Вільногірську собаку реабілітувала одеситка: продовження історії Лани

Наталія Філоненко 12:07, 21 Травня 2024
Вільногірська собака Лана на реабілітації в одеситки Діани Спіциної
Вільногірська собака Лана на реабілітації в одеситки Діани Спіциної/ фото Діана Спіцина

Через хворобу кісток та суглобів алабай Лана перестала ходити. На лікування собаку забрали до Одеси. Наразі твариною опікується волонтерка Діана Спіцина, собаці робить масаж та обстежує.

Більше про Вільногірську Лану волонтерка та масажистка-реабілітологиня Діана Спіцина розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.

Вільногірська собака Лана на реабілітації в Одесі

Собака Лана, породи алабай, жила у місцевому притулку Вільногірська.  Через те, що попередні господарі тримали тварину у холодному металевому вольєрі, вона важко захворіла та перестала ходити. 

Завдяки небайдужим людям, Лана потрапила до волонтерів Одеси. Понад трьох місяців собака перебувала у лікарні. Тоді на лікування вільногірської собаки волонтери відкривали збір, аби мати змогу купувати ліки та  організувати повноцінну реабілітацію тварини.

«На Ольгу Бабанську була підписана давно, також іноді долучалася до зборів для порятунку тварин. Коли вона написала пост про те, що є така собака Лана, яка відновлюється після операцій, майже не ходить, треба відновлювати мʼязи та рух — запропонувала свою допомогу, як масажист», — розповідає волонтерка з Одеси Діана Спіцина. 

Діана Спіцина за фахом масажистка-реабілітологиня, з 2022 року працювала у шпиталі, де допомагала відновлюватися захисникам України та військовим медикам, які евакуювали людей з Маріуполя, Запоріжжя, Харкова та Херсонської області. А от з тваринами Діана працює вперше. 

Реабілітаці Лани
Реабілітаці Лани/ фото Діана Спіцина

«Працювати з собакою мені було дуже цікаво, на мій погляд, це людині можна «заговорити зуби», так би мовити. Людину можна впевнити, що твої техніки працюють. Велика сила коли ти віриш в те, що ти робиш. А на собаці або дійсно працюють всі твої техніки, або ти шарлатан. Лана дуже вдячна та розумна собака, вона коли впевнилася, що я не роблю їй боляче або погано – довірилася мені повністю», — ділиться Діана.

Спочатку Лана була на перетримці в «Айболиті», коли її перевезли до Одеси з Вільногірська. Згодом, коли перетримка там стала неможлива, її перевезли  до іншого притулку.  

«На той момент ми з родиною упʼятеро жили у двокімнатній квартирі, з трьома кішками. Тому забрати собаку до себе я не могла. Але думка мене не полишала про Лану. І забрала її тільки зараз, коли ми змогли переїхати до будинку», — розповідає волонтерка.

Стан здоров’я Лани

Щоб мати актуальну інформацію про стан здоровʼя, собаку Лану повністю обстежили. 

«По рентгенах динаміка хороша, дирофіляріоз є, але не в активному стані. Треба все останнє життя щомісяця давати ліки проти нього, сама актуальна проблема з бурситами на ліктях та стопі між пальцями, але бак посів також здали, чекаємо на результат. Далі лікар скаже подальші дії та кроки», — розповідає Діана Спіцина.

Зараз волонтерка обробляє лапи алабаїхи щодня, вранці та ввечері. Жінка каже: собака Лана дуже доброзичлива до всіх, проте коли зрозуміла, що двір та територія загалом її — пильнує все навкруги, як чесний охоронець.

Читайте також:

Підписуйтесь

Двоє дніпрян торгували гранатами в Одесі

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:40, 18 Вересня 2024
Гранати продавали в Одесі
Гранати продавали в Одесі / фото ГУНП в Одеській області

Зловмисники відправляли в Одесу посилки з вибуховими боєприпасами, ховаючи їх серед побутових речей. Оплату за гранати отримували на банківські картки.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Одеській області.

Поліціянти встановили, що зловмисники 28 і 38 років придбали у невідомої особи гранати різного виду. Два замовлення старший зловмисник виконав сам, ще одне – спільно з товаришем. Загалом вони збули сім гранат, за які отримали майже 17 тисяч гривень.

Правоохоронці затримали “продавців” у Дніпрі. Під час обшуків, за місцями мешкання фігурантів, поліцейські вилучили гаджети з інформацією, що має доказове значення у справі. В оселі молодшого чоловіка ще й 30 набоїв калібру 5х45 мм, які скерують на експертизу.

