«Відчуття, що він йде поряд зі мною»: чиїм ім’ям назвали одну з вулиць у Вільногірську

Олександра Зоз 09:50, 31 Січня 2024
У Вільногірську назвали вулицю на честь хірурга
У Вільногірську назвали вулицю на честь лікаря-хірурга / фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську з’явилася вулиця на честь відомого лікаря Юрія Устенка. Вона замінила собою вулицю Жовтневу.

Історією життя Юрія Устенка поділилася з Вільногірськ IN.UA донька лікаря Оксана.

Народний лікар-хірург Юрій Устенко

Юрій Устенко був знаним лікарем-хірургом у Вільногірську. У місті працював з 1976 по 2015 рік.

«До нього був постійний потік пацієнтів. Він ніколи нікому не відмовляв, навіть приймав вдома. Батько став хірургом, який відчував біль пацієнтів на собі», — розповідає донька відомого лікаря Оксана.

За словами Оксани, лікар завжди переймався про надання медичної допомоги соціально незахищеним верствам населення.

«Тоді медицина вважалась безплатною, але люди завжди намагались віддячити батькові за врятовані життя своїх рідних. Дарували подарунки, а інколи потайки підкладали гроші. Батько завжди сварився, коли знаходив гроші у кишені медичного халата. Жодної копійки не брав собі. Він їх накопичував, а потім за ці кошти допомагав іншим пацієнтам, або робив ремонт в палатах свого відділення», — каже донька Юрія.

У 2002 році Юрій Устенко отримав нагороду «За заслуги перед містом».

Колишня вулиця Жовтнева / фото Вільногірськ IN.UA

У 2015 році у лікаря-хірурга розвинулось онкологічне захворювання. Новина про хворобу для Юрія Устенка була неочікуваною. Через постійне піклування про інших, він не помітив її перші ознаки. За життя хірурга боролись усі: доньки, лікарі, медперсонал Вільногірської лікарні, небайдужі жителі міста, які на то час добровільно стали донорами крові для Юрія Устенка та почали збирати додаткові гроші на його лікування.

«Він просив мене записувати прізвища в нотатник, щоб подякувати кожному окремо за фінансову допомогу, а коли прізвище було невідоме, дуже переймався, що не знає кому висловити свою щиру вдячність», — згадує Оксана.

Працював Юрій Устенко до останнього. В серпні 2015 року йому стало зле на порозі рідної лікарні, він втратив свідомість. Через п’ять місяців, 26 січня 2016 року лікар-хірург пішов з життя.

Поховали його на «Алеї Слави» міського цвинтаря, а на пам’ятнику написали частину його улюбленого вислову: «Живіть радісно, мій вам наказ».

Як з’явилась вулиця Юрія Устенка

За побажанням жителів Вільногірська та розпорядженням міського голови Володимира Василенка 15 лютого 2016 року вулицю Жовтневу перейменували ім’ям народного лікаря-хірурга — вулиця ім. Ю.М.Устенка.

«Коли я йду вулицею, яка названа на честь мого батька, відчуття, що він йде поряд зі мною і посміхається», — каже Оксана.

Вулиця Юрія Устенка / фото Вільногірськ IN.UA
Cучасний вигляд / фото Вільногірськ IN.UA
Вздовж вулиці розміщені невеликі будівлі / фото Вільногірськ IN.UA

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Новини Вільногірська: актуальне з 18 по 22 листопада 

Наталія Москаленко 08:56, 23 Листопада 2024
Подробиці
Подробиці / фото Вільногірськ IN.UA

1000 днів спротиву, виплати ВПО, студенти на виробничих підприємствах, загроза сказу у Вільногірську, ситуація з туберкульозом, благодійний ярмарок та історія вільногірської боксерки – подробиці у матеріалах Вільногірськ IN.UA

НОВИНИ ВІЛЬНОГІРСЬКА 

У Вільногірську на площі біля пам’ятника воїнам АТО зібралися десятки людей, щоб вшанувати пам’ять тих, хто загинув, борючись за свободу України. 

У жовтні 2024 року деякі внутрішньо переміщені особи (ВПО), які проживають у Вільногірську, залишилися без державних виплат через вересневу верифікацію отримувачів соціальної допомоги.

