Антон Боклаг: як працює депутат Вільногірської міської ради

Марія Макарович 15:00, 15 Липня 2024
Антон Боклаг / фото з особистого архіву героя

Депутати місцевої ради це люди, які представляють інтереси мешканців громади у міській раді та безпосередньо впливають на прийняття рішень, що стосуються її функціонування. Депутати всіх рівнів, крім Парламенту, в Україні працюють на громадських засадах. Це значить, що вони не отримують заробітної плати за свою діяльність. Втім, їх дії, позиція та голос має вагу та вплив на теперішнє та майбутнє міста. Редакція Вільногірськ.IN.UA поспілкувалася з одним із місцевих депутатів Вільногірська, Антоном Боклагом, та розпитала про його депутатську діяльність, плани та перешкоди, які він зустрічає на своєму шляху. 

У жовтні 2020 року, під час чергових місцевих виборів в Україні, мешканці Вільногірська обрали новий склад депутатів міської ради. Тоді, разом з іншими, до виконання обов’язків місцевого депутата заступив й Антон Боклаг. З того часу на Вільногірськ і країну в цілому чекало багато змін. Але Антон продовжує свою активну депутатську діяльність.

Депутати, Вільногірськ

Посада депутата є шансом не тільки долучитися, але й ініціювати зміни в громаді на рівні органів місцевого самоврядування. Але розуміння того, які ці зміни відбуваються до входження на посаду та після є різним. Адже, реальні робочі процеси інколи відрізняться від того, як люди їх уявляють. 

«Коли я балотувався, то мені здавалося, що можна просто прийти й все швидко змінити. Зараз в мене є певні знання, досвід і я чудово розумію, що в Вільногірську дуже багато проблем. І в період воєнного стану ми маємо комплекс проблем і це не дуже легко вирішити, як всім здається. Знаєте, як мені кажуть знайомі, що можна прийти й сказати: давайте проголосуємо за все, щоб все в місті було добре. Але це так не робиться» – розповів депутат.

Також він пояснив, що під час воєнного стану є великі проблеми з наповненням бюджету. Це також впливає на можливості та швидкість здійснення змін у громаді та лімітує реалізацію ідей депутата. На його думку, зараз існує кілька головних проблем, які потребують активних дій. Першочергово це проблема підготовки до зими в умовах відключення електроенергії, робота містоутворюючих підприємств Вільногірська та передача на баланс громади цеху водопостачання філії «ВГМК» АТ «ОГХК». Але особливі занепокоєння у депутата викликає саме третє питання та те, як його над його розв’язанням працюють виконавчі органи ради. 

«Мені відомо, що працює комісія щодо передачі цеху водопостачання на баланс громади. Особисто я не знаю, на якому етапі це все зараз відбувається. Хоча остаточне рішення будуть приймати депутати, але мене не ознайомлювали з деталями. Я зараз розумію, що через місяць через два нам це рішення просто поставлять перед фактом. Це питання є, мабуть, найскладнішим за всю каденцію, бо це беззаперечно впливає на всю громаду» – пояснив Антон

Антон розуміє, що довіра мешканців до місцевої влади є низькою. На його думку, це спричинено комплексом проблем в місті й що такий рівень довіри є колективною відповідальністю всіх представників влади, зокрема і його самого.

Діяльність на посаді міського депутата

Місцеві депутати мають право подавати проєкти рішення до міської ради на розгляд та вносити свої пропозиції на проєкти, які готують виконавчі органи місцевого самоврядування. Таким чином вони впливають на ті регуляції, за якими буде працювати громада зараз та у майбутньому. 

«Основна статистика у нас така, що депутати міської ради практично не готують рішення, а вони подають пропозиції до вже існуючих. Тобто виконавчі органи ради виносять рішення, я, як депутат, маю право внести пропозицію або змінити щось в ньому. Найголовніше, що запам’яталося, це все ж таки те, що зараз вже у 2024 році зробила Верховна Рада, це пряма трансляція засідань нашої міської ради» – пояснює Антон

Рішення про прямі трансляції було особливо важливим для депутата. Ще до входження на посаду у 2019 році він подавав петицію до місцевої ради щодо цього. Але тоді, його заклики були проігноровані. Втім, ставши місцевим депутатом, він мав можливість реалізувати цю мету. 

