Пільги на житлово-комунальні послуги у 2025 році: єдиний підхід до нарахування

Гришкова Анастасія 17:08, 20 Січня 2025
Пільги на комунальні послуги / ілюстративне фото, Pexels

З 2025 року в Україні запроваджується єдиний підхід до надання пільг на житлово-комунальні послуги (ЖКП). Головним критерієм стане середньомісячний сукупний дохід сім’ї.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Основні зміни у нарахуванні пільг

В умовах обмеженого державного бюджету, спричиненого війною, держава фокусує підтримку на тих громадянах, які її найбільше потребують. Відповідно до закону “Про державний бюджет на 2025 рік”, пільги на оплату ЖКП тепер надаватимуться за єдиними критеріями, враховуючи дохід сім’ї та її можливість самостійно оплачувати комунальні послуги.

Кого не торкнуться зміни

Новий принцип не поширюватиметься на:

  • учасників бойових дій;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни

Для цих категорій умови надання пільг залишаються без змін.

Монетизовані пільги: стимулювання ефективного використання

Для отримувачів пільг у грошовій формі (монетизація) уряд планує впровадити заходи, які стимулюватимуть використання коштів саме на оплату житлово-комунальних послуг.

За даними Мінсоцполітики, з 1 серпня 2024 року до Пенсійного фонду України звернулося понад 17 тисяч українців, які мають борги на суму 52,7 млн грн через використання пільгових коштів на інші потреби.

Щоб виправити цю ситуацію, уряд планує внести до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає відповідальність за нецільове використання пільгових коштів.

Як це вплине на пільговиків

Міністерство соціальної політики нагадало, що з 2015 року більшість українців отримували пільги за цим принципом. Однак окремі категорії, які раніше не враховували дохід сім’ї, тепер працюватимуть за новими правилами.

Водночас цей підхід спрямований на справедливий розподіл державної допомоги та підтримку найбільш уразливих категорій населення.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірці хаотично викидають ялинки, бо немає встановлених місць для збору

Гришкова Анастасія 12:01, 22 Січня 2025
Як вільногірці викидають ялинки / фото Вільногірськ IN.UA

У місті Вільногірськ мешканці зіштовхнулися з труднощами щодо правильного викидання новорічних ялинок. У місті немає спеціально відведених пунктів збору використаних дерев, що змушує людей викидати їх разом із побутовим сміттям або залишати на стихійних сміттєзвалищах.

Журналісти Вільногірськ IN.UA провели власне обстеження міста та зафіксували проблему.

На фото видно, як ялинки, разом з іншим сміттям, опиняються на вулицях міста, створюючи не естетичний вигляд і завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

Ялинка серед побутового сміття / фото Вільногірськ IN.UA

Місцеві жителі обурені ситуацією та сподіваються на швидке вирішення проблеми, зокрема через створення спеціальних майданчиків або організацію централізованого вивозу ялинок на переробку.

“Моя ялинка вже кілька днів стоїть у під’їзді, бо я не знаю, куди її подіти, а просто залишати не хочу”, – розповіла місцева мешканка.

Ялинка біля проїжджої частини /фото Вільногірськ IN.UA

Водночас редакція Вільногірськ IN.UA звернулася за коментарем до директора КП “УП Жилкомсервіс” Івана Буряка, проте відповіді щодо ситуації зі спеціально відведеними місцями для викидання ялинок, відповіді отримано не було.

“Нічого не знаю,утилізацією займається УАКБ (управління архітектури, капітального будівництва) ”, – дуже стисло відповів на запитання журналістів директор Жилкомсервісу.

Ялинка серед сміття фото Вільногірськ IN.UA

Хто відповідальний?

Нагадаємо, у Вільногірську комунальне підприємство “УК “Жилкомсервіс” обрали головним підприємством, яке займається чистотою та порядком у місті.

Це рішення ухвалили 12 вересня 2024 року під час позачергової сесії міської ради, коли депутати проголосували за надання УК Жилкомсервіс відповідних повноважень.

Зокрема, Жилкомсервіс надає послуги з прибирання та підмітання доріг від сміття, скошення трави, стрижки живої огорожі, утримання квітників, очистки урн від сміття, охорони, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також видалення дерев.

Приклади інших громад

У містах Дніпро, Одеса та Чернівці мешканців закликали залишати ялинки в спеціально відведених місцях для правильного збору та утилізації.

Це сприяє збереженню чистоти у містах після святкових періодів і забезпечує екологічно безпечне утилізування ялинок.

Ось приклади:

У Дніпрі створено пункти збору ялинок, де мешканці можуть залишати свої новорічні дерева після свят. Пункти розташовуються в різних районах міста, а ялинки після збору переробляються в компост або використовуються для виготовлення добрив.

У Дніпрі створено спеціальні місця для викидання ялинок / фото скріншот з сайту міської ради

В Одесі організовані спеціальні місця для збору ялинок, куди мешканці можуть приносити свої дерева. Ялинки після збору подрібнюють, і з них роблять мульчу або компост для озеленення міських територій.

Перелік вулиць для викидання ялинок в Одесі / фото скріншот

У Львові також відкрито пункти для збору ялинок, де їх приймають для подальшої утилізації. Мешканці можуть залишати свої ялинки на вказаних локаціях, і вони будуть використані для екологічних цілей, таких як виготовлення компосту чи відновлення зелених насаджень у місті.

У Львові відкрито локації для збору ялинок / фото скріншот з сайту міської ради

Читайте також:

Підписуйтесь

До яких громад Дніпропетровщини переїхали найбільше переселенців: скільки ВПО проживає у Вільногірську?

Гришкова Анастасія 10:42, 22 Січня 2025

Дніпропетровська область стала однією з провідних точок підтримки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні. В регіоні знайшли прихисток понад 450 тисяч переселенців.

Про це повідомив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Які громади для проживання обрали внутрішні переселенці

За даними голови облради, прихисток в області знайшли понад 451 589 тисяч людей, які змушені були покинути свої домівки через війну.

Найбільш популярні громади для переселенців:

  • Дніпро – більше 174 тисяч переселенців;
  • Кривий Ріг – понад 83 тисячі людей.
  • Кам’янське – понад 31 тисяча осіб.
  • Павлоград – майже 21 тисяча переселенців.
  • Покровська громада (Нікопольський район) – близько 9 тисяч людей, більшість із яких мешканці Нікополя, Марганця та інших територій, що постійно потерпають від обстрілів.

Водночас у Вільногірській громаді, за даними станом на листопад 2023 року, проживають проживають 1451 внутрішніх переселенців. Це переважно жінки з дітьми та люди похилого віку.

Чому люди обирають Дніпропетровщину?

Зазначається, що основними причинами є доступність працевлаштування, стабільна заробітна плата, можливість отримати медичну допомогу та освіту, й підтримка місцевої влади.

Нагадаємо, раніше редакція Вільногірськ IN.UA повідомляла, скільки внутрішніх переселенців отримали допомогу за програмою “Тепла зима”.

Читайте також:

Підписуйтесь

Новини

Вільногірці хаотично викидають ялинки, бо немає встановлених місць для збору

У місті Вільногірськ мешканці зіштовхнулися з труднощами щодо правильного викидання новорічних ялинок. У місті немає спеціально відведених пунктів збору використаних дерев, що змушує людей викидати […]

До яких громад Дніпропетровщини переїхали найбільше переселенців: скільки ВПО проживає у Вільногірську?

Дніпропетровська область стала однією з провідних точок підтримки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні. В регіоні знайшли прихисток понад 450 тисяч переселенців. Про це […]

Зростання захворюваності на ГРВІ: епідеміологічна ситуація на Дніпропетровщині

З 10 по 16 січня в Дніпропетровській області спостерігалося зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції на 10,2%. Про це повідомляє Дніпропетровський обласний центр контролю […]

09:31, 22.01.2025 Бойцун Дмитро

Вільногірськ без водопостачання: сталася аварія на водогоні якому 67 років

У Вільногірську через аварійні роботи на водопровідних мережах відсутнє водопостачання. З 20 січня подача води здійснюється за графіком. Про це йдеться на сайті Вільногірської міської […]

До Вільногірська приїхав мобільний Центр обслуговування платників: як мешканці оцінили сервіс

У вівторок, 21 січня, до Вільногірська приїхав мобільний Центр обслуговування платників, щоб надати адміністративні та сервісні послуги мешканцям громади. Журналістка Вільногірськ IN.UA завітала до центру […]