З 1 жовтня 2024 року у Вільногірську підвищаться тарифи на воду для споживачів КП “Жилсервіс”. Вартість питної води для міста складе 51,84 гривні за метр кубічний, а водовідведення – 17,81 гривня. Загальне збільшення тарифу – 33,62 гривні чи 162,1% від діючого тарифу.
Про це повідомили у Вільногірській міській раді.
Тариф на воду
Востаннє тарифи на водопостачання та водовідведення переглядалися у 2017 році. Начальник філії «ВГМК» АТ «Об’єднана Гірничо-Хімічна Компанія» пояснив зміну тарифів на послуги централізованого водопостачання на водовідведенння для КП “Жилсервіс”.
“З моменту встановлення тарифів відбулося зростання цін на електричну енергію на нормовані матеріали, що призвели до збільшення собівартості послуг водопостачання та водовідведення. Встановлення розрахованих тарифів дозволить отримати доходи, достатні для покриття витрат підприємства”, – пояснив начальник філії “ВГМК” Станіслав Чеботарьов.
Минулого року підприємство зазнало збитків у сумі понад 40 тисяч гривень через діючі тарифи та підвищення цін. Наразі, вільногірці сплачують за водопостачання 22,96 гривні за метр кубічний. За водовідведення — 13,07 гривень. Як ми зазначали раніше, люди скаржаться на якість води.
Схема очищення води будувалася при комбінаті ще у минулому столітті 60-х років. Ба більше, враховувався стан річки Дніпро. За останні півстоліття водойма змінила свій склад, а разом з тим і якість. Застаріле обладнання не спромозі якісно очищувати воду. Тож влада Вільногірська приймає у комунальну власність майно цеху водопостачання філії «Вільногірський ГМК». І створює нове комунальне підприємство, яке контролюватиме подачу води місту.
«До нас надійшов лист від Об’єднаної гірничо-хімічної компанії, що планується приватизація АТ «ОГХК». Згідно з законодавством, об’єкти централізованого водопостачання та водовідведення не мають права знаходитися у приватній власності. Якщо обладнання у занедбаному стані, ми будемо вимагати у ВГМК привести його до належного стану перед тим, як приймати на баланс громади», — зазначає міський голова Вільногірська Володимир Василенко.
Нагадаємо, що зараз діє мораторій на підвищення тарифів на опалення, гарячу воду і газ для побутових споживачів. Хоча Верховна Рада скасувала його, але частково, лише для непобутових споживачів (підприємства, бюджетні установи, теплопостачальні організації, комунально-побутові об’єкти). Правка з’явилася у законопроєкті № 10393, за який проголосували 4 червня 2024 року.
Читайте також:
- Президент Володимир Зеленський перевірив будівництво водогонів на Дніпропетровщині
- У трьох громадах Дніпропетровщини не будуть підіймати ціни на воду
Підписуйтесь