Центр Життєстійкості у Вільногірську: психологічна підтримка для всіх, хто потребує допомоги

Наталія Москаленко 17:00, 5 Листопада 2024
Центр життєстійкості у Вільногірську
Центр життєстійкості у Вільногірську / Укрінформ

У Вільногірську відкрив свої двері Центр Життєстійкості — місце, де кожен може знайти підтримку у складні моменти життя. Центр надає професійну психологічну та соціальну допомогу як цивільним особам, так і військовим. Тут можна звернутися за індивідуальними, сімейними або груповими консультаціями.

Більше на Вільногірськ IN.UA

Центр Життєстійкості

Цей важливий проєкт стартував 16 вересня і реалізовано Міністерством соціальної політики в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською. Мета програми — підтримка українців у цей складний час, допомога в подоланні стресу та розвитку ментальної стійкості.

“Коли люди приходять до нас уперше, багато хто обирає групові зустрічі. Це дає змогу легше адаптуватися та відчути підтримку, зрозуміти, що ти не один, що є професіонали, готові допомогти,” — розповідає керівниця Центру Ніна.

З моменту відкриття Центр відвідали понад 200 людей з Вільногірська. Переважно це жінки віком від 30 до 40 років. Але не лише жінки звертаються за допомогою: багато сімей приходять разом, щоб вирішити внутрішні конфлікти або зміцнити стосунки. Батьки часто приводять дітей, аби допомогти їм подолати страхи, тривоги, проблеми, а також отримати поради щодо виховання від кваліфікованих фахівців.

Працівники Центру також проводять лекції та зустрічі в навчальних закладах міста, розповідаючи дітям про важливість піклування про своє ментальне здоров’я. Такі бесіди допомагають школярам усвідомити, що звертатися за допомогою — це не соромно, і що їхні почуття мають значення.

Центр Життєстійкості також надає соціальні послуги: допомагає внутрішньо переміщеним особам відновити документи та розв’язати питання з працевлаштуванням. Усе це — частина комплексної підтримки, спрямованої на допомогу людям у складних життєвих ситуаціях.

Основна мета Центру — допомогти кожному подолати стрес і набути навичок, що допоможуть зміцнити ментальне здоров’я і стійкість.

Центр працює для всіх охочих, а послуги надаються безплатно.

Адреса: вул. Юрія Устенка, 29
Контактний телефон: +380686402331

Редакція Вільногірськ IN.UA закликає жителів міста не нехтувати своїм ментальним здоров’ям і звертатися за підтримкою до Центру Життєстійкості.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вербна неділя 2025: коли святкують, традиції та звичаї

Єва Буянова 17:26, 5 Квітня 2025
Вербна неділя 2025/ фото ілюстративне, Pexels

Вербна неділя 2025 — це поєднання християнських традицій і прадавніх українських обрядів, що уособлюють прихід весни, оновлення та духовне очищення.

Детальніше про Вербну неділю 2025 – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Коли святкують Вербну неділю у 2025

Дата Вербної неділі змінюється щороку, оскільки залежить від Великодня. Великдень святкують у першу неділю після першого повного Місяця, що настає після весняного рівнодення. У 2025 році це буде 20 квітня. Відповідно, Вербна неділя припадає на 13 квітня.

Традиції та звичаї

У Вербну неділю віряни приносять до храму гілки верби, які освячуються під час служби. Після цього їх зберігають удома цілий рік — як символ захисту для родини, оселі та господарства. Раніше такі гілки ставили за ікони, залишали в хлівах або на полях, а також використовували в обрядах і традиційних ритуалах.

В українській традиції Вербна неділя пов’язана з низкою символічних звичаїв. Після освячення вербових гілок діти часто з’їдають їхні пухнасті суцвіття, вірячи, що це сприяє зміцненню здоров’я. Також існує обряд легкого удару гілкою з примовкою: “Не я б’ю — верба б’є, за тиждень Великдень!” — як побажання сили, добробуту та життєвої енергії.

Читайте також: 

Підписуйтесь

ТОП-3 Великодніх фільмів для перегляду всією родиною

Єва Буянова 14:00, 5 Квітня 2025
ТОП-3 Великодніх фільмів для перегляду всією родиною/ фото ілюстративне, Pexels

ТОП-3 Великодніх фільмів для перегляду всією родиною: теплі історії про дружбу та відвагу, захоплюючі пригоди з Великоднім кроликом та його друзями. Ці фільми створять святкову атмосферу та подарують радість усім членам родини.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала підбірку фільмів до Великодня. 

“Собака, що врятував Великдень”, 2014

Сімейний комедійний фільм, який розповідає про пригоди пса на ім’я Макс, який разом зі своєю родиною святкує Великдень. Коли Великодні яйця та інші важливі атрибути свята зникають, Макс вирушає на порятунок, аби повернути святкову атмосферу і допомогти дітям насолоджуватися святом. У ході своїх пригод він стикається з різними труднощами, але завдяки відвазі та вірності друзям він врешті-решт знаходить спосіб врятувати Великдень, відновивши радість і надію в серцях людей. Це тепла історія про дружбу, сміливість та дух Великодня.

“Гоп / Бунт вухатих”, 2011

За сюжетом, тридцятирічний чоловік, якого вигнали з дому через нестерпні вибрики, збиває на дорозі кролика, який нещодавно втік з острова Пасхи, тому що йому не до душі карʼєра великоднього кролика. Він мріє стати барабанщиком. Між хлопцем та кроликом

зав’язуються справжня дружба, а разом можна

подолати будь-які перешкоди на шляху до мрії. 

“Кролик Петрик”, 2018

Головний герой — чарівний кролик, який живе разом з сестрами та кузеном на фермі пана МакГрегора. Кролик Петрик і його родичі регулярно навідуються в сад старого фермера, щоб прихопити парочку фруктів або овочів. А коли МакГрегор вмирає, тварини на радощах вирішують привласнити його будинок і в лічені дні втілюють план в реальність. Але незабаром в маєток приїжджає Томас — племінник покійного чоловіка, який отримав будинок і прилеглу до нього територію у спадок. Він не хоче жити в будинку дядька, а планує вигідно продати його, щоб потім відкрити в Лондоні магазин дитячих іграшок. Коли герой фільму виявляє, що на ділянці завелися гризуни, він вирішує боротися з ними.

Читайте також: 

Підписуйтесь

ТОП-3 Великодніх фільмів для перегляду всією родиною

ТОП-3 Великодніх фільмів для перегляду всією родиною

14:00, 05.04.2025 Єва Буянова

“Кожна писанка — це особливий символ, що має свою історію”: Світлана Борщ з Вільногірська про свою улюблену справу

У Вільногірську живе майстриня, яка створює писанки в різних техніках. Вона почала займатися цим ще в школі й не полишає справу до сьогодні. У її […]