День українського політвʼязня: історії українських політвʼязнів 

Єва Буянова 09:00, 12 Січня 2025
Політвʼязень/ фото ілюстративне, Еспресо Захід

День українського політв’язня — це нагадування про тих, хто став жертвою репресій через свою боротьбу за свободу і незалежність України. Історії українських політв’язнів розповідають про незламність духу, силу віри та прагнення до справедливості, які не здатні зламати навіть найжорстокіші режими.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала історії українських політвʼязнів.

Левко Лукʼяненко з Чернігівської області

Левко Лук’яненко — український політичний діяч, правозахисник, один із лідерів українського національного руху в часи СРСР. Він був одним із засновників Української Гельсінської групи, яка боролася за права людини в Україні. У 1972 році Лук’яненко був заарештований за звинуваченням у зраді батьківщини та антирадянській агітації після того, як він підготував і підписав “Акт проголошення незалежності України”.

У 1973 році його засудили до смертної кари, яку пізніше замінили на 15 років таборів суворого режиму. Лук’яненко провів у тюрмах і таборах більше 10 років, і лише у 1988 році був звільнений. Він став символом боротьби за незалежність України та правозахисту в радянські часи. Після звільнення активно працював на благо України, а в 1990-х роках був депутатом Верховної Ради.

Василь Стус з Донецької області

Василь Стус — український поет, дисидент і правозахисник, один із найбільших представників української літератури ХХ століття. Він активно виступав проти радянського режиму, що призвело до його арешту. Стуса засудили в 1972 році за “антирадянську агітацію та пропаганду”. Його звинувачували в поширенні “негативних” поглядів через поезію та публіцистику, яка критикувала радянську владу.

Поет був засуджений до 5 років таборів суворого режиму і 3 років заслання. Він провів багато років у таборах, де його здоров’я сильно постраждало. Стус помер у 1985 році в таборі внаслідок жорстоких умов утримання. Його смерть стала однією з найбільших трагедій для української культури та символом боротьби за свободу слова.

Олег Сенцов з Сімферополя

Олег Сенцов — український кінорежисер, активіст і громадський діяч, який став відомим завдяки своїй проукраїнській позиції після анексії Криму Росією в 2014 році. У 2014 році Сенцов був затриманий російськими спецслужбами і звинувачений у підготовці терористичних актів у Криму. Його засудили до 20 років колонії суворого режиму за нібито організацію терактів, хоча він заперечував свою провину.

Сенцов відмовився визнавати себе винним і став символом боротьби за права українських політв’язнів. Він провів понад 5 років у російських в’язницях і був звільнений у 2019 році в результаті обміну полоненими.

Іван Сокульський з Дніпропетровської області

Іван Сокульський  — український поет, дисидент, правозахисник. Був учасником українського національного руху, членом Української Гельсінської групи. Репресований за антирадянську діяльність, зокрема за поширення самвидаву та боротьбу за права людини. Відбував кілька років ув’язнення у таборах.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 09:30, 14 Квітня 2025
Погода у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 14 до 20 квітня, погода обіцяє бути ясною. Температура протягом тижня коливатиметься від +4 до +20 градусів.

Прогноз погоди у Вільногірську

Згідно з даними метеорологічного сайту Sinoptik.ua, у понеділок 14 квітня вдень у Вільногірську на небі з’являться хмари, які ввечері повинні розсіятися.

Погода у понеділок / скриншот сайту Sinoptik.ua

У вівторок 15 квітня ранок у Вільногірську буде безхмарним, і до кінця дня небо лишатиметься ясним.

Погода у вівторок / скриншот сайту Sinoptik.ua

У середу 16 квітня у Вільногірську хмар на небі спостерігатися не буде, день обіцяє бути ясним.

Погода у середу / скриншот сайту Sinoptik.ua

У четвер 17 квітня у Вільногірську ясна погода спостерігатиметься протягом усього дня.

Погода у четвер / скриншот сайту Sinoptik.ua

У п’ятницю 18 квітня у Вільногірську хмар на небі спостерігатися не буде, день обіцяє бути ясним.

Погода у п’ятницю / скриншот сайту Sinoptik.ua

У суботу 19 квітня увесь день у Вільногірську небо буде ясним, й хмари не затьмарять його до кінця дня.

Погода у суботу / скриншот сайту Sinoptik.ua

У неділю 20 квітня вдень у Вільногірську хмари з’являться на небі лише тільки для того, щоб ввечері розсіятися.

Погода у неділю / скриншот сайту Sinoptik.ua

Читайте також:

Підписуйтесь

Солодкий Великдень: готуємо шоколадні яйця власноруч

Єва Буянова 16:00, 13 Квітня 2025
Шоколадні яйця/ фото Instagram, anny_cooking

Шоколадні яйця — це не тільки смачний десерт, а й чудова ідея для святкового подарунку. Поєднання білого шоколаду з фруктовим “жовтком” і ніжною глазур’ю створює неповторний смак, який подарує радість кожному. 

Покроковий рецепт, який дозволить вам приготувати ці смачні яйця вдома і здивувати своїх близьких – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Інгредієнти: 

Жовток:

  • 100 грамів пюре персика, манго або апельсинового соку;

  • 30 грамів цукру;

  • 8 грамів крохмалю.

Білок:

  • 8 грамів желатину + 30 мілілітрів молока;

  • 1 яйце;

  • 30 грамів цукру;

  • 70 мілітрів молока;

  • ваніль за смаком;

  • 90 грамів білого шоколаду;

  • 200 грамів вершків 33%;

  • 10 грамів цукрової пудри.

Шоколадна глазур:

  • 180 грамів чорного або молочного шоколаду;

  • 20 мілілітрів олії.

Приготування: 

Жовткова начинка

Змішайте в сотейнику пюре або сік із цукром і крохмалем. Нагрівайте, постійно помішуючи, до загуснення. Готову масу розкладіть по маленьких формочках і заморозьте.

Мус з білого шоколаду

Желатин замочіть у молоці. В окремому сотейнику змішайте цукор, молоко та яйце, готуйте до загуснення. Зніміть з вогню, додайте желатин і білий шоколад, розмішуйте до повного розчинення.

Окремо збийте холодні вершки з цукровою пудрою до стійкої піни. З’єднайте обидві маси — мус готовий.

Формування яєць

Форми для яєць змастіть олією. Заповніть кожну половинку білим мусом, у центр покладіть заморожений фруктовий “жовток”. Заморозьте половинки.

Після заморожування з’єднайте їх разом: трохи підігрійте сковорідку, прикладіть кожну половинку серединкою до гарячої поверхні, щоб краї злегка розтопилися і з’єдналися. Якщо необхідно, обріжте краї для рівності. Сформовані яйця знову заморозьте.

Шоколадна глазур

Розтопіть шоколад з олією на водяній бані. Перелийте у високу склянку. Кожне заморожене яйце на шпажці занурте в глазур. Потім помістіть у холодильник на кілька годин до повного розмороження.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Погода

Якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 14 до 20 квітня, погода обіцяє бути ясною. Температура протягом тижня коливатиметься від +4 до +20 […]

09:30, 14.04.2025 Дмитро Бойцун

Які сукні будуть в тренді у 2025: підбірка

Які сукні будуть актуальні у 2025

12:30, 13.04.2025 Єва Буянова