Скільки ВПО у Вільногірську долучилося до проєкту “Гроші за роботу”

Сем Тетяна 13:38, 8 Липня 2024
За суспільно-корисні роботи ВПО можуть отримати кошти / фото Карітас Кам’янське

Програма тимчасового працевлаштування від Карітасу “Гроші за роботу” вже почала функціонувати й у Вільногірську. Переселенці та переселенки займаються суспільно-корисними роботами, зокрема: покосом та збиранням трави, підрізанням кущів та дерев біля будівель тощо. У Вільногірську, у межах проєкту, наразі працює 3 людини, тут ВПО не дуже активно записуються. Водночас за місяць роботи із завантаженістю не більше 5 годин на тиждень ВПО можуть заробити 5 700 гривень.

Про це журналістам Вільногірськ IN.UA повідомили у “Карітас Кам’янське”.

Гроші за роботу

“Гроші за роботу”, це проєкт, який дозволяє переселенцям та переселенкам отримати тимчасову роботу на три місяці. За місяць праці людина отримує 5 700 гривень, вона працює неповний робочий день та займається суспільно-корисними роботами, пояснюють у коментарі.

Загалом проєкт у Кам’янській громаді охопив вже 50 людей, пояснюють у Карітасі. Люди працюють у Кам’янській, Вільногірській та Криничанській громадах. У Вільногірську охочих працювати доволі мало, лише троє, це може бути пов’язане з тим, що багато людей вже є пенсіонерами й не можуть займатися фізичною працею. В інших громадах активність трохи вища.

Якщо ви є ВПО, та бажаєте отримати тимчасову роботу — заповнюйте заявку за посиланням.

Читайте також:

Підписуйтесь

«Важливо показувати, як ваш бізнес підтримує армію», — журналіст та боєць ЗСУ Петро Шуклінов

Вікторія Вікторія Пасайлюк 19:08, 2 Травня 2024
Бізнес підтримує армію / Петро Шуклінов, фото Facebook

Український журналіст, в минулому керівник суспільно-політичної редакції Liga.net, а зараз захисник України Петро Шуклінов розповів про важливість розповідати, як бізнес підтримує армію.

Відповідний пост він опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Бізнес підтримує ЗСУ

За абсолютно всіма опитуваннями, каже він, армія має найвищий рейтинг підтримки в суспільстві. Тому показувати, що бізнес допомагає ЗСУ, активно донатить та долучається до зборів, необхідно. Що відбувається, коли представники бізнесу цього не роблять. 

  • Бізнес втрачає лояльність клієнтів, бо вони починають думати, що ви “внє палітікі”, тобто уникає теми війни. Це одразу розчаровує.
  • Бізнес не впливає на своїх колег та конкурентів, не впливає на ринок, бо суспільний авторитет занадто слабкий для цього.

«Як приклад ефективних комунікацій – Нова пошта, ОККО чи Uklon (список можна продовжувати, ефективних компаній багато). Ці три компанії не в топ-5 за кількістю донатів. Проте про їх благодійну діяльність чутно найбільше. Бо вони роблять максимально ефективну комунікацію про це. Тобто є, наприклад, Метінвест, який донатить найбільше (дякую їм за це). Але ви навряд назвете їх, якщо запитати вас на вулиці про відомі вам компанії-благодійниці», — каже медійник.

Коли  бізнес донатить умовно $1000 щомісяця і мовчить – втрачає не тільки бізнес, але й армія, пояснює Шуклінов. Це дає приклад конкурентам і мотивацію клієнтам, адже останні розуміють, що бізнес підприємство купить машину не лише собі, але й армії. Донатити і говорити про це – нормально.

Бізнес підтримує армію
Бізнес підтримує армію / Петро Шуклінов

«Це нормальна і здорова поведінка здорового бізнесу. До війни, можливо, було інакше, і скромність була окрасою. Але зараз зовсім інший час. Тепер треба голосно казати про те, що ви робите для армії. І тоді всі, хто орієнтується на вас, зроблять так само».

Час мовчки робити добрі справи закінчився, каже Шуклінов.  Армія – це спільна справа. Захисник переконаний, якщо для вас важлива країна та наша перемога – час голосно розповідати про свою підтримку армії.

