Антон Боклаг: як працює депутат Вільногірської міської ради

Марія Макарович 15:00, 15 Липня 2024
Антон Боклаг / фото з особистого архіву героя

Депутати місцевої ради це люди, які представляють інтереси мешканців громади у міській раді та безпосередньо впливають на прийняття рішень, що стосуються її функціонування. Депутати всіх рівнів, крім Парламенту, в Україні працюють на громадських засадах. Це значить, що вони не отримують заробітної плати за свою діяльність. Втім, їх дії, позиція та голос має вагу та вплив на теперішнє та майбутнє міста. Редакція Вільногірськ.IN.UA поспілкувалася з одним із місцевих депутатів Вільногірська, Антоном Боклагом, та розпитала про його депутатську діяльність, плани та перешкоди, які він зустрічає на своєму шляху. 

У жовтні 2020 року, під час чергових місцевих виборів в Україні, мешканці Вільногірська обрали новий склад депутатів міської ради. Тоді, разом з іншими, до виконання обов’язків місцевого депутата заступив й Антон Боклаг. З того часу на Вільногірськ і країну в цілому чекало багато змін. Але Антон продовжує свою активну депутатську діяльність.

Депутати, Вільногірськ

Посада депутата є шансом не тільки долучитися, але й ініціювати зміни в громаді на рівні органів місцевого самоврядування. Але розуміння того, які ці зміни відбуваються до входження на посаду та після є різним. Адже, реальні робочі процеси інколи відрізняться від того, як люди їх уявляють. 

«Коли я балотувався, то мені здавалося, що можна просто прийти й все швидко змінити. Зараз в мене є певні знання, досвід і я чудово розумію, що в Вільногірську дуже багато проблем. І в період воєнного стану ми маємо комплекс проблем і це не дуже легко вирішити, як всім здається. Знаєте, як мені кажуть знайомі, що можна прийти й сказати: давайте проголосуємо за все, щоб все в місті було добре. Але це так не робиться» – розповів депутат.

Також він пояснив, що під час воєнного стану є великі проблеми з наповненням бюджету. Це також впливає на можливості та швидкість здійснення змін у громаді та лімітує реалізацію ідей депутата. На його думку, зараз існує кілька головних проблем, які потребують активних дій. Першочергово це проблема підготовки до зими в умовах відключення електроенергії, робота містоутворюючих підприємств Вільногірська та передача на баланс громади цеху водопостачання філії «ВГМК» АТ «ОГХК». Але особливі занепокоєння у депутата викликає саме третє питання та те, як його над його розв’язанням працюють виконавчі органи ради. 

«Мені відомо, що працює комісія щодо передачі цеху водопостачання на баланс громади. Особисто я не знаю, на якому етапі це все зараз відбувається. Хоча остаточне рішення будуть приймати депутати, але мене не ознайомлювали з деталями. Я зараз розумію, що через місяць через два нам це рішення просто поставлять перед фактом. Це питання є, мабуть, найскладнішим за всю каденцію, бо це беззаперечно впливає на всю громаду» – пояснив Антон

Антон розуміє, що довіра мешканців до місцевої влади є низькою. На його думку, це спричинено комплексом проблем в місті й що такий рівень довіри є колективною відповідальністю всіх представників влади, зокрема і його самого.

Діяльність на посаді міського депутата

Місцеві депутати мають право подавати проєкти рішення до міської ради на розгляд та вносити свої пропозиції на проєкти, які готують виконавчі органи місцевого самоврядування. Таким чином вони впливають на ті регуляції, за якими буде працювати громада зараз та у майбутньому. 

«Основна статистика у нас така, що депутати міської ради практично не готують рішення, а вони подають пропозиції до вже існуючих. Тобто виконавчі органи ради виносять рішення, я, як депутат, маю право внести пропозицію або змінити щось в ньому. Найголовніше, що запам’яталося, це все ж таки те, що зараз вже у 2024 році зробила Верховна Рада, це пряма трансляція засідань нашої міської ради» – пояснює Антон

Рішення про прямі трансляції було особливо важливим для депутата. Ще до входження на посаду у 2019 році він подавав петицію до місцевої ради щодо цього. Але тоді, його заклики були проігноровані. Втім, ставши місцевим депутатом, він мав можливість реалізувати цю мету. 

