Антон Боклаг: як працює депутат Вільногірської міської ради

Марія Макарович 15:00, 15 Липня 2024
Антон Боклаг / фото з особистого архіву героя

Депутати місцевої ради це люди, які представляють інтереси мешканців громади у міській раді та безпосередньо впливають на прийняття рішень, що стосуються її функціонування. Депутати всіх рівнів, крім Парламенту, в Україні працюють на громадських засадах. Це значить, що вони не отримують заробітної плати за свою діяльність. Втім, їх дії, позиція та голос має вагу та вплив на теперішнє та майбутнє міста. Редакція Вільногірськ.IN.UA поспілкувалася з одним із місцевих депутатів Вільногірська, Антоном Боклагом, та розпитала про його депутатську діяльність, плани та перешкоди, які він зустрічає на своєму шляху. 

У жовтні 2020 року, під час чергових місцевих виборів в Україні, мешканці Вільногірська обрали новий склад депутатів міської ради. Тоді, разом з іншими, до виконання обов’язків місцевого депутата заступив й Антон Боклаг. З того часу на Вільногірськ і країну в цілому чекало багато змін. Але Антон продовжує свою активну депутатську діяльність.

Депутати, Вільногірськ

Посада депутата є шансом не тільки долучитися, але й ініціювати зміни в громаді на рівні органів місцевого самоврядування. Але розуміння того, які ці зміни відбуваються до входження на посаду та після є різним. Адже, реальні робочі процеси інколи відрізняться від того, як люди їх уявляють. 

«Коли я балотувався, то мені здавалося, що можна просто прийти й все швидко змінити. Зараз в мене є певні знання, досвід і я чудово розумію, що в Вільногірську дуже багато проблем. І в період воєнного стану ми маємо комплекс проблем і це не дуже легко вирішити, як всім здається. Знаєте, як мені кажуть знайомі, що можна прийти й сказати: давайте проголосуємо за все, щоб все в місті було добре. Але це так не робиться» – розповів депутат.

Також він пояснив, що під час воєнного стану є великі проблеми з наповненням бюджету. Це також впливає на можливості та швидкість здійснення змін у громаді та лімітує реалізацію ідей депутата. На його думку, зараз існує кілька головних проблем, які потребують активних дій. Першочергово це проблема підготовки до зими в умовах відключення електроенергії, робота містоутворюючих підприємств Вільногірська та передача на баланс громади цеху водопостачання філії «ВГМК» АТ «ОГХК». Але особливі занепокоєння у депутата викликає саме третє питання та те, як його над його розв’язанням працюють виконавчі органи ради. 

«Мені відомо, що працює комісія щодо передачі цеху водопостачання на баланс громади. Особисто я не знаю, на якому етапі це все зараз відбувається. Хоча остаточне рішення будуть приймати депутати, але мене не ознайомлювали з деталями. Я зараз розумію, що через місяць через два нам це рішення просто поставлять перед фактом. Це питання є, мабуть, найскладнішим за всю каденцію, бо це беззаперечно впливає на всю громаду» – пояснив Антон

Антон розуміє, що довіра мешканців до місцевої влади є низькою. На його думку, це спричинено комплексом проблем в місті й що такий рівень довіри є колективною відповідальністю всіх представників влади, зокрема і його самого.

Діяльність на посаді міського депутата

Місцеві депутати мають право подавати проєкти рішення до міської ради на розгляд та вносити свої пропозиції на проєкти, які готують виконавчі органи місцевого самоврядування. Таким чином вони впливають на ті регуляції, за якими буде працювати громада зараз та у майбутньому. 

«Основна статистика у нас така, що депутати міської ради практично не готують рішення, а вони подають пропозиції до вже існуючих. Тобто виконавчі органи ради виносять рішення, я, як депутат, маю право внести пропозицію або змінити щось в ньому. Найголовніше, що запам’яталося, це все ж таки те, що зараз вже у 2024 році зробила Верховна Рада, це пряма трансляція засідань нашої міської ради» – пояснює Антон

Рішення про прямі трансляції було особливо важливим для депутата. Ще до входження на посаду у 2019 році він подавав петицію до місцевої ради щодо цього. Але тоді, його заклики були проігноровані. Втім, ставши місцевим депутатом, він мав можливість реалізувати цю мету. 

