Посвідчення водія, видані вперше, необхідно обмінювати через 2 роки: як це зробити

Олександра Зоз 14:34, 16 Серпня 2024
Водійські права
Водійські права/ фото pixabay

В Україні посвідчення водія вперше видаються терміном на 2 роки. Після закінчення терміну водійські документи необхідно обміняти.

Про це йдеться на сайті Уряду.

Водійські права: як їх обміняти після закінчення терміну дії

Водії можуть отримати новий документ починаючи з дня, наступного після дати, вказаної як кінцева у наявному водійському.

Отримати послугу можливо трьома способами: 

Обмін у сервісному центрі МВС

Для обміну посвідчення водія у сервісному центрі МВС необхідно взяти талон для отримання послуги через е-запис або у терміналі сервісного центру МВС. 

При собі мати:

  • паспорт з відміткою про місце реєстрації проживання;
  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • наявне посвідчення водія, що підлягає обміну. 

Під час дії воєнного стану медична довідка не є обов’язковою.

Обмін водійських прав онлайн

Для замовлення послуги онлайн, необхідно:

  • авторизуватися у Кабінеті водія або у застосунку Дія;
  • обрати послугу обміну посвідчення водія;
  • вказати причину заміни документа;
  • вибрати тип посвідчення – цифрове або пластик. 

Після цього вказати спосіб отримання – у будь-якому сервісному центрі МВС, у відділенні Укрпошти по Україні, або кур’єром на вказану адресу. 

Важливо: якщо людина вчинила понад двох порушень правил дорожнього руху, обміняти посвідчення водія не вдасться. У такому випадку необхідно повторно скласти теоретичний і практичний іспити у сервісному центрі МВС. 

Якщо водія позбавили права керування автомобілем, щоб отримати посвідчення, він має пройти навчання в автошколі, скласти теоретичний і практичний іспити у сервісному центрі МВС. Таке посвідчення знову видадуть на 2 роки.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88.

Читайте також:

Підписуйтесь

Похорони стануть дорожчі: депутати хочуть збільшити податки на ритуальні послуги

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:30, 12 Листопада 2024
Реформування сфери ритуальних послуг

30 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту зобов’язати надавачів ритуальних послуг сплачувати ПДВ. Основною метою законопроекту є реформування сфери ритуальних послуг і дерегуляція цього ринку.

Про це йдеться у законопроекті № 12189 Верховної ради України.

Депутати пропонують виключити норми, які передбачають звільнення від сплати ПДВ за операції з постачання послуг з поховання та постачання ритуальних товарів державними та комунальними службами.

Також запропонували скасувати надавачам ритуальних послуг можливість застосувати спрощену системи оподаткування, обліку та звітності.

На думку авторів законопроекту, реформування сфери ритуальних послуг сприятиме дерегуляції діяльності та покращить якість надання таких послуг. 

Водночас нововведення торкнеться й споживачів які ,за умови прийняття законопроекту, будуть сплачувати ПДВ на послуги, які раніше були від податку звільнені.

Серед авторів: перший заступник голови фракції “Слуга народу” Андрій Мотовиловець, його колеги по фракції – голова комітету з соцполітики Галина Третьякова та голова комітету з інформполітики Микита Потураєв, позафракційна депутат Мар’яна Безугла.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірськ IN.UA зібрав поради щодо енергоощадження: як зменшити витрати та допомогти планеті

Наталія Москаленко 17:10, 11 Листопада 2024
Енергоощадження
Енергоощадження / фото pexels

Міжнародний день енергоощадження відзначається щороку 11 листопада. Його мета — привернути увагу до важливості заощадження енергії як способу збереження навколишнього середовища. Цього дня люди у всьому світі об’єднуються в прагненні зробити свої оселі більш енергоефективними, зменшуючи споживання енергії та знижуючи шкідливий вплив на довкілля.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Свято було започатковане в 2008 році міжнародною екологічною мережею “Шкільний проєкт з використання ресурсів та енергії” (SPARE) та набуло статусу міжнародного. З того часу до проєкту долучилися понад 20 країн. Основною метою є підвищення обізнаності громадськості про раціональне використання енергоресурсів, що дозволяє не тільки зменшити рівень забруднення довкілля, але й зекономити кошти на комунальних послугах.