Їм повідомили про підозру у незаконному придбанні, зберіганні та збуті вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, зокрема вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Згідно зі статтею 263 Кримінального кодексу України “бізнесменам” загрожує до 7 років позбавлення волі. 

Наразі підозрювані під вартою, з правом внесення застави. Слідство триває. Правоохоронці з‘ясовуватимуть, де затримані отримали вибухові пристрої.

Читайте також:

Підписуйтесь

За яким тарифом жителі Вільногірська оплачуватимуть електричне опалення: пояснення

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:04, 18 Вересня 2024
Електроопалення і тарифи
Електроопалення і тарифи / фото getty images

Кабінет Міністрів України вніс зміни до умов застосування тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які мають електричне опалення. Зокрема, для тих, хто проживає у житлових будинках, у тому числі й квартирах. Провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська пояснює всі тонкощі нововведень. 

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Тариф на електроопалення діятиме у періоді з 01 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року. Помешкання з таким опаленням вважається тоді, якщо у ньому встановлені установки, які вимагає проєктна документація. 

“На даний час згідно з останнім уточненням, підтвердженням електроопалювальної установки, згідно з роз’ясненнями НКРЕКП протоколу, є технічний паспорт на житло, де вказана наявність електроопалення або акт огляду електроопалювальної установки, прийнятий оператором системи розподілу”, – зазначає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

До того ж електроопалювальне обладнання має бути обов’язково зареєстроване. А власник має володіти документом, що це підтверджує.

Такими може бути:

  • Технічний паспорт, в якому у графі «вид опалення» зазначене електроопалення;
  • Акт, складений інспектором державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, щодо обстеження стану електрообладнання споживача з інформацією про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Акт, складений представником оператора системи розподілу, про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Відмітка сервісного центру про введення електроопалювальної установки в експлуатацію під час її взяття на гарантійне обслуговування.

Вони мають бути внесені в паспорт точки розподілу електроенергії після огляду спеціалістом від компанії яка надає послуги. 

“Акт огляду електроопалювальної установки виконується після того, як споживач надасть всі документи. Потім споживач пише заяву, щоб провели акту огляду електроопалювальної установки та внесли в паспорт точки розподілу якщо необхідно зміни і після цього видається рахунок споживачу”, – додає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

Тариф на електроенергію

Наразі для всіх споживачів  з єдиним електролічильником діє тариф 4,32 гривні за кіловат на годину.

Для побутових споживачів, які проживають в житлових будинках, обладнаних електроопалювальними установками у період з 1 жовтня по 30 квітня встановлюються тариф (гривня за кіловат на годину):

  • До 2000 спожитих кВт*год на місяць – 2,64 гривні;
  • Понад 2000 кВт*год на місяць – 4,32 гривні.

2-зонний тариф:

  • Денний тариф на світло (7:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 2,16.

3-зонний тариф

  • Напівпіковий тариф на світло (7:00-8:00/11:00-20:00/22:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Піковий тариф на світло (8:00-11:00/20:00-22:00) – 6,48 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 1,72 гривні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Двоє дніпрян торгували гранатами в Одесі

Зловмисники відправляли в Одесу посилки з вибуховими боєприпасами, ховаючи їх серед побутових речей. Оплату за гранати отримували на банківські картки. Про це повідомляє Головне управління […]

18:40, 18.09.2024 Бойцун Дмитро

За яким тарифом жителі Вільногірська оплачуватимуть електричне опалення: пояснення

Кабінет Міністрів України вніс зміни до умов застосування тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які мають електричне опалення. Зокрема, для тих, хто проживає у житлових […]

17:04, 18.09.2024 Бойцун Дмитро
Оксана Євтушенко, лікарка статист центру ПМСД

Декларація тепер онлайн: як обрати сімейного лікаря у центрі ПМСД Вільногірська

З червня жителі Вільногірська обирали сімейного лікаря лише очно. Це сталося після звільнення чотирьох фахівців з медичного центру. Наразі процедуру спростили.  Більше на Вільногірськ IN.UA […]

Бювет біля 4 ліцею на якому один з кранів теж не працює

У бюветі досі немає води: що каже місцева влада

Другий місяць в одному з бюветів у Вільногірська немає води. Тиждень тому чиновники міста пообіцяли виправити проблему, але безрезультатно. Натомість запропонували альтернативу – набирати воду […]

Пенсійний фонд України у смартфоні: які послуги онлайн можна отримати

Особисте відвідуванню Пенсійного фонду тепер необов’язкове. Деякі електронні послуги, вже можна отримати за допомогою веб-порталу та додатку в телефоні. Про це розповідає Вільногірська Міська Рада. […]

12:45, 18.09.2024 Бойцун Дмитро