5 ранкових звичок, які допоможуть тримати тиск під контролем

Єва Буянова 16:00, 9 Лютого 2025
Тиск/ фото ілюстративне, Pexels

Високий кров’яний тиск не обов’язково є постійною проблемою. Його часто можна контролювати завдяки простим, послідовним змінам у способі життя, починаючи з кількох корисних звичок, які варто впровадити з самого ранку.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала ТОП-5 звичок, які допоможуть тримати тиск під контролем.

Склянка води

Адекватна гідратація підтримує оптимальне функціонування кровоносних судин і допомагає запобігти стрибкам артеріального тиску. Зволоження є ключем до забезпечення плавного кровотоку через артерії. Правильна гідратація підтримує об’єм крові, що має важливе значення для постійного артеріального тиску. 

Швидка прогулянка

Серцево-судинні вправи допомагають зміцнити серцевий м’яз і покращують його ефективність, що може підвищити серцево-судинну форму і допомогти знизити артеріальний тиск у стані спокою. 

Керування стресом

Такі практики, як глибоке дихання або медитація, активують парасимпатичну нервову систему, сприяючи розслабленню та знижуючи гормони стресу, такі як кортизол. Це може зробити його корисною стратегією для підтримки артеріального тиску під контролем.

Здоровий для серця сніданок

Збалансований сніданок, багатий клітковиною, калієм та магнієм, підтримує серцево-судинне здоров’я. Можна зʼїсти скибочку тосту з авокадо на цільнозерновому хлібі на сніданок, який забезпечує гарне джерело всіх трьох поживних речовин.

Уникнення кофеїну

Хронічно високий рівень кортизолу може збільшити ризик розвитку гіпертонії у людей з нормальним артеріальним тиском протягом. Якщо ви просто не можете почати свій ранок без смаку кави, візьміть чашку кави без кофеїну, щоб утримати вас.

Матеріал містить інформаційний характер.

Читайте також: 

Війна та фейки: як не вестися на провокації

Анастасія Гришкова 18:05, 21 Лютого 2025
Як не вестися на інформаційні провокації / ілюстративне фото, Armyinform

У часи війни інформаційна безпека так само важлива, як і фізична. Ворог використовує фейки, щоб посіяти паніку, розколоти суспільство та знизити бойовий дух. Тому важливо зберегти холодний розум та не вестися на інформаційні провокації.

Як не вестися на провокації читайте у матеріалі ВільноногірськIN.UA.

Як розпізнавати дезінформацію

  • Перевіряйте джерела: довіряйте офіційним джерелам та якісним медіа.

Якщо новина походить з анонімних Telegram-каналів або невідомих сайтів – це привід насторожитися.

  • Якщо новина викликає сильні емоції – страх, паніку, ненависть – перевірте її ще раз.

Шукай підтвердження у кількох джерелах.

  • Не поширюйте неперевірене.

Ворог розраховує, що коли люди самі розносять фейкові повідомлення. Краще зачекати, ніж стати частиною дезінформації.

  • Остерігайтеся “зливів” та маніпуляцій

Часто у фейках є начебто “секретна інформація”, яка нібито приховується владою. Військові та державні структури не розкривають оперативні дані заради безпеки.

Також особливо обережно слід ставитися до емоційно забарвлених повідомлень, які можуть бути спрямовані на виклик страху чи паніки.

Критичне мислення та виважений підхід до інформації допомагають уникнути маніпуляцій і протидіяти ворожій пропаганді.

Ознайомитися з правдивими новинами, з офіційних джерел завжди можна на сайті ВільногірськIN.UA, наші журналісти публікують лише офіційну та перевірену інформацію.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці споживають найбільше овочів на людину, попри їх подорожчання

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 12:36, 21 Лютого 2025
Овочевий ринок / фото ілюстративне, Pexels

У 2024 році Україна очолила топ країн за споживання овочів на душу населення. Попри зростання цін на овочі, за попередній рік, середньостатистичний українець спожив понад 600 кілограмів овочів.

Про це йдеться у дослідженні IndexBox.

Загальна статистика

Країнами з найвищим рівнем споживання овочів на душу населення у 2024 році були Україна (653 кілограм на людину), Китай (486 кілограмів на людину) і Туреччина (353 кілограм на людину).

Нагадаємо, що приготування борщу у 2025 році обійдеться у 162 гривні 51 копійку. Ціни на овочі для борщового набору у Вільногірську, як і в інших регіонах України, знову піднялася. Для приготування класичного борщу знадобиться майже 1,5 кілограма овочів.

Загалом, у світі продуктами з найбільшим обсягом споживання у 2024 році були картопля (380 мільйонів тонн), свіжі овочі, інші (296 мільйонів тонн) і помідори (189 мільйонів тонн), із сукупною часткою 57% світового споживання.

Цибуля, огірки та корнішони, капуста та інші капуста, баклажани, гриби та трюфелі, морква та ріпа, чилі та перець, шпинат, салат та цикорій, часник, цвітна капуста та броколі, зелені боби, горох, спаржа, цибуля-порей та інші цибулинні та бобові овочі дещо відстали, разом становлячи ще 43%. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Війна та фейки: як не вестися на провокації

У часи війни інформаційна безпека так само важлива, як і фізична. Ворог використовує фейки, щоб посіяти паніку, розколоти суспільство та знизити бойовий дух. Тому важливо […]

Українці споживають найбільше овочів на людину, попри їх подорожчання

У 2024 році Україна очолила топ країн за споживання овочів на душу населення. Попри зростання цін на овочі, за попередній рік, середньостатистичний українець спожив понад […]

12:36, 21.02.2025 Дмитро Бойцун

Субсидія на оренду житла: як подати документи, якщо власник за кордоном

Внутрішньо переміщені особи, які орендують житло, можуть отримати субсидію навіть у випадку, якщо власник помешкання перебуває за кордоном. Як подати заяву читайте у матеріалі Вільноногірськ.IN.UA. […]

Ветерани отримають майже 10 мільйонів гривень на розвиток бізнесу

Перша у 2025 році хвиля подачі заяв на отримання грантів для ветеранів визначила 19 переможців, серед яких 15 учасників бойових дій та 4 члени їхніх […]

17:00, 19.02.2025 Дмитро Бойцун

Які аналізи можна здати безплатно за направленням сімейного лікаря

Пацієнти, які підписали декларацію із сімейним лікарем, можуть безплатно здати низку лабораторних аналізів у межах Програми медичних гарантій – 2025. Які аналізи можна зробити безкоштовно […]