«Нас женуть, а ми стоїмо»: зустріч містян з міським головою Вільногірська

Альона Щекодіна 19:10, 11 Вересня 2024
Зустріч містян з міським головою Вільногірська / Фото Вільногірськ IN.UA

Вчора, 10 вересня, відбулася зустріч мешканців міста з Володимиром Василенко. Пенсіонери та продавці поскаржилися міському голові на те, що хочуть торгувати продукцією власного виробництва саме “під берізками”. У той час поліція проти. На зустрічі також були присутні начальник УАКБ та ЖКХ Ростислав Варницький та працівники поліції.

На зустрічі були й журналісти Вільногірськ IN.UA

Передісторія стихійного базару

Більше 10 років у Вільногірську існує стихійний базар. За словами лідера ініціативної групи, вони вже зверталися в міську раду про створення законного місця для торгівлі. Чотири роки тому група збирала підписи, з проханням залишити стихійний базар в пожвавленій території міста – біля берізок, за що підписалося три тисячі містян, за словами лідера ініціативної групи Анатолій Коровіко. Питання тоді так і не вирішили.  

Пожвавлена територія міста
Пожвавлена територія міста / Фото Вільногірськ IN.UA

Власники сільськогосподарських продуктів продовжували торгувати своїм товаром в «берізках». Продавці, переважна кількість пенсіонерів, розказали, що штрафів та “розгону” не було. А у вересні “взялися” за них.

Місце на "берізках"
Місце на “берізках” / Фото Вільногірськ IN.UA

«Я торгую квітами. Це сезонний товар. Останні 4 роки ми продавали й на нас не складали протоколи, як зараз. Чому це сталося? Бо як і раніше це питання не вирішили. А людям немає з чого прожити, тому й йдуть на такі міри, аби вижити. Сьогодні теж нічого не вирішили ми, тому знову будемо створювати ініціативну групу та йти до міського голови з питаннями де нам можна продавати свій товар і на яких умовах», –  коментує лідер ініціативної групи Анатолій Коровіко.

У вихідні дні на стихійний ринок з’їжджаються фермери з регіону, продають м’ясо, молочну продукцію, овочі, фрукти. Як повідомляє місцева рада, це люди, які у більшості не оформлені як підприємці, відповідно, не сплачують податки. На стихійному ринку продукція не проходить лабораторного аналізу, на цьому заощаджують продавці, але це піддає небезпеці споживачів.  

Що кажуть у  поліції щодо торгівлі на ринку “під берізками”

За словами начальника Відділення поліції 4 Кам’янського районного управління Володимира Колокола  протоколи щодо нелегальної торгівлі мешканців складалися нерегулярно –  раз на місяць, або ж тиждень. Протягом 10 – 15 років поліція пропонувала правопорушникам перенести торгівлю на спеціально відведене місце. Проте вони відмовлялися. 

Працівники поліції на зібранні
Працівники поліції на зібранні / Фото Вільногірськ IN.UA

Працівники поліції складають протоколи за статтею 160 адміністративного кодексу частина 1, 2 – торгівля з рук в невстановленому місті. Та за статтею 152 — порушення благоустрою в місті, штраф від 340 гривень. 

«Поліція сумлінно віднеслася до своїх службових обов’язків. Для дільничних офіцерів поліції, якщо на території обслуговування є стихійна торгівля, то це рахується як негативне явище для дільничного і його обов’язок діяти з чинним законодавством», –  висловився Володимир Колокол.

На думку торгівців, місце під “берізками” вигідне за розташуванням, має постійний потік покупців. Тут найкраще йде торгівля. Продавці цими вихідними спробували провести торгівлю на комерційному місцевому ринку, залишилися незадоволеними.

Торгівля на комерційному місцевому ринку
Торгівля на комерційному місцевому ринку / Фото Вільногірськ IN.UA

«Нас женуть, а ми стоїмо. Ми спробували перенести свою торгівлю до місцевого ринку. Там нас поставили, як до стіни. Місця немає. Й дорого за місце платити. Якщо я продала 2 кілограм слив, а більше в мене й немає. Я велику частку з цього повинна за місто заплатити. А жити за що мені?», – скаржиться продавчиня Надія.

На скарги директор ринку Руслан Полтавський реагує і пояснює, що на території його ринку є певні умови. Є своя плата, і її розмір розраховують в залежності від виду товару та площі місця для торгівлі, також включаються витрати підприємства на ведення його господарської діяльності. Є пільги. Наприклад, для пенсіонерів, які продають зелень з городини, місце безплатне.

Торгівля на комерційному місцевому ринку / Фото Вільногірськ IN.UA

«У міру можливості я для продавців організував зручну для них торгівлю. У мене були прилавки, я їм їх поставив, натомість продавці від них відмовилися й стали в проході. В мене є певні умови перебування на ринку – це плата за місце й чистота»,  – прокоментував директор комерційного ринку у Вільногірську Руслан Полтавський. 

Що вирішили

На зустрічі остаточної згоди сторони так і не дійшли. Міський голова Володимир Василенко зазначив, що покроковий план для продавців власної продукції, де пояснять правила, місце торгівлі, плату та умови, опублікують на офіційній сторінці міської ради.

У поліції повідомили, що буде продовжувати виписувати штрафи за торгівлю в невизначеному місці.

«Роботу свою ми будемо проводити й надалі сумлінно. Якщо буде стихійний базар працювати – складати адміністративні протоколи за правопорушення ми будемо. Ми діємо в рамках закону», – зазначає Володимир Колокол.

Також, Володимир Василенко зазначив про розгляд  варіантів розміщення ринку в інших місцях Вільногірська. Поки продавці можуть збувати товар на ринках, що працюють у місті.

