Чотири сімейні лікарі звільняються з Вільногірського ЦПМСД: що робити пацієнтам

Наталія Філоненко 15:00, 7 Червня 2024
У Вільногірську звільняються сімейні лікарі центру ПМСД
У Вільногірську звільняються сімейні лікарі центру ПМСД / фото Вільногірськ IN.UA

Наприкінці червня з центру первинної медико-санітарної допомоги звільняються чотири лікарі сімейної медицини. Через це декларації хворих автоматично анулюються. Вже зараз пацієнти можуть передекларуватися до інших лікарів центру ПМСД і отримувати безплатні послуги й надалі.

Про це повідомив журналістам Вільногірськ IN.UA директор лікарні Сергій Карпович.

У Вільногірську звільняються лікарі центру ПМСД

Згідно з чинним законодавством, директор підприємства первинної медико-санітарної допомоги Сергій Карпович повідомляє мешканців міста про зміни в роботі закладу.

«Орієнтовно з 24 червня припиняють свою роботу в центрі ПМСД чотири лікарі. Це Олена Ручка, Олена Сіденко, Юрій та Людмила Кльонкіни», – каже директор ЦПМСД Сергій Карпович.

За попередніми даними, вони працюватимуть у кабінеті приватної сімейної медицини, який не має відношення до центру первинної медико-санітарної допомоги.

Карпович каже, що після звільнення лікарів, декларації, які були укладені з пацієнтами, анулюються автоматично в електронній системі охорони здоров’я України. У кожного з цих лікарів понад 1500 задекларованих пацієнтів. Загальне число таких на місто приблизно 8000 людей.

«Це не значить, що наші містяни залишаться ні з чим. Ні в якому разі. Право вибору пацієнта ніхто не скасовував. Не чекаючи, коли звільниться ваш лікар. Якщо пацієнт задекларований за потенційним, скажімо так, приватними, а хоче обслуговуватись в ПМСД то він може легко зателефонувати або прийти та змінити лікаря на того, якого він обере в нашому закладі. Це вже можна зробити й сьогодні, і завтра», – каже Сергій Карпович.

Як обрати сімейного лікаря

Щоб обрати нового сімейного лікаря, навіть якщо наразі укладена декларація з іншим, необхідно звернутися до кабінету №10 у центр ПМСД.

Або зателефонувати за номером телефону:

  •   096-422-66-44;
  •   096-228-50-47;
  •   098-639-27-22.
Працівниця кабінету №10 ЦПМСД
Працівниця кабінету №10 ЦПМСД/ фото Вільногірськ IN.UA

Лікарі ПМСД з якими можна скласти нову декларацію

  • Сергій Карпович;
  • Людмила Лазебник;
  • Людмила Лещинська;
  • Володимир Дрибас;
  • Тетяна Трифонова;
  • Вікторія Головянко;
  • Олена Фільова;
  • Ірина Калина;
  • Олена Усенко.

Після передекларування мешканці міста матимуть право й надалі користуватися безплатними послугами:

  •   отримання первинної медико- санітарної допомоги;
  •    отримувати рецепти на безплатні ліки;
  •   оформляти рецепти на знеболювальне для онкохворих;
  •   проходити обстеження біохімічних, гематологічних, клінічних лабораторних досліджень, тестування на Covid-19;
  •   взяття аналізу крові вдома (для окремої категорії хворих);
  •   ЕКГ- дослідження;
  •   вакцинація згідно з національним календарем щеплень;
  •   підготовка меддокументації  для направлення осіб з ознаками непрацездатності на медико- соціальну експертизу;
  •   оформлення довідок про тимчасову непрацездатність;
  •   лікування в умовах денного стаціонару, отримання фізпроцедур та масажу.

Безплатними пільгами пацієнти можуть скористатися за направленням від сімейного лікаря ПМСД.

Звільнені лікарі не матимуть прав користуватися підрозділами від центру ПМСД, а це: лабораторія, денний стаціонар, кабінет масажу, фізіотерапевтичний та кабінет щеплення.

Існує дві постанови Кабміну, якими керуються ПМСД, для надання пацієнтам засобів реабілітації. Фінансування надається з місцевого бюджету.

§  постанова Кабміну 1303 від 17 серпня 1998 року про відшкодування безоплатних рецептів;

§  постанова Кабміну 1301 про забезпечення інвалідів засобами реабілітації – памперси, сечоприймачі та засоби для протезування слуху.

Пацієнти, які потребують цих пільг, у приватного лікаря отримати не зможуть.

Кількість пацієнтів пільгових категорій зростає. Щорічно з місцевого бюджету для безплатного отримання медикаментів виділяється до 2 мільйонів гривень. 

 «Ціни ростуть, ми виписуємо безплатні рецепти не тільки на підставі сімейного лікаря. Це ще важко хворі, які проходять консультацію та лікуються в обласних лікарнях. Там їм розписують високовартісне лікування. Вони приходять до нас, і сімейний лікар коштом місцевого бюджету виписує їм ці рецепти. Це дуже важливо»,  – розповідає директор ПМСД.

Заохочення лікарів ПМСД

Директор Сергій Карпович зараз шукає кваліфікованих лікарів. Розглядає й сумісництво лікарів. З серпня у центр ПМСД доєднається молодий сімейний лікар. Який закінчив інтернатуру. Він вимушений переселенець, закінчив Донецький національний медичний університет.

«Я буду звертатися до міського голови Володимира Василенко з пропозицією надати молодому спеціалісту комунальну квартиру», – каже директор. 

Підвищення кваліфікації, курси, додаткове навчання для лікарів проводиться коштом підприємства.

