Знайти підтримку: велика добірка військових і ветеранських фондів та організацій

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:00, 4 Жовтня 2024
Куди захиснику/захисниці звернутися за допомогою

Куди захиснику/захисниці звернутися за юридичною чи психологічною допомогою? Де пройти реабілітацію чи відпочити?

Характер.Media розкриває всі грані військового досвіду і спеціально для … підготував добірку військових і ветеранських фондів та організацій. До них можуть звертатися захисники і захисниці для безкоштовно отримання різного типу допомоги: від юридичної до реабілітаційної.

З повномасштабним вторгнення в Україні суттєво зросла кількість організацій, фондів, які надають всебічну допомогу і підтримку нашим воїнам, ветеранам та їхнім рідним. Більшість з них заснували самі захисники, які свого часу стикнулися з певними проблемами і тепер хочуть допомогти з їх швидким вирішенням іншим. Частину організацій заснували рідні військових, особливо тих, які загинули. Таким чином вони зберігають пам’ять про цю людину чи реалізовують проєкт, про який мріяв загиблий захисник.

Зі всіма цими організаціями та фондами можна ознайомитися в спеціальному розділі Характер.Media – “знайти підтримку”. По суті, це своєрідний каталог з короткою інформацією про них і контактами. Все для того, щоб захиснику чи захисниці було зручно знайти потрібну саме йому/їй організацію.

Відпочинок і відновлення

Якщо є потреба відновити сили, будучи на лікарняному, у відпустці, завершивши службу, можна звернутися до відповідних центрів: 

  • коли хочеться відновитися біля річки, то варто відвідати “Бакота-Хаб” на Хмельниччині;
  • в горах – реабілітаційний центр “Франко-гражда” (село Пороги Івано-Франківської області) чи оздоровчий “Тепло крилатої душі” (місто Надвірна);
  • любителям іпотерапії – “Тримайся за гриву” у Дніпрі.

А захисники-молодята можуть звернутися до проєкту VIDDANI. Тут їм безкоштовно організують найкраще весілля.

Протезування і реабілітація

Коли військовий отримав важке поранення, то може звернутися за допомогою до реабілітаційних центрів. Перелік їх дуже великий, одні з найбільших: NextStep Ukraine, Superhumans Center, Unbroken, U+ System.

Важливо знати, що захисник чи захисниця, які втратили кінцівку, мають змогу отримати протез безкоштовно. Зібравши необхідні документи, варто звернутися за цим до таких організацій: Kind Deeds, Protez Foundation, Future for Ukraine, фонд “Громадянин”, центр “Без обмежень”, Superhumans Center, Unbroken.

Юридична підтримка

Коли військовий отримав важке поранення і не зможе продовжити службу, то скоріше всього він потребуватиме правової допомоги. Особливо стосовно документів, які йому необхідно буде зібрати. Щоб розібратися в цьому, варто звернутися до: 

  • “Принципу”, де є зручний навігатор на сайті, а на питання відповість чат-бот;
  • всеукраїнської мережі Veteran Hub;
  • спілки поранених військових “Міцні 300”;
  • Юридичної сотні.

Адаптація до цивільного життя

Більшість військових і ветеранських організацій надають ще й психологічну підтримку, як от: Київ Мілітарі Хаб, проєкт “Реабілітація”, “Вільний вибір”, Vesta, Дружини ветеранів.

Загалом, головна мета ветеранських організацій – допомогти військовому адаптуватися до цивільного життя після служби. Тому, крім юридичної, психологічної підтримки, роботи з реабілітологами, деякі компанії допоможуть з пошуком: 

  • роботи (LobbyХ, Veteran Hub);
  • житла (фонд “Після служби”).

Підтримка рідних захисників

В Україні діють й організації, які всебічно підтримують дітей, дружин/чоловіків, партнерів/партнерок наших захисників і захисниць. Зокрема:

  • “Близькі” проводять для них різноманітні навчання;
  • ТАПС працює з сім’ями загиблих військових;
  • фонд “Діти героїв” надає всебічну підтримку дітям, які втратили одного з батьків на війні.

Такі організації і фонди існують для того, щоб наші захисники і захисниці розуміли, що вони не самі. Що коли вони будуть повертатися до цивільного життя, яке багато в чому є складнішим за військове, їм допоможуть.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:00, 20 Листопада 2024
військові звільнені з полону у 2022 році / фото Служба безпеки України

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону їхніх рідних, так і після їх повернення.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

Після отримання інформації про звільнення з полону Координаційний штаб протягом трьох днів повідомляє структурний підрозділ з питань соціального захисту населення та приймаючу громаду, щоб організувати надання соціальних послуг.

