Антон Боклаг: як працює депутат Вільногірської міської ради

Марія Макарович 15:00, 15 Липня 2024
Антон Боклаг / фото з особистого архіву героя

Депутати місцевої ради це люди, які представляють інтереси мешканців громади у міській раді та безпосередньо впливають на прийняття рішень, що стосуються її функціонування. Депутати всіх рівнів, крім Парламенту, в Україні працюють на громадських засадах. Це значить, що вони не отримують заробітної плати за свою діяльність. Втім, їх дії, позиція та голос має вагу та вплив на теперішнє та майбутнє міста. Редакція Вільногірськ.IN.UA поспілкувалася з одним із місцевих депутатів Вільногірська, Антоном Боклагом, та розпитала про його депутатську діяльність, плани та перешкоди, які він зустрічає на своєму шляху. 

У жовтні 2020 року, під час чергових місцевих виборів в Україні, мешканці Вільногірська обрали новий склад депутатів міської ради. Тоді, разом з іншими, до виконання обов’язків місцевого депутата заступив й Антон Боклаг. З того часу на Вільногірськ і країну в цілому чекало багато змін. Але Антон продовжує свою активну депутатську діяльність.

Депутати, Вільногірськ

Посада депутата є шансом не тільки долучитися, але й ініціювати зміни в громаді на рівні органів місцевого самоврядування. Але розуміння того, які ці зміни відбуваються до входження на посаду та після є різним. Адже, реальні робочі процеси інколи відрізняться від того, як люди їх уявляють. 

«Коли я балотувався, то мені здавалося, що можна просто прийти й все швидко змінити. Зараз в мене є певні знання, досвід і я чудово розумію, що в Вільногірську дуже багато проблем. І в період воєнного стану ми маємо комплекс проблем і це не дуже легко вирішити, як всім здається. Знаєте, як мені кажуть знайомі, що можна прийти й сказати: давайте проголосуємо за все, щоб все в місті було добре. Але це так не робиться» – розповів депутат.

Також він пояснив, що під час воєнного стану є великі проблеми з наповненням бюджету. Це також впливає на можливості та швидкість здійснення змін у громаді та лімітує реалізацію ідей депутата. На його думку, зараз існує кілька головних проблем, які потребують активних дій. Першочергово це проблема підготовки до зими в умовах відключення електроенергії, робота містоутворюючих підприємств Вільногірська та передача на баланс громади цеху водопостачання філії «ВГМК» АТ «ОГХК». Але особливі занепокоєння у депутата викликає саме третє питання та те, як його над його розв’язанням працюють виконавчі органи ради. 

«Мені відомо, що працює комісія щодо передачі цеху водопостачання на баланс громади. Особисто я не знаю, на якому етапі це все зараз відбувається. Хоча остаточне рішення будуть приймати депутати, але мене не ознайомлювали з деталями. Я зараз розумію, що через місяць через два нам це рішення просто поставлять перед фактом. Це питання є, мабуть, найскладнішим за всю каденцію, бо це беззаперечно впливає на всю громаду» – пояснив Антон

Антон розуміє, що довіра мешканців до місцевої влади є низькою. На його думку, це спричинено комплексом проблем в місті й що такий рівень довіри є колективною відповідальністю всіх представників влади, зокрема і його самого.

Діяльність на посаді міського депутата

Місцеві депутати мають право подавати проєкти рішення до міської ради на розгляд та вносити свої пропозиції на проєкти, які готують виконавчі органи місцевого самоврядування. Таким чином вони впливають на ті регуляції, за якими буде працювати громада зараз та у майбутньому. 

«Основна статистика у нас така, що депутати міської ради практично не готують рішення, а вони подають пропозиції до вже існуючих. Тобто виконавчі органи ради виносять рішення, я, як депутат, маю право внести пропозицію або змінити щось в ньому. Найголовніше, що запам’яталося, це все ж таки те, що зараз вже у 2024 році зробила Верховна Рада, це пряма трансляція засідань нашої міської ради» – пояснює Антон

Рішення про прямі трансляції було особливо важливим для депутата. Ще до входження на посаду у 2019 році він подавав петицію до місцевої ради щодо цього. Але тоді, його заклики були проігноровані. Втім, ставши місцевим депутатом, він мав можливість реалізувати цю мету. 

Крім того, депутати активно впливають на розподіл бюджету у громаді.

