Олександр Бобошко: як працює депутат Вільногірської міської ради

Марія Макарович 17:28, 13 Серпня 2024
Депутат Вільногірської міської ради Олександр Бобошко
Депутат Вільногірської міської ради Олександр Бобошко/ фото архів Олександра Бобошко

У 2020 році Олександр Бобошко став депутатом Вільногірської міської ради. За цей час в країні та місті відбулося багато змін. Втім, незмінним залишається функціонування органів місцевого самоврядування. Редакція Вільногірськ.IN.UA розпитала чоловіка про те, що його спонукало балотуватися у депутати, як змінилося його бачення роботи місцевої ради та які проблеми у Вільногірську депутат вважає найбільш актуальними. 

Більше — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Депутат Вільногірської міської ради Олександр Бобошко

У минулому Олександр Бобошко був директором спортивного комплексу. Коли він балотувався у депутати місцевої ради, його основним бажанням було працювати над соціальною сферою, зокрема спортом. Але реальність роботи у раді диктувала свої правила. Тож, з часом його погляд на роботу депутата змінився, а список тем, над якими він працює, значно розширився.  

Спочатку я думав, що займатимуся лише спортом, але зрозумів, що не можна фокусуватися лише на одному напрямку. У міській раді все взаємопов’язане. Як тільки заглибився у роботу, зрозумів, що для ефективної роботи треба мати ширший погляд на всі процеси.

Олександр Бобошко // депутат Вільногірської міської ради

Як повномасштабна війна поставила на паузу проєкти міської ради

Олександр розповів, що війна змінила багато планів та проєктів міської ради, адже змінилися пріоритети та нагальні потреби міста. Багато інфраструктурних проєктів так і залишаються на папері в очікуванні більш вдалого часу для їх реалізації. Серед них були проєкти будівництв та капітальних ремонтів. Олександр надає приклад свердловин у двох селах району із розводкою труб до подвір’їв. До повномасштабної війни були проведені всі підготовчі роботи, але до самих робіт дійти не встигли.  

Ми планували багато проєктів, але через війну вони залишилися нереалізованими. Було дуже прикро бачити, як все зупиняється, особливо коли проєкти вже були на стадії реалізації. Але ми повинні адаптуватися до нових умов і шукати можливості для відновлення цих ініціатив у майбутньому.

Олександр Бобошко //

Основні проблеми Вільногірська

Не зважаючи на те, що через війну зупинили певні проєкти, місто продовжує жити, воно потребує змін та розв’язання нагальних проблем. Серед таких проблем у Вільногірську Олександр виділяє питання водопостачання, яке є болючим моментом для міста та його мешканців.  

Водопостачання – це найбільша проблема нашої громади, і її необхідно вирішувати в найкоротші терміни. Наступним питанням є сміттєзвалище, якого у нас фактично не існує.

Олександр Бобошко // депутат

Ще одним викликом, з яким стикається Вільногірськ, є нестача коштів у бюджеті через непрацюючі підприємства, які раніше були основними платниками податків. Олександр Бобошко вважає, що розв’язання цієї проблеми може бути залучення інвестицій з міжнародних грантів. Наразі цим питанням займаються спеціалісти міської ради. Втім, Олександр розповів, що конкретних результатів чи планів він поки не бачив.

Ініціативи та здобутки депутата

За час своєї каденції депутат активно долучався до підготовки та прийняття багатьох рішень міської ради. Він був секретарем міської ради. На цій посаді, чоловік був відповідальним за підготовку більшості рішень, що виносилися на розгляд. Нагадаємо, 15 листопада 2023 року депутати Вільногірська одноголосно підтримали звільнення Олександра Бобошко з посади секретаря міської ради, заяву на яке він написав за власним бажанням.

Однією з важливих ініціатив, якими пишається Олександр, є питання декомунізації та рішення надавати звання Почесних громадян міста воїнам, які загинули захищаючи Україну від нападу росіян. 

