Техніки тайм-менеджменту для початку року

Буянова Єва 11:05, 4 Січня 2025
Тайм-менеджмент/ фото ілюстративне, Pexels

Новий рік — це чудовий час, щоб упорядкувати свій графік і зробити життя продуктивнішим. Тайм-менеджмент та його техніки допоможуть краще планувати час, уникати стресу та досягати цілей без перевантаження.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала топ-4 техгіки тайм-менеджменту для початку року.

“Метод помідора”/ “Система 25 хвилин”/ “Pomodoro”

Метод базується на роботі короткими інтервалами (зазвичай 25 хвилин), які називаються “помідорами”, з перервами між ними. Після чотирьох таких інтервалів робиться довша перерва. 

Правило 3-5-9

За цим правилом протягом дня ви можете виконати: 

  • 3 — три головні завдання дня, які мають найбільшу важливість і пріоритет;
  • 5 — п’ять завдань середньої складності, які бажано виконати, але не критично;
  • 9 — дев’ять дрібних завдань, які можна зробити, якщо залишиться час.
Виконання справ/ фото ілюстративне, Pexels

Правило жаби

Найнеприємнішу справу треба зробити першою, інакше думки про неї протягом дня будуть гнітити вас і забирати мотивацію. Тому перш за все “зʼїдає жабу”, а потім переходимо до інших справ. 

Правило слона

Як з’їсти слона? Поступово, частинами. Якщо перед вами стоїть завдання, яке здається надто масштабним і складним, це може викликати відчуття безсилля та демотивацію. Щоб спростити процес, варто розглянути завдання детально й поділити його на менші, більш керовані етапи та виконувати їх поступово, наближаючись до фіналу. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

Швидка перевірка пенсійного посвідчення: нова послуга Пенсійного фонду України

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:45, 7 Січня 2025
Пошук пенсійного посвідчення
Пенсіонер зі смартфоном / фото ілюстративне, Pexels

Пенсійний фонд України запустив новий сервіс “Пошук пенсійного посвідчення”. Послуга спрощує перевірку дійсності пенсійного, що важливо для підтвердження статусу пенсіонера в різних установах.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України.

Пошук пенсійного посвідчення

Раніше для підтвердження дійсності пенсійного потрібно було надсилати запит до Пенсійного фонду України, що займало певний час.

Пенсійний фонд України запустив нову онлайн послугу, яка дозволяє швидко перевірити дійсність документа. Сервіс “Пошук пенсійного посвідчення” доступний на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Порядок дій для оформлення послуги виглядає так:

  • перейдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
  • оберіть опцію “Пошук пенсійного посвідчення”.
  • у формі, що з’явиться, виберіть тип посвідчення (паперове, електронне чи Е-пенсійне) та введіть його номер, скориставшись підказкою.
  • після заповнення форми ви зможете побачити актуальний статус посвідчення та дату його видачі.

Нагадаємо, що особисте відвідування Пенсійного фонду тепер необов’язкове. Деякі електронні послуги, вже можна отримати за допомогою веб-порталу та додатку в телефоні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Пенсійні зміни з 1 січня: зросте вимога до стажу для пенсії

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 10:30, 7 Січня 2025
Пенсіонер / фото ілюстративне, Pexels

З 1 січня 2025 року в Україні змінились умови для виходу на пенсію. Вимога до стажу для пенсії за віком зросте до 32 років. Це стосується як чоловіків, так і жінок.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України.

Скільки потрібно працювати для виходу на пенсію

Відтепер для виходу на пенсію у 60 років, чоловіка та жінкам потрібно мати не менше 32 років трудового стажу. Тим, хто не досягнув 32 років стажу, але має від 22 до 31 року страхового стажу, пенсія буде призначена у 63 роки. Якщо стаж складає від 15 до 21 року, пенсійні виплати можна буде отримати лише з 65 років. Для осіб, у яких стаж не досягає 15 років, пенсію у віці 65 років замінить державна соціальна допомога.

Варто зазначити, що вимоги до страхового стажу будуть поступово збільшуватися. Так, до 2028 року для отримання пенсії у 60 років буде потрібно не менше 35 років страхового стажу. А вже з 1 січня 2028 року, якщо у людини буде на руках 40 і більше років страхового стажу, пенсія призначатиметься незалежно від віку.

Подати заявку на призначення пенсії можна особисто, звернувшись до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду, або дистанційно через портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Читайте також:

Підписуйтесь

Швидка перевірка пенсійного посвідчення: нова послуга Пенсійного фонду України

Пенсійний фонд України запустив новий сервіс “Пошук пенсійного посвідчення”. Послуга спрощує перевірку дійсності пенсійного, що важливо для підтвердження статусу пенсіонера в різних установах. Про це […]

12:45, 07.01.2025 Бойцун Дмитро

Пенсійні зміни з 1 січня: зросте вимога до стажу для пенсії

З 1 січня 2025 року в Україні змінились умови для виходу на пенсію. Вимога до стажу для пенсії за віком зросте до 32 років. Це […]

10:30, 07.01.2025 Бойцун Дмитро

До якого числа українці можуть витратити “тисячу Зеленського”

Українці мають можливість подати заяву на отримання тисячі гривень за програмою “Зимова єПідтримка” до 28 лютого 2025 року. Ці кошти можна витрати на визначені товари […]

09:30, 07.01.2025 Бойцун Дмитро
Погода

Дощ зі снігом: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 6 до 12 січня, небо буде хмарним, можливі дрібні опади. Температура протягом тижня коливатиметься від -5 […]

09:30, 06.01.2025 Бойцун Дмитро
Орхідея

Як доглядати за орхидеями: 5 порад для новачків

Орхідея вражає своєю красою, але її догляд часто здається складним, особливо для новачків. Насправді, все не так страшно. Ось 5 простих порад, які допоможуть вам […]

14:30, 05.01.2025 Буянова Єва