Крім того, депутати активно впливають на розподіл бюджету у громаді.

«Вже в період воєнного стану, коли управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства вийшли з пропозиціями витратити у 2022 році 10 мільйонів гривень на будівництво доріг, то  я вніс пропозицію зняти 2 мільйони й направити на потребу Збройних Сил України. Тоді ми закупили дрони. Ну й у 23-му році, це, мабуть, будівництво свердловини за адресою Садова 30/21. Тоді також управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства хотіли будувати дороги, але я чесно кажучи не розумів, чому ми не підсилюємо критичну інфраструктуру нашої громади. Відповідна свердловина була вкрай важлива для цього району там проживає багато літніх людей» – розповів Антон

Обидва рази колеги з депутатського корпусу підтримали такі пропозиції й в результаті в місті з’явилася свердловина, а Збройні Сили України отримали додаткові дроні від Вільногірської міської територіальної громади. 

Як можна поспілкуватися з депутатом

Депутати — це обрані мешканцями представники громади. Тому виборцям потрібно мати можливість комунікувати з ними, розповідати про проблеми міста та пропонувати варіанти внесення позитивних змін. Антон розповідає, що він відкритий до такої комунікації, але інколи, самі мешканці не дуже активно реагують на оголошення про зустрічі з депутатами. Адже мешканці вільногірська частіше обирають спілкування телефоном. 

«На початку нашої каденції, це 20-й і 21-й рік ми проводили раз в місяць в міській раді прийом громадян. І на нього не проходили люди взагалі, хоча ми завчасно публікували на сайті міської ради й в телеграм-каналах, і в фейсбуці, але проходило там один-дві особи й все. Тому в основному до мене телефонують. Мій номер всі знають. Я завжди відповідаю, якщо не можу, то перетелефоную. Ми там пишемо депутатські акти, мені інколи там звернення направляють на електронну адресу. А прийом громадян — це особистий досвід, на нього люди просто не приходять» – розповідає Антон

Контакти Антона відкриті та знаходяться на офіційному сайті міської ради. Додаємо їх тут. Після початку повномасштабної війни особистих прийомів у раді вже не влаштовують. Але якщо люди захочуть  зустрітися з депутатом та обговорити проблеми міста та їх потенційні рішення, то він відкритий до таких пропозицій. 

Крім того, Антон є помічником-консультантом народного депутата від Вільногірська Дмитра Чорного. Він сприяє тому, щоб виборці могли комунікувати з ним та доносити до парламентаря свої пропозиції. Антон допомагає скласти звернення до нардепа і, за його словами, багато людей вже зверталися з таким проханням до нього та отримували відповіді.

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 листопада на Дніпропетровщині обмеження у риболовлі

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:45, 29 Жовтня 2024
фото ілюстративне / Pexels

Рибалкам Дніпропетровщини нагадали, що з 1 листопада на зимувальних ямах почнеться заборона ловлі риби. Триватиме вона до початку весняно – літньої нерестової заборони 2025 року.

Про це повідомляє Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

На ресурсі Дніпропетровського рибоохоронного патруля повідомляють, що це їх основною метою є збереження водних біоресурсів та забезпечення оптимальних умов їх зимівлі.

Видано наказ, де затверджено перелік меж зимувальних ям. У ньому зазначено водойми та місця, де вводиться дана заборона. Найближчим до Вільногірська є Макортівське водосховище.

Визначені місця зимівлі водних біоресурсів (зимувальні ями) на акваторії Макортівського водосховища:

  • Акваторія на відстані 150 метрів від берега в межах с. Андріївка, площею

– 6 га;

  • Акваторія від греблі на відстань 1000 м проти течії по всій ширині

водосховища, площею – 35 га;

  • Акваторія за 100 метрів від берега з верхньої границі с. Нова Зоря по

траверзу на протилежний берег шириною 400 м і вниз за течією на 1000 м,

площею – 40 га.

Проте, у рибалок є й інші варіанти – у заборонений період ловля дозволена поза межами зимувальних ям. Можна користуватися гачковими, у тому числі нахлистовими, донними, поплавковими, зимовими вудками, жерлицями (кружками) та спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади у разі, якщо загальна кількість гачків не перевищує 7 одиниць на одного рибалку.

За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірці провели в останню путь захисника України Ігоря Кліценка

Наталія Москаленко 17:15, 29 Жовтня 2024
Поховання Захисника
Поховання Захисника / фото Вільногірськ IN.UA.

Сьогодні, 29 жовтня, Вільногірськ зі сльозами на очах проводжав в останню путь молодшого сержанта Ігоря Кліценка. На церемонії поховання Захисника зібралися його близькі, побратими, колишні колеги, друзі та небайдужі містяни, об’єднані спільним болем втрати.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

З промовою виступив міський голова Володимир Василенко, який наголосив на мужності Героя. Після його слів священник прочитав молитви, а присутні вшанували пам’ять загиблого хвилиною мовчання. В атмосфері глибокої скорботи лунав плач рідних, наповнюючи серця всіх присутніх

Поховання Захисника / фото Вільногірськ IN.UA.
Поховання Захисника / фото Вільногірськ IN.UA.

Ігор Кліценко народився 22 серпня 1969 року у Вільногірську. Він навчався у середній школі №4 і працював на Вільногірському гірничо-металургійному комбінаті, зокрема на збагачувальній фабриці та у цеху гірничого технологічного транспорту.

Ігор був призваний до армії у березні 2022 року, на початку повномасштабної війни. Як молодший сержант, він служив водієм-механіком у 17-й танковій штурмовій бригаді. Брав участь у боях на Донеччині, зокрема за Бахмут і Часів Яр, а також у визволенні Херсона. Побратими називали його «Дєд» за його мудрість; він був прикладом гідності, мужності, чуйності та фронтової дружби.

19 жовтня 2024 року, під час бойових дій у населеному пункті Ольгівка Курської області рф, Ігор отримав серйозні поранення, які виявилися смертельними. У нього залишилися мати Валентина Семенівна, дружина Олена, сестра Наталія та донька Анна, а також дворічний онук, який так і не дочекався дідуся.

Редакція Вільногірськ IN.UA висловлює глибокі співчуття рідним загиблого.

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 листопада на Дніпропетровщині обмеження у риболовлі

Рибалкам Дніпропетровщини нагадали, що з 1 листопада на зимувальних ямах почнеться заборона ловлі риби. Триватиме вона до початку весняно – літньої нерестової заборони 2025 року. […]

18:45, 29.10.2024 Бойцун Дмитро

Вільногірці провели в останню путь захисника України Ігоря Кліценка

Сьогодні, 29 жовтня, Вільногірськ зі сльозами на очах проводжав в останню путь молодшого сержанта Ігоря Кліценка. На церемонії поховання Захисника зібралися його близькі, побратими, колишні […]

10,5 мільйонів гривень збитків на забезпеченні військових частин: судитимуть групу посадовців Дніпровської міської ради

Чинні та колишні посадовці придбали за завищеними цінами монокуляри нічного бачення, тепловізори, генератори та інше майно.  Про це повідомляє Національна поліція України. Як встановили оперативники […]

15:30, 29.10.2024 Бойцун Дмитро

Гарбуз-рекордсмен, який виростив фермер з Дніпропетровської області, виставили на аукціон

Гарбуз-рекордсмен виставили на аукціон. Кошти з продажу якого направлять на потреби 37 окремої бригади морської піхоти на Вугледарському напрямку. Початкова ставка 100 грн. Про це […]

12:30, 29.10.2024 Бойцун Дмитро

Функції центральної МСЕК виконуватиме державний інститут інвалідності: причини

Уряд затвердив план ,на виконання рішень РНБО та Президента, щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України. МОЗ […]

11:00, 29.10.2024 Бойцун Дмитро