Марину виправдали за обома статтями обвинувачення. Суд не знайшов складу кримінального правопорушення в її діях.
Про це повідомляє адвокат звинуваченої Юлія Сегеда.
Марина Полях — дніпрянка, яку звинувачували у вбивстві колишнього співмешканця. Інцидент стався 29 серпня 2021 року під час сварки. Її колишній прийшов до неї, забрав її телефон, і почав дивитися, з ким вона листувалася. Чоловікові не сподобалося, як Марина відповіла йому, він схопив її за волосся і почав бити. Все це відбувалося на очах її дитини та бабусі. Перелякана жінка знайшла ніж і встромила його в груди своєму кривднику.
За словами Марини, це був самозахист після багатьох років знущань та погроз з боку співмешканця.
Марину Полях заарештували одразу після події. Їй висунули обвинувачення у навмисному вбивстві, але жінка заявляла про свою невинуватість і наполягала, що захищала себе від реальної загрози. Вона стверджувала, що неодноразово зверталася до поліції, але не отримувала жодної допомоги. Процес привернув увагу громадськості та ЗМІ. Попереду ще апеляція та касація.
Історія конфлікту: куди звертатись якщо ви зазнали домашнього насильства
Два роки, з 2019-го, вона була у цивільному шлюбі із засудженим за умисне вбивство Дмитром Плотніковим. За словами жінки, він постійно її бив, а також погрожував її та переслідував.
Жінка пояснює, що не могла піти від кривдника, оскільки Дмитро оселився в неї, де також проживали донька та бабуся.
За два роки вона подала 22 заяви до поліції. Склали 16 адмінпротоколів, зафіксували 38 повідомлень. Але все закінчилося тим, що Дмитро лише заплатив 100 гривень штрафу. Незважаючи на 14 постанов, його жодного разу не привели до суду.
Жінка заявляє, що під час фатальної сварки Плотніков був п’яний та погрожував убити її разом із донькою, а потім кинувся з кулаками. Марина схопила ножа і встромила його в груди Дмитра. Дочка викликала швидку та поліцію, але врятувати його не вдалося.
У разі, якщо Ви зіштовхнулися з домашнім насильством, правоохоронці радять повідомляти про ці випадки. Постраждалі або очевидці, які стали свідками такого явища, можуть звернутися:
- До Національної поліції на лінію «102»;
- На безкоштовну національну гарячу лінію протидії домашньому насильству: 0 800 500 335 (зі стаціонарних телефонів); 116-123 (з мобільних телефонів);
- На національну дитячу гарячу лінію: 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів); 116-111 (з мобільних телефонів).
- Безкоштовна правова допомога Міністерства юстиції України: 0(800) 213-103;
- Гаряча лінія для людей, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за статевими ознаками, насильства щодо дітей: 15-47;
- Гаряча лінія громадської організації «Ла Страда – Україна» щодо запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації: 0 (800) 500-335, 116-123;
- Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги у Дніпрі: (056) 785-73-60;
- Телефон “Довіри” Дніпровського міського центру соціальних послуг: (056) 767-18-41;
Читайте також:
- Тренінг з екстреної медичної допомоги пройде у Вільногірську: як потрапити
- У Дніпрі сусід вистрілив у чоловіка посеред міста і втік
Підписуйтесь