Екстрена медична допомога дітям у Вільногірську: куди звертатися

Олександра Зоз 15:00, 21 Червня 2024
Екстрена медична допомога
Екстрена медична допомога у Вільногірську/ фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську немає дитячого відділення та чергового педіатра. Проте можливість отримати екстрену допомогу дітям все ж таки є, зазначив директор Вільногірської центральної міської лікарні у відповіді на запит редакції Вільногірськ IN.UA. У неробочі часи та вночі батьки неповнолітніх дітей можуть звернутися за допомогою до приймального відділення лікарні, де огляд проведе черговий лікар.

Більше у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Невідкладна допомога у Вільногірську

На початку травня жителька Вільногірська Марина Прилипко опублікувала на своїй сторінці у фейсбук розповідь про те, що лікарі приймального відділення відмовилися надавати допомогу її сину, який був без свідомості.

За словами жінки, лікарі аргументували відмову тим, що у відділенні відсутній дитячий лікар, а «дорослі» не мають права приймати дітей.

«Я зчинила скандал, дитина без свідомості в стані сопору, раптом помре», — пише у соцмережі Марина Прилипко.

Пост Марини Прилипко
Пост Марини Прилипко/ скріншот

Нагадаємо, на березневій зустрічі місцевих жителів з мером та директором лікарні, Ігор Яцевич розповів як надаватимуть допомогу дітям у Вільногірську після закриття дитячого відділення.

«Ми зараз шукаємо лікаря педіатра, вакансія відкрита. Якщо дитина хворіє, батьки повинні звернутися за допомогою до свого сімейного лікаря. Після шостої години вечора вони звертаються до приймального відділення, чергового лікаря. Той своєю чергою може відправити хворого по трьох медичним маршрутам: до лікарень міста Кам’янське та в Дніпро», — зазначив директор центральної лікарні Ігор Яцевич.

Мати хлопчика Марина Прилипко розповідає, допомогу дитині все ж надали. Проте швидку, яка мала доставити їх до профільної лікарні в інше місто, чекали дві години. 

«Чергова, уролог та лікар реаніматолог надали допомогу моїй дитині. Глєб був у важкому стані, без свідомості. За протоколом ці лікарі не мали права надавати йому допомогу. Через благання все ж надали навіть через ризик власного життя. За це я їм дякую. Мені страшно думати, що моя дитина могла померти. Хотілося б, щоб у нашому місті були дитячі лікарі, як у Кам’янському та Дніпрі. Я раджу батькам дітей, в яких є особливий діагноз, завчасно й до повного одужання перебувати у лікарні де є реанімація та дитячі лікарі», — прокоментувала журналістам Вільногірськ IN.UA Марина Прилипко.

Екстрена допомога дітям у Вільногірську

Після цього випадку редакція Вільногірськ IN.UA звернулася з офіційним запитом до директора центральної лікарні Ігора Яцевича щодо надання меддопомоги дітям у Вільногірську. Він зазначив, що у місті розроблена дорожня карта дій у випадку необхідної медичної допомоги дітям.

А саме:

 • первинний рівень — огляд та амбулаторне лікування сімейним лікарем;
 • вторинний рівень — госпіталізація.

Дітей з Вільногірська направляють до таких лікарень:

 • педіатричне відділення лікарні №9, Кам’янське;
 • з інфекційними захворюваннями — лікарня №7, Кам’янське;
 • з хірургічними та травматологічними захворюваннями — Регіональний медцентр родинного здоров’я, Дніпро;
 • дітей у важкому стані прийматимуть у відділенні анестезіології з ліжками інтенсивної терапії у Вільногірській ЦМЛ (після стабілізації стану дитину переведуть до профільних медзакладів області).

Надання екстреної медичної допомоги за законом

Згідно із законом України «Про екстрену медичну допомогу», право на отримання невідкладного порятунку мають усі українці та іноземці.

Закон «Про екстрену медичну допомогу»
Закон «Про екстрену медичну допомогу»/ скріншот

Своєю чергою медики мають надати усю необхідну допомогу людям, які її потребують. У разі неможливості надання допомоги внаслідок ускладнень, пацієнта мають доставити до іншої найближчої лікарні.

