Екологічні ініціативи та фінансова грамотність: Вільногірська педагогиня вчить бути успішними

Наталія Філоненко 13:19, 9 Жовтня 2024
Вільногірська педагогиня
Вільногірська педагогиня / Фото Оксана Соха

Оксана Соха, викладачка економічних дисциплін у Вільногірському фаховому коледжі, вже 24 роки формує у студентів фінансову грамотність та активно залучає їх до екологічних ініціатив. Вона не лише навчає, а й надихає молодь відповідально ставитися до навколишнього середовища, сприяючи їхньому розвитку як свідомих громадян, готових змінювати своє місто на краще.

Більше на  Вільногірськ IN.UA

Педагогиня Вільногірська Оксана Соха

Оксана Соха давно визначилася з професією — ще зі шкільних років вона мріяла викладати. У її родині педагогічною діяльністю займаються тітка, сестра, а її донька вже мріє стати викладачем.

Після закінчення Запорізької академії Оксана працювала за фахом інженеркою-економісткою та бухгалтеркою. Згодом, за пропозицією директорки, вона стала викладачем у коледжі, де наразі має вищу категорію.

«До роботи спонукає молодь. Ми з ними рухаємося вперед і не стоїмо на місці. Вони нас навчають бути креативними, надають нам натхнення. Їх улюблене гасло: «Двіж» – це наше основне, тому і ми під них підлаштовуємося, стаємо прогресивними щодня», – ділиться викладачка економіки Оксана Соха.

Викладачка регулярно відвідує з учнями тематичні виставки, музеї та екскурсії. Разом вони готують новорічні свята та святкування студентського дня.

«З теплом згадую студентів, моїх випускників.  Їх багато було з 4 ліцею. Група була в нас дружня. Один одному завжди допомагали», – згадує викладачка.

З першого вересня Оксана Соха стала класною керівницею першокурсників, допомагаючи їм адаптуватися до студентського життя. Її учні вже взяли участь у змаганнях між групами коледжу «Козацькі забави», де читали вірші, співали пісні та змагалися за звання найсильнішої групи.

«Така активна молодь – це наше майбутнє. В них є розуміння, для чого вони вчаться. Що від них залежить майбутнє країни. В наших дітях немає байдужості в душах, а в очах я бачу їх перемогу, і вже хтось складає план для відбудови країни», – ділиться класна керівниця Оксана. 

Фінансова грамотність для студентів

Кожен перший урок педагогиня Оксана Соха починає з пояснення, навіщо в житті потрібна економіка. Вона викладає в групах електриків, механіків, металургів та автоматизації.

«Я завжди розповідаю життєві приклади. Кожен з нас повинен бути економічно підкованим. Знати, як проводиться нарахування вашої заробітної плати. Які податки та збори ми сплачуємо. Дуже багато студентів вже мають стипендію, тому вчу їх планувати свої витрати», – поділилася жінка.

За свою педагогічну діяльність у фаховому коледжі Оксана Соха випустила понад сім випускних груп. Вона радить батькам майбутніх студентів прислухатися до бажань своїх дітей і завжди бути підтримкою, незалежно від обраного напрямку.

«Молодь – це наше майбутнє! Я горджуся, що працюю з молодим поколінням, у нашому найкращому Вільногірську. Я вірю, що наше місто буде: гарним, креативним, неповторним, перспективним,  завдяки нашому молодому поколінню»,  – з вірою каже Оксана Соха. 

Плани на майбутнє

Студенти першого курсу разом із викладачкою планують взяти участь у проєкті «Екологія очима майбутніх спеціалістів». У листопаді вони також братимуть участь у щорічній конференції з економіки.

Студенти першокурсники
Студенти першокурсники / Фото Оксана Соха

«Студенти навчатимуться складати бізнес-план по економічному розвитку регіону.  Складатимуть план для покращення нашого міста. Багато пропозицій вже є від студентів стосовно перероблення сміття. Тому будемо наполегливо працювати саме в цьому напрямку»,  – каже освітянка.

Оксана Соха разом із першокурсниками також бере участь в акції «Принеси кришечку — отримаєш цукерку». Зібраний пластик буде переданий до волонтерських центрів.

Крім того, триває розробка проєкту «Крафт пакети», над яким студенти спільно з викладачкою працюють над бізнес-планом. Його планують подати на міську раду до кінця року для реалізації.

«За пропозицією регіонального методичного центру я зі студентами обрала саме цю тему для покращення екологічного стану нашого міста. Тепер маємо отримати підтримку від міськради»,  – коментує викладачка економічних дисциплін.

Читайте також:

Підписуйтесь

“Дивіться на Україну як на землю своїх дітей” — вільногірка про важливість сортування сміття

Буянова Єва 12:30, 16 Листопада 2024
Таміла Антонова/ фото з особистого архіву героя

Таміла Антонова, мешканка Вільногірська, вже кілька років активно займається сортуванням сміття. Вона розповіла, що стало поштовхом для такого звичаю і чому вважає це важливим для майбутніх поколінь.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Ідея сортувати сміття: мотивація та початок

Таміла почала сортувати сміття близько 8-10 років тому. Спочатку вона збирала макулатуру та пластикові пляшки, а з часом зʼявилася ідея відносити компост на дачу.

“Мене надихнула цитата Святослава Вакарчука: «Дивіться на Україну як не на землю своїх батьків, а як на землю своїх дітей». Ця думка глибоко зачепила мене і стала тією мотивацією, яка допомогла зрозуміти, що я маю залишити своїм дітям чисту землю. Це мене підштовхнуло почати”, — згадує Таміла.