У Вільногірську місцеві мешканці занепокоєні через лисиць, які вільно пересуваються містом і не бояться контакту з людьми. Нещодавно одна з них підійшла до дітей, що викликало хвилю обговорень у соціальних мережах.

У Вільногірському фаховому коледжі Українського державного університету науки та технологій відновили практику екскурсій на підприємства, яку не проводили з початку повномасштабного вторгнення. 

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 випадок, з яких 16 — серед дітей. Наша редакція звернулась до Сергія Карповича, директора центру первинної медико-санітарної допомоги Вільногірська, за коментарем щодо ситуації з туберкульозом в місті.

22 листопада у Вільногірську відбувся благодійний ярмарок «Вільногірськ – це Україна! Переможемо разом!». Мешканці міста та гості зібралися на площі перед спортивним комплексом «Авангард», щоб долучитися до збору коштів для українських військових, підтримати захисників та зробити свій вклад у спільну перемогу. 

Нещодавно 16-річна Мирослава Кирилюк стала переможницею Чемпіонату Дніпропетровської області з боксу серед молоді та жінок. У ваговій категорії до 63 кг вона отримала звання «Кращий боксер». Як їй вдалося досягти успіху — читайте далі на Вільногірськ IN.UA.

СПОРТ:

У Дніпрі відбулися змагання Кубка Дніпропетровщини з кікбоксингу за версією WTKA. Вільногірський клуб «Файтер» під керівництвом тренерки Валерії Худякової став справжньою сенсацією турніру

Місто Вільногірськ гідно представила команда КДЮСШ “Авангард” під керівництвом тренерки Наталії Зінчук. Спортсмени продемонстрували чудові результати, вкотре підтвердивши свою майстерність.

ДНІПРОПЕТРОВЩИНА

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”.

СпільноHUB – це сучасний багатофункціональний центр, який об’єднує різні зони. Серед них — IT-зона з інтерактивним екраном, віртуальні шоломи та геймерський комп’ютер, Makerspace для творчих занять, а також сімейний простір.

Щоб допомогти мешканцям краще планувати свій день, енергетики впровадили оновлену систему інформування про графіки відключень. Тепер кожен житель області зможе заздалегідь дізнатися, коли в його домі буде світло, а коли – ні.

ПОГОДА У ВІЛЬНОГІРСЬКУ

Сьогодні, 23 листопада, температура повітря у місті сягатиме до +12. Хмарна погода протримається у Вільногірську увесь день. Вранішній сильний дощ поступово перейде у дрібний дощ зі снігом, який ввечері зміниться дрібним снігом.
24 листопада температура повітря коливатиметься до +3. Від хмар, що з’являться до світанку, вже вранці не залишиться й згадки – до самого вечора у Вільногірську буде триматися ясна погода. Без опадів.

Підписуйтесь

Історія боксерки з Вільногірська: як Мирослава Кирилюк прийшла до спорту та здобула першу перемогу

Наталія Москаленко 18:12, 22 Листопада 2024
Мирослава Кирилюк
Мирослава Кирилюк / фото з особистого архіву спортсменки

Нещодавно 16-річна Мирослава Кирилюк стала переможницею Чемпіонату Дніпропетровської області з боксу серед молоді та жінок. У ваговій категорії до 63 кг вона отримала звання «Кращий боксер». Як їй вдалося досягти успіху — читайте далі на Вільногірськ IN.UA.

Початок спортивної кар’єри

Журналістка Вільногірськ IN.UA Катерина Тесленко поспілкувалася зі спортсменкою. Дівчина розповіла, що почала займатися боксом у 14 років, і це сталося досить випадково. Вона побачила сині «боксерки» в інтернеті, які їй дуже сподобалися. 

Виявилося, що саме в такому взутті займаються боксом, і це стало першим поштовхом для того, щоб вона вирішила спробувати свої сили в цьому виді спорту. Крім того, її мама, Наталія Кирилюк, яка в молодості також займалася боксом, надихнула доньку та підтримала її рішення.

“В нашій родині цей вид спорту дуже люблять і поважають. І я знаю, що це таке, адже сама займалася аматорським боксом», — поділилася мати спортсменки, Наталія Кирилюк.

