Чемпіон світу з кікбоксингу тренується у Вільногірському бійцівському клубі

Наталія Філоненко 17:50, 23 Травня 2024
Чемпіон світу з кікбоксингу Артем Левковець / фото Вільногірськ IN.UA

Чемпіон світу з кікбоксингу за версією ІСКА Артем Левковець тренується в єдиному бійцівському клубі міста «Файтер». На цей час йому 11 років. Бійцівську кар’єру починав з тренером Миколою Білецьким. Має звання неодноразового Чемпіона країни. Зараз тренує його Валерія Худякова. 

Більше в матеріалі Вільногірськ IN.UA

Бійцівський шлях кікбоксера з Вільногірська

Привела Артема в спорт кікбоксингу мама Ольга Левковець, коли йому було сім років. В школі він тоді вчився в другому класі.

Починав свою кар’єру з першим тренером Миколою Білецьким. Це були спочатку кардіотренування для малечі, для загального розвитку. Зараз Артем продовжує тренуватися з Валерією Худяковою, ученицею Миколи.

Наразі Артем має такі титули:

  • Чемпіон світу з кікбоксингу за версією ІСКА;
  • Чемпіон Європи з кікбоксингу за версією ВКУ;
  • Неодноразовий чемпіон України;
  • Неодноразовий чемпіон Дніпропетровської, Полтавської, Запорізької, Львівської, Харківської, Київської областей.

«Я завжди хотіла, щоб моя дитина  побачила світ, щоб він був такий витриманий, витривалий, сильний, мужній, впевнений в собі, як спортсмени тренера  Миколи. Тому ми Артема віддали на цю секцію. І я жодного дня не пожалкувала про це»,  –  ділиться мама кікбоксера Ольга Левковець.

Артем об’їздив всю Україну. Бував у Полтаві, Запоріжжі, Мелітополі, Харкові, Києві та Львові. Для себе він відкрив Німеччину, Туреччину, Болгарію, Румунію, та  Польщу.

«В закордонному  паспорті  в Артема набагато більше відміток, ніж у мене, у чоловіка, у бабусі й дідуся разом взятих. Тому це, я думаю, величезний плюс для мого сина», – каже Ольга.

Юний кікбоксер Артем Левковець

В майбутньому Артем Левковець мріє брати участь у профбоях. А також, стати тренером й відкрити свій фітнес-клуб.

Кікбоксер Артем
Кікбоксер Артем / фото Ольга Левковець

«Насправді це дає велику впевненість у собі. У нас такий був випадок колись, що після Чемпіонату світу він казав, якщо я виграю, мама, давай ви мені там пофарбуєте волосся чи проколете вухо. Ну і він виграв, і ми здійснили його таке бажання. Він гуляв на вулиці, приходить і каже, мама, будете ви мене, мабуть, сварити, бо я з хлопцем одним побився, старшаком, який його образив через пофарбоване волосся. Старшокласник  вхопив Артема за волосся та потягнув. Спортсмен дав відсіч. Тобто, ця дитина не дасть себе образити. Не дасть себе образити саму, своїх друзів і в майбутньому може захистити свою сім’ю», – згадує Ольга Левковець.

Психологічна підготовка файтерівців є вкрай важливою на тренуваннях. Вийти на ринг, провести бій, вистояти, перемогти перш за все себе та свій  страх. Кожен спортсмен не знає ніколи, хто  буде його суперник, який він буде на зріст, каже мама Артема. Тому підготовка у клубі «Файтер» йому дає фізичні можливості та загартовує психологічну стійкість. Ще в Артема є фішка, коли він виграє, він починає танцювати на ринзі. Перебирати ногами та витанцьовувати.

Артем з командою
Артем з командою / фото Ольга Левковець

Кікбоксер Артем Левковець вже  звик до спортивного режиму. Слідкує за правильним харчуванням і постійно тримати своє тіло у формі. У молодого спортсмена є мрія.

«Я хочу завоювати чемпіонський пояс та стати таким, як Олександр Усик, абсолютним чемпіоном світу», – ділиться Артем Левковець.

Спорт сильних: про змагання за кордоном

Артем на чемпіонаті Європи в Німеччині, в Дуйсбурзі, за тиждень до війни виграв два золотих кубки. Було у нього дуже багато суперників. Саме там відзначили всі судді надзвичайно високий рівень підготовки, файтерівців, їх витривалість, згадує Ольга. Традицією спортсменів є обмін футболками. 

