Декларація вогнепальної зброї: чи можливо це зробити у Вільногірську

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 14:50, 13 Грудня 2024
Зброя / фото ілюстративне, Pexels

25 листопада 2024 року набрав чинності закон «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який дозволяє задекларувати знайдену вогнепальну зброю. Як повідомляє міністерство внутрішніх справ, Дніпропетровщина увійшла в топ областей, в яких задекларували найбільше зброї. 

Редакція Вільногірськ IN.UA звернулась до вільногірського відділення поліції №4 аби дізнатися, чи є можливість у поліції декларувати зброю.

Яка ситуація зі зброєю у Вільногірську?

За словами виконувача обов’язків начальника вільногірського відділення поліції №4 Кам’янського районного управління, Віталія Федулова, у Вільногірську є можливість декларувати зброю.

“Цим займається вільногірський відділ поліції №4. Людина приходить у відділ поліції і її там декларує згідно з чинним законодавством”, – зазначив Віталій Федулов.

Проте повідомити, яка кількість зброї була задекларована у Вільногірську, нам не змогли, зазначивши що ця інформація є конфіденційною.

Зазначимо, що за даними Міністерства внутрішніх справ, за перші два тижні у підрозділах поліції задекларовано 640 одиниць вогнепальної зброї та 42 тисячі боєприпасів різних калібрів. Крім Дніпропетровщини у топ областей, в яких задекларували найбільше зброї, ввійшли:

  • Запорізька область;
  • Харківська область; 
  • Київська область.

Як задекларувати знайдену зброю: інструкція

Раніше ми писали, що з 25 листопада українці зможуть привласнити, задекларувати та зберігати знайдену зброю для самозахисту. 

Для цього, слід одразу повідомити у поліцію про знахідку чи наявну зброю за номером 102. Упродовж 24 годин прибути до найближчого підрозділу поліції за місцем вашого перебування для декларування зброї або боєприпасів.

Також ви маєте визначитись чи задекларувати зброю і залишити собі, чи добровільно здати її до підрозділу. Якщо ви вирішили залишити зброю собі, вам знадобиться:

  • письмова заява;
  • паспорт або ID-карта;
  • фото 3,5 х 4,5 сантиметра;
  • витяг про місце проживання/реєстрації;
  • ідентифікаційний номер.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як Лихівська громада підтримує внутрішніх переселенців: соціальні ініціативи та допомога від місцевої влади

Анастасія Гришкова 14:10, 21 Квітня 2025
Лихівська громада/ фото, Fecebook селищної ради

У Лихівській громаді вже понад рік працює Рада з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО), створена у квітні 2024 року. Очолює її Наталія Ільїна, переселенка з Луганської області, яка приїхала до громади у 2022 році. За цей час рада вже досягла реальних результатів у роботі з переселенцями, незважаючи на свою відносно молоду діяльність.

Про це повідомила Наталя Ільїна, голова Ради з питань ВПО при Лихівській селищній раді під час розмови з журналісткою Вільногірськ ІN.UA.

Підтримка внутрішніх переселенців

Для підтримки ВПО в громаді успішно працює програма “Турбота”, яка допомагає людям з вразливих категорій, у тому числі переселенцям, отримувати матеріальну допомогу на лікування та інші потреби.

Також на земельних ділянках громади вирощують овочі та фрукти, які потім переробляються, виготовляються соки і консервація, що передаються як гуманітарна допомога.

Як повідомили представники громади, Лихівською селищною радою було реалізовано Програму забезпечення населення продуктами харчування в рамках Всеукраїнської Програми ” Сади Перемоги”. На комунальній земельній ділянці було висаджено картоплю, огірки, помідори, кабачки, квасолю.

Робітники з благоустрою та працівники КУ ” Центр надання соціальних послуг”займалися збиранням та консервуванням огірків та помідорів, а також виготовлення сухофруктів для забезпечення потреб військових, внутрішньо переміщених осіб та жителів громади.

Скільки внутрішніх переселенців проживає в громаді

Зараз у Лихівській громаді проживають 120 внутрішньо переміщених осіб, всі вони зареєстровані й отримують необхідну підтримку.

“Усе почалося ще у 2022 році, коли в Всеукраїнській спілці прихистків був опублікований контактний номер прихистку для охочих отримати допомогу. Відтоді інформація про гостинність нашої громади поширюється “із вуст в уста” — так званою “циганською поштою”, а також через міжнародні організації. На сьогодні громада стикається з новим викликом — все більше людей із Донеччини, звертаються з проханням поселитися саме тут”, – каже Наталя Ільїна, голова Ради з питань ВПО при Лихівській селищній громаді.

Крім того, спільно з Центром надання адміністративних послуг переселенці можуть оформлювати документи, субсидії та вирішувати побутові питання.

Служба у справах дітей також допомагає: у 2024 році п’ятеро дітей з родин ВПО отримали статус постраждалих внаслідок воєнних дій. Загалом у громаді проживають 24 дитини-переселенця, 10 з яких навчаються в Лихівському ліцеї, всі забезпечені технікою для дистанційного навчання.

З лютого 2024 року в громаді працює соціальний автобус, який безкоштовно перевозить мешканців до міст Вільногірськ і П’ятихатки. Окрім того, для літніх людей, які часто приїжджають до громади через евакуаційний хаб у Павлограді, важливим є доступ до житла на нижніх поверхах. Багато з них не можуть орендувати житло, тому шукають можливість оселитися в МТП, проживання в якому безкоштовне.

Приватна забудова переважає в громаді, є лише один багатоквартирний будинок. Деякі переселенці вже придбали житло, одна сім’я купила будинок, а донька влаштувалася медсестрою. Інша родина — придбала будинок у розстрочку.

Представники громади наголосили, що Лихівська громада не робить різниці між місцевими мешканцями та переселенцями — всі охоплені єдиною соціальною програмою “Турбота”.

Зокрема, цього року вже виділено 100 тисяч гривень на оздоровлення п’яти дітей вразливих категорій в таборах за межами громади.

Наразі триває пошук відповідних закладів для відпочинку.

Читайте також:

Підписуйтесь

Народилися 94 дитини та зареєстровано 58 нових шлюбів: Вільногірський ДРАЦС звітує за І квартал 2025 року

Анастасія Гришкова 11:15, 21 Квітня 2025
Немовля / ілюстративне фото, Rexels

За інформацією відділу реєстрації актів цивільного стану, за останній квартал у регіоні було зареєстровано 94 народження дітей.

Про це журналістам Вільногірськ IN.UA повідомила керівниця відділу, Надія Віталіївна Кортікова.

Звітність за І квартал

Також, за перші три місяці року, в регіоні було зафіксовано 58 нових шлюбів. За цей же період зареєстровано 524 смертей.

Керівниця відділу долаща, що статистика ведеться в таких територіальних громадах, як Жовтоводська, Вільногірська, П’ятихатська, Саксаганська, Лихівська та Вишнівська.

За її окремо по громадам статистику відділ реєстрації актів цивільного стану не веде.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як Лихівська громада підтримує внутрішніх переселенців: соціальні ініціативи та допомога від місцевої влади

У Лихівській громаді вже понад рік працює Рада з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО), створена у квітні 2024 року. Очолює її Наталія Ільїна, переселенка з […]

Новини

Народилися 94 дитини та зареєстровано 58 нових шлюбів: Вільногірський ДРАЦС звітує за І квартал 2025 року

За інформацією відділу реєстрації актів цивільного стану, за останній квартал у регіоні було зареєстровано 94 народження дітей. Про це журналістам Вільногірськ IN.UA повідомила керівниця відділу, […]