
Дитячі майданчики у Вільногірську давно потребують уваги та ремонту. В багатьох дворах обладнання зношене, дерев’яні конструкції розбиті, металеві елементи іржаві, а гойдалки та турніки часто не функціонують або становлять небезпеку для дітей. Пісок у пісочницях практично відсутній.
Спроби міської ради організувати ремонт за бюджетні кошти на суму 164 500 гривень закінчилися невдачею — тендер не відбувся, оскільки жоден підрядник не подав пропозиції. Нова закупівля поки не оголошена, а тим часом малеча продовжує гратись на майданчиках, які потребують оновлення.
Втім останнім часом до питання долучилася громадськість, редакція Вільногірськ IN.UA проаналізували, які ініціативи були і хто за ними стоїть.
Перші, хто почав ремонтувати дитячі майданчики — волонтери ГО “Бджола”
Першою ініціативою з ремонту дитячих майданчиків у Вільногірську стала робота волонтерів громадської організації “Бджола”.
“Ми вирішили відремонтувати дитячий майданчик не тому, що це хтось нам доручив. А тому що більше нікому. Це наш двір, наше місто і — найголовніше — наші діти. Я місцева мешканка, живу тут, і в мене двоє синів: старшому 11 років, молодшому 5. І я кожен день бачу, як підлітки тиняються дворами, бо не мають куди подітись, а менші діти лазять по поламаному майданчику й травмуються. І мені як мамі — страшно”, – каже Анастасія Бондар представниця громадської організації.
За словами Анастасії, людей долучається дуже багато, це можливо пов’язано з відсутністю оголошень у різних доступних мережах.
“Так, ми бачимо, що оголошення про прибирання, які роблять інші організації з’являються на офіційних ресурсах громади, а про наші — ні. Але про наші дії знімають відео просто місцеві мешканці – і так про нас знають все більше. До речі, наступного вівторка ми знов виходимо на майданчик, що біля Маркетопту, початок о 17.00 – то приєднуйтеся”, – каже Анастасія.
За словами Анастасії, до прикладу: на один дитячий майданчик, аби лише пофарбувати — потрібні фарба, пензлі, рукавички, розчинник. Це приблизно 4000 грн. Якщо ж братися ще й за елементарний ремонт — замінити дошки, ланцюги та сидіння для гойдалок — це вже плюс ще близько 5000 грн.
Також жінка помітила, що завдяки їх прикладу почали долучатись інші ГО та ініціативи.

Разом відновлюємо Вільногірськ
Громадська активістка Ольга Прокопенко, молода мама з Вільногірська, активно збирає однодумців та містян, які разом будуть відновлювати дитячі майданчики у Вільногірську. Кожен день жінка записує відео і наше медіа розміщує її звернення в соціальних мережах. Команда Вільногірськ IN.UA підтримує цю ініціативу інформаційно. Ініціаторка усвідомлює, що без широкої підтримки громади такі проєкти не матимуть успіху.
“Перші кроки вже зроблено, проте зупинятися на досягнутому не варто. Попереду ще багато роботи, яку слід виконувати спільними зусиллями всієї громади Вільногірська. Важливо об’єднуватися, співпрацювати та разом змінювати місто — робити його більш комфортним і доступним як для дітей, так і для дорослих”, – наголосила Ольга.
ГО “Ми масштабуємо добро” та “Люди об’єднані Україною” — нова хвиля оновлення майданчиків
Свіжу ініціативу реалізували громадські організації “Ми масштабуємо добро” та “Люди об’єднані Україною”. Вони оновили два дитячі майданчики: у дворі по вулиці Віктора Варена, 38-40, та по вулиці Захисників України, 12, де грається багато дітей, зокрема внутрішньо переміщених осіб. Після цього будуть переходити на майданчик за будинками 3 і 5 по вулиці Юрія Устенка.

Для ремонту обрали ті дитячі майданчики, які, за словами голови ГО “Ми масштабуємо добро” Лілії Хрустальової, перебувають у більш-менш належному стані — там, де необхідно замінити шестерню для гойдалки, підфарбувати окремі елементи та провести нескладні локальні ремонти.
“Ми відкрили збір на 5 тисяч гривень, проте вдалось зібрали 6 тисяч 672 гривні за допомогою ГО “Люди об’єднані Україною” та її голови Аліни Чубук”, – розповіла Лілія Хрустальова.
За словами Лілії Хрустальової, міський голова надав допомогу — зокрема, забезпечив фарбою та транспортом для закупівлі матеріалів у будівельних магазинах.

До благоустрою майданчиків долучилися небайдужі мешканці, зокрема батьки з дітьми, які проживають поруч, а також внутрішньо переміщені особи. Хоча охочих було небагато, учасники фарбували гойдалки, гірки та турніки.
Погляд з сусіднього міста: стан майданчиків у Жовтих Водах
У Жовтих Водах, сусідньому з Вільногірськом місті, ситуація з дитячими майданчиками також непроста: обладнання давно потребує ремонту, гойдалки скриплять, а у пісочницях немає піску. Місцеві активісти неодноразово фіксували ці проблеми та закликали владу до дій, йдеться у репортажі Жовті Води.Sity.
Попри складнощі, тут також з’являються приклади самозорганізації. На одному з майданчиків у мікрорайоні МЖК ініціативу взяли на себе небайдужі мешканці, зокрема команда звичайних матусь. Вони власноруч прибирали територію, ремонтували обладнання, організовували збір коштів.

“Ми робили все по своїх силах. В нас ніхто не вірив, часто читали коментарі, що це нікому не потрібно. Але цього разу я особливо вдячна жінкам, які просто взяли відповідальність. Це не ідеальний, сучасний майданчик із новітнім покриттям — але він зроблений із турботою та любов’ю”, — ділиться одна з волонтерок.
Втім не так давно мешканці Жовтих Вод упорядкували кілька дитячих майданчиків у місті. Один із них — на МЖК, де ініціативна група взяла на себе організацію та виконання необхідних завдань.
Читайте також:
- Вільногірськ на шляху до безбар’єрності: журналісти перевірили, наскільки доступне місто
- Сила слова: вільногірська поетеса отримала особливу відзнаку та планує випустити збірку поезії
Підписуйтесь