Новини

У Вільногірську протидіють домашньому насильству: куди можуть звернутися постраждалі

Анастасія Гришкова 12:00, 13 Лютого 2025
Куди звертатися у випадку домашнього насильства / ілюстративне фото, Rexels

У Вільногірську місцева поліція впроваджує профілактичні заходи для захисту постраждалих та запобігання домашньому насильству у родинах.

Як саме вдається боротися з цією проблемою на місцевому рівні, читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA.

Боротьба з домашнім насильством

У Вільногірську дільничний офіцер поліції Владислав Віталійович Віхтоденко звітував перед громадою про роботу сектору превенції за 2024 рік. Протягом звітного періоду було складено 74 адміністративні протоколи за фактами домашнього насильства за статею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та поставлено на облік чотирьох осіб.

В поліції запевнили, що за наявності заяви від постраждалої особи, працівник правоохоронного органу зобов’язаний скласти на кривдника протокол про адміністративне правопорушення.

Крім того, було винесено терміновий заборонний припис, поставлено на облік 4 особи, які вчиняли домашнє насильство. Також проведено 33 профілактичні заходи, спрямовані на попередження злочинів і підвищення рівня безпеки в громаді, додав дільничний під час звіту на засіданні Вільногірської міської ради 28 січня.

Він також пояснив, що сектор превенції зосереджує свою роботу на профілактичних заходах стосовно осіб, які можуть вчинити кримінальні або адміністративні правопорушення. У зв’язку з цим ведеться облік осіб, які перебувають під адміністративним наглядом.

За звітний період було проведено профілактичну роботу, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень.

Куди постраждалі можуть звертатися за допомогою

Журналісти Вільногірськ IN.UA звернулися до районного відділу поліції за додатковими коментарями і дізналися, яку допомогу можуть отримати постраждалі від домашнього насильства.

У відповідь на питання журналістів начальник сектору протидії домашньому насильству відділу превенціі Камʼянського РУП Кристина Вікторівна Євтушенко повідомила наступне:

У Вільногірську немає центрів з надання допомоги постраждалим від домашнього насильства. Однак постраждалі можуть звертатися до відповідних центрів у Кам’янському.

У місті Кам’янське функціонує Центр надання соціальних послуг, який пропонує безкоштовні консультації для постраждалих від домашнього насильства. Тут також працює денний центр, куди можуть звернутися люди, які потребують допомоги. Крім того, діє мобільна бригада, що надає психологічну підтримку постраждалим.

Контакти служб підтримки:

  1. Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги UNFPA місто Кам’янське. Безпосередні консультації з постраждалими виїз, або дистанційні: за індивідуальним графіком. Робочий графік з понеділка по неділю з 9.00-21.00 , номери: 067 452 42 31, 099 452 42 31, месенджери.
  2. 2.Безпечний простір для жінок та дівчат “Свій простір” Бульвар Будівельників, 4б, номер телефону 050 304 42 01. З вівторка по п’ятницю 11:00–19:00, субота 11:00–15:00.
  3. Дружній простір для жінок та дівчат “Вільна” Проспект Т. Шевченка, 33а, номер телефону 066 001 86 98, графік роботи з середи по суботу 11:00–20:00.
  4. Правові послуги, а саме консультації юристки в безпечному просторі для жінок та дівчат “Свій простір“, бульвар Будівельників, 4б, телефон 050 304 42 01, графік роботи з п’ятниці по суботу з 11.00-15.00
  5. Кризова кімната ГО “Мартін-клуб” 050 304 41 89.
  6. Гаряча лінія “Пані Патронеса” (допомога у випадках насильства) 099 632 77 0, графік роботи з 19:00–21:00
  7. Департамент соціальної та ветеранської політики проспект Василя Стуса, 10/12, номери телефону: (0569) 55-43-02, (068) 576-01-08 [email protected]КЗ.
  8. Центр надання соціальних послуг” КМР проспект Свободи, 36. Номер телефону 096 145 38 39, графік роботи з понеділка по четвер, у п’ятницю 08:00–15:45 [email protected]
  9. Спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування проспект Свободи, 36068 601 20 49, з понеділока по четвер 08:00–17:00, у п’ятницю 08:00–15:45
  10. Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги при КЗ “ЦНСП” КМР, номер телефону 068 601 20 49. Графік роботи з понеділка по четвер 08:00–17:00, у п’ятницю 08:00–15:45.
  11. Денний центр соціально-психологічної допомоги проспект Свободи, 36 068 601 20 49, графік роботи з понеділка по четвер 08:00–17:00, у п’ятницю з 08:00–16:[email protected].
  12. Лінія підтримки для чоловіків 2345 8:00–00:00.
  13. Безкоштовна лінія психологічної підтримки військових та їхніх близьких 5522.
  14. Гаряча лінія ГО “Ла Страда Україна” (цілодобово)116 123 або 0800 500 335 Урядова гаряча лінія 1547.