«Я піклуюсь про кожного нашого пацієнта. Шкода, що з нашого закладу йдуть, аж четверо лікарів. Мені важливо, щоб лікарня працювала й надавала кваліфіковану допомогу всім, хто звернеться за допомогою. Наразі у нас в штаті 9 сімейних лікарів. Маю віру, що до кінця року їх стане більше», – ділиться директор ПМСД Сергій Карпович.

Читайте також:

Підписуйтесь

Велика субота 2025: традиції та заборони

Єва Буянова 11:00, 19 Квітня 2025
Велика субота/ фото ілюстративне, Freepik

Велика субота — день тиші, молитви й останніх приготувань перед Великоднем. Це особливий час, коли віряни згадують страждання Ісуса Христа, дотримуються суворого посту, відвідують храм і завершують усі справи, щоби з чистим серцем зустріти Світле Воскресіння.

Детальніше про традиції та заборони у цей день – читайте на Вільногірськ IN.UA 

Велика субота 2025

Страсна, або Велика субота — це останній день перед Великоднем, сповнений скорботи за Ісусом Христом, який був розіп’ятий у п’ятницю. У цей день віряни традиційно відвідують храм, моляться та завершують приготування до Світлого Воскресіння. Цього року цей день припадає на 19 квітня. 

Що можна робити

У суботу тривають фінальні приготування до Великодня: господині печуть паски, фарбують яйця. У цей день також заведено ділитися милостинею та підтримувати тих, хто потребує. Це слушний час для добрих справ без очікування винагороди, для вибачень перед рідними та прощення образ. Також це останній день Великого посту, особливо суворий. Навіть святкові страви, як-от паски та крашанки, готують, але не куштують до завершення нічного богослужіння.

Прикмети

  • сміятися у Велику суботу – до сліз протягом всього року; 
  • розлилося багато води – до хорошого річного сінокосу та багатого врожаю; 
  • ясна погода у цей день – до теплого та сонячного літа; 
  • кинути освячене яйце до води і вмитися нею – до здоровʼя та подовження молодості. 

Заборони

• не вживають їжу, приготовану з термічною обробкою;

• не п’ють спиртне;

• не розговляються з третьої години ночі до ранку неділі;

• не займаються рукоділлям;

• не працюють у саду;

• не ходять на риболовлю;

• не ображають тварин;

• не купаються;

• не влаштовують вечірок, не танцюють і не співають;

• не відвідують кладовище;

• не сваряться, не б’ються, не лаються й не зловтішаються;

• не відмовляють у допомозі тим, хто просить;

• не віддають нічого з дому;

• не позичають гроші.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Ексклюзивні новини від Вільноногірськ IN.UA: цікаве за тиждень

Анастасія Гришкова 16:00, 18 Квітня 2025
Ексклюзивні новини / фото, Вільногірськ IN.UA

Головне з життя Вільногірська за останній тиждень — від гучних подій до важливих рішень у місті. Вільногірськ IN.UA зібрав усе найцікавіше в одному матеріалі.

У Вільногірську провели прибирання території біля Палацу культури та спорту. Роботи тривали чотири дні й виконувалися без залучення бюджетних коштів.

Прибирання біля Палацу культури та спорту / фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську невідомі викрали частину великодньої експозиції, встановленої місцевою громадською організацією “Бахмутська фортеця” спільно з майстринею Світланою Борщ.

З галереї викрали експонати / фото, Вільногірськ.IN.UA.

Директор вільногірського КП “Управляюча компанія “Жилкомсервіс” Іван Буряк подав оновлену декларацію, в якій зазначив нові об’єкти нерухомості та доходи за 2024 рік. Зокрема у минулому році Буряк придбав земельну ділянку вартістю понад 100 тисяч гривень.

Буряк є керівником підприємства, що фінансується з бюджету, а також чинним депутатом міської ради, якого судять за підозрою у тяжкому злочині, але він продовжує впливати на ухвалення рішень у місті Вільногірськ.

У понеділок, 14 квітня, близько 10:00, до поліції надійшла інформація про ймовірне замінування будівлі суду у Вільногірську. Про це журналістам Вільногірськ IN.UA повідомили у пресслужбі поліції Кам’янського району.

У центрі Вільногірська облаштовують Площу Героїв, тут з’явиться місце, де вшануватимуть полеглих військових. Окрім цього у місті також планують ще встановити меморіал на честь загиблих військовослужбовців.

Площа Героїв / фото Вільноногірськ IN.UA

Учень 10-Б класу Вільногірського ліцею №4 Єгор Цівка здобув перемогу в олімпіаді з інформаційних технологій, що стала для нього не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю для особистого розвитку та нових вражень.

Підписуйтесь

Ексклюзивні новини від Вільноногірськ IN.UA: цікаве за тиждень

Головне з життя Вільногірська за останній тиждень — від гучних подій до важливих рішень у місті. Вільногірськ IN.UA зібрав усе найцікавіше в одному матеріалі. У […]

Чи відпочиватимуть українці після Великодня у 2025?

У перший робочий понеділок після Великодня українці завжди мали додатковий вихідний. Про те з оголошенням воєнного стану ця тенденція змінилася. Чи матимуть українці додатковий вихідний […]

Нерухомість та земельні ділянки: що відомо про майно та доходи директора КП “Жилсервіс”

Директор комунального підприємства “Жилсервіс” Вільногірської міської ради Олександр Лукінов задекларував низку об’єктів нерухомості, зокрема житлові будинки та земельні ділянки. Відповідна інформація міститься в його декларації […]

Ветерани та їхні родини можуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на власну справу: стартував конкурс “Варто діяти”

Учасники конкурсу можуть отримати фінансування на реалізацію бізнес-ідеї – від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень. До участі запрошуються ветеранів, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, […]