Благодійний концерт для військового з Вільногірська: збір на автівку для воїна

Наталія Москаленко 15:45, 31 Жовтня 2024
Благодійний концерт
Благодійний концерт / фото Стася Милославська

У Вільногірському ресторані “Garage” відбудеться благодійний концерт, мета якого — зібрати кошти на придбання автівки для військового 103-ї окремої штурмової бригади, 62 батальйону, Євгена П’янкова. Він зараз виконує бойові завдання на Курському напрямку.

Більше на Вільногірськ IN.UA

Благодійний концерт відбудеться 10 листопада. Місцеві музиканти об’єднаються для збору коштів на підтримку нашого героя. Організатори не встановили верхньої межі збору, тож кожна гривня буде на рахунку. Серед співаків — талановитий автор Максим Антонов.

Наша редакція поспілкувалася з дружиною військового, Стасею Милославською. Вона поділилася, що у її чоловіка була особиста машина, куплена за власні кошти, але, на жаль, вона вийшла з ладу.

“Одну машину він втратив, потім іншу ми купували за власні кошти. Я не збирала нічого. Ми навіть збирали на генератор, купуючи новий, бо старий не підлягав ремонту,” — розповідає Стася Милославська.

Організацією концерту активно займається її подруга Таміла. Одним із виконавців стане чоловік Таміли, місцевий музикант з авторськими піснями. Повний склад артистів поки залишається в секреті.

Таміла зазначила, що це вже другий благодійний концерт, який вони організовують. Перший відбувся восени 2022 року в тому ж ресторані, коли їм вдалося зібрати повний зал та близько 6 тисяч гривень на автівку для військових.

Це не перша благодійна ініціатива Стасі. Вона активно займається збором коштів з початку повномасштабного вторгнення, допомагаючи друзям і знайомим, які потребують підтримки. Раніше вона купувала необхідні речі для свого чоловіка та братів, що також на фронті, і неодноразово передавала автомобілі, амуніцію та інші важливі речі.

Читайте також:

Підписуйтесь

Мотанки від серця: історія Світлани, яка наповнює життя кольорами

Наталія Москаленко 17:47, 31 Жовтня 2024
Мотанки
Мотанки / фото майстрині

Вільногірськ багатий на талановитих людей, і сьогодні ми хочемо розповісти про одну з них — Світлану, яка вже не один рік займається виготовленням мотанок. Її захоплення рукоділлям почалося завдяки онучці, яка надихнула бабусю створювати ці унікальні витвори.

Деталі читайте на Вільногірськ IN.UA.

Початок виготовлення мотанок

Захоплення пані Світлани розпочалося в той час, коли її онука пішла в садочок, 10 років тому. Вихователі регулярно давали дітям завдання створювати вироби своїми руками, і бабуся, сповнена любові та натхнення, вирішила виготовити мотанку, щоб подарувати радість малечі. Цей момент став справжнім поштовхом до її улюбленої справи, яка наповнила життя новими барвами.

Сьогодні, коли онучка вже навчається в школі, пані Світлана продовжує створювати свої мотанки. Вона зізнається, що це заняття не лише заспокоює її думки, а й дозволяє знайти заняття для рук. Виготовлення мотанок стало для неї справжнім ритуалом, що приносить умиротворення та радість.

Саме під час перегляду фільмів та телепрограм крісло Світлани перетворюється на справжню майстерню, де народжуються чудові ляльки-мотанки. Це місце, де її творчість набирає обертів, а руки створюють казкові образи, наповнені теплом і затишком.

“Я не можу просто дивитись телевізор або сидіти склавши руки, мені треба щось робити. Тому ось або вʼяжу, або ось ці мотанки роблю”, – розповіла Світлана. 

Пані Світлана навчилася виготовляти мотанки, спираючись на інформацію з інтернету. Для своїх виробів вона використовує матеріали, які знаходить у секонд-хендах, а також у магазині тканин. Декор іноді купує у продовольчих магазинах. На створення однієї мотанки витрачає 4-5 годин, адже кожна деталь вимагає уваги та любові.

Жінка зберігає свої мотанки вдома і поки що не планує їх продавати. Вона вважає за краще дарувати свої творіння близьким та знайомим. Іноді до неї навідуються подруги, її онуки, просять навчити їх цього ремеслу, і вона з радістю ділиться своїми знаннями та натхненням. 