Як працює поліція у випадках домашнього насильства

Після отримання повідомлення про домашнє насильство сектор протидії негайно реагує. Вживаються заходи для припинення правопорушення, постраждалих інформують про їхні права та можливості отримання допомоги.

У разі необхідності поліція виносить терміновий заборонний припис (строком до 10 діб). Він може бути виданий як за заявою постраждалої особи, так і з ініціативи правоохоронців після оцінки ризиків.

Крім того, постраждала особа або її представник мають право звернутися до суду для отримання обмежувального припису, який може діяти від 1 до 6 місяців.

Поліція також здійснює контроль за поведінкою кривдника за місцем його проживання або перебування, а також проводить профілактичну роботу для запобігання повторним випадкам насильства.

В поліції додали, що за останній період у Кам’янському районі кількість випадків домашнього насильства зменшилася. Це пов’язано з тим, що постраждалі перестали мовчати про проблему та активно звертаються за допомогою.

Читайте також:

Підписуйтесь

“Разом ми сила” – під таким гаслом пройшла зустріч волонтерів Кам’янського району

Єва Буянова 14:01, 22 Лютого 2025
Зустріч волонтерів/ фото Вільногірськ.IN.UA

У Кам’янському районі відбулася зустріч волонтерів та представників ЗМІ, присвячена актуальним викликам у сфері гуманітарної допомоги. Запрошені громадські організації та благодійні фонди, які працюють в Камʼянському районі, побачили як працюють місцеві благодійні ініціативи, зокрема кухні, де готують їжу для військових, склади з одягом для переселенців і каплицю, що слугує місцем духовної підтримки для волонтерів.

Слід відмітити, що деякі громадські організації та благодійні фонди, волонтери об’єдналися та працюють разом для досягнення однієї мети – наша перемога. З ініціативою об’єднання виступив міський голова Камянського – Андрій Білоусов, який теж був на зустрічі.

“Сьогодні зібралися найпотужніші волонтерські організації нашого міста та запрошені з району. У нас створена волонтерська рада, яку я очолюю. Ми постійно на прямому зв’язку зі всіма нашими волонтерами. Кожний тиждень ми зустрічаємося, разом їздимо до наших військових, проводимо різні заходи“, – сказав Андрій Білоусов.

З Вільногірська на заході були присутні представники ГО “Масштабуємо добро”, Благодійної організації “Благодійний фонд “Вільногірськ”, ГО “Бахмутська Фортеця”.

Маршрут журналістів: знайомство з волонтерською діяльністю

Під час туру журналісти відвідали кілька локацій, де познайомилися з роботою волонтерів:

• Волонтерський центр ГО “Бджола” “Фонд розвитку Кам’янського”

• БО “БФ ПОКРОВА ХАБ”

• БФ “Карітас Камʼянське”

• Дитячий заклад “Світ дитинства”

• БФ “Осоння України”

Деталі форуму

На вчорашньому форумі волонтерів у Кам’янському районі об’єдналися представники численних волонтерських організацій для обміну досвідом і координації зусиль на підтримку Збройних сил України. Ключовими моментами зустрічі стали не тільки взаємне ознайомлення з проектами, але й наголошення на важливості єдності в умовах війни.

Присутні мали можливість почути виступи лідерів волонтерських ініціатив, серед яких Дмитро Гайдук, Олександр Крутько, Мартін Корона та інших. Вони підкреслювали роль співпраці між організаціями і громадськістю для досягнення спільної мети — підтримки військових, внутрішньо переміщених осіб та інших категорій, які потребують допомоги.

“Кожен із нас, хоч і працює окремо, але разом ми — сила”, — зазначав Максим Чехута голова Кам’янської районної ради, додавши, що історія України, зокрема боротьба з московитами, свідчить про важливість об’єднання задля перемоги.

Форум/ фото Вільногірськ.IN.UA
Члени форуму/ фото Вільногірськ.IN.UA

На заході також виступали представники благодійних організацій, таких як “Карітас” і “Об’єднана поміч Україні”, котрі розповіли про свою роботу в Кам’янському та інших містах. Багато волонтерів, серед яких Тетяна Михайлівна з ГО “Жіноча сотня. З любов’ю”, зокрема, зазначили важливість моральної та матеріальної підтримки, яку надають місцеві органи влади.

Волонтери обговорювали не лише гуманітарні потреби, але й практичні питання, як-то організація доставки необхідного на передову, пошиття одягу для військових і надання медичних засобів.

Цей форум став важливим етапом для зміцнення волонтерського руху в Кам’янському та районі, який продовжує підтримувати армію та цивільних, надаючи їм все необхідне для виживання та боротьби за незалежність України.

Волонтерський центр ГО “Бджола” “Фонд розвитку Кам’янського”

“Кожного дня, окрім суботи та неділі, об 11.00 години ми годуємо всіх нуждених  – перші та другі страви. Також у нас є приміщення, де ми проводимо різні заходи, показуємо фільми, жінки-волонтери щодня плетуть сітки, шиють білизну, рушники, подушки військовим на передову. У нашому волонтерському центрі можна отримати психологічну допомогу, працює банк одягу – для дорослих та дітей окремо. Надаємо допомогу медичними препаратами. А також скоро розпочнеться ремонт кімнат для ВПО відразу на декільках поверхах”, – розказав Дмитро Гайдук керівник ГО “Фонд розвитку Кам’янського”. 

Волонтерський центр ГО “Бджола” “Фонд розвитку Кам’янського”/ фото Вільногірськ.IN.UA

БО “БФ ПОКРОВА ХАБ”

Наразі в приміщенні минулого дитячого садочку розташувався благодійний фонд та духовний центр Козацької Церкви Пресвятої Покрови ПЦУ – саме тут проводжають військових Кам’янського в останню путь.

“Плани у нас дуже грандіозні – хочемо, щоб в одному місті були – освітній центр для дітей, психолог, юрист, центр реабілітації, конференц зал, студія звукозапису, школа цукрового діабету, книжкова майстерня. Такий собі свій “Ватикан”, – поділився про майбутнє священик отець Феодосій Алісов.

А поки волонтери допомагають військовим, вимушеним переселенцям та місцевим.

Редакція Вільноігрськ. IN.UA мала честь залишити подяку на прапорі для волонтерів/ фото Вільногірськ.IN.UA

В храмі є стіна з іменами всіх загиблих військових Кам’янського/ фото Вільногірськ.IN.UA
Гості в храмі/ фото Вільногірськ.IN.UA
В храмі є книжковий майстер, який реставрує книги/ фото Вільногірськ.IN.UA
Прапор БО «БФ ПОКРОВА ХАБ»/ фото Вільногірськ.IN.UA

БФ “Карітас Камʼянське”

Волонтери БФ “Карітас Камʼянське» напоїли гостей гарячим чаєм, розказали про свої досягнення та волонтерську діяльність, яку здійснюють в багатьох громадах району, про соціальне підприємництво, куди вже влаштували на роботу двох підлітків з інвалідністю, про допомогу військовим.

Каплиця/ фото Вільногірськ.IN.UA

Дитячий заклад “Світ дитинства”

Знаходиться на лівому березі Дніпра. В центрі проводять багато різних занять для дітей – майстер класи, танці, малювання, навчання англійської мови тощо. А коли діти займаються, батьки не просто чекають, а плетуть сітки для військових.

Плетіння маскувальних сіток/ фото Вільногірськ.IN.UA
Діти малюють/ фото Вільногірськ.IN.UA

Читайте також: 

Підписуйтесь

У Вільногірську продовжують отруювати собак

Єва Буянова 11:00, 22 Лютого 2025
Новий випадок отруєння собак/ фото ілюстративне, Pexels

У Вільногірську зафіксували новий випадок отруєння собаки. Інцидент стався на Садовій вулиці, де раніше вже траплялися подібні випадки. Місцеві мешканці б’ють на сполох, побоюючись, що серія отруєнь може тривати, а винних так і не знайдуть.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA

Нове отруєння собаки

Депутатка міської ради Інна Середа підтвердила, що документи для початку офіційного розслідування вже подано. Проте вона скептично ставиться до ідеї запровадження контролю за безпритульними тваринами.

“Я вважаю це марним. Щодо підозрюваних — підозрюю всіх своїх сусідів, оскільки всі випадки сталися на одній Садовій вулиці”, — зазначила депутатка.

Обережно! Чутливий контент!

Отруєна собака/ фото від очевидців

Отруєння 13 лютого

Нагадаємо, що у четвер, 13 лютого, на цій же вулиці перехожі виявили собаку з ознаками отруєння. Журналісти Вільногірськ IN.UA побували на місці події, куди також викликали поліцію та ветеринара.

«З огляду на симптоми – почервонілі слизові оболонки, піна з рота, судоми та почервоніння очей – можна припустити сильне токсичне отруєння. Ймовірно, собака спожила отруту ще з вечора, якщо інтоксикація мала поступовий розвиток. Найвірогідніше, отрута була підмішана в їжу», — пояснив ветеринар Валерій Фетісов.

Попередні отруєння

Це не перший подібний випадок у місті. Початок 2025 року відзначився жорстоким інцидентом: 5 січня на вулиці Садовій, 17, померла безпритульна собака від отруєння. Наступного дня загинув інший пес на ім’я Льова. Обох собак знайшла місцева волонтерка Інна Середа, яка опікувалася тваринами, стерилізувала їх і створювала для них гідні умови життя на вулиці.

Тим часом містяни вимагають від влади більш рішучих дій, аби зупинити отруєння тварин і знайти винних.

Читайте також: 

Підписуйтесь

СБУ затримала жительку Дніпропетровщини, яка зі спільницями допомагала ухилятися від мобілізації

Жінки з Дніпропетровщини та Кіровоградщини створили схему для ухилення від мобілізації. За 15 тисяч доларів США вони формували для призовників “білий квиток” на основі підроблених […]

17:04, 21.02.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині чоловік використовував аптеки для продажу заборонених речовин

Дніпрянин організував незаконну діяльність з продажу наркотичних речовин. У злочинну групу він залучив ще 13 осіб, у тому числі й власних родичів. Щомісячний прибуток від […]

15:35, 21.02.2025 Дмитро Бойцун

Житель Дніпропетровщини готував теракт на Київщині

Служба безпеки України та поліція затримали мешканця Дніпропетровщини та його спільницю, яких завербували спецслужби рф для організації терактів у Київській області. Про це повідомляє Служба […]

14:03, 21.02.2025 Дмитро Бойцун