Складнощі на початку

Таміла зазначає, що спочатку було важко організувати процес сортування. Вона ділиться, що важливо було переконати домашніх підтримати таку ініціативу.

“Починалося все складно, бо навіть пояснити родині, чому балкон зайнятий не корисними речами, а сміттям — було непросто. Спочатку чоловік не дуже зрозумів, але з часом вдалося його переконати”, — розповідає Таміла.

Сортування сміття як звичка

Таміла говорить, що сортування сміття стало для неї такою ж звичкою, як і будь-яка інша побутова справа. Вона не витрачає багато часу на цей процес, адже робить це автоматично.

«Наприклад, коли варю борщ: очищую картоплю, моркву, цибулю, буряк, і замість того, щоб викинути ці відходи в загальне сміттєве відро, я складаю їх окремо. Потім відношу компост на дачу», — пояснює жінка.

Сортування у Вільногірську: реалії та можливості

У Вільногірську є пункт прийому вторсировини, який розташований біля автостоянки на вулиці Центральній. Там приймають макулатуру, скляні пляшки, металеві банки, а пластикові пляшки можна викидати в спеціальні сіткові контейнери, які є в кожному дворі. Однак, на думку Таміли, важливим елементом для більш ефективного сортування залишаються тетрапаки — наразі їх не приймають.

“Можливості для сортування сміття є, але на жаль, не всі готові цим скористатися. Мотивація, на мою думку, має бути не тільки у вигляді зручних умов, а й в усвідомленні, яку планету ми залишимо своїм дітям”, — впевнена Таміла.

Рекомендації для тих, хто хоче почати сортувати сміття

Таміла планує й надалі залучати інших людей до сортування, адже це не так складно, як здається на перший погляд. Для початку вона радить кожному почати з сортування хоча б одного виду сміття.

“Мене досі дивує, коли виносять у сміттєву машину картон або пластикові пляшки, це виглядає дуже нелогічно. Це проста справа, яка має стати звичкою”, — ділиться жінка.

Підписуйтесь

Скорбота у Вільногірську: Пам’ять про Володимира Костюшина

Наталія Москаленко 16:24, 12 Листопада 2024
Володимир Костюшин
Володимир Костюшин / фото Вільногірськ IN.UA

Сьогодні було людно біля ПКіС «Металург». Вільногірці зібралися на Церемонію прощання з Володимиром Костюшиним. Багато жителів прийшли, щоб провести його в останню путь, висловлюючи вдячність за його мужність і звитягу.

Більше на Вільногірськ IN. UA 

Звістка про загибель військового надійшла до Вільногірська цими вихідними. Володимир Костюшкин — житель села Кринички. 

Під час Церемонії прощання виступив секретар міської ради Вільногірська Антон Боклаг, який вшанував пам’ять загиблого героя та висловив співчуття рідним і близьким Володимира. Після виступу священник провів молитви за упокій душі, і на обличчях присутніх відобразилися горе та скорбота за великим втраченим героєм.

Старший солдат Володимир Костюшин мобілізувався до війська на початку вересня 2024 року. А загинув 1 листопада 2024 року під час бойового завдання у районі населеного пункту Шипилівка Сєвєродонецького району Луганської області, залишившись вірним Україні до останнього подиху.

ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ ВІЙСЬКОВОГО 

Володимир народився 16 вересня 1970 року в селі Кринички. Після закінчення Вільногірської середньої школи №1 та місцевого технікуму, він пройшов армійську підготовку і розпочав свою трудову діяльність у ТОВ «Вільногірське скло». Більшу частину життя він присвятив праці у сфері ЖКГ, де його знали як висококласного слюсаря та гарного спеціаліста.

Вдома Володимира згадують як люблячого батька і чоловіка. Він любив сільське життя, природу і риболовлю. Його пам’ятатимуть як оптимістичну і добру людину. У Володимира залишилися дружина Наталя, та син Владислав. 

Редакція Вільногірськ IN.UA  приносить свої співчуття рідним та друзям загиблого. Вічна пам’ять нашому герою та захиснику.

Читайте також:

Підписуйтесь

“Дивіться на Україну як на землю своїх дітей” — вільногірка про важливість сортування сміття

Таміла Антонова, мешканка Вільногірська, вже кілька років активно займається сортуванням сміття. Вона розповіла, що стало поштовхом для такого звичаю і чому вважає це важливим для […]

12:30, 16.11.2024 Буянова Єва

Скорбота у Вільногірську: Пам’ять про Володимира Костюшина

Сьогодні було людно біля ПКіС «Металург». Вільногірці зібралися на Церемонію прощання з Володимиром Костюшиним. Багато жителів прийшли, щоб провести його в останню путь, висловлюючи вдячність […]

У Вільногірську провели благодійний концерт на підтримку ЗСУ: зібрали понад 8500 гривень

Благодійний захід ініціювала Стася Милославська, дружина військового. Її чоловік виконує бойові завдання на Курському напрямку. Всі зібрані кошти підуть на купівлю автомобіля для наших захисників.  […]

Як війна змінила життя вільногірського музиканта: історія митця

Максим Антонов — талановитий виконавець і композитор з Вільногірська, який активно сприяє розвитку музичної культури нашого міста. Він регулярно виступає на благодійних концертах на підтримку […]

Виставка мотанок у Вільногірську: традиції в новому світлі

У Вільногірську відбулася виставка мотанок, створених талановитою майстринею Світланою. Ця подія триватиме близько місяця, і Світлана сподівається, що відвідувачі зацікавляться її витворами та українською культурою, […]