«Вже в період воєнного стану, коли управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства вийшли з пропозиціями витратити у 2022 році 10 мільйонів гривень на будівництво доріг, то  я вніс пропозицію зняти 2 мільйони й направити на потребу Збройних Сил України. Тоді ми закупили дрони. Ну й у 23-му році, це, мабуть, будівництво свердловини за адресою Садова 30/21. Тоді також управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства хотіли будувати дороги, але я чесно кажучи не розумів, чому ми не підсилюємо критичну інфраструктуру нашої громади. Відповідна свердловина була вкрай важлива для цього району там проживає багато літніх людей» – розповів Антон

Обидва рази колеги з депутатського корпусу підтримали такі пропозиції й в результаті в місті з’явилася свердловина, а Збройні Сили України отримали додаткові дроні від Вільногірської міської територіальної громади. 

Як можна поспілкуватися з депутатом

Депутати — це обрані мешканцями представники громади. Тому виборцям потрібно мати можливість комунікувати з ними, розповідати про проблеми міста та пропонувати варіанти внесення позитивних змін. Антон розповідає, що він відкритий до такої комунікації, але інколи, самі мешканці не дуже активно реагують на оголошення про зустрічі з депутатами. Адже мешканці вільногірська частіше обирають спілкування телефоном. 

«На початку нашої каденції, це 20-й і 21-й рік ми проводили раз в місяць в міській раді прийом громадян. І на нього не проходили люди взагалі, хоча ми завчасно публікували на сайті міської ради й в телеграм-каналах, і в фейсбуці, але проходило там один-дві особи й все. Тому в основному до мене телефонують. Мій номер всі знають. Я завжди відповідаю, якщо не можу, то перетелефоную. Ми там пишемо депутатські акти, мені інколи там звернення направляють на електронну адресу. А прийом громадян — це особистий досвід, на нього люди просто не приходять» – розповідає Антон

Контакти Антона відкриті та знаходяться на офіційному сайті міської ради. Додаємо їх тут. Після початку повномасштабної війни особистих прийомів у раді вже не влаштовують. Але якщо люди захочуть  зустрітися з депутатом та обговорити проблеми міста та їх потенційні рішення, то він відкритий до таких пропозицій. 

Крім того, Антон є помічником-консультантом народного депутата від Вільногірська Дмитра Чорного. Він сприяє тому, щоб виборці могли комунікувати з ним та доносити до парламентаря свої пропозиції. Антон допомагає скласти звернення до нардепа і, за його словами, багато людей вже зверталися з таким проханням до нього та отримували відповіді.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як зберегти розсаду у весняні морози: досвід Анжели Петрівни з Вільногірська

Катерина Тесленко 15:00, 10 Квітня 2025
Розсада Анжели Петрівни / фото з соціальних мереж Анжели Петрівни

Анжела Петрівна з Вільногірська вже багато років вирощує розсаду — для себе, родини, а іноді й на продаж. У теплицях на її городі росте все: від полуниці до баклажанів. Вона не просто вирощує рослини — вона рятує їх у мінусову ніч, вкриває волокном і димить соломою, щоб зберегти кожен пагінець.

Журналістка Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з Анжелою Петрівною та дізналася, як вона рятує розсаду від неочікуваних морозів.

Самі зробили — самі й бережемо”

Свої теплиці Анжела облаштувала власноруч — разом із родиною, без зайвих витрат і сторонньої допомоги. Тут усе продумано до дрібниць: плівка, парнички, крапельний полив.

Звичайно, самі все робили. Купили плівку, встановили полив — і вперед. Усе самостійно”, — каже Анжела.

Ґрунт також готують власноруч. У магазині нічого не купують — усе своє, перевірене. Землю удобрюють, але без хімікатів: тільки те, що не зашкодить рослинам.

Розсада Анжели Петрівни / фото з соціальних мереж Анжели Петрівни

Полив — не за графіком, а за відчуттям

Анжела Петрівна не вірить у чіткі інструкції, коли мова про полив. Вона дивиться на землю.

Якщо земля волога — навіщо поливати? А от коли пересихає — тоді вже треба. Тут усе залежить від погоди і ґрунту”, — пояснює Анжела Петрівна.

Анжела каже, заливаюти розсаду — найбільша помилка. Усе треба робити вчасно і з розумінням, а не “про всяк випадок”.

Розсада Анжели Петрівни / фото з соціальних мереж Анжели Петрівни

Ніч — ворог розсади, але не для досвідчених

Найбільша проблема ранньої весни — це нічний холод. Щоб зберегти рослини, доводиться влаштовувати справжню рятувальну операцію.

Ночами — мінус три, мінус п’ять. Ми тоді солому палимо, дим пускаємо, вкриваємо волокном. Чим можемо — тим і рятуємо. Інакше все померзне”, — ділиться Анжела.

Як каже Анжела Петрівна, тепло і дим — найкращі друзі розсади у березні-квітні.

