Девіантна поведінка у дітей та підлітків: причина та способи вирішення

Дмитро Скопіч 15:15, 2 Серпня 2024
Девіантна поведінка у дітей / фото Вільногірськ IN.UA

Насильство в сім’ї — розповсюджена проблема в Україні. Можливо, комусь здається дивним, але це явище може виражатися не тільки фізичним та психологічним насиллям, але й також у бездіяльності батьків. Вони можуть призвести тотального непорозуміння у сім’ї, а також до девіантної поведінки дитини в соціумі.

Редакція Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з психологом Олександром Зінченко стосовно того, що таке девіантна поведінка дитини та як саме розв’язати цю проблему.

Девіантна поведінка — термін, який не присутній у повсякденному вжитку, але явище, яке присутнє у повсякденному житті кожного. Це поняття означає поведінки, що відхиляється від прийнятих у суспільстві норм та правил. Наприклад, якщо пішохід буде йти через шосе на червоне світло або дитина буде курити, то це можна вважати девіантною поведінкою.

Девіантна поведінка у людей може виникати через дві речі. Перша — це результат певного відхилення, що викликане хворобою. Друга — це результат впливу соціуму та надбання певних негативних звичок. В першу чергу, під соціумом мається на увазі сім’я.

Підлітки — це така категорія населення, яка найбільш схильна до девіантної поведінки. За словами психолога Олександра Зінченка, в підлітковому віці, девіантна поведінка є ознакою бунту проти загального положення у сім’ї та порушенням взаєморозуміння в ній. Діями, які не відповідають нормам суспільства, дитина може непрямо просити про допомогу. Психолог рекомендує не сварити дитину за таке, а спробувати розібратися.

Зробити це можна самостійно. Для цього варто задати собі три питання:

  • чи сформовані сімейній цінності та правила у вас? Можливо дитина розгублена, і не розуміє, що від неї очікують;
  • чи не забагато правил та вимог виставлені до дитини? Дитина може бути в протесті від великої кількості вимог і втікати від емоційної напруги в деструктивну поведінку;
  • чи гарні відносини у вас з дитиною? Можливо потрібно зупинитись і приділити увагу вашим відносинам.

Якщо ви не бачите проблему або не можете самостійно вирішити ситуацію, то варто звернутися за професійною допомогою психолога.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Анастасія Гришкова 15:10, 3 Липня 2025
як отримати свідоцтво про смерть / ілюстративне фото, Rexels

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого суду України, незалежно від місця проживання.

Про це повідомила завідувачка сектору “Вільногірське бюро правничої допомоги” Наталія Чернявська.

Як подати заяву

Це можна зробити й онлайн — через систему “Електронний суд”.

До заяви варто додати докази: свідчення очевидців, медичні довідки, фото чи відео з місця поховання.

Справи про смерть на окупованих територіях розглядаються у пріоритетному порядку. Судовий збір у таких випадках не сплачується. Після рішення суду необхідно звернутися до відділу ДРАЦС (РАЦС). Там на підставі рішення суду зареєструють смерть і видадуть свідоцтво.

Наталія Чернявська наголошує: отримати свідоцтво про смерть без звернення до суду неможливо, якщо людина померла на окупованій території.

У разі потреби — можна звернутися за безоплатною правовою допомогою.

  1. Якщо смерть сталася у зоні бойових дій — може знадобитися допомога поліції.
  2. Якщо людина померла за кордоном — слід звернутися до консульства.
  3. Якщо потрібна лише інформація про смерть, а не документ — можна отримати витяг про смерть.

Читайте також:

Підписуйтесь

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Анастасія Гришкова 11:57, 3 Липня 2025
фінансова допомога / ілюстративне фото, Rexels

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Хто може отримати допомогу

Родини загиблих та постраждалих від злочинів ворога — цивільні працівники, енергетики, комунальники, працівники органів місцевого самоврядування, лікарі та усі, хто виконував свою роботу під обстрілами, ризикуючи життям.

Ті, хто отримав поранення, каліцтво чи захворювання внаслідок бойових дій, обстрілів, а також родини загиблих, мають право на одноразову грошову допомогу.

Розмір виплат

  • 1 мільйон гривень — у разі загибелі людини;
  • 800 тисяч гривень — для тих, хто отримав інвалідність I групи;
  • 500 тисяч гривень— для тих, хто отримав інвалідність II групи;
  • 200 тисяч гривень— для тих, хто отримав інвалідність III групи.

Подати заяву можна через ПФУ — особисто або онлайн.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]

У Вільногірській ЦМЛ відтепер приймає лікар-ендокринолог

У Вільногірській центральній міській лікарні тепер працює лікарка-ендокринолог — Лариса Коваль. Про це йдеться у сюжеті Вільногірської міської ради. Лікар-ендокринолог приймає в ЦМЛ “У своїй […]

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальної допомоги

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]