Вільногірську собаку реабілітувала одеситка: продовження історії Лани

Наталія Філоненко 12:07, 21 Травня 2024
Вільногірська собака Лана на реабілітації в одеситки Діани Спіциної
Вільногірська собака Лана на реабілітації в одеситки Діани Спіциної/ фото Діана Спіцина

Через хворобу кісток та суглобів алабай Лана перестала ходити. На лікування собаку забрали до Одеси. Наразі твариною опікується волонтерка Діана Спіцина, собаці робить масаж та обстежує.

Більше про Вільногірську Лану волонтерка та масажистка-реабілітологиня Діана Спіцина розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.

Вільногірська собака Лана на реабілітації в Одесі

Собака Лана, породи алабай, жила у місцевому притулку Вільногірська.  Через те, що попередні господарі тримали тварину у холодному металевому вольєрі, вона важко захворіла та перестала ходити. 

Завдяки небайдужим людям, Лана потрапила до волонтерів Одеси. Понад трьох місяців собака перебувала у лікарні. Тоді на лікування вільногірської собаки волонтери відкривали збір, аби мати змогу купувати ліки та  організувати повноцінну реабілітацію тварини.

«На Ольгу Бабанську була підписана давно, також іноді долучалася до зборів для порятунку тварин. Коли вона написала пост про те, що є така собака Лана, яка відновлюється після операцій, майже не ходить, треба відновлювати мʼязи та рух — запропонувала свою допомогу, як масажист», — розповідає волонтерка з Одеси Діана Спіцина. 

Діана Спіцина за фахом масажистка-реабілітологиня, з 2022 року працювала у шпиталі, де допомагала відновлюватися захисникам України та військовим медикам, які евакуювали людей з Маріуполя, Запоріжжя, Харкова та Херсонської області. А от з тваринами Діана працює вперше. 

Реабілітаці Лани
Реабілітаці Лани/ фото Діана Спіцина

«Працювати з собакою мені було дуже цікаво, на мій погляд, це людині можна «заговорити зуби», так би мовити. Людину можна впевнити, що твої техніки працюють. Велика сила коли ти віриш в те, що ти робиш. А на собаці або дійсно працюють всі твої техніки, або ти шарлатан. Лана дуже вдячна та розумна собака, вона коли впевнилася, що я не роблю їй боляче або погано – довірилася мені повністю», — ділиться Діана.

Спочатку Лана була на перетримці в «Айболиті», коли її перевезли до Одеси з Вільногірська. Згодом, коли перетримка там стала неможлива, її перевезли  до іншого притулку.  

«На той момент ми з родиною упʼятеро жили у двокімнатній квартирі, з трьома кішками. Тому забрати собаку до себе я не могла. Але думка мене не полишала про Лану. І забрала її тільки зараз, коли ми змогли переїхати до будинку», — розповідає волонтерка.

Стан здоров’я Лани

Щоб мати актуальну інформацію про стан здоровʼя, собаку Лану повністю обстежили. 

«По рентгенах динаміка хороша, дирофіляріоз є, але не в активному стані. Треба все останнє життя щомісяця давати ліки проти нього, сама актуальна проблема з бурситами на ліктях та стопі між пальцями, але бак посів також здали, чекаємо на результат. Далі лікар скаже подальші дії та кроки», — розповідає Діана Спіцина.

Зараз волонтерка обробляє лапи алабаїхи щодня, вранці та ввечері. Жінка каже: собака Лана дуже доброзичлива до всіх, проте коли зрозуміла, що двір та територія загалом її — пильнує все навкруги, як чесний охоронець.

Читайте також:

Підписуйтесь

Які солодощі не шкодять зубам

Єва Буянова 16:00, 20 Квітня 2025
Які солодощі не шкодять зубам/ фото ілюстративне, Pexels

Які солодощі можна їсти без шкоди для зубів? Хоча цукор традиційно вважається головним ворогом усмішки, не всі солодощі однаково шкідливі. Правильний вибір десертів і режим їх споживання допоможуть зберегти зубну емаль здоровою, а візити до стоматолога — рідкісними.

Які солодощі не шкодять зубам – читайте на Вільногірськ IN.UA

Солодке та зуби: що важливо знати

Рідше, але під час їжі — краще

Вживання солодощів під час основних прийомів їжі менш шкідливе для зубів, ніж часті перекуси між ними. Це пов’язано з тим, що часте споживання цукру створює сприятливі умови для розвитку карієсу. 

Клейкі солодощі — особливо небезпечні

Цукерки, іриски та батончики, які прилипають до зубів, можуть затримуватись у важкодоступних місцях, сприяючи розвитку карієсу та навіть пошкодженню пломб.

Природні цукри — менш шкідливі

Фрукти та овочі містять клітковину, воду та поліфеноли, які сприяють очищенню зубів і зменшують ризик карієсу.

Молоко підтримує здоров’я зубів

Коров’яче молоко багате на кальцій і казеїн, які зміцнюють зубну емаль і можуть знижувати ризик карієсу.

Які солодощі безпечні для зубів

  • соковиті свіжі фрукти та ягоди;

  • натуральні сухофрукти без доданого цукру (у невеликій кількості);

  • чорний шоколад із низьким вмістом цукру;

  • домашні ласощі без білого цукру, приготовані з бананів або фініків.

Матеріал має інформаційний характер, перед вживанням краще порадитися з лікарем

Читайте також: 

Підписуйтесь

Добірка цікавих фактів про Великдень 

Єва Буянова 14:00, 20 Квітня 2025
Цікаві факти про Великдень/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це не лише глибоко релігійне свято, а й час яскравих традицій, що сягають корінням у давнину. Від обміну фарбованими яйцями ще з часів стародавніх цивілізацій до запуску повітряних зміїв на Бермудських островах — святкування Великодня у світі вражає розмаїттям символів, звичаїв і культурних особливостей.

Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала добірку цікавих фактів про Великдень. 

Цікаві факти про Великдень

  • Традиція обміну фарбованими яйцями виникла ще до появи християнства. У давнину перси та єгиптяни дарували одне одному яйця на честь весняного рівнодення, бажаючи родючості та довгого життя.
  • Найбільше у світі пасхальне яйце розташоване у місті Вегревілл, провінція Альберта, Канада. Це гігантське яйце важить близько 2 тонн і має довжину приблизно 8 метрів.
  • Англійська назва Великодня — Easter — походить від імені англосаксонської богині весни та світанку Eostre. У деяких культурах її ототожнюють із богинею Іштар.
  • Ягня є ще одним важливим символом Великодня в багатьох країнах. Воно символізує жертовність і часто зображується на вітальних листівках із написом “Agnus Dei” (Агнець Божий). Також поширена традиція випікати пасхального баранчика з тіста.
  • На Бермудських островах у Страсну п’ятницю існує звичай запускати повітряних зміїв, що символізують вознесіння Христа.
  • Традиція купувати новий одяг на Великдень виникла в Нью-Йорку в середині XIX століття. Люди вірили, що новий одяг на свято принесе удачу на весь рік. Цей звичай зберігся донині й набуває дедалі більшої популярності.

Читайте також: 

Підписуйтесь