Гранти від держави: від 15 тисяч отримають студенти на навчання

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:30, 16 Вересня 2024
грант на навчання
фото ілюстративне / Pexels

Цьогоріч абітурієнти, які здобуватимуть вищу освіту на контрактній основі, можуть отримати державний грант, що частково покриває вартість навчання. Що це? Та хто може отримати?

Про це повідомляє Міністерство освіти й науки України.

Такий проєкт — це можливість для абітурієнтів, які здобуватимуть першу вищу освіту за контрактом, отримати від 15 тисяч гривень на рік для покриття частини вартості навчання. 

Зазначимо, умови для вступу на бюджет не змінилися. Держава повністю оплачує навчання.

Для отримання гранту абітурієнт повинен: 

  • Вступати на бакалавра (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • Вступати на денну або дуальну форму навчання на контракт;
  • Мати результати НМТ з будь-яких двох предметів: з оцінками не менше ніж 150 балів (грант першого рівня у розмірі 15 тисяч гривень) або не менше ніж 170 балів (грант другого рівня у розмірі 25 тисяч гривень).

Студенти першого року навчання можуть подати до МОН заяву встановленої форми про надання державного гранту через мобільний застосунок Дія з 15 вересня до 31 жовтня 2024 року.

Для отримання грантів Міносвіти створили детальну інструкцію:

  • Щоб подати заявку на отримання державного гранту, вступники мають визначитися з пріоритетним закладом освіти та вибрати відповідну освітню програму через свій електронний кабінет вступника. 
  • Якщо вступник/-ця відповідає умовам для отримання гранту, тоді отримає відповідне повідомлення у своєму електронному кабінеті. 
  • Після успішного зарахування на бажану програму, студент/-ка має подати заяву на грант через свій електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації (ЄДЕБО) в період з 15 вересня до 31 жовтня 2024 року. 
  • Обробивши заяву, студента/-ку поінформують про призначення гранту на перший рік навчання із зазначенням відповідної суми. Зазначимо, що грант надається на весь термін навчання, проте виплати проводитимуть двічі на рік.
  • Після схвалення вашої грантової заявки потрібно буде через мобільний застосунок «Дія» пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію; обрати в мобільному застосунку “Дія” послугу з отримання гранту. Далі необхідно відкрити в одному з банків України рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування гранту.
  • Якщо вступник/-ця є неповнолітнім/-ньою, то запит на отримання державного гранту подає один із батьків або законних представників. Кошти, отримані у формі гранту, можуть бути використані лише для оплати навчання в ЗВО, з яким підписано відповідний контракт.

«Нова система фінансування – це про принцип «гроші ходять за студентом». Так абітурієнти отримають більше свободи у виборі майбутньої професії, адже орієнтуватимуться на власні бажання, а не наявність бюджетних місць в університеті. З іншого боку, такий підхід стимулюватиме конкуренцію за вступників між ЗВО. У довгостроковій перспективі це сприятиме покращенню якості освіти, професійному розвитку викладачів, розвитку науки та інновацій. Це революційний крок для української системи вищої освіти», – зазначив Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації.

Крім того, розмір гранту може бути вищий, в залежності від обраної спеціальності та галузі знань. Коефіцієнти для яких надали в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Поки проєкт є тестовим. Його робота дасть можливість запроваджувати державні гранти вже на законодавчому рівні. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Найочікуваніші серіали 2025 року: підбірка

Буянова Єва 16:00, 16 Лютого 2025
Серіали/ фото ілюстративне, Pexels

У 2025 році на глядачів чекає чимало захопливих серіальних прем’єр. Серіали з популярними персонажами повернуться на екрани, розкриваючи нові сюжетні лінії, інтригуючі продовження обіцяють здивувати несподіваними поворотами.

Які ж серіали варто додати до свого списку обов’язкового перегляду цього року – читайте на Вільногірськ.IN.UA

“Дивні дива” (Stranger Things)

Фінальний сезон одного з найпопулярніших серіалів Netflix має завершити моторошну історію, яка розгортається в 1980-х роках у вигаданому містечку Хоукінс. За майже десять років глядачі спостерігали, як разом із персонажами серіалу – групою місцевих школярів – дорослішали й актори, які виконали ці ролі, ставши справжніми зірками.

“Останні з нас” (The Last Of Us)

Другий сезон екранізації культової відеогри обіцяє стати одним із найочікуваніших камбеків року. Ймовірно, його сюжет буде заснований на подіях гри The Last Of Us Part II, де разом із Еллі з першого сезону важливу роль відіграватиме Еббі, яка прагне помститися Джоелу. Однак творці серіалу припускали, що можуть не дотримуватися сюжету гри дослівно і розтягнути її події на кілька сезонів.

“Гра в кальмара” (Squid Game) 

Після трирічного очікування другого сезону популярного південнокорейського серіалу, глядачам не доведеться так довго чекати на третій — за чутками, продовження вийде вже влітку 2025 року. Оскільки другий сезон завершився відкритим фіналом, у нових серіях з’явиться більше знайомих персонажів. Серед них Лі Чон Че в ролі Сон Гі Хуна (гравець номер 456), Лі Бьон Хон як фронтмен гри та Ві Ха Чжун у ролі поліцейського Хван Джун Хо.

