“єВідновлення”: прийнято законопроєкт про компенсацію для ВПО житло, яких на ТОТ

Анастасія Гришкова 17:00, 19 Грудня 2024
Рада прийняла законопроєкт 11161 / фото Павло Фролов, голова ТСК з питань захисту прав ВПО

У четвер, 19 грудня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11161. Даний законопроєкт пердбачає, що внутрішньо переміщені особи, житло яких, знаходиться на тимчасо окупованих рф територіях отримають компенсацію за програмою “єВідновлення”.

Про це повідомляє голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Законопроєкт №11161: деталі

Згідно з законопроєктом №1161, пошкоджені або зруйновані об’єкти нерухомого майна, які перебувають у тимчасовій окупації або у зоні активних бойових дій після 24 лютого 2024 року, та обстеження яких у зв’язку з цим є неможливим, вважаються знищеними та підлягають наданню компенсацій за програмою “єВідновлення”.

Законопроєкт підтримали 292 народні депутати.

Як отримати компенсацію

Порядок отримання компенсації за житло в окупації та в зоні бойових дій, типові форми заяви та декларації про проживання в Україні встановлюватиме уряд.

Після ухвалення закону Верховною Радою, його має підписати президент України Володимир Зеленський.

Програма “єВідновлення”

Програма уряду України “єВідновлення” — це ініціатива щодо надання компенсацій українцям за зруйноване чи пошкоджене внаслідок військових дій житло. Програму розпочато 10 травня 2023 року. “єВідновлення” спочатку давала можливість отримати максимум 200 тисяч гривень, які можна було використовувати на придбання будівельних матеріалів чи послуг підрядників, зареєстрованих в програмі. 

У серпні 2023 року програму “єВідновлення” розширили, представивши нову можливість отримання житлового сертифіката як компенсації. Цей сертифікат може бути використаний для інвестування в нерухомість або придбання житла на первинному чи вторинному ринку, за умови відсутності регіональних обмежень.

Читайте також:

Планують збільшити кількість послуг у вільногірському відділені ЦНАП: що відомо

Куди звертатись вільногірцям після закриття податкової в місті

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

Анастасія Гришкова 18:30, 3 Липня 2025
Антон Боклаг / фото, Facebook

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня.

Інформація про це з’явилася на офіційному сайті Вільноногірської міської ради.

Боклаг йде з посади секретаря

У документі зазначено, що підставою для звільнення стала особиста ініціатива посадовця. Остаточне рішення про припинення його повноважень депутати мають ухвалити 25 липня.

“Це моє особисте й виважене рішення. Не покидаю громаду залишаюсь і буду відновлювати громадську роботу та пошук грантових можливостей. У багатьох сьогодні в голові вже думки про місцеві вибори. У мене немає жодного бажання займатися політиканством і боротися з політичними ідіотами в період воєнного стану. Хочу докладати максимум зусиль у громадському секторі й просто спокійно робити корисні речі. Користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто конструктивно й професійно підходив до вирішення питань, і всім, хто розуміє, що війна триває”, — пояснив у коментарі “Вільногірськ Онлайн” Антон Боклаг.

Додамо, що Антон Боклаг працював секретарем із кінця жовтня 2024 року, до цього посада була вакантної майже рік.

Проте посаду Боклаг отримав не з першого разу. Депутати висунули кандидатуру Антона Боклага, але на засіданні у березні 2024 року також не ухвалили рішення про призначення про його призначення через один голос, якого не вистачило. А вже наприкінці 2024 року Боклаг став секретарем Вільногірської міської ради.

На посаді секретаря міської ради Антон Боклаг активно виступав за розвиток комунального підприємства у Вільногірську.

Крім посади секретаря Вільногірської міської ради, Антон Боклаг є членом благодійної організації “Благодійний фонд “Вільногірськ”.

Обов’язки секретаря міської ради

Обов’язки секретаря міської ради Додамо, що секретар міської ради — це у Вільногірській громаді єдиний депутат, який працює на постійній основі і отримує заробітну плату з місцевого бюджету.

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування”, статті 50 секретар ради організовує пленарні засідання, допомагає готувати проєкти рішень, стежить за дотриманням правил роботи ради, контролює виконання ухвалених рішень і підтримує зв’язок із громадою.

У роботі ради діє принцип балансу: виконавчі органи втілюють рішення і витрачають кошти, а депутати під керівництвом секретаря контролюють ці процеси, формують позицію ради і захищають інтереси мешканців.

Підписуйтесь

Підписуйтесь

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Анастасія Гришкова 15:10, 3 Липня 2025
як отримати свідоцтво про смерть / ілюстративне фото, Rexels

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого суду України, незалежно від місця проживання.

Про це повідомила завідувачка сектору “Вільногірське бюро правничої допомоги” Наталія Чернявська.

Як подати заяву

Це можна зробити й онлайн — через систему “Електронний суд”.

До заяви варто додати докази: свідчення очевидців, медичні довідки, фото чи відео з місця поховання.

Справи про смерть на окупованих територіях розглядаються у пріоритетному порядку. Судовий збір у таких випадках не сплачується. Після рішення суду необхідно звернутися до відділу ДРАЦС (РАЦС). Там на підставі рішення суду зареєструють смерть і видадуть свідоцтво.

Наталія Чернявська наголошує: отримати свідоцтво про смерть без звернення до суду неможливо, якщо людина померла на окупованій території.

У разі потреби — можна звернутися за безоплатною правовою допомогою.

  1. Якщо смерть сталася у зоні бойових дій — може знадобитися допомога поліції.
  2. Якщо людина померла за кордоном — слід звернутися до консульства.
  3. Якщо потрібна лише інформація про смерть, а не документ — можна отримати витяг про смерть.

Читайте також:

Підписуйтесь

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня. […]

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]