Це було важливим кроком для нашої громади, я пишаюся, що мав змогу долучитися до цього процесу декомунізації. Нам це було потрібно. Ми працювали над цим спільно з іншими депутатами. А щодо звання Почесних громадян міста, то це була ініціатива матерів загиблих воїнів. Вони звернулися до мене, я радий, що зміг підтримати їх у цьому питанні.

Олександр Бобошко //

Співпраця депутата з громадою

Олександр вважає, що співпраця з громадою є ключовою у роботі депутата. Він постійно перебуває на зв’язку з мешканцями міста, колегами-депутатами та керівниками місцевих підприємств.

Спілкуюся з людьми, які звертаються до мене з різними питаннями. Це допомагає бути в курсі проблем, з якими стикаються жителі міста. Я завжди готовий вислухати й надати допомогу.

// депутат

За його словами, мешканці можуть легко звернутися до нього через телефон або Telegram, який він завжди тримає на зв’язку, і жодне звернення не залишається без уваги. 

Я завжди намагаюся відповісти на всі дзвінки та повідомлення, навіть якщо це займає багато часу. Важливо, щоб люди знали, що я на їхньому боці. Буває, що не можу відповісти на дзвінок, але потім завжди намагаюся передзвонити.

Бобошко //

Важливість активної участі людей у житті міста

Олександр закликає мешканців Вільногірська бути активнішими у розв’язанні проблем міста. Він вважає, що кожен житель має зрозуміти свою роль у розвитку громади. 

Люди часто вважають, що звернувшись до депутата, вони вже зробили все, що могли. Але насправді вони можуть зробити набагато більше. Кожен з нас має розуміти, що громада – це не тільки депутати, це ми всі разом. Депутати можуть допомогти, але ініціатива має йти від громади. Лише спільними зусиллями ми зможемо змінити наше місто на краще. Коли люди приходять з конкретними пропозиціями, це завжди підвищує шанси на успіх. Спільна робота – це ключ до позитивних змін.

Олександр Бобошко // депутат Вільногірської міської ради

Читайте також:

Підписуйтесь

Двоє дніпрян торгували гранатами в Одесі

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:40, 18 Вересня 2024
Гранати продавали в Одесі
Гранати продавали в Одесі / фото ГУНП в Одеській області

Зловмисники відправляли в Одесу посилки з вибуховими боєприпасами, ховаючи їх серед побутових речей. Оплату за гранати отримували на банківські картки.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Одеській області.

Поліціянти встановили, що зловмисники 28 і 38 років придбали у невідомої особи гранати різного виду. Два замовлення старший зловмисник виконав сам, ще одне – спільно з товаришем. Загалом вони збули сім гранат, за які отримали майже 17 тисяч гривень.

Правоохоронці затримали “продавців” у Дніпрі. Під час обшуків, за місцями мешкання фігурантів, поліцейські вилучили гаджети з інформацією, що має доказове значення у справі. В оселі молодшого чоловіка ще й 30 набоїв калібру 5х45 мм, які скерують на експертизу.

Їм повідомили про підозру у незаконному придбанні, зберіганні та збуті вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, зокрема вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Згідно зі статтею 263 Кримінального кодексу України “бізнесменам” загрожує до 7 років позбавлення волі. 

Наразі підозрювані під вартою, з правом внесення застави. Слідство триває. Правоохоронці з‘ясовуватимуть, де затримані отримали вибухові пристрої.

Читайте також:

Підписуйтесь

За яким тарифом жителі Вільногірська оплачуватимуть електричне опалення: пояснення

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:04, 18 Вересня 2024
Електроопалення і тарифи
Електроопалення і тарифи / фото getty images

Кабінет Міністрів України вніс зміни до умов застосування тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які мають електричне опалення. Зокрема, для тих, хто проживає у житлових будинках, у тому числі й квартирах. Провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська пояснює всі тонкощі нововведень. 