Крім того, депутати активно впливають на розподіл бюджету у громаді.

«Вже в період воєнного стану, коли управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства вийшли з пропозиціями витратити у 2022 році 10 мільйонів гривень на будівництво доріг, то  я вніс пропозицію зняти 2 мільйони й направити на потребу Збройних Сил України. Тоді ми закупили дрони. Ну й у 23-му році, це, мабуть, будівництво свердловини за адресою Садова 30/21. Тоді також управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства хотіли будувати дороги, але я чесно кажучи не розумів, чому ми не підсилюємо критичну інфраструктуру нашої громади. Відповідна свердловина була вкрай важлива для цього району там проживає багато літніх людей» – розповів Антон

Обидва рази колеги з депутатського корпусу підтримали такі пропозиції й в результаті в місті з’явилася свердловина, а Збройні Сили України отримали додаткові дроні від Вільногірської міської територіальної громади. 

Як можна поспілкуватися з депутатом

Депутати — це обрані мешканцями представники громади. Тому виборцям потрібно мати можливість комунікувати з ними, розповідати про проблеми міста та пропонувати варіанти внесення позитивних змін. Антон розповідає, що він відкритий до такої комунікації, але інколи, самі мешканці не дуже активно реагують на оголошення про зустрічі з депутатами. Адже мешканці вільногірська частіше обирають спілкування телефоном. 

«На початку нашої каденції, це 20-й і 21-й рік ми проводили раз в місяць в міській раді прийом громадян. І на нього не проходили люди взагалі, хоча ми завчасно публікували на сайті міської ради й в телеграм-каналах, і в фейсбуці, але проходило там один-дві особи й все. Тому в основному до мене телефонують. Мій номер всі знають. Я завжди відповідаю, якщо не можу, то перетелефоную. Ми там пишемо депутатські акти, мені інколи там звернення направляють на електронну адресу. А прийом громадян — це особистий досвід, на нього люди просто не приходять» – розповідає Антон

Контакти Антона відкриті та знаходяться на офіційному сайті міської ради. Додаємо їх тут. Після початку повномасштабної війни особистих прийомів у раді вже не влаштовують. Але якщо люди захочуть  зустрітися з депутатом та обговорити проблеми міста та їх потенційні рішення, то він відкритий до таких пропозицій. 

Крім того, Антон є помічником-консультантом народного депутата від Вільногірська Дмитра Чорного. Він сприяє тому, щоб виборці могли комунікувати з ним та доносити до парламентаря свої пропозиції. Антон допомагає скласти звернення до нардепа і, за його словами, багато людей вже зверталися з таким проханням до нього та отримували відповіді.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як зменшити ризик захворювань восени: поради

Наталія Москаленко 16:30, 7 Вересня 2024
Поради для імунітету
Поради / фото getty images

Осінь приносить не лише красиві пейзажі, але й підвищений ризик захворювань через прохолодну погоду та зміну кліматичних умов. Прості, але ефективні поради допоможуть уникнути неприємних осінніх хвороб і насолоджуватися золотими днями без турбот

Як зменшити ризик захворювань восени більше на Вільногірськ IN.UA.  

Збалансоване харчування 

Для зміцнення імунітету потрібно включити більше овочів та фруктів, наприклад: вітамін С – цитрусові, гранати, солодкий перець, авокадо тощо; також корисно вживати м’ясо та рибу (які містять в собі багато корисних елементів, зокрема, цинк і залізо). Споживати достатню кількість води в день – це гарантія правильного обміну речовин. В холодні та похмурі осінні дні допоможуть розслабитись трав’яні чаї – м’ята, ромашка, меліса тощо.

Фізична активність 

Регулярні фізичні вправи зміцнюють імунну систему та підтримують організм у тонусі. Восени корисні прогулянки на свіжому повітрі. Це не лише допомагає зміцнити імунну систему, але й покращує сон та зменшує рівень стресу. ВООЗ радить дорослим(18-64 роки) щонайменше 150 хвилин фізичної активності на тиждень.