Наталія розповідає, що спочатку Мирослава потрапила в дитячу групу, але була старшою за інших учасників, розповідає мама. Її тренер, Сергій Муранов, довго не хотів переводити її до дорослої групи, оскільки брав тільки хлопців. Однак він побачив потенціал юної спортсменки та вирішив перевести її до старших боксерів.

З того часу Мирослава тренується кожного дня, окрім вихідних, і займається двічі на день: рано вранці та після школи. Такий графік дозволяє їй підтримувати форму і готуватися до змагань.

«Найголовніше, що я навчилася у боксі — це терпіння. Тренер спочатку не пускав мене на змагання, хоча я дуже хотіла цього вже на першому тижні тренувань. Але я зрозуміла, що потрібно більше тренуватися, щоб отримати шанс, — розповіла Мирослава.

Окрім боксу, Мирослава також встигає вчитися в школі.

«Взагалі, все можна поєднувати. Найчастіше мене затримує тривога, коли нас виводять зі школи до сховища. Тоді я запізнююся на тренування», — розповіла Мирослава.

Мати Мирослави відзначає, що, характер, вольові якості та спритність ідеально підходять для цього виду спорту.

«Перед кожним боєм я відчуваю сильний мандраж. Проте, як тільки ступаю на ринг, стаю спокійною. Я знаю, що до цього готувалася і маю виконати свою задачу», — зазначила Мирослава.

Найбільша перемога Мирослави

Найбільший момент гордості для Мирослави — це останні змагання, де вона стала чемпіонкою області. Це її найбільша перемога.

«Це була найкраща моя перемога, адже я зробила все дуже швидко, навіть не спітніла. Хоча, звісно, я хвилювалася. Але коли підняли мою руку, я зрозуміла, що це було саме так, як мало бути. Неймовірні відчуття!» — поділилася спортсменка.

Мати підтримує доньку перед кожним боєм, допомагає їй морально і забезпечує правильне харчування для підтримки форми. Однак вона не дивиться трансляції змагань, а чекає, коли донька сама зателефонує і розповість, як все пройшло.

«Я намагаюся відволікатися, поки чекаю на дзвінок від Мирослави, щоб дізнатися, як пройшов бій», — поділилася Наталія Кирилюк.

Мирослава надихається історією іншої боксерки з Дніпропетровщини — Анастасії Таран, котра була визнана найкращою чемпіонкою Європи серед юнаків та дівчат 13-14 років. На чемпіонаті Європи-2022 з боксу серед юніорів, що проходить в італійському Монтезільвано, українка Анастасія Таран здобула золоту медаль. Мирослава мріє одного разу зустрітися з нею на рингу.

«Я слідкую за кожним її боєм, вивчаю техніку. Дуже хочу з нею побоксувати, але через різні вагові категорії це неможливо. Але я сподіваюся, що матиму можливість зустрітися з нею на чемпіонаті України в грудні», — з надією говорить Мирослава.

У майбутньому Мирослава планує взяти перерву в боксі, але обіцяє повернутися і продовжити завойовувати перемоги. Її головна мета — стати олімпійською чемпіонкою та чемпіонкою світу. 

«Якщо я буду працювати та правильно мислити, я знаю, що досягну своїх мрій», — сказала Мирослава.

Читайте також:

Підписуйтесь

Актуальні новини

Новини Вільногірська: актуальне з 18 по 22 листопада 

1000 днів спротиву, виплати ВПО, студенти на виробничих підприємствах, загроза сказу у Вільногірську, ситуація з туберкульозом, благодійний ярмарок та історія вільногірської боксерки – подробиці у […]

Історія боксерки з Вільногірська: як Мирослава Кирилюк прийшла до спорту та здобула першу перемогу

Нещодавно 16-річна Мирослава Кирилюк стала переможницею Чемпіонату Дніпропетровської області з боксу серед молоді та жінок. У ваговій категорії до 63 кг вона отримала звання «Кращий […]

Вільногірці зібрали на ярмарку понад 200 тисяч гривень в допомогу ЗСУ

22 листопада у Вільногірську відбувся благодійний ярмарок «Вільногірськ – це Україна! Переможемо разом!». Мешканці міста та гості зібралися на площі перед спортивним комплексом «Авангард», щоб […]

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 […]

15:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Долетіла до Дніпра за 15 хвилин: ГУР назвали тип ракети, якою атакували місто

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”. Ракета була запущена […]

14:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро