Співробітники прокуратури повідомили про підозру чотирьом учасникам організованої групи, які виписували електронні рецепти неіснуючим пацієнтам. Таким чином вони завдали збитків державі на понад 1 мільйон гривень.
Про це повідомляє Правобережна окружна прокуратура міста Дніпра.
За даними слідства, організатором шахрайської схеми був сімейний лікар з Дніпра, який залучив знайомих для заволодіння бюджетними коштами. Вони створювали фейкові акаунти пацієнтів у електронній медичній системі «HELSI», використовуючи вигадані дані та дані померлих людей, після чого виписували їм електронні рецепти на ліки.
Потім шахраї знаходили фармацевтів, керівників аптек та аптечних пунктів, які допомагали «погашати» рецепти та отримувати гроші за державною програмою «Доступні ліки». Протягом двох років підозрювані створили понад 1,6 тисячі електронних рецептів та незаконно отримали понад 1 мільйон гривень бюджетних коштів.
Під час обшуків у підозрюваних вилучили документацію, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, чорнові записи та гроші. Прокуратура ініціювала позбавлення ліцензій аптечних закладів, причетних до цього правопорушення.
Наразі учасникам групи інкримінують шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, та несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, що заподіяли значну шкоду за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 4, 5 ст. 190, ч. 3 ст. 362 КК України.
Читайте також:
- Десятки російських снарядів по Нікопольщині: як минула доба на Дніпропетровщині
- Незаконна риболовля: скільки збитків завдали Дніпропетровщині
Підписуйтесь