Фільми про жінок до 8 березня: підбірка

Єва Буянова 12:30, 8 Березня 2025
Фільми до 8 березня/ скриншот з фільму

До 8 березня пропонуємо підбірку фільмів про жінок – сильних і натхненних героїнь, які змінюють свої життя, борються за свої мрії та залишають слід у світі. Фільми про жінок – від легендарних модних ікон до тих, хто не боїться йти на ризик, – надихають на боротьбу за власне місце під сонцем.

Фільми про жінок до 8 березня – читайте на Вільногірськ.IN.UA

“Диявол носить Prada”, 2009

Молода журналістка Енді Сакс влаштовується асистенткою до вимогливої головної редакторки модного журналу Runway Міранди Прістлі. Спочатку далека від світу моди, вона швидко вчиться виживати в жорсткому бізнесі, але це змушує її переглянути власні пріоритети. Чи варта кар’єра жертв у особистому житті?

“Сніданок у Тіффані”, 1961

Молода ексцентрична дівчина Голлі Голайтлі живе в Нью-Йорку, мріє про розкішне життя та шукає багатого чоловіка. Її світ змінюється, коли вона знайомиться з Полом, письменником, який стає для неї другом і викликає справжні почуття. Але чи готова Голлі відмовитися від своїх амбіцій заради кохання?

“Коко до Шанель”, 2009

Фільм розповідає про становлення легендарної дизайнерки Коко Шанель. Від бідного дитинства в сиротинці до перших кроків у світі моди – Габріель Шанель кидає виклик суспільним нормам, створюючи стиль, що назавжди змінить жіночу моду. Це історія амбіцій, незалежності та боротьби за власний шлях.

“8 подруг Оушена”, 2018

Після виходу з в’язниці Деббі Оушен, сестра легендарного грабіжника Денні Оушена, збирає команду жінок-професіоналок, щоб здійснити зухвале пограбування. Їхня ціль – коштовне намисто вартістю 150 мільйонів доларів, яке має з’явитися на щорічному балу Met Gala. Продуманий план, стильні афери та харизматичні героїні роблять цей фільм яскравою кримінальною комедією.

“Фріда”, 2002

Фільм розповідає про життя та творчість мексиканської художниці Фріди Кало. Після тяжкої аварії, що змінила її долю, Фріда знаходить себе в мистецтві, відображаючи біль і пристрасть у своїх картинах. Її бурхливі стосунки з художником Дієго Ріверою, боротьба за власну незалежність і міжнародне визнання роблять цю історію захопливою та емоційною.

Читайте також: 

Підписуйтесь

В Дія з’явиться нова послуга: можна буде повідомити про початок будівельних робіт

Анастасія Гришкова 15:00, 23 Червня 2025
Нова послуга в Дія / фото ілюстративне/ Rexels

Відтепер власники будинків і господарських споруд можуть подавати повідомлення про початок будівництва та реєструвати готовність будинку прямо у застосунку Дія.

Про це повідомили на сайті державних послуг Дія.

В Дія з’явиться нова послуга

Раніше послуга була доступна лише на порталі Дія або в ЦНАПі. У застосунку оформлення документів стане простішими, а дані підтягуватимуться з реєстрів автоматично.

Дія одразу покаже, якщо щось не так, і підкаже, як виправити. А ще — надсилатиме push-сповіщення, коли документ відправлено, розглянуто чи прийнято на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕСББ).

Для чого потрібно подавати повідомлення про початок будівництва

Якщо плануєте зводити власний житловий будинок до 500 м² до двох поверхів і без мансарди та господарські споруди — гараж, сарай або літню кухню, ви маєте отримати будівельний паспорт — на порталі Дія або через ЦНАП.

Будпаспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог, яких ви повинні дотримуватися під час будівництва. Після видачі будівельного паспорта необхідно подати повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Читайте також:

Підписуйтесь

Хто має право на відстрочку від мобілізації у 2025 році

Анастасія Гришкова 09:00, 20 Червня 2025
Наталія Чернявська — завідувач сектора “Вільногірське бюро правничої допомоги”

У 2025 році в Україні чоловікам призовного віку більше не потрібно повторно подавати документи для продовження відстрочки від мобілізації. Якщо відстрочка вже є, її автоматично оновлять у системі “Резерв+”.

Про це повідомила редакції Вільногірськ IN.UA Наталія Чернявська — завідувач сектора “Вільногірське бюро правничої допомоги”.

Хто має право на відстрочку у 2025 році

  • чоловіки з інвалідністю або тимчасово непридатні за станом здоров’я;
  • батьки трьох і більше дітей, одинокі батьки, а також ті, хто доглядає за людьми з інвалідністю, якщо немає інших родичів, здатних це робити;
  • студенти денної або дуальної форми навчання, аспіранти, докторанти (до 25 років, лише на першу освіту);
  • педагоги, які працюють на постійній основі (до 1 січня 2025 року);
  • працівники важливих сфер — медицини, енергетики, оборони, держслужби тощо;
  • ветерани, родичі загиблих, колишні військовополонені.

Що змінилося у 2025 році

– Призовний вік знизили з 27 до 25 років.
– Студентам більше не потрібно підтверджувати статус кожного кварталу — дані перевіряють автоматично.
– Ті, хто отримує другу чи третю освіту одного рівня після 25 років, уже не мають права на відстрочку.
– Медичним інтернам стало простіше оформити відстрочку — достатньо довідки з місця практики.

Як це працює

  1. Якщо ви маєте офіційну відстрочку за чинними підставами – її автоматично продовжують в електронному реєстрі, без подання нових документів.
  2. 2. Якщо ж ви тільки плануєте оформити відстрочку – треба звернутися в ТЦК з відповідними паперами (довідки, свідоцтва, підтвердження освіти, праці тощо). Комісія має 7 днів на розгляд.
  3. 3.Перевірку статусу можна зробити через додаток Резерв+, який показує оновлені дати дії вашої відстрочки.

Також слід переконатися, що ваша інформація в ЄДЕБО або в реєстрі працівників критичних галузей актуальна, стежити за датами — якщо ви отримуєте відстрочку як студент чи педагог, то вам має бути до 25 років і бути лише перший диплом, а також перевіряти статус у “Резерв+”, щоб упевнитися, що ТЦК внесли оновлення автоматично.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Дія з’явиться нова послуга: можна буде повідомити про початок будівельних робіт

Відтепер власники будинків і господарських споруд можуть подавати повідомлення про початок будівництва та реєструвати готовність будинку прямо у застосунку Дія. Про це повідомили на сайті […]

Хто має право на відстрочку від мобілізації у 2025 році

У 2025 році в Україні чоловікам призовного віку більше не потрібно повторно подавати документи для продовження відстрочки від мобілізації. Якщо відстрочка вже є, її автоматично […]

Держава виплачує компенсацію на житло ветеранам та родинам загиблих захисників

Держава надає грошову компенсацію на придбання житла для окремих категорій ветеранів, а також членів сімей загиблих, зниклих безвісти чи померлих Захисників і Захисниць. Ця допомога […]

У Вільногірську надають безоплатну правничу допомогу: хто має право і як її отримати

У Вільногірську мешканці можуть безкоштовно отримати правову допомогу — консультації, роз’яснення, допомогу з документами та навіть представництво в суді. Про це редакції Вільногірськ IN.UA повідомила […]

Українці, яким встановлено інвалідність через війну, можуть отримати одноразову грошову допомогу — до 1 мільйона гривень

Допомога надається працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державні службовці та посадовці місцевого самоврядування, які постраждали внаслідок збройної агресії росії. Про це повідомляє Пенсійний фонд України. Розмір […]