Екополіс «Ерастівка Туристична»: краса, яка зачаровує

Наталія Філоненко 12:49, 9 Лютого 2024
Екополіс «Ерастівка Туристична»
Краєвиди екополісу/ фото архів ГО «Відродження цінностей України»

У Дніпропетровській області, поруч з Вільногірськом, розташований туристичний інформаційний центр реабілітаційного типу. Його називають місцем сили нашого регіону.

Про унікальність цього місця Вільногірськ IN.UA розповіла керівниця громадської організації «Відродження цінностей України» Марія Ващишина.

Ерастівка Туристична

У Вишнівській територіальній громаді знаходиться екополіс. У ньому розташовані ставок з лебедями, башта Бродського, вишневі сади та живуть коні.

Це місце відоме білими сходами до ставка, з яких відкривається вид на острівець. Там зазвичай влаштовують весільні фотосесії молодята. 

Про туристичне містечко дбає громадська організація «Відродження цінностей України». Активісти залучають благодійників, які допомагають з реставрацією та шукають можливості відновити екскурсії. 

«Ми співпрацюємо з міжнародними організаціями Єдиний Простір, бірюзовими організаціями Krystal Sense. Наразі нас цікавить співпраця з туристичними компаніями, які організовують екскурсії. Нам важливе відновлення фізичного, духовного та морального розвитку населення країни. Ми мріємо бути цікавими та відкритими для міжнародної спільноти», — розповідає керівниця проєкту Екополіс «Ерастівка Туристична» Марія Ващишина.

Башта Бродського
Башта Бродського/ фото архів ГО «Відродження цінностей України»

У 19 столітті територія Екополісу була землеволодінням громадського діяча Ераста Бродського. Там він жив у своєму маєтку. Згодом Екополіс став місцем творчості та відпочинку відомих дніпропетровців, зокрема краєзнавця Олександра Поля та історика Дмитра Яворницького. 

Після смерті Бродського, краєзнавець Василь Джміль 20 років збирав інформацію про Ераста, піднімаючи на п’єдестал видатного землевласника, просвітника та засновника першого на Дніпропетровщині сільськогосподарського закладу, нині це Ерастівський коледж ім. Е.К. Бродського.

«Результатом творчої роботи Василя Джміля стали видані книги «Гордість землі Катеринославщини», «Вічний Ераст» та кілька брошур. Ініціативна група допомагає йому у проведенні екскурсій та в підготовці до друку книг. З нетерпінням чекаємо його нову брошуру «Віхи великого життя Е.К. Бродського та доля його нащадків», — співзасновниця ГО «Відродження цінностей України» Валентина Жукоцька. 

У 2017 році Валентина Жукоцька та засновниця історико-краєзнавчого музею Ольга Ковач, створили 30 хвилинний фільм «Історичними шляхами Е.К.Бродського». У ньому детально розповідається про значення Ераста в історії Дніпропетровщини. Подивитися його можна за посиланням

Озеро з лебедями
Озеро з лебедями в екополісі/ фото архів ГО «Відродження цінностей України»
Ерастівка
Ерастівка Туристична/ фото архів ГО «Відродження цінностей України»

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

Анастасія Гришкова 17:00, 2 Липня 2025
Сплатили податків на 22 мільярди гривень / ілюстративне фото, Rexels

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів.

Про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на понад 5,6 мільярда гривень, або на 34,4%.

“Ми працюємо для того, щоб суб’єкти господарювання могли здійснювати свою діяльність без порушень законодавства. Податкова служба створює всі необхідні умови для своєчасної сплати податків і подання звітності. Адже наше спільне завдання — стабільне наповнення бюджетів”, — зазначила Теодозія Чернецька.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Анастасія Гришкова 13:00, 1 Липня 2025
Пеня за несплату аліментів / ілюстративне фото, Rexels

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки.

Про це повідомила Наталія Чернявська, завідувач сектора “Вільногірське бюро правничоїдопомоги”.

Як отримати пеню за несплату аліментів

Пеня за несплату аліментів в Україні передбачена статтею 196 Сімейного кодексу України. Вона є одним із способів впливу на боржника для стимулювання своєчасної сплати аліментів.

Умови для нарахування пені:

  1. Наявність заборгованості зі сплати аліментів.
  2. Заборгованість перевищує один місяць.

Розмір пені становить 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% від загальної суми заборгованості.

Приклад розрахунку: сума заборгованості — 10 000 гривень, кількість днів прострочення — 20. Розмір пені становить: 10 000 гривень × 1% × 20 = 2 000 гривень.

Пеня не нараховується автоматично — лише за рішенням суду. Таким чином одержувач аліментів повен звертатися до суду про стягнення мені за несплату аліментів.

Пеня не нараховується автоматично — вона стягується лише за рішенням суду. Тому одержувач аліментів повинен звернутися до суду з позовом про стягнення пені за прострочення виплат.

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]

Вільногірськ наближається до забезпечення житлом переселенців

Ще у квітні 2022 року Уряд ухвалив постанову № 495 про створення фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У документі визначили, як формувати […]