Редакція Вільногірськ IN.UA прагне розказати історії про мешканців міста та їх захоплення. Якщо ви знаєте цікавих особистостей або самі маєте унікальну історію, не вагайтеся звертатися до нас за телефоном 380 (50) 778 17 35 або на електронну пошту  [email protected]. Ми поділимося вашими досягненнями та розповімо про ваші натхнення.

Читайте також:

Підписуйтесь

Дніпропетровщина лідирує за кількістю боргів по зарплаті

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:30, 31 Жовтня 2024
фото ілюстративне / Pexels

Серед регіонів за кількістю роботодавців-боржників Дніпропетровщина посідає третє місце. В області зареєстровано 2,2 тисячі проваджень стосовно невиплати зарплати співробітникам.

Про це йдеться в статистиці Опендатабот.

Кількість роботодавців-боржників в Україні почала зростати у 2021 році. До повномасш­табного вторгнення рф кількість боргів по зарплаті в Україні складала 6,3 тисяч У 2022 році ця сума зменшилась майже на третину, але вже у 2023-му зросла на 6,6%, а в 2024-му – ще на 7,1%.

Крім Дніпропетровщини, найбільше завинили робітникам працедавці Київської області та Сумщини – відкрито 3,4 та 5,6 тисяч проваджень відповідно. 

Адвокати та юрис­ти радять у випадку, якщо роботодавець затримує зарплату, не панікувати та не чекати, а дотримуватись певного алгоритму дій, щоб вирішити ситуацію.

“Виплата зарплати повинна тривати у два етапи – аванс і залишкова частина коштів. Проміжок між цими виплатами не повинен перевищувати 16 календарних днів. Можлива затримка не має перевищувати більш ніж 7 календарних днів після закінчення періоду, коли повинна була відбутися виплата за графіком. Дати виплати коштів можуть бути встановлені у договорі між роботодавцем та співробітником”, – говорить юрист Петро Жовін.

Він зазначає, що згідно із Законом України «Про оплату праці» з усіх доходів роботодавець насамперед повинен сплатити зарплату працівникам, а вже потім – оплачувати інші платежі. За порушення строків виплати зарплати, або її виплату в неповному розмірі роботодавець несе адміністративну та кримінальну відповідальність.

Що робити якщо роботодавець не йде на поступки

Якщо робото­давець вчасно не виплатив зарплату, то перше, що має зробити робітник – поговорити з цього приводу з керівником.

“Якщо розмови не вийшло і після цього гроші він все одно не заплатив, то можна поскаржитись до Державної служби з питань праці. Подати скаргу можна онлайн або звернувшись до територіального відділення. Держслужба проведе перевірку”, – зазначає юрист.

Держслужба з питань праці повинна провести в такому разі позапланову перевірку, аби дізнатись причини невиплати зарплати і виписати припис роботодавцю та штраф. Якщо ж і після цього він не платить зарплату, то на нього робітники можуть подати до суду.

Читайте також:

Підписуйтесь

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу photo_2024-10-31_17-37-58.jpg

Мотанки від серця: історія Світлани, яка наповнює життя кольорами

Вільногірськ багатий на талановитих людей, і сьогодні ми хочемо розповісти про одну з них — Світлану, яка вже не один рік займається виготовленням мотанок. Її […]

Дніпропетровщина лідирує за кількістю боргів по зарплаті

Серед регіонів за кількістю роботодавців-боржників Дніпропетровщина посідає третє місце. В області зареєстровано 2,2 тисячі проваджень стосовно невиплати зарплати співробітникам. Про це йдеться в статистиці Опендатабот. […]

14:30, 31.10.2024 Бойцун Дмитро

Вільногірська міськрада обрала секретаря

На 73-й сесії міської ради відбулося таємне голосування, за результатами якого секретарем Вільногірської міської ради став Антон Боклаг – голова депутатської фракції від партії “Слуга […]

Для родин загиблих оборонців з Дніпропетровщини організували відпочинок в Словенії

До міста Анкаран відправилися група з 34 людей – дітей та їхніх мам. Організував подорож Благодійний фонд Mountain Seed Foundation «MSF» за сприяння Дніпропетровської ОВА. […]

12:30, 31.10.2024 Бойцун Дмитро

Захворюваність на коронавірус знижується: епідемічна ситуація на Дніпропетровщині

За останній тиждень у регіоні виявлено 183 випадків захворювання на COVID-19. Це майже вдвічі менше ніж за попередні 2 тижні. Також зафіксовали один летальний випадок […]

11:00, 31.10.2024 Бойцун Дмитро