Через що субсидію можуть не призначити: фактори, які впливають на можливість виплати

Олександра Зоз 11:22, 6 Червня 2024
Не призначили субсидію
Чому субсидію можуть не призначити/ фото istock

Українці можуть отримати допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг — субсидію. Проте розраховувати на додаткові виплати можуть не всі.

Чому субсидію можуть не призначити йдеться на сторінці Міністерства соціальної політики України.

Не призначили субсидію: чому

За даними Мінсоцполітики, житлова субсидія не призначається, якщо:

1.Площа житла перевищує 130 кв. метрів для квартир; 230 кв. метрів для приватних будинків;

2.Хтось з членів родини протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив операцію на суму понад 50 тисяч гривень, а саме:

    • купівлю земельної ділянки, нерухомого майна, транспорту, цінних паперів, віртуальних активів, будівельних матеріалів, товарів довгострокового вжитку. Одноразову оплату будь-яких робіт або послуг (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла);
    • платежі, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно чи транспортні засоби;
    • внески до статутного капіталу товариства, підприємства, організації;
    • благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);
    • надання поворотної чи безповоротної фінансової допомоги, позики;
    • купівлю іноземної валюти (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних чи освітніх послуг).

    Водночас житлові субсидії призначаються, якщо родина купила житло протягом шести місяців після продажу іншої квартири або будинку. У разі якщо попереднє житло було єдиним житловим приміщенням у власності.

    3. Є у власності більше ніж одне житло, крім житлових приміщень у гуртожитках та житла:

    • яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності;
    • на яке оформлено право на спадщину, за умови, якщо воно не здається в оренду;
    • розташованого в сільській місцевості, селищах міського типу, на тимчасово окупованій території. Зокрема, у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та Севастополі, у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення;
    • зруйнованого внаслідок російської агресії;
    • отриманого дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їх числа коштом державного чи місцевого бюджету.

    4. Депозит у банку понад 100 тисяч гривень або облігації внутрішньої державної позики;

      5. У власності є транспортний засіб, що підлягає реєстрації;

      6. У складі сім’ї є люди, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, та:

      • у них відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;
      • вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший за розмір мінімальної заробітної плати;
      • вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

      Водночас житлові субсидії призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду не менш як місяць:

      • навчалися за денною формою навчання у закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти або зареєстровані у Державній службі зайнятості як безробітні;
      • отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсія, стипендія, допомога при народженні (усиновленні) дитини, допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомога по догляду за особами з інвалідністю I та II групи внаслідок психічного розладу, допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасова державна соціальна допомога людині, яка не працює, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомога по безробіттю, допомога по частковому безробіттю;
      • надавали соціальні послуги, перебували у місцях позбавлення або обмеження волі, перебували у складних життєвих обставинах, перебувала на диспансерному обліку, або перебувала у відпустці без збереження заробітної плати, якщо дитина потребує домашнього догляду;
      • сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом кварталу, що передує кварталу перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії або перед місяцем, у якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина. Водночас особі, яка працює за строковим трудовим договором, житлову субсидію може бути призначено лише у разі, коли строк дії строкового трудового договору є більшим, ніж строк, на який призначається житлова субсидія;

      Не призначили субсидію: чому

      7. Громадянин не повернув надміру перераховану суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу уповноваженого органу або не сплачує суми до повернення, визначені уповноваженим органом;

      8. У разі отримання від підприємств – надавачів послуг інформації про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує сорок неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії. Житлова субсидія у такому випадку може призначатися за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку;

      9. Люди, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.

      Читайте також:

      Підписуйтесь

      Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

      Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:00, 20 Листопада 2024
      військові звільнені з полону у 2022 році / фото Служба безпеки України

      Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону їхніх рідних, так і після їх повернення.

      Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

      Після отримання інформації про звільнення з полону Координаційний штаб протягом трьох днів повідомляє структурний підрозділ з питань соціального захисту населення та приймаючу громаду, щоб організувати надання соціальних послуг.

      Які соціальні послуги може отримати людина, звільнена з полону, члени її сім’ї, члени сім’ї полоненого, який продовжує перебувати в полоні?

      Які послуги доступні?

      Після подачі заяви чи звернення уповноваженої особи, звільнена людина чи члени її сім’ї можуть отримати такі послуги:

      • Консультування;
      • Представництво інтересів;
      • Догляд вдома та натуральна допомога;
      • Соціальний супровід;
      • Соціальна адаптація;
      • Соціальна реабілітація;
      • Послуга паліативного догляду;
      • Транспортні послуги;
      • Фізичний супровід осіб з інвалідністю;
      • Переклад жестовою мовою;
      • Персональний асистент.

