
Історія Дня святого Валентина приховує багато таємниць. Однак більшість переказів пов’язує його з мучеником Валентином, єпископом з італійського міста Терні, який жив у III столітті. З того часу традиція святкування Дня закоханих розвивалась, ставши важливою частиною культури, а сама дата 14 лютого — символом справжнього кохання і вірності.
Деталі історії Дня святого Валентина – читайте на Вільногірськ.IN.UA
Історія святкування
Точна історія цього свята залишаєтья невідомою, але більшість переказів пов’язує його з ранньохристиянським мучеником Валентином — єпископом з італійського міста Терні, що жив у III столітті.
Згідно з однією з версій, традиція святкування Дня закоханих зародилася в Римській імперії в 270 році нашої ери, під час правління Клавдія II. Імператор забороняв солдатам одружуватися, вважаючи, що шлюб робить їх слабкими. Однак Валентин таємно вінчав закоханих. Коли Клавдій дізнався про це, він наказав схопити Валентина, піддати тортурам і врешті-решт страчити.
Перед своєю смертю, 14 лютого 269 року, він написав любовного листа, підписавши його “Твій Валентин”. Такі листи згодом стали відомі як “валентинки”.
У 496 році Папа Геласій I встановив святкування Дня Святого Валентина 14 лютого, щоб замінити язичницьке свято “люперкалії”, яке відзначалося 15 лютого, підкреслюючи духовний аспект любові між чоловіком і жінкою.
Давні традиції святкування
День святого Валентина має свої корені в язичницькому святі Луперкалії, що походить від латинського слова “lupus” — “вовк”. Це давньоримське святкування родючості було присвячене богині кохання і шлюбу Юноні та богу Фавну, покровителю стад, лісів і полів. Під час Луперкалій жертвували цапів і кіз, зі шкур яких робили батоги. Чоловіки, оголені до пояса, ходили по місту, б’ючи людей, зокрема жінок. Одружені жінки з радістю дозволяли собі це, вважаючи, що це допомагає зцілитися від безпліддя та забезпечує легкі пологи.
В Стародавній Греції святкування закоханих було відомо як Панурга. У цей день проводили ритуальні ігри на честь бога Пана, який був покровителем полів, стад та родючості. Його зображували як веселого малюка, що грає на сопілці і ганяється за красивими німфами. Люди писали записки з ім’ям коханої людини і носили їх у рукаві протягом тижня.
У Європі День святого Валентина почали святкувати з XIII століття, а в Україні це свято з’явилося тільки в середині 90-х.
Читайте також:
- ТОП-5 фільмів до Дня всіх закоханих
- Як справлятися з емоційними труднощами під час свят: поради психолога
Підписуйтесь