Чотири сімейні лікарі звільняються з Вільногірського ЦПМСД: що робити пацієнтам

Наталія Філоненко 15:00, 7 Червня 2024
У Вільногірську звільняються сімейні лікарі центру ПМСД
У Вільногірську звільняються сімейні лікарі центру ПМСД / фото Вільногірськ IN.UA

Наприкінці червня з центру первинної медико-санітарної допомоги звільняються чотири лікарі сімейної медицини. Через це декларації хворих автоматично анулюються. Вже зараз пацієнти можуть передекларуватися до інших лікарів центру ПМСД і отримувати безплатні послуги й надалі.

Про це повідомив журналістам Вільногірськ IN.UA директор лікарні Сергій Карпович.

У Вільногірську звільняються лікарі центру ПМСД

Згідно з чинним законодавством, директор підприємства первинної медико-санітарної допомоги Сергій Карпович повідомляє мешканців міста про зміни в роботі закладу.

«Орієнтовно з 24 червня припиняють свою роботу в центрі ПМСД чотири лікарі. Це Олена Ручка, Олена Сіденко, Юрій та Людмила Кльонкіни», – каже директор ЦПМСД Сергій Карпович.

За попередніми даними, вони працюватимуть у кабінеті приватної сімейної медицини, який не має відношення до центру первинної медико-санітарної допомоги.

Карпович каже, що після звільнення лікарів, декларації, які були укладені з пацієнтами, анулюються автоматично в електронній системі охорони здоров’я України. У кожного з цих лікарів понад 1500 задекларованих пацієнтів. Загальне число таких на місто приблизно 8000 людей.

«Це не значить, що наші містяни залишаться ні з чим. Ні в якому разі. Право вибору пацієнта ніхто не скасовував. Не чекаючи, коли звільниться ваш лікар. Якщо пацієнт задекларований за потенційним, скажімо так, приватними, а хоче обслуговуватись в ПМСД то він може легко зателефонувати або прийти та змінити лікаря на того, якого він обере в нашому закладі. Це вже можна зробити й сьогодні, і завтра», – каже Сергій Карпович.

Як обрати сімейного лікаря

Щоб обрати нового сімейного лікаря, навіть якщо наразі укладена декларація з іншим, необхідно звернутися до кабінету №10 у центр ПМСД.

Або зателефонувати за номером телефону:

 •   096-422-66-44;
 •   096-228-50-47;
 •   098-639-27-22.
Працівниця кабінету №10 ЦПМСД
Працівниця кабінету №10 ЦПМСД/ фото Вільногірськ IN.UA

Лікарі ПМСД з якими можна скласти нову декларацію

 • Сергій Карпович;
 • Людмила Лазебник;
 • Людмила Лещинська;
 • Володимир Дрибас;
 • Тетяна Трифонова;
 • Вікторія Головянко;
 • Олена Фільова;
 • Ірина Калина;
 • Олена Усенко.

Після передекларування мешканці міста матимуть право й надалі користуватися безплатними послугами:

 •   отримання первинної медико- санітарної допомоги;
 •    отримувати рецепти на безплатні ліки;
 •   оформляти рецепти на знеболювальне для онкохворих;
 •   проходити обстеження біохімічних, гематологічних, клінічних лабораторних досліджень, тестування на Covid-19;
 •   взяття аналізу крові вдома (для окремої категорії хворих);
 •   ЕКГ- дослідження;
 •   вакцинація згідно з національним календарем щеплень;
 •   підготовка меддокументації  для направлення осіб з ознаками непрацездатності на медико- соціальну експертизу;
 •   оформлення довідок про тимчасову непрацездатність;
 •   лікування в умовах денного стаціонару, отримання фізпроцедур та масажу.

Безплатними пільгами пацієнти можуть скористатися за направленням від сімейного лікаря ПМСД.

Звільнені лікарі не матимуть прав користуватися підрозділами від центру ПМСД, а це: лабораторія, денний стаціонар, кабінет масажу, фізіотерапевтичний та кабінет щеплення.

Існує дві постанови Кабміну, якими керуються ПМСД, для надання пацієнтам засобів реабілітації. Фінансування надається з місцевого бюджету.

§  постанова Кабміну 1303 від 17 серпня 1998 року про відшкодування безоплатних рецептів;

§  постанова Кабміну 1301 про забезпечення інвалідів засобами реабілітації – памперси, сечоприймачі та засоби для протезування слуху.

Пацієнти, які потребують цих пільг, у приватного лікаря отримати не зможуть.

Кількість пацієнтів пільгових категорій зростає. Щорічно з місцевого бюджету для безплатного отримання медикаментів виділяється до 2 мільйонів гривень. 

 «Ціни ростуть, ми виписуємо безплатні рецепти не тільки на підставі сімейного лікаря. Це ще важко хворі, які проходять консультацію та лікуються в обласних лікарнях. Там їм розписують високовартісне лікування. Вони приходять до нас, і сімейний лікар коштом місцевого бюджету виписує їм ці рецепти. Це дуже важливо»,  – розповідає директор ПМСД.

Заохочення лікарів ПМСД

Директор Сергій Карпович зараз шукає кваліфікованих лікарів. Розглядає й сумісництво лікарів. З серпня у центр ПМСД доєднається молодий сімейний лікар. Який закінчив інтернатуру. Він вимушений переселенець, закінчив Донецький національний медичний університет.

«Я буду звертатися до міського голови Володимира Василенко з пропозицією надати молодому спеціалісту комунальну квартиру», – каже директор. 

Підвищення кваліфікації, курси, додаткове навчання для лікарів проводиться коштом підприємства.

«Я піклуюсь про кожного нашого пацієнта. Шкода, що з нашого закладу йдуть, аж четверо лікарів. Мені важливо, щоб лікарня працювала й надавала кваліфіковану допомогу всім, хто звернеться за допомогою. Наразі у нас в штаті 9 сімейних лікарів. Маю віру, що до кінця року їх стане більше», – ділиться директор ПМСД Сергій Карпович.

Читайте також:

Підписуйтесь

Нікопольщина під обстрілами: куди поцілили окупанти з важкої артилерії

Альона Щекодіна 09:40, 16 Липня 2024
Наслідок обстрілів / фото ілюстративне

Учора, 15 липня, російська армія вкотре обстріляла Нікопольщину з важкої артилерії та била дронами-камікадзе.

Про це у Telegram повідомляє голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації (ОВА) Сергій Лисак.

Обстріли Нікопольщини

За словами голови Дніпропетровської ОВА, під ударом окупантів був Нікополь, а також населені пункти Марганецької та Покровської громади.

Відомо, що ворог пошкодив промислову та цивільну інфраструктури, зокрема, 1 чотириповерхівку, 10 приватних будинків та 4 господарські споруди. Вибухами були потрощені легковики й вантажівка. Зачепило й лінію електропередач.

Голова Дніпропетровської ОВА зазначає, що в результаті обстрілів на об’єктах сталося кілька пожеж, які рятувальники оперативно приборкали.

Загиблих та постраждалих немає.

Читайте також:

Підписуйтесь

Останній день для оновлення даних у ТЦК: на що чекати військовозобовʼязаним після 16 липня

Альона Щекодіна 18:00, 15 Липня 2024
Резерв + / фото ілюстративне

Вже завтра, 16 липня, останній день, коли військовозобовʼязані повинні оновити свої дані у ТЦК та СП. Тим, хто цього не зробить, загрожує штраф

Детальніше про те, як це зробити та що чекатиме тих, хто не оновить дані — читайте в матеріалі Вільногірськ IN.UA

Оновлення даних до 16 липня

18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, головною особливістю якого стала необхідність всім військовозобов’язаним, резервістам та призовникам оновити свої військово-облікові дані. На це законом їм відведено 60 днів — до 16 липня.

Тих, хто дані не оновить, будуть штрафувати. Нові суми штрафів значні: від 17 000 до 25 000 гривень для фізичних осіб та від 34 000 до 59 000 гривень для посадових і юридичних осіб.

Як оновити свої дані

Оновити свої дані можна трьома способами:

 • у ТЦК та СП;
 • у ЦНАПі;
 • у застосунку “Резерв+”.

Читайте також:

Підписуйтесь

Нікопольщина під обстрілами: куди поцілили окупанти з важкої артилерії

Учора, 15 липня, російська армія вкотре обстріляла Нікопольщину з важкої артилерії та била дронами-камікадзе. Про це у Telegram повідомляє голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації (ОВА) […]

Останній день для оновлення даних у ТЦК: на що чекати військовозобовʼязаним після 16 липня

Вже завтра, 16 липня, останній день, коли військовозобовʼязані повинні оновити свої дані у ТЦК та СП. Тим, хто цього не зробить, загрожує штраф Детальніше про […]

Скільки раз з початку 2024 року лунав сигнал повітряної тривоги на Дніпропетровщині

З початку 2024 року на Дніпропетровщині пролунало понад 1200 повітряних тривог. Їх сумарна тривалість склала понад 44 дні. Про це повідомили журналісти “Суспільного“ Повітряна тривога […]

17:00, 15.07.2024 Дмитро Скопіч

В Україні планують ввести новий порядок виплат грошового забезпечення родинам військових

В Україні планують ввести новий порядок виплат грошового забезпечення родинам військових на випадок полону або зникнення безвісти. Про це розповів народний депутат Олексій Гончаренко в […]

16:00, 15.07.2024 Дмитро Скопіч

Антон Боклаг: як працює депутат Вільногірської міської ради

Депутати місцевої ради це люди, які представляють інтереси мешканців громади у міській раді та безпосередньо впливають на прийняття рішень, що стосуються її функціонування. Депутати всіх […]