Експерти зазначають, що енергоефективність не потребує великих фінансових витрат або дорогого обладнання — найпростіші зміни в побуті можуть значно вплинути на зниження енергоспоживання. Наприклад, просте вимкнення світла при виході з кімнати або використання енергоощадних ламп — це вже крок до значної економії енергії.

Попри те, що проблема з енергоощадження вимагає системних змін на рівні держави та підприємств, кожен із нас може зробити свій внесок, скорочуючи витрати енергії вдома.

10 простих порад для енергоощадження:

  1. Оберіть енергоефективні прилади класу А-А+++, які споживають значно менше енергії.
  2. Замініть лампи розжарювання на енергоощадні, які використовують у 10 разів менше електроенергії.
  3. Установіть двокамерні вікна, які зберігають тепло, і регулярно мийте їх.
  4. Очищайте побутову техніку: мийте пилососи, розморожуйте холодильники, очищуйте чайники від накипу.
  5. Прання та миття посуду: завантажуйте машини повністю і використовуйте низькі температури.
  6. Вимикайте прилади з розетки, коли вони не використовуються, оскільки навіть у режимі stand by вони споживають енергію.
  7. Правильне розміщення холодильника: встановлюйте його в прохолодному місці, відсувайте від стіни та мінімізуйте час відкриття дверцят.
  8. Не закривайте радіатори опалення меблями або шторами, щоб забезпечити їх ефективну роботу.
  9. Кип’ятіть лише необхідну кількість води або використовуйте термос для збереження тепла.
  10. Встановіть індивідуальні лічильники для контролю за споживанням енергії.

Підвищуючи обізнаність про енергоощадження і роблячи свій побут більш ефективним, ми не тільки зменшуємо витрати, але й робимо свій внесок у збереження планети для майбутніх поколінь.

Читайте також:

Підписуйтесь

Похорони стануть дорожчі: депутати хочуть збільшити податки на ритуальні послуги

30 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту зобов’язати надавачів ритуальних послуг сплачувати ПДВ. Основною метою законопроекту є реформування сфери ритуальних послуг і дерегуляція цього ринку. Про […]

12:30, 12.11.2024 Бойцун Дмитро

Вільногірськ IN.UA зібрав поради щодо енергоощадження: як зменшити витрати та допомогти планеті

Міжнародний день енергоощадження відзначається щороку 11 листопада. Його мета — привернути увагу до важливості заощадження енергії як способу збереження навколишнього середовища. Цього дня люди у […]

Дональд Трамп у кіно

Дональд Трамп у кіно: ТОП-5 фільмів з президентом 

До того, як Дональд Трамп став президентом США (2017–2021), він регулярно з’являвся на екранах. Найбільш запам’ятався Трамп епізодичними камео, де часто зображував самого себе. Редакція […]

15:30, 10.11.2024 Буянова Єва
Топ-5 книг про подорожі в часі

Топ-5 книг про подорожі в часі

Топ-5 книг про подорожі в часі дозволяють читачам зануритися у світ неймовірних мандрівок між епохами, де час стає гнучким, а реальність – змінною. Ці твори […]

16:40, 09.11.2024 Буянова Єва

Відключати світло взимку можуть по 20 годин на день: дві умови

Такий сценарій може реалізуватися, якщо температура повітря падатиме нижче -10 градусів. Також враховується можливість виведення з ладу українських АЕС ворогом, що підвищить шанси відключити світло […]

12:30, 05.11.2024 Бойцун Дмитро