Спортсмен з Вільногірська
Спортсмен з Вільногірська / фото Ольга Левковець

«Артем привіз футболку з Португалії, Німеччини. Футболка з написом Кузєй з Туреччини, і це все його суперники, яких він переміг, і він би можливо ще обмінявся, але просто вже футболок стільки не було. Ще син привіз переможний у фінальному поєдинку прапор з Німеччини, який він подарував своєму дідусю, моєму батьку на день народження. Такі подарунки – це і віра в себе, це і велика радість від такої перемоги» це – говорить мама кікбоксера Артема.

Також Артем займається не лише кікбоксингом, а й танцями. На танці він ходить з п’яти років.

Кікбоксинг – це коли б’ють і руками, і ногами, і ліктями, і колінами. І чим вище ти вмієш підняти ногу, і якщо ти можеш прямо вдарити ногою в голову супернику, це одразу три очка зараховують.

Перші змагання Артема були, коли йому було 8 років, і це був чемпіонат Дніпропетровської області з козацького двобою в Кам’янському. Тоді він обійшов багатьох суперників. У нього було три бої, два з них він виграв і отримав срібну медаль.

Медальниці Чемпіона світу
Медальниці Чемпіона світу / фото Ольга Левковець

«Наразі у нас вдома вже дві медальниці, одна з них повністю заповнена і вже немає куди їх вішати. Ми навіть медалі не рахували Ми, як батьки й Артем, дуже вдячні Миколі Білецькому, який виховав в нашій дитині жагу до перемоги. Навчив його давати відсіч, навчив вірити в себе і навіть при програші, а вони також бувають вірити в себе, не опускати руки, не відмовлятися від своєї мети»,  –  каже мама.

Ім’я Артем Левковець вже багато де відоме. Якщо, наприклад, просто ввести в Google пошук, «Левковець Артем Іванович», то дуже швидко видасть система ISKA, WKU, WTKA, WPKA, WTKA та «Козацький двобій», що він є в цих федераціях, бо він там має певні високі досягнення, які не вигадані й не можна їх приховати.

Мрія батьків кікбоксерів Вільногірська

Участь в змаганнях потребує великих коштів. Фути, бинти, рукавиці, капа, паховий захист та шолом – ця амуніція купується силами батьків. 

«Дуже хочеться, щоб нашим дітям допомагали спонсори. Наприклад, коли ти бачиш, що приїхала команда з Ірпеня, і у них повністю забрендована вся форма. У них є автобус, його подарували спонсори. Хочеться, щоб дітям спонсори оплачували повністю поїздку, харчування і витрати за участь, звичайно, було б це класно», –  висловлюється мама Артема.

Перемога Артема на Чемпіонаті
Перемога Артема на Чемпіонаті / фото Ольга Левковець

Батьки файтерівців мріють, щоб їх дітей спонсорували. І єдиний в місті бійцівський клуб «Файтер», в якому тренуються Чемпіони Світу, міг розвиватися й достойно виступати на змаганнях різного рівня, ділиться мама Артема.

«Я пам’ятаю, на Чемпіонаті світу, це надзвичайно було приємно, коли оголосили, що приїхала команда України, то команда Німеччини, команда Франції, я зараз говорю, в мене аж голос тремтить, вони всі разом скандували «Слава Україні! Героям слава!» Вони нас так підтримували»,– згадує мама Чемпіона Артема.

На цей час Артем уже досяг всіх здобутків для Майстра спорту України. Тільки через те, що він не досяг 16 річного віку, він ще  не може отримати це звання. Майстра спорту України дають після 16 років, а Кандидата в Майстри спорту дають після 14 років, а йому тільки 11. Тому, тільки вік є перепоною, щоб отримати почесне звання. Але все в майбутньому, каже мама Чемпіона Світу Артема.

Читайте також:

Підписуйтесь

Антон Боклаг: як працює депутат Вільногірської міської ради

Марія Макарович 15:00, 15 Липня 2024
Антон Боклаг / фото з особистого архіву героя

Депутати місцевої ради це люди, які представляють інтереси мешканців громади у міській раді та безпосередньо впливають на прийняття рішень, що стосуються її функціонування. Депутати всіх рівнів, крім Парламенту, в Україні працюють на громадських засадах. Це значить, що вони не отримують заробітної плати за свою діяльність. Втім, їх дії, позиція та голос має вагу та вплив на теперішнє та майбутнє міста. Редакція Вільногірськ.IN.UA поспілкувалася з одним із місцевих депутатів Вільногірська, Антоном Боклагом, та розпитала про його депутатську діяльність, плани та перешкоди, які він зустрічає на своєму шляху. 

У жовтні 2020 року, під час чергових місцевих виборів в Україні, мешканці Вільногірська обрали новий склад депутатів міської ради. Тоді, разом з іншими, до виконання обов’язків місцевого депутата заступив й Антон Боклаг. З того часу на Вільногірськ і країну в цілому чекало багато змін. Але Антон продовжує свою активну депутатську діяльність.

Депутати, Вільногірськ

Посада депутата є шансом не тільки долучитися, але й ініціювати зміни в громаді на рівні органів місцевого самоврядування. Але розуміння того, які ці зміни відбуваються до входження на посаду та після є різним. Адже, реальні робочі процеси інколи відрізняться від того, як люди їх уявляють. 

«Коли я балотувався, то мені здавалося, що можна просто прийти й все швидко змінити. Зараз в мене є певні знання, досвід і я чудово розумію, що в Вільногірську дуже багато проблем. І в період воєнного стану ми маємо комплекс проблем і це не дуже легко вирішити, як всім здається. Знаєте, як мені кажуть знайомі, що можна прийти й сказати: давайте проголосуємо за все, щоб все в місті було добре. Але це так не робиться» – розповів депутат.

Також він пояснив, що під час воєнного стану є великі проблеми з наповненням бюджету. Це також впливає на можливості та швидкість здійснення змін у громаді та лімітує реалізацію ідей депутата. На його думку, зараз існує кілька головних проблем, які потребують активних дій. Першочергово це проблема підготовки до зими в умовах відключення електроенергії, робота містоутворюючих підприємств Вільногірська та передача на баланс громади цеху водопостачання філії «ВГМК» АТ «ОГХК». Але особливі занепокоєння у депутата викликає саме третє питання та те, як його над його розв’язанням працюють виконавчі органи ради. 

«Мені відомо, що працює комісія щодо передачі цеху водопостачання на баланс громади. Особисто я не знаю, на якому етапі це все зараз відбувається. Хоча остаточне рішення будуть приймати депутати, але мене не ознайомлювали з деталями. Я зараз розумію, що через місяць через два нам це рішення просто поставлять перед фактом. Це питання є, мабуть, найскладнішим за всю каденцію, бо це беззаперечно впливає на всю громаду» – пояснив Антон

Антон розуміє, що довіра мешканців до місцевої влади є низькою. На його думку, це спричинено комплексом проблем в місті й що такий рівень довіри є колективною відповідальністю всіх представників влади, зокрема і його самого.

Діяльність на посаді міського депутата

Місцеві депутати мають право подавати проєкти рішення до міської ради на розгляд та вносити свої пропозиції на проєкти, які готують виконавчі органи місцевого самоврядування. Таким чином вони впливають на ті регуляції, за якими буде працювати громада зараз та у майбутньому. 

«Основна статистика у нас така, що депутати міської ради практично не готують рішення, а вони подають пропозиції до вже існуючих. Тобто виконавчі органи ради виносять рішення, я, як депутат, маю право внести пропозицію або змінити щось в ньому. Найголовніше, що запам’яталося, це все ж таки те, що зараз вже у 2024 році зробила Верховна Рада, це пряма трансляція засідань нашої міської ради» – пояснює Антон

Рішення про прямі трансляції було особливо важливим для депутата. Ще до входження на посаду у 2019 році він подавав петицію до місцевої ради щодо цього. Але тоді, його заклики були проігноровані. Втім, ставши місцевим депутатом, він мав можливість реалізувати цю мету. 

Крім того, депутати активно впливають на розподіл бюджету у громаді.

«Вже в період воєнного стану, коли управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства вийшли з пропозиціями витратити у 2022 році 10 мільйонів гривень на будівництво доріг, то  я вніс пропозицію зняти 2 мільйони й направити на потребу Збройних Сил України. Тоді ми закупили дрони. Ну й у 23-му році, це, мабуть, будівництво свердловини за адресою Садова 30/21. Тоді також управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства хотіли будувати дороги, але я чесно кажучи не розумів, чому ми не підсилюємо критичну інфраструктуру нашої громади. Відповідна свердловина була вкрай важлива для цього району там проживає багато літніх людей» – розповів Антон

Обидва рази колеги з депутатського корпусу підтримали такі пропозиції й в результаті в місті з’явилася свердловина, а Збройні Сили України отримали додаткові дроні від Вільногірської міської територіальної громади. 

Як можна поспілкуватися з депутатом

Депутати — це обрані мешканцями представники громади. Тому виборцям потрібно мати можливість комунікувати з ними, розповідати про проблеми міста та пропонувати варіанти внесення позитивних змін. Антон розповідає, що він відкритий до такої комунікації, але інколи, самі мешканці не дуже активно реагують на оголошення про зустрічі з депутатами. Адже мешканці вільногірська частіше обирають спілкування телефоном. 