      Усі послуги допоможуть адаптуватися та відновити життєві функції людини, яка звільнилася з полону. Соціальні послуги визначаються індивідуально до потреби кожної окремої людини чи родини.

      військові звільнені з полону у 2022 році / фото Служба безпеки України

      Військовополонені, цивільні особи, яких незаконно утримує агресор та члени їхніх родин мають право на додаткові виплати від держави:

      • Соціальна стипендія особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та їхнім дітям.
      • Пенсія у зв’язку з втратою годувальника непрацездатним членам родини зниклої безвісти за особливих обставин особи.

      Крім тієї психологічної реабілітації, яку колишні полонені отримують в центрах реабілітації, існують безплатні номери соціальної підтримки:

      • 0 800 10 01 02 – Лінія Національної психологічної асоціації з 10:00 до 20:00 щодня;

      Лінії «Блакитний птах» для тих, хто пережив полон, незаконні затримання та тортури, їхніх родин та членів сімей зниклих безвісти осіб:

      • 0 663 62 14 85 з питань соціальної підтримки та медичної допомоги, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
      • 0 950 16 26 22 психологічна допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
      • 0 505 09 40 49 психологічна допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
      • 0 509 37 53 70 юридична допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00.

      Більш детальну інформацію можна отримати  у «Єдиній приймальні» управління соціального захисту населення Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області за адресою: вул.Юрія Устенка, 29  м.Вільногірськ  або за телефоном: 066 11 63 476.

      Читайте також:

      Підписуйтесь

      Нові житлові права для ВПО та реформування МСЕК: що ухвалила Верховна Рада

      Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:00, 20 Листопада 2024
      фото ілюстративне / Pexels

      Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних приміщень освітніх закладів. Міжнародні організації отримали право допомагати ВПО із розміщенням та ремонтом житла. Також прийнято рішення про передачу функцій Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) до нових медичних комісій у кластерних і надкластерних лікарнях.

      Про це повідомляє народний депутат Олексій Гончаренко.

      Нові житлові права для ВПО дають змогу обирати серед наявних об’єктів, де саме вони б хотіли проживати, а міжнародні організації тепер мають право в цьому допомагати та проводити необхідний ремонт. 

      Законопроєкт передбачає облік нерухомості всіх форм власності для розміщення ВПО. За підсумками якого буде створена база придатного до проживання майна. Заявку на житло можна буде подати через пів року після набуття чинності закону.

      Також закон дає можливість надавати в оренду ВПО майно освітніх закладів, яке не використовується за призначенням рік поспіль, для особистих цілей.

      Крім того, Рада підтримала законопроєкт, який передбачає що функції Медико-соціальної експертної комісії перейдуть на інші комісії, що формуватимуться в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я.

      Довідково:

      Кластерна лікарня – це лікарня по принципу районної, в якій пацієнт зможе отримати медичні послуги при найбільш поширених хворобах в близько 20 різних напрямах.

      Надкластерна лікарня – це більше розвинений варіант попередньої, який оснащений сучасним обладнанням та надає пацієнту найширший спектр послуг.

      Читайте також:

      Підписуйтесь

      Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

      Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону […]

      17:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

      Нові житлові права для ВПО та реформування МСЕК: що ухвалила Верховна Рада

      Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних […]

      14:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

      Ветерани війни з Вільногірська пройдуть безплатний курс з розмінування (ОНОВЛЕНО)

      З 2 по 19 грудня ветерани війни проходитимуть спеціалізований курс з механізованого розмінування. Програма передбачає як теоретичні знання, так і практичні навички, необхідні для роботи […]

      09:45, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

      Зеленський у Раді представив “План стійкості” з 10 пунктів

      Сьогодні президент України Володимир Зеленський представив “План стійкості” у Верховній Раді України. До плану ввійшли 10 основних пунктів.  Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк. […]

      14:00, 19.11.2024 Бойцун Дмитро
      Рятувальники вікових хвороб

      Рятувальники вікових хвороб: 5 продуктів, які потрібно їсти людям за 50

      Фахівці зі здорового харчування назвали п’ять продуктів, які варто додати до раціону після 50 років, щоб підтримувати здоров’я, зміцнити імунітет і уповільнити процеси старіння. Більше […]

      15:30, 17.11.2024 Буянова Єва