Здоровий сон

Спіть 7-9 годин на добу, оскільки недостатній сон ослаблює імунітет і збільшує ризик інфекцій.

Уникнення стресу

Під час стресу організм виділяє гормони, такі як кортизол та адреналін. Кортизол може пригнічувати роботу імунної системи, знижуючи виробництво лімфоцитів — клітин, які борються з інфекціями та вірусами.

Дотримання гігієни 

•Мийте руки теплою водою з милом не менше 20 секунд після вулиці, контакту з поверхнями у громадських місцях, перед їжею та після кашлю або чхання. Використовуйте антисептик, якщо немає можливості помити руки;

•Уникайте дотиків до обличчя: віруси можуть потрапити в організм через очі, ніс і рот. Намагайтеся не торкатися обличчя немитими руками;

•Регулярне провітрювання приміщень: холодні осінні місяці можуть спонукати закривати вікна, але важливо провітрювати приміщення для циркуляції свіжого повітря та зниження концентрації вірусів;

•Дезінфекція поверхонь: регулярно очищуйте та дезінфікуйте часто використовувані предмети та поверхні, такі як телефони, дверні ручки, клавіатури та поручні;

•Особиста гігієна: регулярний душ допомагає змити мікроби, які можуть накопичуватися на шкірі та одязі протягом дня. Восени важливо зберігати шкіру чистою і сухою, щоб уникнути надмірного охолодження.

Дотримання цих простих правил  восени допоможе знизити ризик інфекційних захворювань і зберегти здоров’я.

Читайте також:

Підписуйтесь

Другу добу Павлоград оговтується після російського обстрілу

Наталія Москаленко 15:56, 7 Вересня 2024
Павлоград
Павлоград після прильоту / Дніпропетровська ОВА

Вже минуло більше доби після обстрілу Павлограду, що на Дніпропетровщині. На Павлоград росіяни випустили п’ять ракет типу “Іскандерів”. Станом на зараз відомо про 82 травмованих містян. 

Про це повідомив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. 

На стаціонарному лікуванні залишається 60 травмованих. У важкому стані 69-річний чоловік. У нього черепно-мозкова травма та осколкове поранення. Інші пацієнти з середніми та легкими травмами. 

Серед поранених є і діти. Медики роблять все, аби їх врятувати. 

Нагадаємо, вибух стався вчора зранку. У місті сталося декілька займань. В одній з багатоповерхівок горіла квартира. Вогонь надзвичайники приборкали та врятували п’ятьох людей.

Крім того, у місті побита інфраструктура. Пошкоджені 2 оселі місцевих і одна зайнялася. Понівечені 2 торговельні павільйони, господарська споруда.  

Читайте також:

Підписуйтесь

Як зменшити ризик захворювань восени: поради

Осінь приносить не лише красиві пейзажі, але й підвищений ризик захворювань через прохолодну погоду та зміну кліматичних умов. Прості, але ефективні поради допоможуть уникнути неприємних […]

Другу добу Павлоград оговтується після російського обстрілу

Вже минуло більше доби після обстрілу Павлограду, що на Дніпропетровщині. На Павлоград росіяни випустили п’ять ракет типу “Іскандерів”. Станом на зараз відомо про 82 травмованих […]

Службова недбалість зі збитками майже 3 мільйони гривень: подробиці

Начальницю відділу освіти виконкому райради м. Кривого Рогу підозрюють у службовій недбалості під час закупівлі електроенергії. Недбалість призвела до збитків майже 3 мільйони гривень під […]

Фільми для створення осіннього настрою: підбірка

Осінь — це час, коли природа огортається в теплі кольори, а вдома хочеться затишку і тепла. Створити справжню осінню атмосферу допоможуть фільми, сповнені золотавого листя, […]

Палац Культури та спорту у Вільногірську подарував школярам виставу

Палац спорту та культури «Металург» у місті Вільногірськ привітав школярів і подарував їм неймовірне свято. В програму входила новостворена вистава «Пригоди у школі магії та […]