Як почати тренуватися з нового року і не кинути в лютому: поради тренерки з Вільногірська

Буянова Єва 09:05, 5 Січня 2025
Надія Сіренко/ фото з особистого архіву героїні

Новий рік — ідеальний час для початку тренувань, але часто ентузіазм згасає вже за кілька тижнів. Як зробити спорт частиною життя і не втратити мотивацію, розповідає тренерка Надія Сіренко з Вільногірська, яка знає, як перетворити новорічні обіцянки на стійку звичку.

Як почати тренуватися і не кинути – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Як знайти справжню мотивацію, яка триматиме довше, ніж перший місяць 

Надія Сіренко стверджує, що справжня мотивація має бути глибокою та особистою. Запитайте себе: “Чому я хочу це зробити?”. Наприклад, це може бути бажання почуватися енергійніше, бути здоровішим для своїх дітей, чи досягти чогось важливого для себе. 

“Важливо знайти мету, яка резонує з вашими цінностями, а не просто прагнути до зовнішніх змін”, – зазначає тренерка. 

Серед основних причин, чому люди часто втрачають бажання займатися вже в лютому є нереалістичні очікування або занадто складні тренування на початку. 

“Щоб цього уникнути, починайте з невеликих, але регулярних кроків і нагороджуйте себе за досягнення”, – наголошує тренерка. 

У багатьох людей невдовзі зʼявляється внутрішній голос, який каже: : “Сьогодні можна пропустити тренування”. У такому разі важливо нагадати собі про ваші цілі та як тренування допоможуть їх досягти. 

“Ще один трюк – домовитися з собою: “Я зроблю 5 хвилин, а потім вирішу, чи продовжувати”. Найчастіше початок тренування вже перемагає сумніви. Також дуже добре допомагає домовитися з кимось про тренування на певний час – це створює додаткову відповідальність”, – рекомендує Надія. 

Заняття спортом/ фото ілюстративне, Pexels

Як розпочати

Для поставлення реалістичних та досяжних цілей на початок тренувань можна використовувати методику SMART: цілі мають бути конкретними, вимірюваними, досяжними, релевантними і мати часові рамки. 

“Наприклад: “За три місяці я хочу пробігти 5 км без зупинки”. Обов’язково ставте легкі цілі на старті, які ви зможете досягти без надмірних зусиль. Це допоможе створити відчуття успіху і впевненості у своїх силах”, – пояснює тренерка Надія. 

З чого краще почати новачкам: тренажерний зал, групові заняття чи домашні тренування?

“Це залежить від ваших вподобань і цілей. Якщо ви любите спілкування – групові заняття ідеальні. Якщо вам важлива індивідуальна програма – тренажерний зал або тренування з тренером. А якщо ви соромитеся або обмежені в часі – почніть з домашніх вправ”, – пояснює Надія Сіренко. 

Найпоширеніші помилки, яких припускаються люди, починаючи тренуватися після свят: 

  • занадто великі навантаження одразу; 
  • тренування без чіткої мети або плану.

Уникнути великі навантаження одразу можна, плануючи прогресію.

“Починайте з 2-3 тренувань на тиждень і поступово додавайте інтенсивність або тривалість. Прислухайтеся до тіла: якщо ви відчуваєте біль або втому, зробіть перерву”, – рекомендує Надія. 

Зробити тренування звичкою допоможуть спеціальні ритуали. 

“Наприклад, тренуйтеся в один і той самий час щодня, підготуйте одяг напередодні, слухайте улюблену музику для мотивації. Створіть ритуал: наприклад, після тренування випивайте чашку чаю – це закріпить звичку”, – пояснює Надія. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

Швидка перевірка пенсійного посвідчення: нова послуга Пенсійного фонду України

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:45, 7 Січня 2025
Пошук пенсійного посвідчення
Пенсіонер зі смартфоном / фото ілюстративне, Pexels

Пенсійний фонд України запустив новий сервіс “Пошук пенсійного посвідчення”. Послуга спрощує перевірку дійсності пенсійного, що важливо для підтвердження статусу пенсіонера в різних установах.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України.

Пошук пенсійного посвідчення

Раніше для підтвердження дійсності пенсійного потрібно було надсилати запит до Пенсійного фонду України, що займало певний час.

Пенсійний фонд України запустив нову онлайн послугу, яка дозволяє швидко перевірити дійсність документа. Сервіс “Пошук пенсійного посвідчення” доступний на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Порядок дій для оформлення послуги виглядає так:

  • перейдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
  • оберіть опцію “Пошук пенсійного посвідчення”.
  • у формі, що з’явиться, виберіть тип посвідчення (паперове, електронне чи Е-пенсійне) та введіть його номер, скориставшись підказкою.
  • після заповнення форми ви зможете побачити актуальний статус посвідчення та дату його видачі.

Нагадаємо, що особисте відвідування Пенсійного фонду тепер необов’язкове. Деякі електронні послуги, вже можна отримати за допомогою веб-порталу та додатку в телефоні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Пенсійні зміни з 1 січня: зросте вимога до стажу для пенсії

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 10:30, 7 Січня 2025
Пенсіонер / фото ілюстративне, Pexels

З 1 січня 2025 року в Україні змінились умови для виходу на пенсію. Вимога до стажу для пенсії за віком зросте до 32 років. Це стосується як чоловіків, так і жінок.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України.

Скільки потрібно працювати для виходу на пенсію

Відтепер для виходу на пенсію у 60 років, чоловіка та жінкам потрібно мати не менше 32 років трудового стажу. Тим, хто не досягнув 32 років стажу, але має від 22 до 31 року страхового стажу, пенсія буде призначена у 63 роки. Якщо стаж складає від 15 до 21 року, пенсійні виплати можна буде отримати лише з 65 років. Для осіб, у яких стаж не досягає 15 років, пенсію у віці 65 років замінить державна соціальна допомога.

Варто зазначити, що вимоги до страхового стажу будуть поступово збільшуватися. Так, до 2028 року для отримання пенсії у 60 років буде потрібно не менше 35 років страхового стажу. А вже з 1 січня 2028 року, якщо у людини буде на руках 40 і більше років страхового стажу, пенсія призначатиметься незалежно від віку.

Подати заявку на призначення пенсії можна особисто, звернувшись до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду, або дистанційно через портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Читайте також:

Підписуйтесь

Швидка перевірка пенсійного посвідчення: нова послуга Пенсійного фонду України

Пенсійний фонд України запустив новий сервіс “Пошук пенсійного посвідчення”. Послуга спрощує перевірку дійсності пенсійного, що важливо для підтвердження статусу пенсіонера в різних установах. Про це […]

12:45, 07.01.2025 Бойцун Дмитро

Пенсійні зміни з 1 січня: зросте вимога до стажу для пенсії

З 1 січня 2025 року в Україні змінились умови для виходу на пенсію. Вимога до стажу для пенсії за віком зросте до 32 років. Це […]

10:30, 07.01.2025 Бойцун Дмитро

До якого числа українці можуть витратити “тисячу Зеленського”

Українці мають можливість подати заяву на отримання тисячі гривень за програмою “Зимова єПідтримка” до 28 лютого 2025 року. Ці кошти можна витрати на визначені товари […]

09:30, 07.01.2025 Бойцун Дмитро
Погода

Дощ зі снігом: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 6 до 12 січня, небо буде хмарним, можливі дрібні опади. Температура протягом тижня коливатиметься від -5 […]

09:30, 06.01.2025 Бойцун Дмитро
Орхідея

Як доглядати за орхидеями: 5 порад для новачків

Орхідея вражає своєю красою, але її догляд часто здається складним, особливо для новачків. Насправді, все не так страшно. Ось 5 простих порад, які допоможуть вам […]

14:30, 05.01.2025 Буянова Єва