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Тариф на електроопалення діятиме у періоді з 01 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року. Помешкання з таким опаленням вважається тоді, якщо у ньому встановлені установки, які вимагає проєктна документація. 

“На даний час згідно з останнім уточненням, підтвердженням електроопалювальної установки, згідно з роз’ясненнями НКРЕКП протоколу, є технічний паспорт на житло, де вказана наявність електроопалення або акт огляду електроопалювальної установки, прийнятий оператором системи розподілу”, – зазначає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

До того ж електроопалювальне обладнання має бути обов’язково зареєстроване. А власник має володіти документом, що це підтверджує.

Такими може бути:

  • Технічний паспорт, в якому у графі «вид опалення» зазначене електроопалення;
  • Акт, складений інспектором державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, щодо обстеження стану електрообладнання споживача з інформацією про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Акт, складений представником оператора системи розподілу, про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Відмітка сервісного центру про введення електроопалювальної установки в експлуатацію під час її взяття на гарантійне обслуговування.

Вони мають бути внесені в паспорт точки розподілу електроенергії після огляду спеціалістом від компанії яка надає послуги. 

“Акт огляду електроопалювальної установки виконується після того, як споживач надасть всі документи. Потім споживач пише заяву, щоб провели акту огляду електроопалювальної установки та внесли в паспорт точки розподілу якщо необхідно зміни і після цього видається рахунок споживачу”, – додає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

Тариф на електроенергію

Наразі для всіх споживачів  з єдиним електролічильником діє тариф 4,32 гривні за кіловат на годину.

Для побутових споживачів, які проживають в житлових будинках, обладнаних електроопалювальними установками у період з 1 жовтня по 30 квітня встановлюються тариф (гривня за кіловат на годину):

  • До 2000 спожитих кВт*год на місяць – 2,64 гривні;
  • Понад 2000 кВт*год на місяць – 4,32 гривні.

2-зонний тариф:

  • Денний тариф на світло (7:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 2,16.

3-зонний тариф

  • Напівпіковий тариф на світло (7:00-8:00/11:00-20:00/22:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Піковий тариф на світло (8:00-11:00/20:00-22:00) – 6,48 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 1,72 гривні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Двоє дніпрян торгували гранатами в Одесі

Зловмисники відправляли в Одесу посилки з вибуховими боєприпасами, ховаючи їх серед побутових речей. Оплату за гранати отримували на банківські картки. Про це повідомляє Головне управління […]

18:40, 18.09.2024 Бойцун Дмитро

За яким тарифом жителі Вільногірська оплачуватимуть електричне опалення: пояснення

Кабінет Міністрів України вніс зміни до умов застосування тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які мають електричне опалення. Зокрема, для тих, хто проживає у житлових […]

17:04, 18.09.2024 Бойцун Дмитро
Оксана Євтушенко, лікарка статист центру ПМСД

Декларація тепер онлайн: як обрати сімейного лікаря у центрі ПМСД Вільногірська

З червня жителі Вільногірська обирали сімейного лікаря лише очно. Це сталося після звільнення чотирьох фахівців з медичного центру. Наразі процедуру спростили.  Більше на Вільногірськ IN.UA […]

Бювет біля 4 ліцею на якому один з кранів теж не працює

У бюветі досі немає води: що каже місцева влада

Другий місяць в одному з бюветів у Вільногірська немає води. Тиждень тому чиновники міста пообіцяли виправити проблему, але безрезультатно. Натомість запропонували альтернативу – набирати воду […]

Пенсійний фонд України у смартфоні: які послуги онлайн можна отримати

Особисте відвідуванню Пенсійного фонду тепер необов’язкове. Деякі електронні послуги, вже можна отримати за допомогою веб-порталу та додатку в телефоні. Про це розповідає Вільногірська Міська Рада. […]

12:45, 18.09.2024 Бойцун Дмитро