«Публічно кажіть про те, як ви підтримуєте ЗСУ. Детально про все, що робите. Щомісяця. Робіть це системно і ви побачите, як сильно змінюється ставлення клієнтів, ставлення партнерів, як медіа звертають на вас увагу. А, головне, армія отримує більше, щоб ми перемогли», — підсумував захисник України Петро Шуклінов.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

«Вільногірськ зустрів нас теплом»: переселенка з Кремінної працює на благо міста

Наталія Філоненко 14:29, 5 Березня 2024
Переселенка
Переселенка з Кремінної живе у Вільногірську/ фото архів Вікторія Русецька

На початку повномасштабного вторгнення рф в Україну жителька Кремінної разом з донькою переїхала до Львова. Через складнощі проживання довелося їхати у Вільногірськ, проте саме тут відчула себе немов вдома. У місті Вікторія Русецька приєдналася до розвитку громади, хоче стати членкинею у Раді ВПО, знайшла хобі та допомагає переселенцям.

Про шлях евакуації журналістам Вільногірськ IN.UA розповіла Вікторія Русецька.

Історія переселенки з Луганщини, яка живе у Вільногірську

У квітні 2022 року Вікторія Русецька разом із донькою виїхала з Кремінної, що на Луганщині. Тоді російські окупанти намагалися прорвати оборону міста, обстрілювали околиці. Жінці з дитиною вдалося виїхати останнім евакуаційним автобусом до Дніпра. Їх прихистили волонтери у будівлі, де раніше розташовувалося чеське посольство.

«Три ночі ми з 14 річною донькою провели в приміщенні колишнього чеського посольства. Боялися спати. Житла у місті нам так і не знайшли», — згадує Вікторія.

Тоді родина вирішила їхати до Львова. Квартиру Вікторії допоміг орендувати колишній чоловік, проте виявилося, що натрапив на шахрайку. Жінка, яка здавала в оренду житло, видавала себе за господарку квартири, проте нею не була. 

Через несумлінних людей Вікторія з донькою вирішила їхати у Вільногірськ. Сюди на початку війни переїхали її батьки. 

«Ми Львівським потягом вирушили до Вільногірська. Було складно переїжджати з одного краю в інший, проте вибір був один – рухатись і знайти місце, де відчуваєш себе в безпеці», — розповідає жінка.

Зараз родина Вікторії проживає у гуртожитку. Його комендантка Тетяна Бігун об’єднала всіх переселенців. Залучає їх до занять в україномовному клубі, перегляду фільмів, проводить ігри для психологічного розвантаження, каже жінка.

«З переїздом у Вільногірськ ми відчули, що наче повернулися додому. Мешканці міста зустріли нас тепло. Найпозитивніші емоції я відчуваю від нових знайомих, яких я отримала як подарунок у місті в якому живу».

Наразі Вікторія Русецька працює віддалено у коледжі Луганської державної академії культури та мистецтв. Жінка планує долучитися до Вільногірської Ради ВПО, бо прагне допомагати переселенцям. З вересня Вікторія відвідує танцювальний гурток, вчить українську мову. А також стала членкинею громадської організації «Моя друга домівка», яка допомагає вивчати рідну мову та інтегруватися переселенцям у громаді. 

«Моя місія — розвиватися та залучати грантові кошти у громаду. Хочеться організувати більш активне дозвілля для підлітків»,  — ділиться Русецька.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegramInstagram

Як захистити свою шкіру взимку

Як захистити свою шкіру взимку: поради

Як захистити свою шкіру взимку, коли холод, вітер і сухе повітря можуть спричинити сухість, подразнення та втрату еластичності? Зима вимагає особливого підходу до догляду за […]

16:40, 24.11.2024 Буянова Єва
Історія адвент-календаря

Історія адвент-календаря

Історія адвент-календаря дуже довга. Адвент-календар — це не лише святковий атрибут, а й багатовікова традиція, яка допомагає відчути магію очікування Різдва. Його історія бере початок […]

14:00, 24.11.2024 Буянова Єва
«Пліч-о-пліч: Всеукраїнські шкільні ліги»

«Пліч-о-пліч: Всеукраїнські шкільні ліги»: новий сезон

«Пліч-о-пліч: Всеукраїнські шкільні ліги» — масштабні учнівські змагання, ініційовані президентом Володимиром Зеленським, стартували в спортивному комплексі «Прометей» у Кам’янському. Гасло ліг: «Разом переможемо». Про це […]

12:30, 24.11.2024 Буянова Єва
Яке сьогодні свято

Яке сьогодні свято: 25 листопада – 1 грудня

Яке сьогодні свято? З 25 листопада по 1 грудня світ святкує низку важливих подій, які об’єднують традиції, культуру та історію різних країн. Ці дні приносять […]

11:05, 24.11.2024 Буянова Єва
Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу

Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу: деталі

Із 15 грудня Укрзалізниця запустить нові поїзди з Дніпра та Кривого Рогу у напрямку Харкова та Карпат. Також буде внесено зміни до вже наявних маршрутів.  […]

09:05, 24.11.2024 Буянова Єва