«Без захисників ніколи держави не буде», — вільногірець та військовий Ігор Миронюк про День ЗСУ

Катерина Тесленко 12:00, 6 Грудня 2024
День ЗСУ / ілюстрація Вільногірськ IN.UA

Щороку 6 грудня Україна відзначає День Збройних сил України — свято, що символізує силу, мужність і відданість наших військових. Цей день присвячений тим, хто щодня стоїть на захисті державного суверенітету та територіальної цілісності. Ми віддаємо шану всім захисникам і захисницям, які з честю служать та оберігають нашу країну.

Редакція Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з Ігорем Миронюком, колишнім військовим, який поділився своїми думками про цей важливий день.

День ЗСУ: історія свята

День Збройних сил України було встановлено постановою Верховної Ради України у 1993 році. Ця дата була вибрана, адже 6 грудня 1991 року Верховна Рада ухвалила закон “Про Збройні Сили України”. З того часу цей день став важливою частиною національної традиції, нагадуючи нам про важливість армії та її роль у забезпеченні незалежності нашої країни.

Розмова з Ігорем Миронюком

Ігор Миронюк з власної ініціативи у 59 років вступив до прикордонних військ. Як єдиний зі свого курсу Хмельницької прикордонної академії, він потрапив на службу в Донеччину, де служив командиром. Його дружина та син, Валентина та Володимир Миронюки, наразі є частиною Збройних сил України та досі продовжують захищати Україну від ворога. 

Вільногірець Ігор Миронюк / фото надане героєм

Провівши понад два роки у війську, після звільнення Ігор повернувся до вчителювання у Вільногірському фаховому коледжі, де викладає дисципліну «Захист України» та продовжує виховувати у студентів та студенток хист до військової справи. Вільногірець поділився своїми думками про День Збройних сил України.

«Без захисників ніколи держави не буде», — каже Ігор Миронюк.

Він також підкреслив важливість створення спеціальних класів для занять військовою справою для молоді у Вільногірську, зазначивши, що це сприятиме підготовці нових поколінь до оборони країни.

«В нас є співи та танці, і це добре – нехай молодь розважається та росте. Але ж було б чудово так само мати місце, де діти могли б навчатися військовій справі, аби молодь була готова до захисту України», — розповів Ігор Миронюк. 

Підтримка і взаєморозуміння

Ігор Миронюк каже, що не вистачає підтримки і єдності між армією та народом. Він висловив побажання, щоб діти військових не боялися майбутнього і мали змогу жити в мирі. Також чоловік наголосив на важливості підтримки військових і визнання їхнього внеску в захист країни.

Вільногірець Ігор Миронюк / фото надане героєм

«Хочеться побажати здоров’я пораненим та вічної памʼяті загиблим воїнам. Бо це найкращі люди і вони заслуговують, аби про них знали та пам’ятали», — поділився Ігор Миронюк. 

День Збройних сил України — це день, коли кожен з нас повинен згадати про значущість військових та їх родин. Це нагадування про те, що наша свобода та незалежність забезпечується щоденною працею і жертовністю українських військових. Давайте разом вшануємо їхню мужність і відданість, а також підтримуємо наших захисників у їхній нелегкій справі.

Редакція Вільногірськ IN.UA вітає всіх захисників та захисниць з цим днем та бажає вам міцного здоров’я. Ви – наші герої, разом з вами прийде наша перемога. 

Читайте також:

Підписуйтесь

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:16, 10 Березня 2025
Євгеній Філоненко / фото Вільногірська міська рада

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України Євгеній Геннадійович Філоненко.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

Історія Вільногірського захисника

Євгеній Філоненко народився 19 червня 1994 року у Вільногірську. Навчався у загальноосвітній школі №2. З 2009 по 2013 роки навчався у цьому закладі за спеціальністю “Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд”. Отримав кваліфікацію техніка-електрика. Проходив військову службу у Полтаві, після демобілізації працював у ТОВ “Скляний Альянс” та на Вільногірському гірничо-металургійному комбінаті.

