
У Чистий четвер вода вважається цілющою, а купання — обрядом духовного і тілесного очищення. Щоб ритуал справді мав силу, важливо дотримуватися давніх традицій і уникати помилок, які можуть знецінити його силу.
Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала поради щодо ефективного проведення традиції омивання.
У народі вважають, що у Чистий четвер вода має цілющу силу. Купання у цей день — у душі, ванні чи водоймах — допомагає очиститися від негативу, супроводжуючи обряд молитвою та щирими намірами.
У ніч на Чистий четвер рекомендують скупатися до світанку, а потім заснути з чистими помислами. Вранці кожен член родини має вмитися водою, у яку на ніч поклали срібну монету, ложку чи прикрасу — це вважається запорукою здоров’я, молодості й краси. Існує також традиція обмивати хворих водою, настояною на сріблі, позиченому в сусідів, адже така вода, за віруваннями, має особливу силу.
Що не можна робити під час купання у Чистий четвер
У Чистий четвер існують не лише обряди очищення водою, а й певні заборони, пов’язані з купанням. Ось що не слід робити цього дня:
- купання з поганими думками: очищення має стосуватися не лише тіла, а й душі;
- купання поспіхом або несерйозне ставлення до ритуалу: обряд варто проводити усвідомлено, з молитвою або щирими, добрими намірами;
- омивання у брудній або застійній воді: в цей день вода має бути чистою, свіжою та в ідеалі природною;
- залишення води після купання брудною: після купання у ванні варто одразу спустити воду й ретельно промити поверхні, аби негатив не залишався в домі.
Читайте також:
- Як правильно: “Пасха” чи “Великдень”, “паска” чи “куліч”
- Коли найкраще пекти паски та фарбувати яйця на Великдень 2025
Підписуйтесь