Закон «Про екстрену медичну допомогу»
Закон «Про екстрену медичну допомогу»/ скріншот

Відмовити у наданні екстреної медичної допомоги лікарі не можуть у таких випадках:

 • якщо така відмова може призвести до тяжких наслідків для пацієнта (порушення карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або громадськими роботами на строк до 200 годин, або виправними роботами на строк до двох років);
 • якщо така відмова може призвести до смерті пацієнта чи інших тяжких наслідків (карається обмеженням волі на строк до чотирьох років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого).

Так само карається неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником (Кримінальний кодекс України, статті 139, 140).

Програма медичних гарантій

Як повідомив Вільногірськ IN.UA перший заступник Міністра охорони здоров’я Сергій Дубров, постановою Кабміну затверджено програму державних гарантів медичного обслуговування населення у 2024 році. 

Вона містить в собі пакети медичних послуг, що пов’язані з наданням екстреної, первинної, спеціальної та паліативної медичної допомоги, реабілітації у сфері охорони здоров’я, надання медичної допомоги дітям до 16 років та допомоги у зв’язку із вагітністю та пологами. 

Відповідь Сергія Дуброва редакції Вільногірськ IN.UA
Відповідь Сергія Дуброва редакції Вільногірськ IN.UA/ скріншот

НСЗУ, в офіційній відповіді на запит редакції Вільногірськ IN.UA повідомила, що наразі укладено договір про медичне обслуговування населення між Вільногірською центральною лікарнею та Національною службою здоров’я.

А от рішення щодо розширення напрямів медичного обслуговування приймає директор лікарні.

Відповідь НСЗУ редакції Вільногірськ IN.UA
Відповідь НСЗУ редакції Вільногірськ IN.UA/ скріншот

Що робити, щоб отримати екстрену невідкладну допомогу

В НСЗУ зазначають, щоб отримати екстрену медичну допомогу необхідно викликати швидку.

Виклик швидкої
Виклик швидкої/ фото НСЗУ

Диспетчер екстреної допомоги кваліфікує звернення за категорією критичності та приймає рішення про направлення машини швидкої допомоги. Є чотири рівні критичності: непрофільне, неекстрене, екстрене та критичне.

Непрофільне звернення — це, наприклад, коли у людини висока температура і вона навіть не приймала жарознижувальні ліки. Або коли людині потрібно зробити ін’єкцію, поміряти тиск. При непрофільному зверненні диспетчер рекомендує людині звернутись до сімейного лікаря, а також може надати консультацію щодо допомоги.

Неекстрене звернення — це звернення, яке потребує оцінки стану людини лікарем, проте не є невідкладним. Наприклад, людина травмувалась, проте може самостійно дістатись до лікарні для діагностики та отримання допомоги. У такому випадку диспетчер, залежно від ситуації, рекомендує звернутись до сімейного лікаря або найближчої лікарні з травмпунктом і надає її адресу.

Екстрений виклик — якщо людина перебуває у невідкладному стані, який супроводжується порушенням свідомості, ознаками кровотечі, гострого коронарного синдрому, гострого мозкового інсульту, розладами дихання. Диспетчер направляє до пацієнта швидку, яка має прибути протягом 20 хвилин.

Критичний — якщо у людини неефективне або відсутнє дихання, масивна крововтрата або кровотеча або інші ознаки критичного стану. До людини направляється машина швидкої, яка має прибути протягом 10 хвилин.

Варто зазначити, що на термін прибуття швидкої може впливати дорожня ситуація (пробки, ожеледиця, інші сезонні та метеорологічні особливості) та епідеміологічна ситуація.

На місці бригада швидкої допомоги має надати екстрену допомогу та прийняти рішення про подальші дії: якщо необхідно, відвезе постраждалого до найближчої лікарні, що має договір з НСЗУ на відповідний пакет медичної допомоги..