У 2022 році після початку повномасштабного вторгнення росії, він добровільно пішов на фронт. Служив у 43-й окремій механізованій бригаді ЗСУ, брав участь у визволенні населених пунктів Донецької та Харківської областей.

“Глибокі щирі співчуття мамі Євгенія – Ірині Миколаївні, сестрі, бабусі, всім близьким, друзям, колегам по роботі, бойовим побратимам. Для всіх нас це страшна втрата, за яку ворогам не буде прощення ніколи. Дякуємо нашому землякові за гідність, мужність, стійкість, за вірність військовій присязі та громадянському обов’язку”, – висловили співчуття рідним та близьким захисника у Вільногірській міській раді.

Церемонія прощання з Євгенієм Філоненком відбудеться у вівторок, 11 березня, о 12:00 на площі перед Палацом культури та спорту “Металург”. Захисника поховають на Алеї Слави міського кладовища.

Читайте також:

Підписуйтесь

Відновлення соціальної сфери України потребує 39 мільярдів доларів

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 6 Березня 2025
Сім’я / фото ілюстративне, Микола Лукашук

Результати Четвертої швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA 4), показують, що загальні витрати на відновлення країни становлять 524 мільярди доларів США. З них 39 мільярдів необхідні для відновлення соціального захисту, включаючи підтримку вразливих груп населення та модернізацію соціальної інфраструктури.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Відновлення соціальної сфери

У сфері соціального захисту війна завдала збитків на 500 мільйонів доларів, що включає пошкодження або руйнування об’єктів соціальної інфраструктури. Найбільше постраждали внутрішньо переміщені особи (ВПО), яких на кінець 2024 року зареєстровано 4,6 мільйона в Україні, а ще 6,8 мільйона перебувають за кордоном. Для підтримки цих категорій уряд продовжив виплати на проживання та запровадив субсидії на оренду житла.

Люди старшого віку та особи з інвалідністю також зазнали значного впливу війни. В Україні проживають близько трьох мільйонів осіб з інвалідністю, багато з яких втратили доступ до необхідних соціальних та медичних послуг. У 2024 році уряд спрямував 88 мільярдів гривень на підтримку таких громадян та розпочав реформу медико-соціальної експертизи (МСЕК), що спрощує встановлення інвалідності.

Кількість військових ветеранів значно зросла з початку повномасштабного вторгнення, і уряд виділив понад 10 мільярдів гривень на пільги з оплати комунальних послуг, одноразові виплати та реабілітаційні програми. Також діє система соціальної адаптації ветеранів для їхнього повернення до цивільного життя.

Читайте також:

Підписуйтесь

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України […]

13:16, 10.03.2025 Дмитро Бойцун

Відновлення соціальної сфери України потребує 39 мільярдів доларів

Результати Четвертої швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA 4), показують, що загальні витрати на відновлення країни становлять 524 мільярди доларів США. […]

13:15, 06.03.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримає 400 тисяч євро на дослідження наслідків від удару ворога по ЧАЕС

З рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля виділять 400 тисяч євро на дослідження пошкодження Арки нового безпечного конфайнменту (НБК), якого завдала російська атака. Тоді в конструкцію […]

13:10, 04.03.2025 Дмитро Бойцун

Україні знадобиться 524 мільярди доларів на відновлення після війни

Відновлення України за наступні 10 років коштуватиме 524 мільярди доларів – таку оцінку дали Світовий банк, Єврокомісія та ООН. Рік тому сума була меншою – […]

13:17, 25.02.2025 Дмитро Бойцун

Українці мають можливість подати свідчення про злочини рф на платформі “Svidok.org”

Громадяни України отримали можливість фіксувати воєнні злочини за допомогою нового додатку “Свідок”, який дозволяє безпечно зберігати особисті свідчення про життя під час російського вторгнення. Про […]