Які соціальні послуги може отримати людина, звільнена з полону, члени її сім’ї, члени сім’ї полоненого, який продовжує перебувати в полоні?

Які послуги доступні?

Після подачі заяви чи звернення уповноваженої особи, звільнена людина чи члени її сім’ї можуть отримати такі послуги:

  • Консультування;
  • Представництво інтересів;
  • Догляд вдома та натуральна допомога;
  • Соціальний супровід;
  • Соціальна адаптація;
  • Соціальна реабілітація;
  • Послуга паліативного догляду;
  • Транспортні послуги;
  • Фізичний супровід осіб з інвалідністю;
  • Переклад жестовою мовою;
  • Персональний асистент.

Усі послуги допоможуть адаптуватися та відновити життєві функції людини, яка звільнилася з полону. Соціальні послуги визначаються індивідуально до потреби кожної окремої людини чи родини.

військові звільнені з полону у 2022 році / фото Служба безпеки України

Військовополонені, цивільні особи, яких незаконно утримує агресор та члени їхніх родин мають право на додаткові виплати від держави:

  • Соціальна стипендія особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та їхнім дітям.
  • Пенсія у зв’язку з втратою годувальника непрацездатним членам родини зниклої безвісти за особливих обставин особи.

Крім тієї психологічної реабілітації, яку колишні полонені отримують в центрах реабілітації, існують безплатні номери соціальної підтримки:

  • 0 800 10 01 02 – Лінія Національної психологічної асоціації з 10:00 до 20:00 щодня;

Лінії «Блакитний птах» для тих, хто пережив полон, незаконні затримання та тортури, їхніх родин та членів сімей зниклих безвісти осіб:

  • 0 663 62 14 85 з питань соціальної підтримки та медичної допомоги, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
  • 0 950 16 26 22 психологічна допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
  • 0 505 09 40 49 психологічна допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
  • 0 509 37 53 70 юридична допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00.

Більш детальну інформацію можна отримати  у «Єдиній приймальні» управління соціального захисту населення Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області за адресою: вул.Юрія Устенка, 29  м.Вільногірськ  або за телефоном: 066 11 63 476.

Читайте також:

Підписуйтесь

Нові житлові права для ВПО та реформування МСЕК: що ухвалила Верховна Рада

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:00, 20 Листопада 2024
фото ілюстративне / Pexels

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних приміщень освітніх закладів. Міжнародні організації отримали право допомагати ВПО із розміщенням та ремонтом житла. Також прийнято рішення про передачу функцій Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) до нових медичних комісій у кластерних і надкластерних лікарнях.

Про це повідомляє народний депутат Олексій Гончаренко.

Нові житлові права для ВПО дають змогу обирати серед наявних об’єктів, де саме вони б хотіли проживати, а міжнародні організації тепер мають право в цьому допомагати та проводити необхідний ремонт. 

Законопроєкт передбачає облік нерухомості всіх форм власності для розміщення ВПО. За підсумками якого буде створена база придатного до проживання майна. Заявку на житло можна буде подати через пів року після набуття чинності закону.

Також закон дає можливість надавати в оренду ВПО майно освітніх закладів, яке не використовується за призначенням рік поспіль, для особистих цілей.

Крім того, Рада підтримала законопроєкт, який передбачає що функції Медико-соціальної експертної комісії перейдуть на інші комісії, що формуватимуться в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я.

Довідково:

Кластерна лікарня – це лікарня по принципу районної, в якій пацієнт зможе отримати медичні послуги при найбільш поширених хворобах в близько 20 різних напрямах.

Надкластерна лікарня – це більше розвинений варіант попередньої, який оснащений сучасним обладнанням та надає пацієнту найширший спектр послуг.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону […]

17:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Нові житлові права для ВПО та реформування МСЕК: що ухвалила Верховна Рада

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних […]

14:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Ветерани війни з Вільногірська пройдуть безплатний курс з розмінування (ОНОВЛЕНО)

З 2 по 19 грудня ветерани війни проходитимуть спеціалізований курс з механізованого розмінування. Програма передбачає як теоретичні знання, так і практичні навички, необхідні для роботи […]

09:45, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Зеленський у Раді представив “План стійкості” з 10 пунктів

Сьогодні президент України Володимир Зеленський представив “План стійкості” у Верховній Раді України. До плану ввійшли 10 основних пунктів.  Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк. […]

14:00, 19.11.2024 Бойцун Дмитро
Рятувальники вікових хвороб

Рятувальники вікових хвороб: 5 продуктів, які потрібно їсти людям за 50

Фахівці зі здорового харчування назвали п’ять продуктів, які варто додати до раціону після 50 років, щоб підтримувати здоров’я, зміцнити імунітет і уповільнити процеси старіння. Більше […]

15:30, 17.11.2024 Буянова Єва