Девіантна поведінка у дітей та підлітків: причина та способи вирішення

Дмитро Скопіч 15:15, 2 Серпня 2024
Девіантна поведінка у дітей / фото Вільногірськ IN.UA

Насильство в сім’ї — розповсюджена проблема в Україні. Можливо, комусь здається дивним, але це явище може виражатися не тільки фізичним та психологічним насиллям, але й також у бездіяльності батьків. Вони можуть призвести тотального непорозуміння у сім’ї, а також до девіантної поведінки дитини в соціумі.

Редакція Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з психологом Олександром Зінченко стосовно того, що таке девіантна поведінка дитини та як саме розв’язати цю проблему.

Девіантна поведінка — термін, який не присутній у повсякденному вжитку, але явище, яке присутнє у повсякденному житті кожного. Це поняття означає поведінки, що відхиляється від прийнятих у суспільстві норм та правил. Наприклад, якщо пішохід буде йти через шосе на червоне світло або дитина буде курити, то це можна вважати девіантною поведінкою.

Девіантна поведінка у людей може виникати через дві речі. Перша — це результат певного відхилення, що викликане хворобою. Друга — це результат впливу соціуму та надбання певних негативних звичок. В першу чергу, під соціумом мається на увазі сім’я.

Підлітки — це така категорія населення, яка найбільш схильна до девіантної поведінки. За словами психолога Олександра Зінченка, в підлітковому віці, девіантна поведінка є ознакою бунту проти загального положення у сім’ї та порушенням взаєморозуміння в ній. Діями, які не відповідають нормам суспільства, дитина може непрямо просити про допомогу. Психолог рекомендує не сварити дитину за таке, а спробувати розібратися.

Зробити це можна самостійно. Для цього варто задати собі три питання:

  • чи сформовані сімейній цінності та правила у вас? Можливо дитина розгублена, і не розуміє, що від неї очікують;
  • чи не забагато правил та вимог виставлені до дитини? Дитина може бути в протесті від великої кількості вимог і втікати від емоційної напруги в деструктивну поведінку;
  • чи гарні відносини у вас з дитиною? Можливо потрібно зупинитись і приділити увагу вашим відносинам.

Якщо ви не бачите проблему або не можете самостійно вирішити ситуацію, то варто звернутися за професійною допомогою психолога.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Анастасія Гришкова 17:00, 16 Травня 2025
Нежитлове приміщення / ілюстративне фото, Дніпропетровська ОВА

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі.

Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія у Fecebook.

Заявку можна подати в Дія

У застосунку та на порталі “Дія” запрацювала нова послуга — подання заяви А3.2 “Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна”.

Йдеться про гаражі, склади, прибудинкові споруди та інші об’єкти нежитлової нерухомості.

“Навіть якщо ваше майно розташоване в зоні бойових дій або ви не маєте всіх документів — варто подати заяву. Кожен зафіксований випадок посилює позиції України на міжнародному рівні й наближає майбутні компенсації”, — йдеться в повідомленні.

Подати заяву можна за посиланням.

Читайте також:

Підписуйтесь

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Анастасія Гришкова 13:04, 9 Травня 2025
Податки / ілюстративне фото, Rexels

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, вона розцінюється як підприємницька, а отже, вимагає реєстрації як суб’єкта господарювання.

Про це повідомили на сторінці Вільногірської міської ради.

У яких випадках треба реєструватися як ФОП

Зазначається, що важливо розрізняти поодинокий продаж вживаних речей, який не є об’єктом податкового контролю, та регулярну торгівлю однорідним асортиментом товарів через платформи на кшталт OLX, Prom.ua або соціальні мережі.

У разі здійснення підприємницької діяльності, громадяни зобов’язані:

  • зареєструватися як ФОП;
  • використовувати зареєстровані РРО/ПРРО для розрахунків;
  • дотримуватись вимог податкового законодавства.

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі. Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія […]

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, […]

Переробні підприємства можуть отримти грант на суму 8 мільйонів гривень

Мінекономіки схвалило нову хвилю фінансування в межах програми “Гранти для переробних підприємств”. Гранти загальною сумою понад 100 мільйонів гривень отримають 21 компанія, яка працює або […]

Травень у винограднику: як правильно доглядати за лозою, щоб зібрати щедрий врожай

Травень — один із найважливіших місяців для догляду за виноградом. Саме в цей період формується основа майбутнього врожаю: рослина активно нарощує зелену масу, закладає суцвіття […]

Коли садити полуницю навесні для врожаю

З приходом весни тисячі українців вирушають на дачі й городи, аби розпочати новий сезон вирощування ягід, овочів і зелені. Як правильно обрати час для весняної […]