Українці можуть безкоштовно пройти КТ та МРТ за рахунок держави. Ці обстеження покриває Програма медичних гарантій, і вони входять в пакет “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.
Про це повідомляє Національна служба здоров’я України на сторінці у Fecebook.
Коли КТ та МРТ безкоштовне
Важливо, щоб лікар направив на обстеження, а саме направлення створюється тим лікарем, який рекомендує діагностику.
Послуги за КТ та МРТ сплачує НСЗУ:
МРТ – 685,1 грн;
КТ з контрастом – 1216,75 грн;
КТ без контрасту – 542,5 грн.
За наявності направлення від лікаря послуги для українців безкоштовні.
Обстеження можна пройти в медичних закладах, які уклали договір з НСЗУ. Щоб знайти такий заклад, можна зателефонувати на гарячу лінію НСЗУ (16-77) або скористатися електронною картою медичних установ на сайті НСЗУ.
Грант для ветеранів та членів їх сімей/ фото ілюстративне, Дія
Ветерани та їхні родини можуть отримати фінансову підтримку для розвитку власної справи або реалізації соціальних ініціатив. Розповідаємо, як подати заявку на грант, які умови участі та які можливості відкриває ця програма.
Грант для ветеранів та членів їхніх сімей – читайте на Вільногірськ.IN.UA
Як подати заявку на грант
Онлайн
1. Перейдіть за посиланням «Подати заявку» та увійдіть у кабінет громадянина, використовуючи BankID або електронний підпис.
• Якщо ви є ФОПом або представляєте юридичну особу, скористайтеся ключем, прив’язаним до вашого підприємства в ЄДРПОУ.
2. Заповніть електронну заявку, вказавши всі необхідні дані.
• Якщо потрібна допомога з його підготовкою, зверніться до партнерів програми або перегляньте навчальний серіал про написання грантових заявок.
4. Підпишіть заявку електронним підписом.
• Якщо заявку подає чоловік або дружина ветерана, необхідно отримати його або її підтвердження через ЕЦП.
Офлайн
Консультацію щодо подання заявки можна отримати у відділеннях Ощадбанку.
Подальші дії
В результаті після закінчення строку подання заявок Державний центр зайнятості розгляне вашу заявку протягом 10 робочих днів. Про результат ви отримаєте сповіщення в застосунку Дія.
Якщо вашу заявку буде схвалено, у вас є 20 робочих днів, щоб відвідати Ощадбанк, відкрити рахунок і підписати угоду про надання мікрогранту.
Прийом заявок на отримання гранту для ветеранів та їхніх родин триває до 2 березня. Залишилося небагато часу, тому не зволікайте із подачею заявки. Додатково, після схвалення заявки, необхідно пройти етап оформлення мікрогранту в Ощадбанку, що дозволить швидше реалізувати ваші бізнес-ініціативи чи соціальні проекти.
Поради
Для детальніших консультацій можна звертатися до Ощадбанку або скористатися додатковими онлайн-ресурсами, що пропонуються програмою:
1. Партнери програми — організації, які допомагають у підготовці бізнес-планів і надають консультації щодо грантових заявок.
2. Освітній серіал про подання грантових заявок — спеціалізовані відеоуроки та матеріали, що допоможуть правильно заповнити заявку та бізнес-план.
3. Державний центр зайнятості — для консультацій та роз’яснень з питань, пов’язаних з грантами, через офіційний сайт чи гарячу лінію.
Ці ресурси допоможуть вам на кожному етапі подання заявки та підготовки необхідних документів.
У Кам’янському районі відбулася зустріч волонтерів та представників ЗМІ, присвячена актуальним викликам у сфері гуманітарної допомоги. Запрошені громадські організації та благодійні фонди, які працюють в Камʼянському районі, побачили як працюють місцеві благодійні ініціативи, зокрема кухні, де готують їжу для військових, склади з одягом для переселенців і каплицю, що слугує місцем духовної підтримки для волонтерів.
Слід відмітити, що деякі громадські організації та благодійні фонди, волонтери об’єдналися та працюють разом для досягнення однієї мети – наша перемога. З ініціативою об’єднання виступив міський голова Камянського – Андрій Білоусов, який теж був на зустрічі.
“Сьогодні зібралися найпотужніші волонтерські організації нашого міста та запрошені з району. У нас створена волонтерська рада, яку я очолюю. Ми постійно на прямому зв’язку зі всіма нашими волонтерами. Кожний тиждень ми зустрічаємося, разом їздимо до наших військових, проводимо різні заходи“, – сказав Андрій Білоусов.
З Вільногірська на заході були присутні представники ГО “Масштабуємо добро”, Благодійної організації “Благодійний фонд “Вільногірськ”, ГО “Бахмутська Фортеця”.
Маршрут журналістів: знайомство з волонтерською діяльністю
Під час туру журналісти відвідали кілька локацій, де познайомилися з роботою волонтерів:
• Волонтерський центр ГО “Бджола” “Фонд розвитку Кам’янського”
• БО “БФ ПОКРОВА ХАБ”
• БФ “Карітас Камʼянське”
• Дитячий заклад “Світ дитинства”
• БФ “Осоння України”
Деталі форуму
На вчорашньому форумі волонтерів у Кам’янському районі об’єдналися представники численних волонтерських організацій для обміну досвідом і координації зусиль на підтримку Збройних сил України. Ключовими моментами зустрічі стали не тільки взаємне ознайомлення з проектами, але й наголошення на важливості єдності в умовах війни.
Присутні мали можливість почути виступи лідерів волонтерських ініціатив, серед яких Дмитро Гайдук, Олександр Крутько, Мартін Корона та інших. Вони підкреслювали роль співпраці між організаціями і громадськістю для досягнення спільної мети — підтримки військових, внутрішньо переміщених осіб та інших категорій, які потребують допомоги.
“Кожен із нас, хоч і працює окремо, але разом ми — сила”, — зазначав Максим Чехута голова Кам’янської районної ради, додавши, що історія України, зокрема боротьба з московитами, свідчить про важливість об’єднання задля перемоги.
На заході також виступали представники благодійних організацій, таких як “Карітас” і “Об’єднана поміч Україні”, котрі розповіли про свою роботу в Кам’янському та інших містах. Багато волонтерів, серед яких Тетяна Михайлівна з ГО “Жіноча сотня. З любов’ю”, зокрема, зазначили важливість моральної та матеріальної підтримки, яку надають місцеві органи влади.
Волонтери обговорювали не лише гуманітарні потреби, але й практичні питання, як-то організація доставки необхідного на передову, пошиття одягу для військових і надання медичних засобів.
Цей форум став важливим етапом для зміцнення волонтерського руху в Кам’янському та районі, який продовжує підтримувати армію та цивільних, надаючи їм все необхідне для виживання та боротьби за незалежність України.
Волонтерський центр ГО “Бджола” “Фонд розвитку Кам’янського”
“Кожного дня, окрім суботи та неділі, об 11.00 години ми годуємо всіх нуждених – перші та другі страви. Також у нас є приміщення, де ми проводимо різні заходи, показуємо фільми, жінки-волонтери щодня плетуть сітки, шиють білизну, рушники, подушки військовим на передову. У нашому волонтерському центрі можна отримати психологічну допомогу, працює банк одягу – для дорослих та дітей окремо. Надаємо допомогу медичними препаратами. А також скоро розпочнеться ремонт кімнат для ВПО відразу на декільках поверхах”, – розказав Дмитро Гайдук керівник ГО “Фонд розвитку Кам’янського”.
Волонтерський центр ГО “Бджола” “Фонд розвитку Кам’янського”/ фото Вільногірськ.IN.UA
БО “БФ ПОКРОВА ХАБ”
Наразі в приміщенні минулого дитячого садочку розташувався благодійний фонд та духовний центр Козацької Церкви Пресвятої Покрови ПЦУ – саме тут проводжають військових Кам’янського в останню путь.
“Плани у нас дуже грандіозні – хочемо, щоб в одному місті були – освітній центр для дітей, психолог, юрист, центр реабілітації, конференц зал, студія звукозапису, школа цукрового діабету, книжкова майстерня. Такий собі свій “Ватикан”, – поділився про майбутнє священик отець Феодосій Алісов.
А поки волонтери допомагають військовим, вимушеним переселенцям та місцевим.
Редакція Вільноігрськ. IN.UA мала честь залишити подяку на прапорі для волонтерів/ фото Вільногірськ.IN.UA
В храмі є стіна з іменами всіх загиблих військових Кам’янського/ фото Вільногірськ.IN.UAГості в храмі/ фото Вільногірськ.IN.UAВ храмі є книжковий майстер, який реставрує книги/ фото Вільногірськ.IN.UAПрапор БО «БФ ПОКРОВА ХАБ»/ фото Вільногірськ.IN.UA
БФ “Карітас Камʼянське”
Волонтери БФ “Карітас Камʼянське» напоїли гостей гарячим чаєм, розказали про свої досягнення та волонтерську діяльність, яку здійснюють в багатьох громадах району, про соціальне підприємництво, куди вже влаштували на роботу двох підлітків з інвалідністю, про допомогу військовим.
Каплиця/ фото Вільногірськ.IN.UA
Дитячий заклад “Світ дитинства”
Знаходиться на лівому березі Дніпра. В центрі проводять багато різних занять для дітей – майстер класи, танці, малювання, навчання англійської мови тощо. А коли діти займаються, батьки не просто чекають, а плетуть сітки для військових.
У часи війни інформаційна безпека так само важлива, як і фізична. Ворог використовує фейки, щоб посіяти паніку, розколоти суспільство та знизити бойовий дух. Тому важливо […]