«На початку нашої каденції, це 20-й і 21-й рік ми проводили раз в місяць в міській раді прийом громадян. І на нього не проходили люди взагалі, хоча ми завчасно публікували на сайті міської ради й в телеграм-каналах, і в фейсбуці, але проходило там один-дві особи й все. Тому в основному до мене телефонують. Мій номер всі знають. Я завжди відповідаю, якщо не можу, то перетелефоную. Ми там пишемо депутатські акти, мені інколи там звернення направляють на електронну адресу. А прийом громадян — це особистий досвід, на нього люди просто не приходять» – розповідає Антон

Контакти Антона відкриті та знаходяться на офіційному сайті міської ради. Додаємо їх тут. Після початку повномасштабної війни особистих прийомів у раді вже не влаштовують. Але якщо люди захочуть  зустрітися з депутатом та обговорити проблеми міста та їх потенційні рішення, то він відкритий до таких пропозицій. 

Крім того, Антон є помічником-консультантом народного депутата від Вільногірська Дмитра Чорного. Він сприяє тому, щоб виборці могли комунікувати з ним та доносити до парламентаря свої пропозиції. Антон допомагає скласти звернення до нардепа і, за його словами, багато людей вже зверталися з таким проханням до нього та отримували відповіді.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірськ моє друге рідне місто: історія переселенця з Херсонщини

Марія Макарович 19:30, 3 Липня 2024
Андрій Підмогильний з командою Червоного Хреста: історія переселенця
Андрій Підмогильний з командою Червоного Хреста: історія переселенця/ фото архів Андрія Підмогильного

Вільногірськ, як і багато інших міст в Україні, з початку повномасштабного вторгнення став другим домом для людей, які вимушені були покинути свої домівки через війну. Ці люди привезли з собою свій життєвий досвід, свої ідеї та, часто, бажання робити позитивні зміни на новому місці. Одним з таких людей став Андрій Підмогильний, який вимушений був виїхати з рідного Бериславу, що на Херсонщині, та знайшов свій другий дім у Вільногірську. 

Більше — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Історія переселенця з Херсонщини

Місто Берислав для Андрія Підмогильного та його сім’ї було домом, він народився там, здобув освіту, працював та проходив сходинки кар’єрної драбини на Бериславському машинобудівному заводі. Втім, повномасштабна війна та її наслідки не обійшли родину чоловіка стороною. Вони мали виїхати зі свого дому та шукати прихистку в іншому місці. 

«Повномасштабне вторгнення я зустрів у відряджені. Потім вже я знаходився із сім’єю у Бериславі. Але так сталося, що мій син потребував термінової медичної допомоги. На той час ми у місті не могли її отримати. Тому довелося евакуюватися. По роботі я об’їздив всю Україну, був у багатьох містах. Але у Вільногірську у мене був товариш. Тому так склалося, що приїхав сюди. І тут залишився. Мені зустрілися добрі люди, які помогли», — розповідає Андрій.

На новому місці Андрій не зміг сидіти склавши руки. Чоловік розповідає, що до Вільногірська тоді приїжджало багато людей, які тікали від війни. Хтось планував залишитися, а хтось був лише проїздом. Виїжджати з дому за таких обставин та їхати в пошуках безпечного місця це великий стрес. Тож багато людей потребували підтримки. З бажання допомогти переселенцям почалася волонтерська діяльність Андрія. На початку, він це робив власними силами, але згодом ця діяльність стала розростатися.

«Ці люди, які приїжджали сюди спочатку, тікали від російської агресії. Коли я їх побачив, побачив дітей та їх очі, які вперше за кілька місяців вийшли з підвалів та побачили небо без снарядів. Тоді я почав допомагати. Спочатку я допомагав людям шукати квартири, зустрічав їх, забирав, відвозив», — згадує чоловік.

Волонтер Андрій працює з дітьми
Волонтер Андрій працює з дітьми/ фото архів Андрія Підмогильного

Волонтерська діяльність

Згодом така активна діяльність призвела до того, що Андрію запропонували стати офіційним волонтером у Червоному Хресті. Він погодився та продовжив допомагати людям вже у складі організації, що робить і до тепер. У чоловіка є багато планів та ідей щодо теперішніх та майбутніх активностей, які вин реалізовує разом з іншими волонтерами. Їх кількість постійно розширяється, залучає до себе переселенців та місцевих мешканців. Чим більше існує активностей, тим більше говорять про Андрія та його команду. А така відомість спонукає й інших людей стати частиною цього процесу. 

