паліативна допомога / depositphotos
Паліативна допомога — це важлива форма медичної та соціальної підтримки, яка передбачає догляд за лежачими хворими, часткове лікування за потреби, а також терапевтичний догляд.
Про це у коментарі Вільногірськ IN.UA розповіла завідувачка паліативного відділу, лікар-терапевт Ольга Касьян.
Паліативна допомога: як працює система у Вільногірську
Основне завдання такої допомоги — забезпечити комфорт і якісний догляд для пацієнтів, які не можуть самостійно себе обслуговувати.
Серед тих, хто потребує паліативної медицини, — люди похилого віку, наприклад, ті, кому виповнилося 90 років, а також пацієнти, прикуті до ліжка через тяжкі хвороби. Для них створені спеціальні умови, що дозволяють забезпечити професійний догляд та підтримку.
Часто родичі таких пацієнтів стикаються з труднощами у догляді. У таких випадках паліативне відділення може взяти на себе догляд на певний період, наприклад, на місяць. Це дозволяє родині перепочити, після чого пацієнт може повернутися додому. Водночас такі пацієнти не потребують інтенсивного лікування, але їхній стан вимагає постійного догляду.
Хто може отримати паліативну допомогу
За словами завідувачки відділення паліативної допомоги, лікаря-терапевта Ольги Касьян, близько 90% пацієнтів у відділенні є маломобільними й повністю неспроможними себе обслуговувати. Догляд за ними фінансується Національною службою здоров’я України (НСЗУ), яка також контролює якість надання послуг.
Звідки береться фінансування
Важливо зазначити, що паліативне відділення не є будинком для людей похилого віку. Це місце, де кожен пацієнт отримує професійну медичну та соціальну допомогу. Щомісяця заклад подає звіти до НСЗУ, що дозволяє забезпечити прозорість роботи та контроль якості догляду.
Паліативна допомога — це не просто догляд за лежачими хворими, це підтримка, яка змінює життя пацієнтів та їхніх родин на краще.
Читайте також:
Як справлятися з емоційними труднощами під час свят: поради психолога
Програма “Тепла зима”: що варто знати
Підписуйтесь