Крім того, депутати активно впливають на розподіл бюджету у громаді.

«Вже в період воєнного стану, коли управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства вийшли з пропозиціями витратити у 2022 році 10 мільйонів гривень на будівництво доріг, то  я вніс пропозицію зняти 2 мільйони й направити на потребу Збройних Сил України. Тоді ми закупили дрони. Ну й у 23-му році, це, мабуть, будівництво свердловини за адресою Садова 30/21. Тоді також управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства хотіли будувати дороги, але я чесно кажучи не розумів, чому ми не підсилюємо критичну інфраструктуру нашої громади. Відповідна свердловина була вкрай важлива для цього району там проживає багато літніх людей» – розповів Антон

Обидва рази колеги з депутатського корпусу підтримали такі пропозиції й в результаті в місті з’явилася свердловина, а Збройні Сили України отримали додаткові дроні від Вільногірської міської територіальної громади. 

Як можна поспілкуватися з депутатом

Депутати — це обрані мешканцями представники громади. Тому виборцям потрібно мати можливість комунікувати з ними, розповідати про проблеми міста та пропонувати варіанти внесення позитивних змін. Антон розповідає, що він відкритий до такої комунікації, але інколи, самі мешканці не дуже активно реагують на оголошення про зустрічі з депутатами. Адже мешканці вільногірська частіше обирають спілкування телефоном. 

«На початку нашої каденції, це 20-й і 21-й рік ми проводили раз в місяць в міській раді прийом громадян. І на нього не проходили люди взагалі, хоча ми завчасно публікували на сайті міської ради й в телеграм-каналах, і в фейсбуці, але проходило там один-дві особи й все. Тому в основному до мене телефонують. Мій номер всі знають. Я завжди відповідаю, якщо не можу, то перетелефоную. Ми там пишемо депутатські акти, мені інколи там звернення направляють на електронну адресу. А прийом громадян — це особистий досвід, на нього люди просто не приходять» – розповідає Антон

Контакти Антона відкриті та знаходяться на офіційному сайті міської ради. Додаємо їх тут. Після початку повномасштабної війни особистих прийомів у раді вже не влаштовують. Але якщо люди захочуть  зустрітися з депутатом та обговорити проблеми міста та їх потенційні рішення, то він відкритий до таких пропозицій. 

Крім того, Антон є помічником-консультантом народного депутата від Вільногірська Дмитра Чорного. Він сприяє тому, щоб виборці могли комунікувати з ним та доносити до парламентаря свої пропозиції. Антон допомагає скласти звернення до нардепа і, за його словами, багато людей вже зверталися з таким проханням до нього та отримували відповіді.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Вільногірську студенти відвідали виробничі підприємства

Наталія Москаленко 18:30, 21 Листопада 2024
Екскурсія
Екскурсія / фото викладачка коледжу Катерина Бондаренко

У Вільногірському фаховому коледжі Українського державного університету науки та технологій відновили практику екскурсій на підприємства, яку не проводили з початку повномасштабного вторгнення. Це стало можливим завдяки підтримці місцевих підприємств, які, попри труднощі, готові поділитися досвідом і навчанням з майбутніми фахівцями. Однією з перших екскурсій стала поїздка студентів коледжу до Вільногірського гірничо-металургійного комбінату, де вони мали змогу побачити, як працює сучасне виробництво.

Читайте на Вільногірськ IN.UA.

12 студентів групи ВМ-222 Вільногірського фахового коледжу відправилися на комбінат, щоб на практиці дізнатися про технологічні процеси, які вивчають під час навчання. Вони оглянули основні цехи, познайомилися з роботою устаткування та дізналися про специфіку діяльності кожного відділу комбінату. 

“Це була чудова можливість для студентів побачити, як теоретичні знання перетворюються на реальний процес виробництва”, – розповіла викладачка Катерина Бондаренко. 

фото викладачка коледжу Катерина Бондаренко
фото викладачка коледжу Катерина Бондаренко

Особливу увагу студентів привернуло знайомство з професіоналами комбінату, які поділилися досвідом своєї роботи. Студенти також мали можливість поспілкуватися з випускниками коледжу, що працюють на комбінаті.

