Знайти підтримку: велика добірка військових і ветеранських фондів та організацій

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:00, 4 Жовтня 2024
Куди захиснику/захисниці звернутися за допомогою

Куди захиснику/захисниці звернутися за юридичною чи психологічною допомогою? Де пройти реабілітацію чи відпочити?

Характер.Media розкриває всі грані військового досвіду і спеціально для … підготував добірку військових і ветеранських фондів та організацій. До них можуть звертатися захисники і захисниці для безкоштовно отримання різного типу допомоги: від юридичної до реабілітаційної.

З повномасштабним вторгнення в Україні суттєво зросла кількість організацій, фондів, які надають всебічну допомогу і підтримку нашим воїнам, ветеранам та їхнім рідним. Більшість з них заснували самі захисники, які свого часу стикнулися з певними проблемами і тепер хочуть допомогти з їх швидким вирішенням іншим. Частину організацій заснували рідні військових, особливо тих, які загинули. Таким чином вони зберігають пам’ять про цю людину чи реалізовують проєкт, про який мріяв загиблий захисник.

Зі всіма цими організаціями та фондами можна ознайомитися в спеціальному розділі Характер.Media – “знайти підтримку”. По суті, це своєрідний каталог з короткою інформацією про них і контактами. Все для того, щоб захиснику чи захисниці було зручно знайти потрібну саме йому/їй організацію.

Відпочинок і відновлення

Якщо є потреба відновити сили, будучи на лікарняному, у відпустці, завершивши службу, можна звернутися до відповідних центрів: 

  • коли хочеться відновитися біля річки, то варто відвідати “Бакота-Хаб” на Хмельниччині;
  • в горах – реабілітаційний центр “Франко-гражда” (село Пороги Івано-Франківської області) чи оздоровчий “Тепло крилатої душі” (місто Надвірна);
  • любителям іпотерапії – “Тримайся за гриву” у Дніпрі.

А захисники-молодята можуть звернутися до проєкту VIDDANI. Тут їм безкоштовно організують найкраще весілля.

Протезування і реабілітація

Коли військовий отримав важке поранення, то може звернутися за допомогою до реабілітаційних центрів. Перелік їх дуже великий, одні з найбільших: NextStep Ukraine, Superhumans Center, Unbroken, U+ System.

Важливо знати, що захисник чи захисниця, які втратили кінцівку, мають змогу отримати протез безкоштовно. Зібравши необхідні документи, варто звернутися за цим до таких організацій: Kind Deeds, Protez Foundation, Future for Ukraine, фонд “Громадянин”, центр “Без обмежень”, Superhumans Center, Unbroken.

Юридична підтримка

Коли військовий отримав важке поранення і не зможе продовжити службу, то скоріше всього він потребуватиме правової допомоги. Особливо стосовно документів, які йому необхідно буде зібрати. Щоб розібратися в цьому, варто звернутися до: 

  • “Принципу”, де є зручний навігатор на сайті, а на питання відповість чат-бот;
  • всеукраїнської мережі Veteran Hub;
  • спілки поранених військових “Міцні 300”;
  • Юридичної сотні.

Адаптація до цивільного життя

Більшість військових і ветеранських організацій надають ще й психологічну підтримку, як от: Київ Мілітарі Хаб, проєкт “Реабілітація”, “Вільний вибір”, Vesta, Дружини ветеранів.

Загалом, головна мета ветеранських організацій – допомогти військовому адаптуватися до цивільного життя після служби. Тому, крім юридичної, психологічної підтримки, роботи з реабілітологами, деякі компанії допоможуть з пошуком: 

  • роботи (LobbyХ, Veteran Hub);
  • житла (фонд “Після служби”).

Підтримка рідних захисників

В Україні діють й організації, які всебічно підтримують дітей, дружин/чоловіків, партнерів/партнерок наших захисників і захисниць. Зокрема:

  • “Близькі” проводять для них різноманітні навчання;
  • ТАПС працює з сім’ями загиблих військових;
  • фонд “Діти героїв” надає всебічну підтримку дітям, які втратили одного з батьків на війні.

Такі організації і фонди існують для того, щоб наші захисники і захисниці розуміли, що вони не самі. Що коли вони будуть повертатися до цивільного життя, яке багато в чому є складнішим за військове, їм допоможуть.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні ускладнюють процес складання іспиту для отримання водійських прав

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 11:00, 22 Жовтня 2024
фото ілюстративне / Pexels

Нові правила вже діють у Київській, Львівській, Вінницькій та Одеській областях. Метою цих нововведень є боротьба з корупцією.

Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ України.

У рамках протидії корупції в Україні ініціювали пілотний проект, який посилює процедуру складання іспитів на отримання водійських прав. Одним із головних нововведень стала обов’язкова відео- та аудіофіксація іспитів. 

“І це не для того, щоб залякати тих, хто складає іспит, а для того, щоб у них було більше можливостей для оскарження результатів, щоб можна було перевірити будь-який запис і переконатись у справедливості іспиту. Гаслами цього проекту є: «Знаєш — успішно складаєш» та «Не знаєш — не допоможуть». Запит від громадськості на справедливу екзаменаційну діяльність сервісних центрів МВС існує вже давно. Усі ці зміни покликані забезпечити рівні та прозорі умови для кожного кандидата у водії”, — пояснив керівник головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

Для теоретичної частини встановлено відеокамери та мікрофони, що виключає можливість поширених раніше маніпуляцій. 

Практична частина на категорію “В” також фіксується за допомогою 360-градусної камери, яка одночасно знімає екзаменатора і кандидата. Розмови в салоні авто також записуються і автоматично направляються на сервер, щоб уникнути втручання в результати.

Читайте також:

Підписуйтесь

У населених пунктах, де не працюють аптеки, ліки безкоштовно доставлятиме пошта

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:30, 21 Жовтня 2024
фото ілюстративне / Pexels

Пілотний проект стартував на Дніпропетровщині за сприяння Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Про це повідомляє Дніпровська районна державна адміністрація.

Наразі є змога замовляти безрецептурні препарати, а також ті, що відпускаються за програмою «Доступні ліки». Далі сформоване замовлення буде надіслано клієнту до найближчого відділення за послугою «Укрпошта Експрес».

Після того, як посилка буде готова до видачі, замовник отримає смс-повідомлення. Щоб перевірити, чи правильно укомплектовано замовлення, є можливість оглянути посилку перед отриманням. Термін зберігання замовлення у відділенні становить сім календарних днів.

Основні напрямки проекту це: 

  • Доступ до аптек, передусім у населених пунктах, де ті відсутні або зруйновані за час повномасштабної війни; 
  • Доступ до ліків, зокрема тих, яких може не бути в найближчій аптеці; 
  • Медикаменти за доступними цінами, бо та сама найближча аптека може не пропонувати оптимальну вартість чи не брати участь у програмі «Доступні ліки».

“У межах глобальної стратегії трансформації Укрпошта рухається до 100% автоматизації сортування та оптимізує логістичні маршрути, щоб доставляти відправлення клієнтам в усі обласні центри України та інші великі міста вже наступного дня.”, – розповіли в Дніпровській районній державній адміністрації.

Для того, щоб придбати лікарські засоби, необхідно зателефонувати до контакт-центру за номером та слідувати підказкам у голосовому меню для зв’язку з фахівцем. 

Номер контакт центру:

  • 0 800 300 545

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні ускладнюють процес складання іспиту для отримання водійських прав

Нові правила вже діють у Київській, Львівській, Вінницькій та Одеській областях. Метою цих нововведень є боротьба з корупцією. Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ України. […]

11:00, 22.10.2024 Бойцун Дмитро

У населених пунктах, де не працюють аптеки, ліки безкоштовно доставлятиме пошта

Пілотний проект стартував на Дніпропетровщині за сприяння Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Про це повідомляє Дніпровська районна […]

15:30, 21.10.2024 Бойцун Дмитро

Перші виплати «Національного кешбеку»: коли

Кошти будуть нараховані тим громадянам, які мали покупки українських товарів і сума кешбеку становила понад 2 грн за вересень. За результатами вересня таких споживачів виявилося […]

14:07, 21.10.2024 Бойцун Дмитро
Сімейні фільми на Хелловін

Сімейні фільми на Хелловін: підбірка

Сімейні фільми на Хелловін допоможуть створити затишну атмосферу для святкового вечора. У списку — легкі та захоплюючі стрічки, що підійдуть для глядачів будь-якого віку, поєднуючи […]

15:30, 20.10.2024 Буянова Єва

Новий маркетплейс від monobank: коли відкриття

Запуск маркетплейсу під назвою “Market by mono” запланований на 21 жовтня. На старті проєкту там будуть представлені три категорії: ґаджети, смартелектроніка та компʼютерна техніка. Про […]

15:30, 18.10.2024 Бойцун Дмитро