З 4 по 9 грудня 2024 року у Вільногірську відбулась перша персональна художня виставка вільногірської художниці, Ірини Неверовської під назвою “Асинхронія буття”. Мисткиня присвятила її військовим, які захищали та захищають України. У своїх роботах, авторка зобразила важливі аспекти сучасного життя, зокрема війну, героїзм українських військових і їх внесок у боротьбу за свободу.
Ірина Неверовська поділилась з редакцією Вільногірськ IN.UA, що надихнуло її на втілення свої персональної виставки.
Війна очима військових
Головним акцентом Ірини стали саме військові. Як розповіла нам художниця, портрети стали для неї способом увіковічити захисників з Вільногірська в пам’яті міста.
Особливе значення Ірина приділила діючому військовому Сергію Королькову. Саме його портрет став першим кроком до цієї виставки.
“Це був перший військовий, мій однокласник, чий портрет я написала. З нього і почалося така моя внутрішня психологічна потреба писати саме військових, бо я розумію, чим вони жертвують”, — розповіла Ірина Неверовська.
Загалом, на виставці були представлені 11 авторських портретів, серед яких 3 військових, які загинули на війні.
Перший портрет: що надихнуло Ірину Неверовську
До того як намалювати перший у своєму житті портрет, художниця вже мала хист до малювання. Бажання намалювати портрет своїх батьків привело Ірину в художню школу. Там вона познайомилась зі своєю вчителькою пані Ганною. Вона оцінила талант художниці та запропонувала їй зробити власну виставку.
“Ідея виставки виникла не у мене особисто, її запропонувала моя викладачка Ганна Володимирівна, у якої я навчаюся в художній школі. А прийшла я навчатися в художню школу, щоб написати портрет батьків. Звичайно ж, таким чином писати портрети й взагалі малювати я почала не з нуля. Бо я маю здібності і я малюю все життя”, – поділилась Ірина Неверовська.
“Асинхронія буття”
Асинхронія, або нерівномірність дуже влучно передає основний акцент виставки, адже погляди різних людей на сьогодення значно різняться. За словами мисткині, цивільні повинні розуміти чим жертвують наші захисники, аби ми могли жити під мирним небо. Це не лише власне життя, це значно більше.
“Дивлячись на всі ці події, я розумію як багато роблять військові для нас. Цією виставкою я хотіла подякувати їм за кожен новий день, за кожен світанок який ми, як нація, зустрічаємо”, — розповіла Ірина Неверовська.
Читайте також:
- Як Вільногірський ліцей №2 формує у дітей оборонну свідомість: тендери на Прозорро
- Всесвітній день хустки: хустка як давній український символ
Підписуйтесь