фото викладачка коледжу Катерина Бондаренко
фото викладачка коледжу Катерина Бондаренко

Випускники розповіли про свої перші кроки в професії, труднощі та переваги роботи на виробництві, а також поділилися цінними порадами, які допомогли їм успішно побудувати кар’єру. Це дало студентам можливість краще зрозуміти реалії трудового життя та розширити кругозір.

“Ми проводили опитування серед студентів після екскурсії. Усі висловили захоплення, найбільше їх вразила можливість побачити наживо обладнання, яке вони вивчають на заняттях. Мрія багатьох з них — працювати саме за цією спеціальністю, і вони надихнулися на подальше навчання, щоб отримати необхідні знання та навички“, — розповіла викладачка Катерина Бондаренко.

Де ще побували студенти?

Під час екскурсії студенти також відвідали ТОВ “Скляний Альянс”, де ознайомилися з технологіями виробництва та виробничими процесами на підприємстві. Вони оглянули 14-й цех підприємства, де було продемонстровано спеціальне обладнання, яке використовується в виробничому процесі. Студенти були вражені складністю та важкістю роботи, яку виконують працівники цього підприємства.

“Це не перша екскурсія на ці підприємства, і ми плануємо надалі організовувати подібні поїздки для наших студентів. Такі екскурсії дають їм важливі практичні знання, зокрема щодо роботи з обладнанням, і стимулюють їх до глибшого вивчення предметів та покращення своїх професійних навичок. Це чудова можливість для студентів побачити, як теоретичні знання застосовуються на практиці”, — підсумувала Катерина Бондаренко.

Екскурсія є важливим етапом навчального процесу, адже вони не лише збагачують знання студентів, але й допомагають їм визначити свої професійні орієнтири та надихають на подальші досягнення в обраній сфері. Ці візити на підприємства дають студентам цінний досвід, який буде корисним у їхній майбутній кар’єрі, а також допомагають побудувати міцні зв’язки з реальним сектором економіки.

Читайте також:

Підписуйтесь

Загроза сказу у Вільногірську: лисиця наблизилася до дітей

Наталія Москаленко 17:46, 21 Листопада 2024
Загроза сказу
Загроза сказу / фото Вільногірськ IN.UA.

У Вільногірську місцеві мешканці занепокоєні через лисиць, які вільно пересуваються містом і не бояться контакту з людьми. Нещодавно одна з них підійшла до дітей, що викликало хвилю обговорень у соціальних мережах.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Інцидент із лисицею

Мешканці поділилися відео, на якому лисиця підійшла до дітей, не завдавши їм шкоди. Тварина швидко розглядалася навколо і зникла. Її подальший маршрут невідомий, проте випадок викликає занепокоєння через можливість розповсюдження сказу.

Статистика випадків сказу на Дніпропетровщині

Ми звернулися до Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб, щоб дізнатися кількість постраждалих від укусів потенційно інфікованих тварин.

“Цього року вже зафіксовано 5400 постраждалих на Дніпропетровщині, тоді як торік таких випадків було 4700. Причина в збільшенні кількості безпритульних тварин та лисиць, які можуть їх вкусити”, — зазначила завідувачка відділення особливо-небезпечних інфекцій Дніпропетровського обласного ЦКПХ.

Що кажуть лісівники?

У П’ятихатському лісництві журналістам Вільногірськ IN.UA розповіли, що вони звертають увагу на збільшення популяції тварин-носіїв сказу, зокрема через заборону полювання в умовах воєнного стану. Це сприяло зростанню чисельності лисиць та шакалів, які також є потенційними переносниками хвороби.

“Лісівники застосовують вакциновані таблетки, які розкидаються у мисливських угіддях. На кожному квадратному кілометрі має бути не менш ніж 25 доз”, — пояснив єгер П’ятихатського лісництва Дмитро.

Після місяця від розповсюдження вакцин планується відстріл тварин для дослідження їхнього стану. Аналізуватимуть кров, мозок і щелепи, щоб перевірити, чи з’їла тварина вакцину та як вона подіяла.

Лісівники нагадують: не варто чіпати вакциновані препарати, якщо їх знайдено на землі. Таблетки призначені виключно для тварин і мають залишатися на місці.

Що таке сказ? 

Сказ – це смертельно небезпечне вірусне захворювання, яке уражає нервову систему людини та тварин. Воно передається переважно через укуси інфікованих тварин. Без своєчасної медичної допомоги сказ у людини практично завжди призводить до смерті, але захворювання можна запобігти за допомогою вакцинації.

