Девіантна поведінка у дітей та підлітків: причина та способи вирішення

Дмитро Скопіч 15:15, 2 Серпня 2024
Девіантна поведінка у дітей / фото Вільногірськ IN.UA

Насильство в сім’ї — розповсюджена проблема в Україні. Можливо, комусь здається дивним, але це явище може виражатися не тільки фізичним та психологічним насиллям, але й також у бездіяльності батьків. Вони можуть призвести тотального непорозуміння у сім’ї, а також до девіантної поведінки дитини в соціумі.

Редакція Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з психологом Олександром Зінченко стосовно того, що таке девіантна поведінка дитини та як саме розв’язати цю проблему.

Девіантна поведінка — термін, який не присутній у повсякденному вжитку, але явище, яке присутнє у повсякденному житті кожного. Це поняття означає поведінки, що відхиляється від прийнятих у суспільстві норм та правил. Наприклад, якщо пішохід буде йти через шосе на червоне світло або дитина буде курити, то це можна вважати девіантною поведінкою.

Девіантна поведінка у людей може виникати через дві речі. Перша — це результат певного відхилення, що викликане хворобою. Друга — це результат впливу соціуму та надбання певних негативних звичок. В першу чергу, під соціумом мається на увазі сім’я.

Підлітки — це така категорія населення, яка найбільш схильна до девіантної поведінки. За словами психолога Олександра Зінченка, в підлітковому віці, девіантна поведінка є ознакою бунту проти загального положення у сім’ї та порушенням взаєморозуміння в ній. Діями, які не відповідають нормам суспільства, дитина може непрямо просити про допомогу. Психолог рекомендує не сварити дитину за таке, а спробувати розібратися.

Зробити це можна самостійно. Для цього варто задати собі три питання:

  • чи сформовані сімейній цінності та правила у вас? Можливо дитина розгублена, і не розуміє, що від неї очікують;
  • чи не забагато правил та вимог виставлені до дитини? Дитина може бути в протесті від великої кількості вимог і втікати від емоційної напруги в деструктивну поведінку;
  • чи гарні відносини у вас з дитиною? Можливо потрібно зупинитись і приділити увагу вашим відносинам.

Якщо ви не бачите проблему або не можете самостійно вирішити ситуацію, то варто звернутися за професійною допомогою психолога.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 2 Квітня 2025
Обмін досвідом між молоддю / фото ілюстративне, Pexels

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між урядами України та Литви про створення Комітету Ради обмінів молоддю.

Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Програма обміну

Головною метою обміну є активізація співпраці між молоддю обох країн задля зміцнення дружніх відносин. До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації, що працюють з молоддю, серед яких:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи.

Один проєкт може тривати не менше п’яти та не більше десяти календарних днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років. Кількість учасників проєкту має становити не менше 10 та не більше 15 осіб з кожної країни, у тому числі принаймні один супроводжуючий чи керівник групи.

Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням. Додаткові питання можна поставити, звернувшись до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: 044 246 62 36.

Читайте також:

Підписуйтесь

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:45, 2 Квітня 2025
обмеження
Переказ коштів / фото ілюстративне, Pexels

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначили в НБУ, ці обмеження стимулювали роботу над комплексними рішеннями, які були спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності. За час дії обмежень:

  • зменшилась кількість підозрілих переказів ;
  • банки приділили більшу увагу до проблеми так званих “дропів” — людей, які за гроші дозволяють використовувати свої рахунки для сумнівних операцій;
  • банки створили власні правила безпеки.

“Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму”, – зазначили фахівці НБУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку. Про це […]

10:45, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримала €3,5 млрд від ЄС у рамках “Ukraine Facility”: на що підуть гроші?

Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту “Ukraine Facility”. Транш складається з пільгового фінансування у розмірі 3,1 мільярда євро та грантової […]

09:30, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Зростання ВВП України у 2024 році: які галузі стали рушійною силою економіки

За підсумками 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 2,9% порівняно з попереднім роком. Номінальний ВВП за рік склав 7658,7 мільярда гривень. Про це повідомляє […]

10:39, 01.04.2025 Дмитро Бойцун
Погода

Перші дні квітня: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 31 березня до 6 квітня, погода обіцяє бути хмарною, з частими опадами. Температура протягом тижня коливатиметься […]

09:30, 31.03.2025 Дмитро Бойцун