Кліщі небезпечні не лише для людей, але й для тварин. Комахи атакують переважно собак, не лише безпритульних, але й домашніх. У Вільногірську з кінця квітня 2024 року до середини травня захворіли на піроплазмоз після укусу кліща 12 домашніх собак.
Про це розповів журналістам Вільногірськ IN.UA лікар ветеринарної медицини Валерій Фетісов.
Як кліщі впливають на тварин: комахи переносять небезпечну хворобу
Кліщі переносять небезпечну хворобу для тварин — піроплазмоз. Її ще називають Бабезіоз. Це хвороба, яка вражає внутрішньоклітинними паразитами (бабезіями) кров тварини.
Пік захворюваності припадає на травень, коли кліщі більш активні, а також на серпень та вересень, залежно від температури навколишнього середовища.
Лікар ветеринарної медицини Валерій Фетісов каже: обробка спреями та пігулками захистить тварин від укусів, а надалі – від тяжкого перебігу хвороби.
«Треба обов’язково обробляти тварин, захищати їх від укусів кліщів. Є пігулки, які відлякують кліща. Вони даються залежно від ваги тварини та діють протягом чотирьох тижнів», — зазначає лікар ветеринарної медицини Валерій Фетісов.
Після прогулянки з твариною на вулиці, її необхідно оглянути. Лікар каже, шукати необхідно кліщів розміром з сірникову головку та навіть квасолини.
«Якщо вже ви виявили кліща, я раджу звертатися у ветеринарну клініку, щоб не зробити гірше. Часто люди вдома самостійно роблять спробу витягнути кліща. Обривають частину його, друга ж частина залишається у тварині – починається процес запалення. Згодом після укусу місце починає гнити», — радить лікар.
Частіше тварина може підчепити кліща на дачі, лісі або ж біля ставка. Комаха своєю чергою може переносити бабезіоз.
«Він своїм хоботом проколює шкіру тварини, пускає свою слину. Саме з цією слиною йдуть ті мікроорганізми, які й викликають потім хворобу у тварин. Раджу вчасно звертатися до лікарів, аби не нашкодити їй», — розповідає Фетісов.
Симптомами захворювання на піроплазмоз можуть бути:
- погіршення загального стану здоров’я тварини;
- підвищення температури;
- слабкість;
- млявість;
- блідість слизових;
- анорексія;
- потемніння сечі.
Ветлікар радить хоча б раз на рік приводити домашнього улюбленця до клініки на обстеження. Робити щеплення від сказу, вітамінізацію та терапію проти глистів. Це зміцнить імунітет тварини.
Читайте також:
- Сезон кліщів: як захиститися та що робити, якщо кліщ вже є на тілі
- «Доступні ліки» у Вільногірську: де та як отримати медикаменти безоплатно
Підписуйтесь