Причини та шляхи передачі

Збудником сказу є рабдовіруси, які потрапляють в організм людини через слину зараженої тварини. 

Основні шляхи передачі:

 • Укус інфікованої тварини. Найбільш поширений спосіб зараження.

 • Подряпини або рани. Навіть незначний контакт із зараженою слиною через пошкоджену шкіру може призвести до інфікування.

 • Контакт зі слизовими оболонками. Рідкісний, але можливий шлях.

Серед основних переносників сказу – бездомні собаки, коти, кажани, а також дикі тварини, такі як лисиці, вовки та єноти.

Симптоми сказу

Перші ознаки можуть з’явитися через 1-3 місяці після зараження, хоча інкубаційний період може бути як коротшим (7 днів), так і тривалішим (до року). 

Симптоми розвиваються у три стадії:

 1. Продромальна стадія (перші симптоми):

  •  ◦ Підвищена температура тіла.
  •  ◦ Головний біль, слабкість, дратівливість.
  •  ◦ Біль або поколювання в місці укусу.

 2. Стадія збудження:

  •  ◦ Інтенсивний страх води (гідрофобія).
  •  ◦ Судоми м’язів горла під час спроби ковтнути.
  •  ◦ Збудженість, агресивність, галюцинації.

 3. Паралітична стадія:

  •  ◦ Параліч м’язів.
  •  ◦ Втрата свідомості.
  •  ◦ Смерть через зупинку серця або дихання.

Діагностика та лікування

Діагностика сказу в ранній стадії ускладнена через неспецифічність симптомів. У випадку укусу тварини важливо негайно звернутися до лікаря.

Лікування:

 • Обробка рани. Місце укусу потрібно негайно промити водою з милом і обробити антисептиком.

 • Профілактичне щеплення. Якщо є ризик зараження, проводять серію ін’єкцій антирабічної вакцини.

 • Антирабічний імуноглобулін. Вводиться разом із вакциною для нейтралізації вірусу.

У разі інфікування людини показані негайна госпіталізація і введення антирабічної вакцини. Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні.

Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Вона надається кожному безплатно, необхідно лише звернутися до лікарень населеного пункту.  

На жаль, якщо симптоми вже розвинулися, специфічного лікування немає. У таких випадках терапія спрямована лише на полегшення стану.

Профілактика

 1. Вакцинація:

  •  ◦ Для домашніх тварин – регулярні щеплення проти сказу.
  •  ◦ Для людей, які працюють із тваринами або подорожують до регіонів із високим ризиком.

 2. Контроль над бездомними тваринами.

 3. Уникнення контакту з дикими або невідомими тваринами.

Пам’ятайте, що швидке реагування на укус або контакт із підозрілою твариною може врятувати життя. Бережіть себе та своїх близьких!

Читайте також:

Підписуйтесь

У Вільногірську студенти відвідали виробничі підприємства

У Вільногірському фаховому коледжі Українського державного університету науки та технологій відновили практику екскурсій на підприємства, яку не проводили з початку повномасштабного вторгнення. Це стало можливим […]

Загроза сказу у Вільногірську: лисиця наблизилася до дітей

У Вільногірську місцеві мешканці занепокоєні через лисиць, які вільно пересуваються містом і не бояться контакту з людьми. Нещодавно одна з них підійшла до дітей, що […]

Росіяни вдарили по Кривому Рогу: що відомо про наслідки та травмованих

Вдень росіяни вдарили по Кривому Рогу. Внаслідок атаки пошкоджено адміністративну будівлю та житлові будинки. Наразі відомо про 17 постраждалих, серед яких 2 дітей. Десятеро з […]

15:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Вільногірськ вшановує героїв у День Гідності та Свободи

У Вільногірську біля пам’ятника воїнам АТО представники влади та громадськості зібралися, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих у російсько-українській війні. Під час заходу […]

14:00, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

«Павло, попаси короову»: перша виставка художника з Кам’янського у Дніпрі

Виставка «Павло, попаси короову» Богдана Бучковського проходить у дніпровській галереї «Артсвіт» і представляє роботи, створені після початку війни. Вона висвітлює процес відновлення творчості митця та […]

12:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро