Через що субсидію можуть не призначити: фактори, які впливають на можливість виплати

Олександра Зоз 11:22, 6 Червня 2024
Не призначили субсидію
Чому субсидію можуть не призначити/ фото istock

Українці можуть отримати допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг — субсидію. Проте розраховувати на додаткові виплати можуть не всі.

Чому субсидію можуть не призначити йдеться на сторінці Міністерства соціальної політики України.

Не призначили субсидію: чому

За даними Мінсоцполітики, житлова субсидія не призначається, якщо:

1.Площа житла перевищує 130 кв. метрів для квартир; 230 кв. метрів для приватних будинків;

2.Хтось з членів родини протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив операцію на суму понад 50 тисяч гривень, а саме:

    • купівлю земельної ділянки, нерухомого майна, транспорту, цінних паперів, віртуальних активів, будівельних матеріалів, товарів довгострокового вжитку. Одноразову оплату будь-яких робіт або послуг (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла);
    • платежі, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно чи транспортні засоби;
    • внески до статутного капіталу товариства, підприємства, організації;
    • благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);
    • надання поворотної чи безповоротної фінансової допомоги, позики;
    • купівлю іноземної валюти (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних чи освітніх послуг).

    Водночас житлові субсидії призначаються, якщо родина купила житло протягом шести місяців після продажу іншої квартири або будинку. У разі якщо попереднє житло було єдиним житловим приміщенням у власності.

    3. Є у власності більше ніж одне житло, крім житлових приміщень у гуртожитках та житла:

    • яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності;
    • на яке оформлено право на спадщину, за умови, якщо воно не здається в оренду;
    • розташованого в сільській місцевості, селищах міського типу, на тимчасово окупованій території. Зокрема, у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та Севастополі, у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення;
    • зруйнованого внаслідок російської агресії;
    • отриманого дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їх числа коштом державного чи місцевого бюджету.

    4. Депозит у банку понад 100 тисяч гривень або облігації внутрішньої державної позики;

      5. У власності є транспортний засіб, що підлягає реєстрації;

      6. У складі сім’ї є люди, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, та:

      • у них відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;
      • вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший за розмір мінімальної заробітної плати;
      • вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

      Водночас житлові субсидії призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду не менш як місяць:

      • навчалися за денною формою навчання у закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти або зареєстровані у Державній службі зайнятості як безробітні;
      • отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсія, стипендія, допомога при народженні (усиновленні) дитини, допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомога по догляду за особами з інвалідністю I та II групи внаслідок психічного розладу, допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасова державна соціальна допомога людині, яка не працює, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомога по безробіттю, допомога по частковому безробіттю;
      • надавали соціальні послуги, перебували у місцях позбавлення або обмеження волі, перебували у складних життєвих обставинах, перебувала на диспансерному обліку, або перебувала у відпустці без збереження заробітної плати, якщо дитина потребує домашнього догляду;
      • сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом кварталу, що передує кварталу перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії або перед місяцем, у якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина. Водночас особі, яка працює за строковим трудовим договором, житлову субсидію може бути призначено лише у разі, коли строк дії строкового трудового договору є більшим, ніж строк, на який призначається житлова субсидія;

      Не призначили субсидію: чому

      7. Громадянин не повернув надміру перераховану суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу уповноваженого органу або не сплачує суми до повернення, визначені уповноваженим органом;

      8. У разі отримання від підприємств – надавачів послуг інформації про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує сорок неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії. Житлова субсидія у такому випадку може призначатися за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку;

      9. Люди, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.

      Читайте також:

      Підписуйтесь

      Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

      Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 18:00, 11 Квітня 2025
      Власна справа / фото ілюстративне, Pexels

      Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”.

      Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської філії Дніпропетровського ОЦЗ.

      Молодіжний мікрогрант у розмірі до 150 тисяч гривень надається без обов’язкової вимоги створення робочих місць. Учаснику достатньо зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП). Через три роки можлива повторна участь у програмі з можливістю отримання до 250 тисяч гривень, за умови створення щонайменше двох нових робочих місць.

      Грантові кошти можна використати на:

      • закупівлю обладнання;
      • оренду приміщення;
      • інші стартові витрати для запуску бізнесу.

