Що почитати вільногірцям восени: топ-5 книжок для настрою 

Єва Буянова 12:30, 15 Вересня 2024
Література
Література для вільногірців / фото Getty images

Осінь – ідеальний час для читання, коли прохолодні вечори просякнуті затишком, а література стає найкращим супутником. Ми зібрали для вас добірку осінніх книжок, які допоможуть відчути атмосферу цієї пори року, захоплять своєю глибиною та подарують незабутні емоції.

Більше на Вільногірськ.IN.UA 

Рей Бредбері «Напередодні Дня всіх святих»

Це захопливий роман, який занурює читача в атмосферу містичних подій і стародавніх легенд. У центрі сюжету – група друзів, які вирішують провести ніч на Хелловін у покинутому будинку, овіяному страшними історіями. Однак їхня пригода перетворюється на справжній кошмар, коли давні таємниці минулого починають оживати. Кожен з героїв зіткнеться зі своїми найбільшими страхами, а межа між реальністю та потойбіччям стане розмитою. Чи зможуть вони вибратися живими з цього загадкового будинку, чи їхні душі назавжди залишаться в полоні темних сил?

О.Генрі «Останній листок»

Прониклива новела американця О. Генрі нікого не залишить байдужим. Історія про молоду художницю, яка смертельно хвора. Її єдина розрада – дивитись на те, як за вікном опадає листя з плюща. Дівчина переконана, що, як тільки впаде останній листок – вона помре… Надзвичайно сумна історія про дружбу, талант і самопожертву.

Емілі Бронте «Буремний перевал»

Історія двох сімей, з’єднаних і водночас розділених любов’ю та ненавистю. Серце головної героїні розривається між добряком-чоловіком та палким, але злим Хіткліфом.

Розамунда Пілчер «Вересень» 

Англійська сімейна сага, де кожен герой має за плечима велику історію життя. Ці історії неквапливо розгортаються на тлі прекрасних незабутніх пейзажів Шотландії.

Діана Сеттерфілд «Тринадцята казка» 

Маргарет Лі – тиха хранителька книжкового архіву та за сумісництвом біограф-аматор. Весь свій вільний час вона вважає за краще проводити в компанії книг. Адже з ними набагато простіше, ніж із живими людьми.

Але несподівано її життя різко змінюється. Таємнича знаменита письменниця Віда Вінтер хоче, щоб саме, вона, Маргарет створила її біографію. Єдиний правдивий життєпис. Адже все, що Віда коли-небудь розповідала про себе раніше, було вигадкою від першої до останньої літери.

Маргарет поринає в похмуру атмосферу готичного особняка, повного привидів, щоб розкрити таємницю тринадцятої казки і написати пронизливу історію про двох близнюків.

Цей топ заробить неябияку осінню атмосферу. Приємно читання! 

Читайте також:

Підписуйтесь

В Дія з’явиться нова послуга: можна буде повідомити про початок будівельних робіт

Анастасія Гришкова 15:00, 23 Червня 2025
Нова послуга в Дія / фото ілюстративне/ Rexels

Відтепер власники будинків і господарських споруд можуть подавати повідомлення про початок будівництва та реєструвати готовність будинку прямо у застосунку Дія.

Про це повідомили на сайті державних послуг Дія.

В Дія з’явиться нова послуга

Раніше послуга була доступна лише на порталі Дія або в ЦНАПі. У застосунку оформлення документів стане простішими, а дані підтягуватимуться з реєстрів автоматично.

Дія одразу покаже, якщо щось не так, і підкаже, як виправити. А ще — надсилатиме push-сповіщення, коли документ відправлено, розглянуто чи прийнято на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕСББ).

Для чого потрібно подавати повідомлення про початок будівництва

Якщо плануєте зводити власний житловий будинок до 500 м² до двох поверхів і без мансарди та господарські споруди — гараж, сарай або літню кухню, ви маєте отримати будівельний паспорт — на порталі Дія або через ЦНАП.

Будпаспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог, яких ви повинні дотримуватися під час будівництва. Після видачі будівельного паспорта необхідно подати повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Читайте також:

Підписуйтесь

Хто має право на відстрочку від мобілізації у 2025 році

Анастасія Гришкова 09:00, 20 Червня 2025
Наталія Чернявська — завідувач сектора “Вільногірське бюро правничої допомоги”

У 2025 році в Україні чоловікам призовного віку більше не потрібно повторно подавати документи для продовження відстрочки від мобілізації. Якщо відстрочка вже є, її автоматично оновлять у системі “Резерв+”.

Про це повідомила редакції Вільногірськ IN.UA Наталія Чернявська — завідувач сектора “Вільногірське бюро правничої допомоги”.

Хто має право на відстрочку у 2025 році

  • чоловіки з інвалідністю або тимчасово непридатні за станом здоров’я;
  • батьки трьох і більше дітей, одинокі батьки, а також ті, хто доглядає за людьми з інвалідністю, якщо немає інших родичів, здатних це робити;
  • студенти денної або дуальної форми навчання, аспіранти, докторанти (до 25 років, лише на першу освіту);
  • педагоги, які працюють на постійній основі (до 1 січня 2025 року);
  • працівники важливих сфер — медицини, енергетики, оборони, держслужби тощо;
  • ветерани, родичі загиблих, колишні військовополонені.

Що змінилося у 2025 році

– Призовний вік знизили з 27 до 25 років.
– Студентам більше не потрібно підтверджувати статус кожного кварталу — дані перевіряють автоматично.
– Ті, хто отримує другу чи третю освіту одного рівня після 25 років, уже не мають права на відстрочку.
– Медичним інтернам стало простіше оформити відстрочку — достатньо довідки з місця практики.

Як це працює

  1. Якщо ви маєте офіційну відстрочку за чинними підставами – її автоматично продовжують в електронному реєстрі, без подання нових документів.
  2. 2. Якщо ж ви тільки плануєте оформити відстрочку – треба звернутися в ТЦК з відповідними паперами (довідки, свідоцтва, підтвердження освіти, праці тощо). Комісія має 7 днів на розгляд.
  3. 3.Перевірку статусу можна зробити через додаток Резерв+, який показує оновлені дати дії вашої відстрочки.

Також слід переконатися, що ваша інформація в ЄДЕБО або в реєстрі працівників критичних галузей актуальна, стежити за датами — якщо ви отримуєте відстрочку як студент чи педагог, то вам має бути до 25 років і бути лише перший диплом, а також перевіряти статус у “Резерв+”, щоб упевнитися, що ТЦК внесли оновлення автоматично.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Дія з’явиться нова послуга: можна буде повідомити про початок будівельних робіт

Відтепер власники будинків і господарських споруд можуть подавати повідомлення про початок будівництва та реєструвати готовність будинку прямо у застосунку Дія. Про це повідомили на сайті […]

Хто має право на відстрочку від мобілізації у 2025 році

У 2025 році в Україні чоловікам призовного віку більше не потрібно повторно подавати документи для продовження відстрочки від мобілізації. Якщо відстрочка вже є, її автоматично […]

Держава виплачує компенсацію на житло ветеранам та родинам загиблих захисників

Держава надає грошову компенсацію на придбання житла для окремих категорій ветеранів, а також членів сімей загиблих, зниклих безвісти чи померлих Захисників і Захисниць. Ця допомога […]

У Вільногірську надають безоплатну правничу допомогу: хто має право і як її отримати

У Вільногірську мешканці можуть безкоштовно отримати правову допомогу — консультації, роз’яснення, допомогу з документами та навіть представництво в суді. Про це редакції Вільногірськ IN.UA повідомила […]

Українці, яким встановлено інвалідність через війну, можуть отримати одноразову грошову допомогу — до 1 мільйона гривень

Допомога надається працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державні службовці та посадовці місцевого самоврядування, які постраждали внаслідок збройної агресії росії. Про це повідомляє Пенсійний фонд України. Розмір […]