Читайте також:

Підписуйтесь

Останній день для оновлення даних у ТЦК: на що чекати військовозобовʼязаним після 16 липня

Альона Щекодіна 18:00, 15 Липня 2024
Резерв + / фото ілюстративне

Вже завтра, 16 липня, останній день, коли військовозобовʼязані повинні оновити свої дані у ТЦК та СП. Тим, хто цього не зробить, загрожує штраф

Детальніше про те, як це зробити та що чекатиме тих, хто не оновить дані — читайте в матеріалі Вільногірськ IN.UA

Оновлення даних до 16 липня

18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, головною особливістю якого стала необхідність всім військовозобов’язаним, резервістам та призовникам оновити свої військово-облікові дані. На це законом їм відведено 60 днів — до 16 липня.

Тих, хто дані не оновить, будуть штрафувати. Нові суми штрафів значні: від 17 000 до 25 000 гривень для фізичних осіб та від 34 000 до 59 000 гривень для посадових і юридичних осіб.

Як оновити свої дані

Оновити свої дані можна трьома способами:

 • у ТЦК та СП;
 • у ЦНАПі;
 • у застосунку “Резерв+”.

Читайте також:

Підписуйтесь

Скільки раз з початку 2024 року лунав сигнал повітряної тривоги на Дніпропетровщині

Дмитро Скопіч 17:00, 15 Липня 2024
Повітряна тривога / фото ілюстративне

З початку 2024 року на Дніпропетровщині пролунало понад 1200 повітряних тривог. Їх сумарна тривалість склала понад 44 дні.

Про це повідомили журналісти “Суспільного

Повітряна тривога на Дніпропетровщині

За даними застосунку “Тривога”, які були опубліковані 12 липня 2024 року, з початку 2024 року на Дніпропетровщині було зафіксовано 1256 тривог, а сумарна тривалість склала 44 дні. Лідерами серед місяців є травень — 229 тривог та червень — 228 тривог. Найменше тривог лунало в лютому — 149. Середня тривалість тривог становить 49 хвилин.

В липні станом на 15 липня 2024 року було оголошено 97 тривог. Найбільша кількість була зафіксована 1 липня, коли відбулося 10 тривог. Найчастіше цей сигнал було чутно о 15:00 та 23:00.

Кількість тривог з 24 лютого 2022 року

З початку повномасштабного вторгнення в Україну на Дніпропетровщині було зафіксовано понад 3903 тривог. Відомо, що кількість діб, в яких була оголошена хоча б одна тривога, досягла 857 з 873. Максимальна кількість днів підряд без тривог на Дніпропетровщині не перевищувала 2.

Читайте також:

Підписуйтесь

Останній день для оновлення даних у ТЦК: на що чекати військовозобовʼязаним після 16 липня

Вже завтра, 16 липня, останній день, коли військовозобовʼязані повинні оновити свої дані у ТЦК та СП. Тим, хто цього не зробить, загрожує штраф Детальніше про […]

Скільки раз з початку 2024 року лунав сигнал повітряної тривоги на Дніпропетровщині

З початку 2024 року на Дніпропетровщині пролунало понад 1200 повітряних тривог. Їх сумарна тривалість склала понад 44 дні. Про це повідомили журналісти “Суспільного“ Повітряна тривога […]

17:00, 15.07.2024 Дмитро Скопіч

В Україні планують ввести новий порядок виплат грошового забезпечення родинам військових

В Україні планують ввести новий порядок виплат грошового забезпечення родинам військових на випадок полону або зникнення безвісти. Про це розповів народний депутат Олексій Гончаренко в […]

16:00, 15.07.2024 Дмитро Скопіч

Антон Боклаг: як працює депутат Вільногірської міської ради

Депутати місцевої ради це люди, які представляють інтереси мешканців громади у міській раді та безпосередньо впливають на прийняття рішень, що стосуються її функціонування. Депутати всіх […]

У Дніпрі допомагатимуть жінкам з інвалідністю: як саме

Організація Fight For Right розпочала набір учасниць до груп психологічної підтримки у Дніпрі. Проєкт спрямований на допомогу внутрішньо переміщеним жінкам з інвалідністю та тим, хто […]