      Щоб взяти участь у програмі, необхідно пройти кілька етапів:

      • підготувати заяву та бізнес-план;
      • подати документи через портал “Дія”;
      • пройти співбесіду в регіональному центрі зайнятості;
      • дочекатися рішення від Державної служби зайнятості — повідомлення з’явиться в особистому кабінеті “Дії”;
      • укласти договір на мікрогрант та відкрити рахунок.

      Детальну інформацію про програму можна знайти за посиланням. За допомогою в підготовці документів та написанні бізнес-плану можна звернутися до Кам’янського офісу “Зроблено в Україні”за адресою: вулиця Медична, 6.

      Читайте також:

      Підписуйтесь

      У Кам’янському районі відкриється нове фермерське господарство: переможці програми “Грант для ветеранів та їх подружжя”

      Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 09:30, 10 Квітня 2025
      Військовий бізнесмен / фото ілюстративне, Pexels

      Державний центр зайнятості оголосив результати чергової хвилі відбору за урядовою програмою “Грант для ветеранів та їх подружжя”. За результатами розгляду заяв, поданих у період з 3 по 16 березня 2025 року, було визначено 78 переможців, які загалом отримають понад 38 мільйонів гривень на розвиток бізнесу.

      Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської філії Дніпропетровського ОЦЗ.

      Серед переможців — четверо представників Дніпропетровської області, які реалізують різноманітні підприємницькі ініціативи.

      У селі Новоселівка Кам’янського району ветеран відкриє сімейне фермерське господарство з вирощування овочів і фруктів у теплицях. Проєкт стане не лише шляхом адаптації до мирного життя, а й джерелом екологічно чистої продукції для громади.

      У Кривому Розі один із переможців планує запустити виробництво крафтових ковбас та м’ясних виробів. Окрім того, в місті з’явиться кав’ярня формату “Coffee to go”, яку відкриє дружина учасника бойових дій.

      Ще один ветеран зі Слобожанського Дніпровського району отримає фінансування на створення станції з обслуговування вантажного транспорту, сільськогосподарської техніки та спецтехніки — зокрема, з ремонту двигунів внутрішнього згоряння.

      Нагадаємо, що в рамках програми “Власна справа”, яку реалізує Міністерство економіки України та Державна служба зайнятості, діють декілька напрямків фінансової підтримки:

      • мікрогрант до 150 тисяч гривень для молоді віком 18–25 років;
      • грант до 250 тисяч гривень для започаткування або розширення бізнесу;
      • грант до 1 мільйон гривень для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя.

      Детальну інформацію можна отримати у фахівців регіонального офісу “Зроблено в Україні”, який діє на базі Кам’янської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості за адресою: вулиця Медична 6.

      Читайте також:

      Підписуйтесь

      Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

      Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”. Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської […]

      18:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

      У Кам’янському районі відкриється нове фермерське господарство: переможці програми “Грант для ветеранів та їх подружжя”

      Державний центр зайнятості оголосив результати чергової хвилі відбору за урядовою програмою “Грант для ветеранів та їх подружжя”. За результатами розгляду заяв, поданих у період з […]

      09:30, 10.04.2025 Дмитро Бойцун

      Пенсії працюючим пенсіонерам перерахували автоматично: хто отримав підвищення з квітня

      З 1 квітня 2025 року в Україні відбувся автоматичний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які продовжують працювати. Про це повідомляє Вільногірська міська рада. Перерахунок стосувався тих […]

      12:03, 09.04.2025 Дмитро Бойцун

      Ветерани зможуть знайти роботу на онлайн-ярмарку вакансій: деталі

      Ветерани та ветеранки з усієї України зможуть отримати нові кар’єрні перспективи під час онлайн-ярмарку вакансій “Нові можливості після служби”, який відбудеться 17 квітня. Учасники зможуть […]

      09:30, 09.04.2025 Дмитро Бойцун

      Підприємці з Дніпропетровщини зможуть отримати вдвічі більші гранти в рамках “Власної справи”

      Підприємці прифронтових регіонів, зокрема й Дніпропетровської області, тепер мають можливість отримати розширені гранти на розвиток бізнесу в рамках програми “Власна справа”. Про це повідомляє Вільногірський […]

      10:45, 08.04.2025 Дмитро Бойцун