Декларація вогнепальної зброї: чи можливо це зробити у Вільногірську

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 14:50, 13 Грудня 2024
Зброя / фото ілюстративне, Pexels

25 листопада 2024 року набрав чинності закон «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який дозволяє задекларувати знайдену вогнепальну зброю. Як повідомляє міністерство внутрішніх справ, Дніпропетровщина увійшла в топ областей, в яких задекларували найбільше зброї. 

Редакція Вільногірськ IN.UA звернулась до вільногірського відділення поліції №4 аби дізнатися, чи є можливість у поліції декларувати зброю.

Яка ситуація зі зброєю у Вільногірську?

За словами виконувача обов’язків начальника вільногірського відділення поліції №4 Кам’янського районного управління, Віталія Федулова, у Вільногірську є можливість декларувати зброю.

“Цим займається вільногірський відділ поліції №4. Людина приходить у відділ поліції і її там декларує згідно з чинним законодавством”, – зазначив Віталій Федулов.

Проте повідомити, яка кількість зброї була задекларована у Вільногірську, нам не змогли, зазначивши що ця інформація є конфіденційною.

Зазначимо, що за даними Міністерства внутрішніх справ, за перші два тижні у підрозділах поліції задекларовано 640 одиниць вогнепальної зброї та 42 тисячі боєприпасів різних калібрів. Крім Дніпропетровщини у топ областей, в яких задекларували найбільше зброї, ввійшли:

  • Запорізька область;
  • Харківська область; 
  • Київська область.

Як задекларувати знайдену зброю: інструкція

Раніше ми писали, що з 25 листопада українці зможуть привласнити, задекларувати та зберігати знайдену зброю для самозахисту. 

Для цього, слід одразу повідомити у поліцію про знахідку чи наявну зброю за номером 102. Упродовж 24 годин прибути до найближчого підрозділу поліції за місцем вашого перебування для декларування зброї або боєприпасів.

Також ви маєте визначитись чи задекларувати зброю і залишити собі, чи добровільно здати її до підрозділу. Якщо ви вирішили залишити зброю собі, вам знадобиться:

  • письмова заява;
  • паспорт або ID-карта;
  • фото 3,5 х 4,5 сантиметра;
  • витяг про місце проживання/реєстрації;
  • ідентифікаційний номер.

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

Анастасія Гришкова 17:00, 2 Липня 2025
Сплатили податків на 22 мільярди гривень / ілюстративне фото, Rexels

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів.

Про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на понад 5,6 мільярда гривень, або на 34,4%.

“Ми працюємо для того, щоб суб’єкти господарювання могли здійснювати свою діяльність без порушень законодавства. Податкова служба створює всі необхідні умови для своєчасної сплати податків і подання звітності. Адже наше спільне завдання — стабільне наповнення бюджетів”, — зазначила Теодозія Чернецька.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Анастасія Гришкова 13:00, 1 Липня 2025
Пеня за несплату аліментів / ілюстративне фото, Rexels

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки.

Про це повідомила Наталія Чернявська, завідувач сектора “Вільногірське бюро правничоїдопомоги”.

Як отримати пеню за несплату аліментів

Пеня за несплату аліментів в Україні передбачена статтею 196 Сімейного кодексу України. Вона є одним із способів впливу на боржника для стимулювання своєчасної сплати аліментів.

Умови для нарахування пені:

  1. Наявність заборгованості зі сплати аліментів.
  2. Заборгованість перевищує один місяць.

Розмір пені становить 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% від загальної суми заборгованості.

Приклад розрахунку: сума заборгованості — 10 000 гривень, кількість днів прострочення — 20. Розмір пені становить: 10 000 гривень × 1% × 20 = 2 000 гривень.

Пеня не нараховується автоматично — лише за рішенням суду. Таким чином одержувач аліментів повен звертатися до суду про стягнення мені за несплату аліментів.

Пеня не нараховується автоматично — вона стягується лише за рішенням суду. Тому одержувач аліментів повинен звернутися до суду з позовом про стягнення пені за прострочення виплат.

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]

Вільногірськ наближається до забезпечення житлом переселенців

Ще у квітні 2022 року Уряд ухвалив постанову № 495 про створення фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У документі визначили, як формувати […]