Компенсація за комунальні послуги: хто і як може отримати

Олександра Зоз 18:19, 5 Лютого 2024
Колектив вільногірського ЦНАПу
У Вільногурську надають послуги за програмою «Прихисток»/ фото: Вільногірськ IN.UA

Вільногірці, які у власному житлі розмістили переселенців, можуть отримувати компенсацію витрат за комунальні послуги. 

Про це Вільногірськ IN.UA розповіла начальниця відділу адміністративних послуг Марина Варнацька.

Компенсація для тих, хто розмістив ВПО у власній оселі

Власники житла, які розмістили у себе переселенців, можуть отримати від програми «Прихисток»:

  • 450 гривень на одну людину розміщену у період неопалювального сезону;
  • 900 гривень на людину у період опалювального сезону.

Сума компенсації визначається з урахуванням кількості днів, протягом яких житло надавалося для розміщення вимушених переселенців.

«Не має значення дитина або доросла особа, вираховується сума від кількості людей», — розповідає начальниця відділу адміністративних послуг Марина Варнацька.

Оформити компенсацію можна у міському центрі надання адміністративних послуг.

Для цього власник житла повинен надати такі документи:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • довідку про відкритий рахунок у банку;
  • оригінали документів на власне житло;
  • нотаріальну довіреність від власника житла (за потреби).

Від переселенців потрібні такі документи:

  • оригінал довідки про статус ВПО.

Щоб регулярно отримувати компенсацію, власнику житла необхідно щомісячно звертатися у ЦНАП з 1 по 5 число кожного місяця.

«Якщо змінюється кількість осіб, які розміщуються у житлі, наприклад, їх стало більше або менше, то людина обов’язково має прийти та про це повідомити – заповнити ще одну заяву, де він вкаже про зміну кількості осіб», — зазначає Марина Варнацька. 

Власники квартир, які здають житло в оренду, теж мають право на отримання компенсації при домовленості з переселенцями, які винаймають житло. 

Соціальна програма «Прихисток» працює у Вільногірську з квітня 2022 року. Щомісяця за компенсацією звертається близько 200 власників житла.

Програма «Прихисток»: що це і для кого

Ініціатива «Прихисток» створена, щоб допомагати українцям, які через війну залишились без своїх осель, знайти тимчасове житло у більш безпечних областях України.

Станом на 5 лютого 2024 року у 23 областях України є 33075 вільних місць де можуть прихистити переселенців. Більшість з них, а це понад 3 тисячі — у Дніпропетровській області.

Люди, які нададуть прихисток ВПО, зможуть отримувати компенсацію за комунальні послуги.

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 2 Квітня 2025
Обмін досвідом між молоддю / фото ілюстративне, Pexels

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між урядами України та Литви про створення Комітету Ради обмінів молоддю.

Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Програма обміну

Головною метою обміну є активізація співпраці між молоддю обох країн задля зміцнення дружніх відносин. До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації, що працюють з молоддю, серед яких:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи.

Один проєкт може тривати не менше п’яти та не більше десяти календарних днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років. Кількість учасників проєкту має становити не менше 10 та не більше 15 осіб з кожної країни, у тому числі принаймні один супроводжуючий чи керівник групи.

Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням. Додаткові питання можна поставити, звернувшись до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: 044 246 62 36.

Читайте також:

Підписуйтесь

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:45, 2 Квітня 2025
обмеження
Переказ коштів / фото ілюстративне, Pexels

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначили в НБУ, ці обмеження стимулювали роботу над комплексними рішеннями, які були спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності. За час дії обмежень:

  • зменшилась кількість підозрілих переказів ;
  • банки приділили більшу увагу до проблеми так званих “дропів” — людей, які за гроші дозволяють використовувати свої рахунки для сумнівних операцій;
  • банки створили власні правила безпеки.

“Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму”, – зазначили фахівці НБУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку. Про це […]

10:45, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримала €3,5 млрд від ЄС у рамках “Ukraine Facility”: на що підуть гроші?

Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту “Ukraine Facility”. Транш складається з пільгового фінансування у розмірі 3,1 мільярда євро та грантової […]

09:30, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Зростання ВВП України у 2024 році: які галузі стали рушійною силою економіки

За підсумками 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 2,9% порівняно з попереднім роком. Номінальний ВВП за рік склав 7658,7 мільярда гривень. Про це повідомляє […]

10:39, 01.04.2025 Дмитро Бойцун
Погода

Перші дні квітня: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 31 березня до 6 квітня, погода обіцяє бути хмарною, з частими опадами. Температура протягом тижня коливатиметься […]

09:30, 31.03.2025 Дмитро Бойцун