформатики. Закінчив музичну школу по класу фортепіано, займався футболом та боксом. Це хобі має і до сьогоднішнього дня також.

Після завершення Запорізького університету факультету інформаційної технології Денис повернувся працювати до школи вже вчителем інформатики та математики за пропозицією адміністрації школи.

З 12 травня 2021 року Денис навчає дітей. Ще він класний керівник шостого класу.

Денис Ісаєнко, вчитель інформатики та математики
Денис Ісаєнко зі школярами/ фото Ірина Ісаєнко

Ірина та Денис завжди допомагають один одному працюючи в одному ліцеї. Зараз вони готують сценарій останнього дзвоника й готуються до випускного.

«Під час дистанційного навчання багато дітей втратили зацікавленість до навчання, діти змінилися. Денис дає мені вектор сучасного підходу до дітей. Я ж даю йому підказки методичні. Я щаслива мати такого  сина», – ділиться викладачка Ірина Ісаєнко.

Спільні інтереси родини

Родинна династія має мрію на двох. Як і всі люди бажають миру.

«Звичайно, хочеться, щоб скоріше закінчилася війна. Хочеться миру, хочеться спокою, хочеться працювати без тривог, хочеться працювати не в укритті, а в класних кімнатах», – мріють мати й син.

Родина Ісаєнко полюбляють читати. Мають улюбленців пухнастиків. Жінка шаленіє від своїх британських котів —  Фелікс, Сантік та дівчинка Сінді. А життєрадісний пес Рокі охороняє будинок педагогічної династії Вишнівської громади.

Пухнастики Ірини та Дениса
Пухнастики Ірини та Дениса/ фото Ірина Ісаєнко

Читайте також:

Підписуйтесь

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:17, 22 Листопада 2024
фото ілюстративне / Жовтоводська міська рада

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 випадок, з яких 16 — серед дітей.

Про це повідомляє Жовтоводська міська рада.

Наша редакція звернулась до Сергія Карповича, директора центру первинної медико-санітарної допомоги Вільногірська, за коментарем щодо ситуації з туберкульозом в місті. Сергій Карпович стверджує що ситуація в місті контрольована. Наразі пацієнти з підтвердженим діагнозом вже проходять лікування.

“Ситуація з туберкульозом в місті стабільна, пацієнтів не побільшало. Таких зараз одиниці, порівняно з минулим роком ситуація не погіршилась”, – розповів директор центру первинної медико-санітарної допомоги, Сергій Карпович.

Також голова центру наголосив, що основним симптомом, за яким можна визначити туберкульоз, це тривалий та постійний кашель.

Серед найбільш поширених симптомів туберкульозу також є:

  • лихоманка (частіше з невисокими показниками температури тіла – 37,0-37,5 градуса);
  • пітливість (переважно вночі);
  • слабкість і швидка стомлюваність;
  • відсутність апетиту та втрата ваги;
  • біль у грудях;
  • задишка.

Довідково:

Туберкульоз — це інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом. Особливу небезпеку він становить для дітей, оскільки їхній імунітет ще недостатньо сформований, а також для людей похилого віку, чиї захисні сили організму ослаблені.

Читайте також:

Підписуйтесь

Долетіла до Дніпра за 15 хвилин: ГУР назвали тип ракети, якою атакували місто

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:17, 22 Листопада 2024
Комплекс "Кєдр"
фото ілюстративне / РБК-Україна

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”. Ракета була запущена з Астраханської області, а до міста долетіла лише за 15 хвилин.

Про це повідомляє Головне управління розвідки України.

Раніше ми писали, що ворог завдав удару по промисловому підприємству. Пошкоджень зазнав і центр реабілітації людей з інвалідністю у Дніпрі. Внаслідок обстрілів зруйновано котельню, вибиті вікна. У зв’язку з атакою в області, а також у низці інших регіонів України, були введені екстрені відключення електроенергії.

Що таке комплекс “Кєдр”?

Така ракета несе шість бойових частин, кожна з яких містить шість суббоєприпасів. На кінцевій ділянці траєкторії швидкість снаряда перевищує 11 Махів або приблизно 13475 кілометрів на годину.

Ракетний комплекс “Кєдр” — нова розробка військово-промислового комплексу рф. До його створення долучилися такі підприємства:

  • Корпорація “Московський інститут теплотехніки” (Москва);
  • “Титан-Баррикады” (Волгоград);
  • Особливе конструкторське бюро “Прожектор” (Москва);
  • Концерн “Созвездие” (Воронеж);
  • “Спецэнергомеханика” (Москва);
  • “Континент” (Москва).

Випробування цієї зброї проходили на полігоні “Капустін Яр” в Астраханській області у жовтні 2023 та червні 2024 року.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 […]

15:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Долетіла до Дніпра за 15 хвилин: ГУР назвали тип ракети, якою атакували місто

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”. Ракета була запущена […]

14:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Росіяни вдарили по Кривому Рогу: що відомо про наслідки та травмованих

Вдень росіяни вдарили по Кривому Рогу. Внаслідок атаки пошкоджено адміністративну будівлю та житлові будинки. Наразі відомо про 17 постраждалих, серед яких 2 дітей. Десятеро з […]

15:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

«Павло, попаси короову»: перша виставка художника з Кам’янського у Дніпрі

Виставка «Павло, попаси короову» Богдана Бучковського проходить у дніпровській галереї «Артсвіт» і представляє роботи, створені після початку війни. Вона висвітлює процес відновлення творчості митця та […]

12:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Ексгравець “Дніпра-1” може продовжити кар’єру в іспанській “Жироні”

Український воротар Владислав Крапивцов, який раніше грав за СК Дніпро-1, може продовжити свою кар’єру в іспанській «Жироні». 19-річний футболіст наразі проходить перегляд у команді, до […]

11:00, 21.11.2024 Бойцун Дмитро