«В місті є два офіційних місця для законної торгівлі. Це Новий ринок по вулиці Центральна та старий по Устенка», – сказав начальник УАКБ та ЖКХ Ростислав Варницький.

Читайте також:

Підписуйтесь

Росіяни вдарили по Кривому Рогу: що відомо про наслідки та травмованих

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:30, 21 Листопада 2024
росіяни вдарили по Кривому Рогу
постраждалі від удару / фото ДСНС

Вдень росіяни вдарили по Кривому Рогу. Внаслідок атаки пошкоджено адміністративну будівлю та житлові будинки. Наразі відомо про 17 постраждалих, серед яких 2 дітей. Десятеро з них вже госпіталізували.

Про це повідомляє голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.

Очільник Ради оборони міста підкреслив, що в адміністративну будівлю влучила ракета. Аварійно-рятувальна операція триває.

У місті, окрім адмінбудівлі, пошкоджені 10 багатоквартирних будинків, 2 мікроавтобуси, легковик.

“Штаб допомоги людям розгортається. Людям постраждалих будинків видаватимуться необхідні будматеріали, комунальні бригади. Якщо необхідно – допомога з розселенням, приймаються заяви на матеріальну допомогу від міста”, – розповів Олександр Вілкул.

Внаслідок того, що росіяни вдарили по місту, 10 травмованих госпіталізовано до лікарні. Медики надають всю необхідну допомогу. Серед пацієнтів – жінка у «важкому» стані. У неї різані рани голови.

На місці працюють всі необхідні служби, зокрема психологи ДСНС надають постраждалим необхідну допомогу та підтримку.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірськ вшановує героїв у День Гідності та Свободи

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:00, 21 Листопада 2024
фото Вільногірська міська рада

У Вільногірську біля пам’ятника воїнам АТО представники влади та громадськості зібралися, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих у російсько-українській війні. Під час заходу присутні поклали квіти як символ скорботи та солідарності з українським народом, засвідчуючи свою відданість цінностям незалежності, свободи та гідності.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

“Українці – сильна нація, здатна єднатися, боротися і навіть змінювати хід історії. Незламність, витримка і впевненість мільйонів — це фундамент вільного майбутнього України”, – зазначили у Вільногірській міській раді.

На заході зібралися небайдужі жителі громади, працівники бюджетних установ та активні містяни.

Раніше ми писали, що до Дня Гідності та Свободи, Національний музей Революції Гідності підготував інформаційні матеріали для ознайомлення населення з контекстом і значенням Майданів 2004 та 2013 років.

“Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни. У листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори. За дев’ять років – щоб обстояти свою гідність та європейське майбутнє України.”, – розповіли в музеї Революції Гідності.

фото Вільногірська міська рада

Що означає День Гідності та Свободи?

День Гідності та Свободи відзначається в Україні щорічно 21 листопада на честь подій, які стали символом боротьби за права людини, демократію та національну ідентичність. Це свято об’єднує два ключові періоди в історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-2014 років.

Помаранчева революція 2004 року розпочалася після оголошення результатів другого туру президентських виборів, на яких було зафіксовано численні фальсифікації. Переможцем оголосили проросійського кандидата Віктора Януковича, що спричинило масові протести. Головним осередком опору став Майдан Незалежності у Києві, де тисячі людей виступили на підтримку проєвропейського кандидата Віктора Ющенка. Цей рух отримав назву Помаранчева революція. Внаслідок протестів Верховний Суд України ухвалив рішення про повторний тур виборів, де перемогу здобув Ющенко. На честь цих подій у країні було встановлено День Свободи.

Революція Гідності 2013-2014 років розпочалася з протестів, відомих як Євромайдан, після рішення уряду Миколи Азарова призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Протести переросли в масштабний громадський рух після жорстокого розгону мітингувальників спецпризначенцями «Беркут» у ніч на 30 листопада 2013 року. Це стало точкою неповернення, спричинивши масові акції, які набули характеру боротьби проти авторитарного режиму.

Революція завершилася втечею Януковича в лютому 2014 року. Однак за свободу України було заплачено велику ціну – під час протестів загинули понад 100 осіб, яких назвали Героями Небесної Сотні. Ці події стали символом боротьби за свободу, незалежність і гідність українців.

День Гідності та Свободи нагадує про ціну демократії та роль кожного громадянина у побудові незалежної держави.

Читайте також:

Підписуйтесь

Росіяни вдарили по Кривому Рогу: що відомо про наслідки та травмованих

Вдень росіяни вдарили по Кривому Рогу. Внаслідок атаки пошкоджено адміністративну будівлю та житлові будинки. Наразі відомо про 17 постраждалих, серед яких 2 дітей. Десятеро з […]

15:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Вільногірськ вшановує героїв у День Гідності та Свободи

У Вільногірську біля пам’ятника воїнам АТО представники влади та громадськості зібралися, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих у російсько-українській війні. Під час заходу […]

14:00, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

«Павло, попаси короову»: перша виставка художника з Кам’янського у Дніпрі

Виставка «Павло, попаси короову» Богдана Бучковського проходить у дніпровській галереї «Артсвіт» і представляє роботи, створені після початку війни. Вона висвітлює процес відновлення творчості митця та […]

12:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Ексгравець “Дніпра-1” може продовжити кар’єру в іспанській “Жироні”

Український воротар Владислав Крапивцов, який раніше грав за СК Дніпро-1, може продовжити свою кар’єру в іспанській «Жироні». 19-річний футболіст наразі проходить перегляд у команді, до […]

11:00, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Ранковий ракетний удар по Дніпропетровщині: є влучання та збиття

Сьогодні вперше російські війська завдали удару міжконтинентальною балістичною ракетою по Дніпру (поки що невідомого зразка) з району Астраханської області. Ворог завдав удару в промислове підприємство […]

09:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро