У Вільногірській громаді з’явився новий шкільний автобус

Анастасія Гришкова 12:55, 17 Липня 2025
Шкільний автобус / фото, Департамент соціально-гуманітарної політики

У четвер, 17 липня, Вільногірська громада отримала новий шкільний автобус. Який призначений для перевезення учнів до закладів освіти та у зворотному напрямку, зокрема дітей з обмеженою мобільністю.

Про це повідомляє Департамент соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради.

Громада отримала шкільний автобус

Автобус придбано в рамках реалізації публічного інвестиційного проєкту “Шкільні автобуси”, спрямованого на забезпечення доступу до освіти. Закупівлю здійснено за кошти державного бюджету за умов співфінансування з бюджету Вільногірської міської територіальної громади.

Водночас на сторінці Вільногірської міської ради у Facebook, міський голова Володимир Василенко привітав жителів з Днем громади та висловив вдячність усім мешканцям міста і сіл, трудовим колективам установ, підприємств і організацій, фермерам і працівникам фермерських господарств, підприємцям, громадським організаціям і об’єднанням, тимчасово переміщеним особам, пенсіонерам і молоді — за всі добрі справи, зроблені на благо громади та країни.

Окремо він подякував захисникам, які захищають незалежність і суверенітет України на передовій, і вшанував пам’ять тих, хто загинув за свободу та майбутнє держави.

“У цю символічну дату, надійшла й приємна новина — громада отримала новий шкільний автобус для перевезення дітей із сіл до освітніх закладів міста і додому”, – наголосив Володимир Василенко.

Нагадаємо, раніше редакція Вільногірськ IN.UA писала, що у громаді передбачили 760 тисяч гривень на співфінансування придбання шкільного автобуса. Тоді начальниця відділу освіти Ірина Бойко повідомила, що на сесію Вільногірської міської ради планується винести питання щодо фінансування облаштування укриттів уздовж маршруту, технічного обслуговування автобуса, заробітної плати водія та вихователя-супроводжувача. Усі витрати покриватимуться з міського бюджету.

Підписуйтесь

Як військовим отримати житло від держави: покрокова інструкція

Анастасія Гришкова 12:00, 11 Липня 2025
Як отримати житло від держави / ілюстративне фото, Rexels

Ветерани, родини загиблих захисників і захисниць, а також внутрішньо переміщені особи можуть отримати житло від держави. Для цього необхідно стати на квартирний облік.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Хто має право стати на облік

На квартирний облік можуть стати громадяни, які потребують покращення житлових умов і належать до однієї з таких категорій:

  • учасники бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • члени родин загиблих (померлих) військовослужбовців України;
  • внутрішньо переміщені особи (ВПО).

Підставою для взяття на квартирний облік є житлова площа, що менша за встановлену норму в регіоні, а також проживання кількох сімей в одній кімнаті або осіб різної статі старших за 9 років.

Також до уваги береться наявність тяжких хронічних захворювань, через які неможливе спільне проживання. Облік можливий також у разі, якщо житло не відповідає санітарним або технічним вимогам, а також у випадках проживання в гуртожитку, комуналці чи орендованому житлі (за договором не менше 5 років).

Необхідні документи

  • заява про взяття на облік (підписана всіма членами родини);
  • довідка про реєстрацію місця проживання на кожного члена родини;
  • копія посвідчення (УБД, інвалідність, член сім’ї загиблого);
  • довідки про перебування (чи неперебування) на обліку за місцем роботи;
  • довідки про статус ВПО (для кожного члена родини).

Щоб стати на квартирний облік, необхідно звернутися до одного з уповноважених органів за місцем проживання. Це може бути Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), виконком сільської, селищної або міської ради.

Після подання документів рішення про взяття на облік приймається протягом місяця. Заявник отримує письмову відповідь із датою постановки або з поясненням причин відмови. Далі потрібно чекати своєї черги — загальної, першочергової або позачергової. Рішення про надання житла ухвалює виконком місцевої ради, після чого видається ордер і ключі від житла.

Читайте також:

Підписуйтесь

Малюнки, глина і тканина: як дитяча фантазія оживає в руках юного митця з Вільногірська

Діана Попович 15:29, 7 Липня 2025
Федір Слишкін демонструє свої роботи / фото надала мама хлопчика, пані Яніна

11 річний Федір має мрію — стати професійним художником і колись організувати власну виставку. Творчі роботи хлопчика вже можна побачити на шкільних виставках у ліцеї, де він навчається.

Журналістка Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з Федором та його мамою — і ділиться історією про талант, натхнення та родинну підтримку.

Малює, мріє, надихає: історія юного вільногірця

У Вільногірську живе 11-річний хлопчик, який вражає своєю щирістю та творчим баченням світу. Федір Слишкін активно малює, ліпить з пластиліну та глини, вигадує власних персонажів і мріє стати художником. 

Творчість супроводжує його з раннього віку. Він залюбки малює на різні теми — від природи до улюблених героїв мультфільмів і комп’ютерних ігор.

“Мені дуже подобається мій малюнок персонажа Стіча з мультфільму “Ліло і Стіч”, — ділиться Федір.

У розмові з журналісткою Вільногірськ IN.UA хлопчик зазначив, що особливо надихають його яскраві кольори та казкові історії.

Робота юного митця / фото надала мама хлопчика, пані Яніна

“Я люблю малювати природу, фрукти, овочі, а також цікавих героїв мультиків та персонажів з комп’ютерних ігор, в які я граю. Найбільше мені подобається малювати синім кольором, тому що більшість моїх персонажів сині й він мені нагадує небо”, — розповів Федір.

У своїх роботах юний митець переважно використовує олівці, хоча іноді звертається й до фарб. Удосконалює свої роботи юний вільногірець на гуртку з малювання.

“Малювати фарбами — це цікаво, але довше. А олівцями — швидше і простіше”, — пояснює Федір.

Окрім малювання, він активно займається ліпленням та шиттям. Створює з пластиліну й глини фігурки героїв, тварин та навіть фантастичних істот. Першу свою іграшку Федір пошив у 2022 році, тоді йому було 8 років.

Підтримка, що надихає: творча історія родини

Робота юного митця / фото надала мама хлопчика, пані Яніна

“Коли я малюю або займаюсь ліпленням чи шиттям я відчуваю спокій і мені це подобається”, — поділився Федір своїми емоціями з журналісткою Вільногірськ IN.UA.

Його мама, пані Яніна, розповідає, що родина всіляко підтримує сина: 

“Ми завжди допомагаємо сину у будь-яких його починаннях, залюбки сідаю з ним малювати та вже й сама навчилась цієї справи. Федір сам почав шити, але якщо є якісь складні деталі, то я йому можу допомогти. Ідеї для своїх іграшок та виробів Федір придумує самостійно. З батьком купуємо всі необхідні матеріали, заохочуємо до нових ідей, не обмежуємо його фантазію”.

Федір за роботою / фото надала мама хлопчика, пані Яніна

Мама Федора, Яніна, уважно стежить за його творчим розвитком, заохочує малювати, ліпити, вигадувати. На власному досвіді переконалась, як важливо для дитини мати підтримку з боку батьків. Саме тому Яніна дала пораду іншим родинам у громаді:

“Не бійтеся давати дитині свободу у творчості. Навіть якщо ви не одразу бачите результат — підтримка дуже важлива. Завдяки творчості діти відволікаються від своїх страхів. Розвивають свою уяву, нові можливості. Не обов’язково займатись на платних гуртках, є безліч відеоуроків, майстер-класів, інформації у соціальних мережах, завдяки яким можна всією родиною підтримувати та займатись розвитком таланту своїх дітей”. 

Жираф, картина у виконанні Федора Слишкіна / фото надала мама хлопчика, пані Яніна

Творчий досвід дітей у Вільногірську доводить, що щира підтримка батьків може стати вирішальною у розкритті дитячих талантів. Так відбувається і в родині Федора. Під час розмови він з усмішкою розповідав, як мама підтримує його захоплення: зберігає малюнки, надихає пробувати нове й вірить у його мрію стати художником.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як військовим отримати житло від держави: покрокова інструкція

Ветерани, родини загиблих захисників і захисниць, а також внутрішньо переміщені особи можуть отримати житло від держави. Для цього необхідно стати на квартирний облік. Про це […]

Історії

Малюнки, глина і тканина: як дитяча фантазія оживає в руках юного митця з Вільногірська

11 річний Федір має мрію — стати професійним художником і колись організувати власну виставку. Творчі роботи хлопчика вже можна побачити на шкільних виставках у ліцеї, […]

15:29, 07.07.2025 Діана Попович

Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”

Вадим Коваленко отримав подвійний удару ворожого БпЛА “Ланцет”, під час виконання бойового завдання у 19 травня 2025 року, а 28 травня Вадим помер у лікарні. […]

Субсидії на оренду житла: що зміниться для ВПО у червні

Держава розширила можливості отримання субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб: тепер допомога охоплює оренду кімнат, спільне проживання кількох сімей, а також надається при […]

У Вільногірську присвоєно звання “Почесний громадянин громади” загиблому Герою

У Вільногірську посмертно вшанували загиблого захисника України — Ігорю Тубальцеву присвоїли звання “Почесний громадянин Вільногірської міської територіальної громади” за героїзм, відданість присязі та незламність духу. […]