Батл розмовних клубів провели у Вільногірську: хто змагався

Наталія Філоненко 09:40, 3 Квітня 2024
Батл розмовних клубів
Батл розмовних клубів у Вільногірську/ фото Вільногірськ IN.UA

Вихідними у Вільногірському культурно-діловому центрі боролися команди розмовних клубів Дніпра та Вільногірська.

Хто став переможцем — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Батл розмовних клубів Вільногірська та Дніпра

Учасники розмовних клубів змагалися у мовних конкурсах, а саме:

  • пантоміма «Покажи фразеологізм»;
  • мовний конкурс «Редактор» на виявлення помилок;
  • конкурс на знання регіонів;
  • жартівливе змагання «Вгадай, хто я?»;
  • згадували забуті слова, вгадували українські пісні за емоджі;
  • вікторина «Шевченко питає».

У складі обох команд — переселенці. Команда з Вільногірська ще у вересні 2023 року вперше зустрів команду Дніпра для знайомства, у рамках проєкту «Захист внутрішньо переміщених осіб, осіб, які постраждали від конфлікту, та розширення прав і можливостей громадян».

Підтримують розмовні клуби громадські організації «Десяте квітня» та «Моя друга домівка». 

Модератори клубів Ольга Левковець та Айна Кирпичова.

У Вільногірську мовний клуб працює на базі студентського гуртожитку, охочі можуть долучитися до занять.

«Наразі наше місто прийняло багато ВПО. Безліч людей не бажають говорити мовою ворога, тому прагнуть вивчати українську, говорити та мислити, послуговуватися у повсякденному житті, дізнатися більше про рідну батьківщину, вивчити традиції та звичаї. Цим корисні наші заняття, що проходять на базі студентського гуртожитку. Це не лише уроки, а ще й спілкування, життя, нові знайомства, друзі, товариші. Люди, які приїздять до нас, прагнуть зав’язати нові знайомства, знайти однодумців, навчитися чомусь новому, бути корисними», —  розповідає модераторка мовного клубу у Вільногірську Ольга Левковець.

За результатами змагань перемогла команда Дніпра з рахунком 36-39.

Команди розмовних клубів
Команди розмовних клубів змагаються у батлі/ фото Вільногірськ IN.UA

Розважальний концерт для учасників батлу

Батл розмовних клубів — розважальний захід, тому присутні були й творчі колективи. З танцювальними номерами «Запальні татанці» та «Нерозлучені війною» виступила доросла група зразкового танцювального колективу «Фламінго», керівниця якого Наталія Жданюк. Між конкурсами подружня пара хореографів Володимира та Світлани Ковшових провела майстер-клас з танцю.

«Від нашої команди ми створили сюрприз. Ми вдячні колективу «Фламінго», які представили на батлі прекрасні танцювальні номери. Нам захотілось віддячити танком. До нашого розмовного клубу входять і хореографи переселенці. І ми паралельно із заняттям розмовного клубу ще й танцюємо. Учасники кажуть, що у розмовному клубі ми відпочиваємо душею, а в танцях ми відпочиваємо тілом», — розповідає модераторка мовного клубу з Дніпра Айна Кирпичова.

Глядачі
Глядачі та учасники батлу/ фото Вільногірськ IN.UA

Вільногірські майстрині Олена Овчаренко, Світлана Борщ та Вікторія Салтановська представили на заході вишиванки, які зробили власноруч. Їх передадуть немовлятам у Дніпро. 

 «Ще нам Вільногірськ дорогий серцю через те, що вони підтримали нашу акцію «Народжені у вишиванках». Ця акція відбувається з 2017 року. Започаткували її учасники краматорського розмовного клубу «Файно». Ідея в тому, щоб на день вишиванки принести льолі для новонароджених вишитих майстринями з різних куточків країни. Діти, народжені під час війни, отримують в подарунок льолі – першу в житті вишиванку», — ділиться Айна Кирпичова.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:17, 22 Листопада 2024
фото ілюстративне / Жовтоводська міська рада

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 випадок, з яких 16 — серед дітей.

Про це повідомляє Жовтоводська міська рада.

Наша редакція звернулась до Сергія Карповича, директора центру первинної медико-санітарної допомоги Вільногірська, за коментарем щодо ситуації з туберкульозом в місті. Сергій Карпович стверджує що ситуація в місті контрольована. Наразі пацієнти з підтвердженим діагнозом вже проходять лікування.

“Ситуація з туберкульозом в місті стабільна, пацієнтів не побільшало. Таких зараз одиниці, порівняно з минулим роком ситуація не погіршилась”, – розповів директор центру первинної медико-санітарної допомоги, Сергій Карпович.

Також голова центру наголосив, що основним симптомом, за яким можна визначити туберкульоз, це тривалий та постійний кашель.

Серед найбільш поширених симптомів туберкульозу також є:

  • лихоманка (частіше з невисокими показниками температури тіла – 37,0-37,5 градуса);
  • пітливість (переважно вночі);
  • слабкість і швидка стомлюваність;
  • відсутність апетиту та втрата ваги;
  • біль у грудях;
  • задишка.

Довідково:

Туберкульоз — це інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом. Особливу небезпеку він становить для дітей, оскільки їхній імунітет ще недостатньо сформований, а також для людей похилого віку, чиї захисні сили організму ослаблені.

Читайте також:

Підписуйтесь

Долетіла до Дніпра за 15 хвилин: ГУР назвали тип ракети, якою атакували місто

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:17, 22 Листопада 2024
Комплекс "Кєдр"
фото ілюстративне / РБК-Україна

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”. Ракета була запущена з Астраханської області, а до міста долетіла лише за 15 хвилин.

Про це повідомляє Головне управління розвідки України.

Раніше ми писали, що ворог завдав удару по промисловому підприємству. Пошкоджень зазнав і центр реабілітації людей з інвалідністю у Дніпрі. Внаслідок обстрілів зруйновано котельню, вибиті вікна. У зв’язку з атакою в області, а також у низці інших регіонів України, були введені екстрені відключення електроенергії.

Що таке комплекс “Кєдр”?

Така ракета несе шість бойових частин, кожна з яких містить шість суббоєприпасів. На кінцевій ділянці траєкторії швидкість снаряда перевищує 11 Махів або приблизно 13475 кілометрів на годину.

Ракетний комплекс “Кєдр” — нова розробка військово-промислового комплексу рф. До його створення долучилися такі підприємства:

  • Корпорація “Московський інститут теплотехніки” (Москва);
  • “Титан-Баррикады” (Волгоград);
  • Особливе конструкторське бюро “Прожектор” (Москва);
  • Концерн “Созвездие” (Воронеж);
  • “Спецэнергомеханика” (Москва);
  • “Континент” (Москва).

Випробування цієї зброї проходили на полігоні “Капустін Яр” в Астраханській області у жовтні 2023 та червні 2024 року.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 […]

15:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Долетіла до Дніпра за 15 хвилин: ГУР назвали тип ракети, якою атакували місто

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”. Ракета була запущена […]

14:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Президент позбавив нагород зрадників України: хто увійшов в список

Верховна Рада схвалила ініційований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт, який передбачає позбавлення державних нагород осіб, засуджених за тяжкі злочини, дії проти національної безпеки чи міжнародного […]

12:00, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Борги під контролем: кошти боржників арештовуватимуть автоматично

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №9363, який спрямований на цифровізацію та автоматичний контроль за боржниками. ЗА – проголосували 271 народний обранець. Про це […]

09:30, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

У Вільногірську студенти відвідали виробничі підприємства

У Вільногірському фаховому коледжі Українського державного університету науки та технологій відновили практику екскурсій на підприємства, яку не проводили з початку повномасштабного вторгнення. Це стало можливим […]