“Венздей” (Wednesday)

Другий сезон популярного підліткового фентезійного серіалу, який повернув образ Венздей Аддамс у центр уваги, вийде вже цього року. Дженна Ортега, яка зіграла головну роль (відомa за фільмами “Крик”, “Перл” та “Бітлджюс Бітлджюс”), натякнула, що цього разу історія буде ще більш похмурою, ніж у першому сезоні.

У вересні 2025 року з’явилася інформація, що поп-ікона Леді Гага (відомa за ролями у фільмах “Джокер 2: Божевілля на двох” та “Народження зірки”) приєднається до акторського складу другого сезону “Венздей”.

“Воно: ласкаво просимо в Деррі” (IT: Welcome to Derry)

У новому хорор-серіалі, заснованому на культовому романі Стівена Кінга, розгортатимуться події, що передують подіям фільмів “Воно” і “Воно 2” Андреса Мускетті. Білл Скашгорд знову повернеться до ролі моторошного клоуна Пеннівайза.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Онлайн-групи для підтримки дітей полеглих воїнів: як долучитися

Буянова Єва 14:00, 16 Лютого 2025
Групи психологічної підтримки для дітей/ фото ГО “Важливі”

ГО “Важливі” оголошує набір у групи психологічної підтримки для дітей, які втратили батьків під час війни. Програма розрахована на дітей віком від 7 до 15 років і передбачає 16 онлайн-зустрічей раз на тиждень, які триватимуть з 24 лютого до червня 2025 року. Участь є безкоштовною.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA

Чому це важливо

Втрату близької людини важко пережити у будь-якому віці, але для дитини такий досвід може стати особливо травматичним. Програма груп підтримки від “Важливі” допомагає дітям не залишатися наодинці зі своїм болем, дає можливість поділитися почуттями з однолітками, які проходять через подібний досвід.

Як працює група

• Формат: 16 онлайн-зустрічей раз на тиждень.

• Розмір групи: до 8 дітей.

• Ведучі: кваліфіковані дитячі психологи під супервізією.

• Вартість: безкоштовно.

Програма створена за супервізорської підтримки Лінди Ґолдмен – відомої дитячої психотерапевтки, що спеціалізується на роботі з втратою.

Завдання групи

• Допомога в проживанні втрати: діти вчаться висловлювати свої почуття у безпечному середовищі.

• Взаємопідтримка: учасники діляться переживаннями, підтримують одне одного.

• Техніки саморегуляції: навчання способів подолання стресу та тривожності.

• Розуміння почуттів: допомога у вираженні емоцій екологічним способом.

• Зміцнення самооцінки: розвиток віри у власні сили.

• Пошук ресурсів: підтримка у продовженні сповненого сенсом життя.

Як записатися

Щоб долучитися до групи, потрібно заповнити форму за посиланням.

Чому варто підтримати

Ця ініціатива – можливість допомогти дітям впоратися з горем та повернутися до повноцінного життя. Підтримуючи проєкт інформаційно, ми допомагаємо тим, хто цього найбільше потребує.

Долучайтеся до розповсюдження інформації та допоможіть дітям знайти підтримку!

Читайте також: 

Підписуйтесь

Серіали

Найочікуваніші серіали 2025 року: підбірка

У 2025 році на глядачів чекає чимало захопливих серіальних прем’єр. Серіали з популярними персонажами повернуться на екрани, розкриваючи нові сюжетні лінії, інтригуючі продовження обіцяють здивувати […]

16:00, 16.02.2025 Буянова Єва
Групи психологічної підтримки для дітей

Онлайн-групи для підтримки дітей полеглих воїнів: як долучитися

ГО “Важливі” оголошує набір у групи психологічної підтримки для дітей, які втратили батьків під час війни. Програма розрахована на дітей віком від 7 до 15 […]

14:00, 16.02.2025 Буянова Єва
Подовження молодості

Як зберегти молодість шкіри: поради 

З віком погіршується мікроциркуляція і живлення шкіри, з’являються сухість, дрібні зморшки, незначна пігментація. Але є способи для сповільнення цих процесів та подовження молодості.  Як зберегти […]

12:30, 16.02.2025 Буянова Єва
Нові можливості в Дії

Нові можливості в Дії: як цифровізація змінить життя українців у 2025 році

У 2025 році нові можливості в Дії продовжують революціонізувати взаємодію українців з державними послугами. Від повної інтеграції штучного інтелекту до цифровізації нотаріальних сервісів та допомоги […]

16:00, 15.02.2025 Буянова Єва
Фіалки

Як доглядати за фіалками: поради

Фіалки – одні з найпопулярніших рослин для вирощування на підвіконнях. Наразі існу кілька тисяч видів гібридних сенполій, які вражають різноманітністю кольорів і форм квіток. Хоча […]

14:00, 15.02.2025 Буянова Єва