До Дня Збройних Сил України у Вільногірському фаховому коледжі вшанували памʼять загиблих воїнів, зокрема Олександра Пойди. У програмі заходу були демонстрації вмінь студентів у поводженні зі зброєю. Гості побачили й виконання пісень та декламування віршів, які були присвячені нашим захисникам та захисницям.
Редакція Вільногірськ IN.UA відвідала захід на запрошення Ігоря Миронюка, який ініціював святкування.
Вільногірський фаховий коледж: як відзначили День Збройних Сил
Захід відбувся в актовій залі Вільногірського фахового коледжу. Вшанувати памʼять наших героїв зібралися студенти, викладачі, талановиті вільногірці, що підготували виступ, а також військові – головні сержанти Максим Немудрий та Михайло Завгородній. Захід відвідав також брат загиблого Олександра Пойди – Сергій.
«Я вітаю усіх з Днем Збройних Сил України. Мета цього заходу полягає у вихованні патріотизму серед студентів та зустріти людей, які безпосередньо брали участь у бойових діях. Хочу висловити подяку всім, хто брав участь у заході», — поділилася Олена Погребняк, директорка коледжу.
Розпочався захід із промови Ігоря Миронюка, він привітав усіх присутніх з Днем Збройних Сил України.
«Найцінніше, що є в нашому житті – це мир, спокій та стабільність. Тому ми завжди маємо памʼятати тих, хто стійко охороняє територіальну цілісність та спокій наших домівок», — промовив Ігор Миронюк.
Після його слів організатори показали короткий фільм, у якому вшанували памʼять загиблих героїв та подякували нашим захисникам, що боронять нашу країну ціною власного життя. Усі присутні наче завмерли, переглядаючи фільм, в деяких були сльози на очах. Під кінець стрічки зал був повний звуків оплесків та овацій. У залі заграв гімн, після цього всі здійнялися, приклавши руку до серця.
Далі виступили із піснею студентка коледжу Юлія разом зі своєю мамою Ольгою Ромасенко. Вони виконали пісню «Непереможна Україна».
«Я дуже радію, що моя група перемогла сьогодні у конкурсах. Також вдячна військовим, які змогли до нас сьогодні та послухали наш виступ. Для мене з мамою це було надзвичайно важливо», — розповіла нам співачка Юля.
З розповіддю про свого загиблого брата, Олександра Пойду, виступив Сергій Пойда. Він поділився історією життя Олександра, про те, який шлях йому довелося пройти з 2013 року.
«Саша розпочав свою службу на Донбасі у 2014 році і служив протягом 10 років. Почавши свою кар’єру як сержант, він закінчив її у званні полковника. Його позивний був “Джавдет”, що походить від персонажа з фільму “Біле сонце пустелі”. У цьому фільмі Джавдет був загадковим персонажем, якого ніхто не бачив, але всі боялися. Це ім’я підійшло Олександру через його здатність діяти непомітно. Всі його через це боялися», — розповів Сергій Пойда.
Також він додав трохи слів і про дружину Олександра, Ларису Пойду, яка була начальницею медичної служби спецпідрозділу “Смерч”. Вона також брала активну участь у бойових діях разом зі своїм чоловіком. Вони познайомилися на Майдані та з того часу були разом, підтримуючи один одного у всіх випробуваннях. Лариса загинула 6 червня 2023 року під час евакуації поранених з Бахмута, а Олександр загинув 25 жовтня 2023 року під час виконання бойового завдання в тому ж регіоні. Вони були поховані в Києві.
Потім розпочалися конкурси, на яких три команди юних студентів демонстрували вміння володіти зброєю. У першому конкурсі учасники мали розібрати та заново зібрати автомат Калашнікова. Усі присутні із захопленням спостерігали за цим процесом.
Поки учасники готувалися до другого конкурсу, виступила юна співачка Ангеліна Гончар. Вона навчається у музичній школі імені Петра Шияна та виступає вже восьмий рік. Разом із нею була на заході її мама Світлана Гончар.
«Для нас День Збройних сил України це про патріотизм, про підтримку наших військових хлопців та дівчат. Також це про сімʼю, тому що в кожній сімʼї є хтось, хто знаходиться у зоні бойових дій. Це важлива тема, яка повинна розповсюджуватись. Проігнорувати такий день ми не маємо права, тому що ми українці», — поділилась думками мати співачки Світлана Гончар.
Наступний конкурс полягав у тому, аби учасники продемонстрували, як вони наповнюють магазин рушниці патронами. Неймовірно, як швидко учасники з усім впорались.
У перерві між конкурсами виступила Галина Сербин. Вона декламувала власні вірші на честь захисників України. Після виступу пані Галини настав останній вирішальний конкурс, у якому студенти показали свої вміння стріляти у ціль. Завдання полягало у тому, аби влучити дротиком прямо у мішень.
І результати конкурсу були такими:
- 1 місце отримала група «Штурмовики» Е224;
- 2 місце отримала група «Десантники» М224;
- 3 місце отримала група «Оператори дронів» А224.
Усі учасники отримали медаль, фінансову підтримку та солодкий приз.
Ось так День Збройних Сил вшанували у Вільногірську. Редакція Вільногірськ IN.UA вдячна за запрошення і мала честь бути присутньою на цьому заході. Це було ще одним нагадуванням про важливість пам’ятати і підтримувати тих, хто щодня захищає наш спокій і незалежність.
Читайте також:
- «Без захисників ніколи держави не буде», — вільногірець та військовий Ігор Миронюк про День ЗСУ
- Міжнародний день волонтера: згадуємо волонтерів Вільногірська в історіях та фото
Підписуйтесь