Розсада Анжели Петрівни / фото з соціальних мереж Анжели Петрівни

Головна порада новачкам

За словами Анжели, на початку були й в неї помилки. І з термінами не вгадували, і з пікіровкою запізнювались, і просто боялись щось зіпсувати. Тепер Анжела каже, що страх — головна перепона.

Треба мати терпіння, бажання і не боятись експериментувати. Все прийде з досвідом”, — радить Анжела тим, хто тільки починає.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині викрили злочинну організацію, яка монополізувала ритуальні послуги

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:30, 10 Квітня 2025
Ритуальні послуги / фото Національна поліція України

Національна поліція України викрила злочинну організацію у Кривому Розі, яка протягом тривалого часу привласнювала бюджетні кошти, отримані через фіктивні тендери на надання ритуальних послуг.

Про це повідомляє Національна поліція України.

Монополіст у ритуальних послугах

Схему організував директор комунального підприємства, який через власні зв’язки у міськраді забезпечував перемогу підконтрольних компаній у тендерах на обслуговування кладовищ та перевезення тіл загиблих військовослужбовців. Щоб отримати максимальний прибуток, угруповання також брало участь у тендерах на благоустрій міста — зокрема, ремонт парків та скверів.

Кладовище / фото Національна поліція України

Умови тендерів прописувалися під заздалегідь визначених переможців, а в офіційній документації вказувалися завищені обсяги виконаних робіт та завищена вартість перевезень. За окремими договорами учасники схеми привласнили щонайменше 7 мільйонів гривень. Загальні прибутки зловмисників, за оцінками слідства, становлять десятки мільйонів гривень. Частину коштів було витрачено на придбання нерухомості та автомобілів.

Гроші / фото Національна поліція України

Для знешкодження організації правоохоронці провели масштабну спецоперацію. Всього провели 77 обшуків у службових приміщеннях, офісах, а також за місцем проживання фігурантів. Під час слідчих дій вилучено понад мільйон гривень готівкою, 68 тисяч доларів, 28 тисяч євро, документацію, мобільні телефони, чорнові записи, вісім автомобілів і мотоцикл.

Цех з виготовлення надробного каменю / фото Національна поліція України

Наразі затримано дев’ятьох учасників організації, їм вже повідомлено про підозру. Серед фігурантів — директори приватних компаній, посадовці міської ради, працівники ТОВ та комунальних структур. Лідеру злочинної організації повідомлено про підозру заочно, оскільки він залишив країну на початку березня.

Їхні дії кваліфіковані за низкою статей Кримінального кодексу України, серед яких:

  • частини 1 та 2 статті 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній),
  • частина 3 статті 27, частина 4 статті 28, частина 5 статті 191, частина 4 статті 28, частина 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем),
  • частина 3 статті 27, частина 4 статті 28, частина 1 статті 366, частина 4 статті 28, частина 1 статті 366 (службове підроблення).

Прокуратура готує клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а також про накладення арешту на їхнє майно. Розслідування триває, слідчі встановлюють всі обставини та учасників оборудки.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як зберегти розсаду у весняні морози: досвід Анжели Петрівни з Вільногірська

Анжела Петрівна з Вільногірська вже багато років вирощує розсаду — для себе, родини, а іноді й на продаж. У теплицях на її городі росте все: […]

На Дніпропетровщині викрили злочинну організацію, яка монополізувала ритуальні послуги

Національна поліція України викрила злочинну організацію у Кривому Розі, яка протягом тривалого часу привласнювала бюджетні кошти, отримані через фіктивні тендери на надання ритуальних послуг. Про […]

13:30, 10.04.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині чоловік організував схему переправлення через кордон військовозобовʼязаних

На Дніпропетровщині чоловік організував схему незаконного переправлення через кордон військовозобовʼязаних. Він за 10000 доларів пропонував громадянам призовного віку здійснити повний супровід у проходженні фіктивної військово-лікарської комісії із […]

12:00, 10.04.2025 Дмитро Бойцун

У Вільногірську витратять понад 120 тисяч гривень на обрізку та озеленення дерев

Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства оголосила тендер із закупівлі послуг з озеленення у Вільногірську. Такі послуги обійдуться місту у 126,4 тисячі гривень. Про […]

10:45, 10.04.2025 Дмитро Бойцун

У Кам’янському районі відкриється нове фермерське господарство: переможці програми “Грант для ветеранів та їх подружжя”

Державний центр зайнятості оголосив результати чергової хвилі відбору за урядовою програмою “Грант для ветеранів та їх подружжя”. За результатами розгляду заяв, поданих у період з […]

09:30, 10.04.2025 Дмитро Бойцун