«Поки ми є частиною Кам’янської організації Червоного Хреста, але працюємо над тим, щоб створити осередок у Вільногірську. Також хочемо зробити тут волонтерський молодіжний центр для дітей, щоб їм було чим зайнятися. Поки літо ми займаємося спортивними активностями. На базі 3-ї школи у нас є баскетбол, волейбол, бадмінтон, футбол тощо. Всі охочі можуть доєднатися до цього, це абсолютно безплатно», — поділився Підмогильний.

Крім постійних активностей, волонтери також влаштовують заходи для містян на гостей міста. Наприклад, два роки підряд вони готували свято на День захисту дітей. Там були естафети, конкурси та подарунки. Чоловік пояснює, що вони готували це свято таким чином, щоб всі отримали задоволення. Якісь активності вдається реалізувати власними силами, з якимись допомагають донори або місцеві мешканці. 

«Зараз ми знаходимося на базі 15 Бульвару. Дякую міській раді, яка нам допомагає, також отцю Вадиму. Частина нашої площі розташована у Церкві, нам її безплатно надали. Ми там відкрили соціальний гардероб. Люди, які мають потребу в одягу, можуть прийти та безплатно отримати його у нас. Там є все, від народження та до будь-якого віку, на всі потреби. Зараз набираємо ще штат волонтерів, які зможуть там частіше працювати», — розповів Андрій.

Потребуючі допомоги можуть звертатися до Червоного Хреста

Андрій наголошує, що люди, які потребують допомоги, можуть звертатися до його команди. Адже вони працюють над тим, щоб зробити Вільногірськ кращим для всіх та підтримати тих, хто потрапив у складні життєві ситуації. Волонтерство може бути складною задачею, особливо, якщо робити це протягом довгого періоду часу. Але також це те, що необхідно людям. 

«Волонтерство це є безкорисна допомога. Волонтери віддають частину себе та частину свого життя та присвячують його допомозі іншим. Людям треба бути трошки добрішими та намагатися допомагати іншим за можливості. Якщо є у вас якісь 20, 30 хвилин або година, ви можете їх витратити на допомогу тим, хто цього потребують, зробіть це», — ділиться волонтер.

Крім планів щодо відкриття осередку Червоного Хреста та молодіжного центру у Вільногірську, чоловік також хоче проводити більше активностей для дітей та їх родин. Наприклад, однією з ідей є проведення безплатних кіносеансів для мешканців та гостей міста. Андрій розповідає, що хоче й надалі працювати над тим, щоб зробити місто кращим. Адже воно стало не просто тимчасовим прихистком для його родини, а другим домом. 

Активності для дітей
Активності для дітей/ фото архів Андрія Підмогильного

«Вільногірськ став для моєї сім’ї другим рідним містом, воно прихистило мене та мою родину в той час, коли ми цього дуже потребували. Я вже став частинкою нашого міста. Я навіть кажу вже не цього, а нашого. Я працюю та роблю все, щоб воно було краще зараз й у майбутньому. Хочу працювати ще більше для цього. Дуже хочу, та думаю, що  в мене вийде. Будемо старатися та розвивати нашу організацію», — каже Андрій Підмогильний.

Читайте також:

Підписуйтесь

Антон Боклаг: як працює депутат Вільногірської міської ради

Депутати місцевої ради це люди, які представляють інтереси мешканців громади у міській раді та безпосередньо впливають на прийняття рішень, що стосуються її функціонування. Депутати всіх […]

Андрій Підмогильний

Вільногірськ моє друге рідне місто: історія переселенця з Херсонщини

Вільногірськ, як і багато інших міст в Україні, з початку повномасштабного вторгнення став другим домом для людей, які вимушені були покинути свої домівки через війну. […]

Вільногірка Світлана Штамбург

Від суконь до балаклав та до ювелірної справи: шлях мешканки Вільногірська з 2022 року

Мешканка Вільногірська Світлана Штамбург до початку повномасштабної війни була відома як швачка з великим досвідом. 24 лютого 2022 року внесло багато змін в її життя. […]

Греко-римська боротьба

Вільногірські спортсмени з греко-римської боротьби тренуються у Карпатах (ФОТО)

Сім юнаків з Вільногірська приєдналися до літнього спортивного табору. Його організували на Закарпатті, у місті Драгобрат. На чолі з тренером Валерієм Должиковим, спортсмени з греко-римської […]

Вільногірські спортсмени братимуть участь у змаганнях в Німеччині

Двоє спортсменів з Вільногірська братимуть участь у Міжнародних змаганнях з кікбоксингу. Їх проведуть у Німеччині. 11-річні хлопці представлять Вільногірськ та область  на змагання «WMAC german […]