Військовослужбовиця “Пташка” заявила про некомпетентне командування 59 ОМПБр: деталі

Альона Щекодіна 11:00, 15 Липня 2024
“Пташка” / фото Катерина Поліщук

Відома парамедикиня та одна із захисниць Азовсталі Катерина Поліщук, більш відома за позивним “Пташка”, звернулася до Володимира Зеленського щодо вищого військового керівництва 59 ОМПБр. Захисниця написала про “злочинні накази командирів” та їх свідому недбалість, що за її словами  призвело до загибелі великої кількості військовослужбовців.

Про це Катерина Поліщук розповіла у своєму Instagram.

Пташка: пост про командування 59 ОМПБр

За словами “Пташки”, раніше 59 ОМПБр імені Якова Гандзюка командували професіонали своєї справи, утім з квітня 2024 року цю їх роль зайняв Богдан Шевчук. Парамедикиня пов’язує таке рішення “геніальними посадовими перестановками” та “родинними зв’язками вищого військового керівництва”.

Прімитка. Катерина Поліщук, більш відома за позивним “Пташка” — це відома українська парамедикиня, яка брала участь в обороні “Азовсталі”. Вона була звільнена з полону в результаті обміну полоненими, який відбувся 21 вересня 2022 року.

Катерина Поліщук звинуватила військового Богдана Шевчука у наданні злочинних наказів, свідомій недбалості, нехтуванні життям та здоровʼям особового складу та діях, що призвели до загибелі великої кількості військовослужбовців, в тому числі з високих керівних посад.

У підсумку “Пташка” повідомила про припинення співпраці з цією бригадою ЗСУ.

Для розв’язання питання вона звернулася до Володимира Зеленського. Це вона та її читачі зробили через Олену Зеленську, оскільки Президент України обмежив позначення себе у постах в Instagram.

Реакція мережі

Пост, який опублікувала “Пташка”, швидко набрав популярності в мережі. Користувачі підтримали парамедикиню й подякували їй за сміливість. Вони також почали позначати інші бригади ЗСУ, де є проблеми з військовим керівництвом.

Відмітки відомих людей під постов / cкриншот
Проблеми в інших бригадах ЗСУ / скриншот

Реакція командування

На ситуацію вже відреагували у Генеральному штабі ЗСУ. Її представники перевірять ситуацію в 59 окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка та з’ясують обставини втрат серед особового складу,

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський прийняв рішення щодо виїзду в зону відповідальності з’єднання  комплексної робочої групи на чолі з начальником Військової служби правопорядку ЗСУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

Анастасія Гришкова 17:00, 1 Липня 2025
Пенсійний фонд адмініструватиме соцвиплати / фото, ПФУ

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й надалі її отримуватимуть.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Тепер звернутися за соціальними виплатами можна буде не лише в ЦНАПах та місцевих радах, а й у найближчих сервісних центрах Пенсійного фонду. Це зробить отримання допомоги зручнішим і доступнішим.

Замість паперової тяганини процес повністю цифровізують. Після подання заявки у будь-якому зручному місці вона одразу потраплятиме на розгляд працівникам Пенсійного фонду. Після ухвалення рішення гроші надійдуть безпосередньо на банківську картку отримувача.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Анастасія Гришкова 15:00, 1 Липня 2025
Слуховий апарат / фото, ілюстративне Rexels

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад 24 400 сучасних слухових апаратів.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Як отримати слуховий апарат

  1. Зверніться до свого лікаря (сімейного, терапевта або педіатра), який направить вас до сурдолога.
  2. Пройдіть обстеження у лікаря-сурдолога — отримаєте медичний висновок.
  3. Звернутися до медичного закладу, який бере участь у програмі.

Зокрема треба подати документи

  • паспорт громадянина України;
  • посвідчення ветерана війни або іншого документа, що підтверджує ваш статус;
  • направлення від лікуючого лікаря;
  • висновок військово-лікарської комісії – для військовослужбовців або витяг з рішення ЕКОПФО (або чинне рішення МСЕК) про встановлення інвалідності та рекомендації індивідуальної програми реабілітації;
  • результати вимірювання гостроти слуху (аудіограма), який надається лікарем-сурдологом після обстеження;
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності).

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]